Особливості снасті «Вбивця карася» і як зробити таке оснащення

Рибаки вже ознайомилися з новим донним оснащенням «вбивця карася», яке не так давно з'явилося на риболовецькому ринку, за рахунок цього збільшили свій улов. Як і інші оснащення, снасть вбивця карася відрізняється своїми позитивними і негативними сторонами.

Характеристика та переваги снасті

Дане оснащення збільшує улов, за рахунок гачків, розташованих близько до годівниць з підгодовуванням. Використовують від 3 до 5 гачків, на них вішають різну насадку і визначають, на що клює карась в даній водоймі.

На оснащенні закріплено від 3 до 5 годівниць, достатня кількість прикормки привертає увагу риб. Воно відрізняється важким відвантаженням, тому ловити рибу можна на різній глибині, при сильному вітрі, дощі. Як показала практика, на неї ловиться білий вид риби:

 • Сазан;
 • Лящ;
 • Краснопірка;
 • Плотва;
 • Короп:
 • Карась;

Принцип побудови, варіанти виконання

Дана рибальська снасть вбивця карасів може бути в двох варіантах виконання - глухому і ковзному. При глухому варіанті застосовується товста волосінь, до якої кріплять 3, 4 або 5 годівниць-пружинок, тому снасть має вигляд гірлянди.

У деяких випадках до кінця оснащення кріплять додатковий вантаж, а до пружинки - маленький гачок на короткому повідку. При ковзному варіанті на кінці оснащення закріплена одна годівниця. До вертлюжка, захищеного страхувальною бусинкою, прив'язують один або два коротких повідці з гачками і пару повідків розміщують вище годівниці. Ковзне оснащення вважається чутливим, так як сигнал клювання відразу ж надходить на вудилище.

До недоліків, якими відрізняється оснащення вбивця карася, відносять:

 • тяжка вага;
 • трудність закидання;
 • малу чутливість клювання;
 • затримку підсічки.

Карась і короп завжди підсікається самостійно. За рахунок важких годівниць в труднощі закидання, іноді відбувається перехлест деяких елементів: повідків, годівниці, гачків. Щоб вони не заплутувалися, варто витримати правильну відстань між ними, а монтаж виконувати ретельно і найкраще зробити таку снасть самостійно. А для цього варто ознайомитися з тим, як зробити снасть вбивця карасів своїми руками.

Як зробити снасть вдалою

Роботи, пов'язані з монтажем снасті, виконуються ретельно з урахуванням всіх вимірювань. Для монтажу снасті знадобляться повідці, грузила і годівниці. Збирається вся оснастка при відвантаженні годівниць. При невідвантажених годівницях до кінця відрізка волосіні прив'язується грузило, надівається стопорна намистинка, яку кріплять над вантажем на відстані в 100 мм. Волосінь товщиною 0,3, 04 або 05, мм протягується через трубку, ставиться друга намистинка, при цьому годівниця вбивця карася відрізняється вільним ходом. Далі надівається нижній стопор, в який ставиться друга годівниця і дію повторюється в тій же послідовності і для наступних годівниць. До них прив'язують повідці з довжиною в 40 мм.

Різновиди снасті

Досвідчені рибалки знали і раніше, як зробити вбивцю карася, щоб на неї ловився і короп, але тільки тоді снасть мала інше оснащення, яке складалося з пружинної годівниці (соски), а за доповнення брали пробку з пластикової пляшки і пластини з свинцю. Дані соски набивали кашею з крупи, а до них прив'язувалися гачки. На дану снасть ловився карась, короп, лящ. Така вбивця карася - снасть надзвичайно уловиста, але підходить тільки для аматорської риболовлі. Для спортивного лову варто вибирати сучасні класичні фідерні оснащення.

І кілька слів про вдосконалення. Справа в тому, що до недоліків даної снасті відноситься непомітність клювань. Це обумовлено важкою вагою, тому риба не може зрушити її з місця. Але досвідчені рибалки вміло вдосконалюють оснащення, вона стає чутливим до покльовок і тоді рука вловлює початок клювання і впевнено робить підсічку. Навіть в негоду, коли риба йде на глибину, успіх лову забезпечений.

Що використовують при переробці заводського оснащення

Заводське виготовлення снастей створює проблему з грузилами, їх не можна замінити. Недоліком вважають наглухо прив'язані гачки, нерухомість годівниці. Але, як показує практика, це можна виправити, якщо використовувати свій варіант з капроновою ниткою, до якої кріплять вертлюжок з грузилом.

Нитку пропускають через намистину, яку закріплюють подвійним вузлом, далі кріплять меншого розміру вертлюжок, до якого прикріплюють повідець. Кріплять другу намистинку, за якою слідує годівниця, далі третя намистинка. В цьому випадку годівниця є ковзною. Для в'язання гачків береться м'яка нитка, в цьому випадку риба не лякається, що набагато збільшує улов. Повідці вибирають довжиною від 40 до 70 мм.

Який гачок варто вибирати

Якщо снасть правильно переробити, то при необхідності грузила легко замінюються, старі знімаються, а нові пристібаються. При переробці з'являється чутливість до покльовок, рибу не лякає годівниця, тому що вона тягне за відрізок волосіні, розташований між пружинами. В цьому випадку клювання відчувається, і рибалка вчасно робить підсічку.

Для ловлі карася використовують дрібненькі гачки, так як більшого розміру ускладнюють заковтування насадки і перешкоджають кльову.

Як правильно робити закид

Перш ніж виконувати закид для ловлі риби, варто вибрати ділянку, визначити напрямок. Перевірити маркером глибину і рельєф дна.

Після цього годівниці набивають підгодовуванням гарної консистенції, з меншим вимиванням. На гачки вішають наживку, роблять закид. Вудилище призводять у вертикальне положення, натягують волосінь до удару, кладуть на підставку. Весь процес виконується м'яко, без ривків. Годівниці лягають на дно і не лякають рибу.

Яку наживку і коли найкраще використовувати

Рибалки використовують наживку посезонно. Влітку це перлова, кукурудзяна крупа, хліб, манка, горох. Для весни і осені підійде опариш, мотиль, гнойовий черв'як. Так як снасть має до п'яти гачків, то чіпляють різну наживку і тим самим визначають, на яку з них будуть клювання. За приманку беруть мамалигу, мастирку, кашу, тісто або спеціальне підгодовування для карася. Правильно підібрана наживка, прикормка і оснащення дає хороший улов.

 • Особливості снасті «Вбивця карася» і як зробити таке оснащення

Схожі статті

Кращі рецепти котлет з щуки

Кращі рецепти котлет з щуки

Із всіх рибних котлет найапетитніші - з щуки. Головне - строго слідувати рецептурі. Приготувати їх можна різними методами - обсмажити на сковорідці або запекти в духовці. В останньому варіанті у страви утворюється красива золотава скоринка.

Поролонові приманки: вибір, види і типи проводок

Поролонові приманки: вибір, види і типи проводок

Десь на рубежі 70-х років уже минулого століття, в країні, тоді ще СРСР, а, точніше сказати, в її меблевому виробництві став широко застосовуватися абсолютно новий матеріал. Можливо, у деяких виникне питання, а причому тут меблі, якщо висвітлюється зовсім інша тема? Все дуже просто - саме з цього нового матеріалу, який отримав назву «поролон», невтомна думка вітчизняного рибалки придумала і втілила в життя унікальну приманку! У наш час рибалки активно її використовують, навіть не підозрюючи, яким ноу-хау була вона в той час.

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Сама смачна юшка - це юшка, приготована на багатті. Безсумнівно, у кожного рибалки є свій рецепт приготування представленої страви. Існує багато рецептів юшки, яку готують на багатті. Який варіант вибрати - особиста справа кожного. При цьому варто відзначити, що є загальні правила для приготування апетитного бульйону. Необхідно дотримуватися їх, щоб замість юшки не вдався рибний суп.

Воблер з підгрузкою, або як змусити його ловити рибу

Воблер з підгрузкою, або як змусити його ловити рибу

Доволі часто, в гарячих дискусіях тієї чи іншої риболовлі в середовищі вітчизняних любителів «тихого» полювання, можна почути запитання про те, що ж впливає на уловистість такої приманки, як воблер? Начебто два однакових воблера - та ж форма, розміри, забарвлення, але один ловить, а інший ну просто ні в яку! Причому цим питанням задаються не тільки новачки, але і спінінгісти зі стажем. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Synapse / Synapse Twitching

Спінінг Favorite Synapse / Synapse Twitching

Favorite Synapse - нова лінійка вудилищ розроблена спеціально для лайтового і ультралайтового лову...

4549 - 5 187Грн.

Спінінг фідерний Ooshima Carbon Bravo 120гр.

Спінінг фідерний Ooshima Carbon Bravo 120гр.

Фідерне вудилище Ooshima Carbon Bravo з бланком середньо швидкого ладу оптимально використовувати н..

532 - 630Грн.

Котушка EOS Dragtech GTM 6bb

Котушка EOS Dragtech GTM 6bb

Котушка EOS Dragtech GTM сподобається рибалкам, тому що вона володіє всіма необхідними якостями для..

524 - 538Грн.

Котушка EOS Patriot PT 4+1bb

Котушка EOS Patriot PT 4+1bb

Дана модель цікава, перш за все, дуже привабливим співвідношенням ціна / якість і сучасним дизайном..

784 - 904Грн.

Свінгер EOS 8925134

Свінгер EOS 8925134

Свінгер EOS 8925134 застосовується в донній ловлі для натягу шнура або волосіні. Можливе використан..

235Грн.

Стілець книжка із спинкою (Діаметр ніжки 16мм.)

Стілець книжка із спинкою (Діаметр ніжки 16мм.)

Зручний і легкий стілець. Підійде як для риболовлі так і для відпочинку на природі.Додаткова інформ..

185Грн.

Котушка EOS RL 6 5+1bb

Котушка EOS RL 6 5+1bb

Котушка з заднім фрикціоном EOS RL орієнтована на ловлю фідером або пікером, але це зовсім не означ..

518 - 560Грн.

Котушка з бейтранером EOS X-BAIT XB 5+1bb

Котушка з бейтранером EOS X-BAIT XB 5+1bb

Дана модель котушки оснащена бейтраннером, і відмінно підійде для оснащення коропової і фідерної сн..

672Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Профі може бути використана і як наповнювач для годівниць, і для виготовлення куль. Однак..

30Грн.