Особливості вибору котушок для троллінгу

Троллінг, що завоював останнім часом величезну популярність - один з найбільш результативних способів лову великих хижих риб різних мастей. Використовуючи добре підібрану і налаштовану снасть для троллінгу, рибалки мають можливість зловити судака, щуку, трофейного сома і великого окуня, а ще обережних хижаків - язя й головня. При монтажі троллінгової снасті особлива увага приділяється котушці. У магазинах риболовецьких снастей представлені моделі троллінгових котушок з лічильником в метрах, силові безінерційні котушки, а також котушки з бейтранером. Їх функціональні особливості, переваги і недоліки розглянемо в цій статті.

Які особливості котушок для троллінгу?

Коли стоїть питання про вибір наживки - воблери для троллінгу є найбільш затребуваними. Вони бувають різних модифікацій, призначених для лову певного виду великого хижака.

Рибалки, практикуючі різні способи лову, в якості вудилища надають перевагу спеціальним спінінгам для троллінгу, хоча такий вибір не є дуже принциповим. Укомплектувати снасть можливо будь-яким міцним вудилищем.

Кращими вважаються мультиплікаторні котушки для троллінгу, оскільки вони більш довговічні і потужні. Всі мультиплікатори поділяються на два підвиди - ліворукі і праворукі, в залежності від того, якою рукою рибалка підмотує волосінь. Якщо одна людина повинна одночасно керувати човном і спінінгом, то самим раціональним рішенням буде вибрати ліворукий мультиплікатор, але тільки в тому випадку, коли рибалка правша.

Котушка для троллінгу на річці - особлива складова снасті, тому, вибираючи її, перевіряємо на відповідність таким параметрам:

 • краще залізні моделі, так як інші матеріали, з яких роблять котушки, не особливо надійні;
 • наявність трищітки і байтраннера;
 • надійне фрикційне гальмо, бажано, заднє;
 • жилкоскладач на підшипнику;
 • ємність шпулі - не менше 200 м.;
 • котушка повинна володіти високою швидкістю сходу волосіні.

Котушка для морського троллінгу обов'язково повинна бути оснащена лічильником волосіні, так як відстань, на яку відбувається відпускання наживки, часто досить велика.

Ціна і бренд - важливі показники якості снасті, дешева котушка невідомого виробника прослужить дуже недовго.

Види котушок для троллінгу

Бажаючи придбати потрібну котушку, кожному рибалці необхідно бути добре поінформованим в питанні їх можливих видів, які використовуються при лові троллінгом, а вже після вибирати між надійністю, ціновою категорією і можливими недоліками обраного виду.

Отже, при ловлі троллінгом найчастіше використовують такі спінінгові котушки:

 • Безінерційні (закриті, напівзакриті, відкриті).
 • Мультиплікаторні.
 • Планерні.

Практикуючи ловлю троллінгом, можливо використовувати котушку будь-якого із зазначених типів, але рибалок, що віддають перевагу недорогим мультиплікаторним моделям, оснащених додатковими опціями, з кожним днем ​​стає все більше.

Не рекомендується використання безінерційних котушок малої потужності. Троллінг - досить силовий вид лову, і малопотужна котушка може просто зламатися, доставляючи тим самим рибалці неприємні сюрпризи. Крім того, такі моделі не оснащені байтраннером, і встановлений на них фрикціон практично неможливо налаштувати з достатньою точністю. Якщо ж все-таки ви вирішили обладнати свою снасть безінерціонкою, слід знати, що при лові троллінгом підійдуть тільки ті, в яких укладання волосіні робиться конусом назад.

Наступний критерій стосується всіх видів котушок без винятку - не рекомендують брати моделі з великим передавальним числом, оскільки при покльовці великої риби провернути рукоять на такій котушці буде вкрай проблематично.

Мультиплікаційні моделі котушок для троллінгу, як правило, випускаються з лічильником волосіні, яка повинна мати досить високу міцність. Лічильник дуже зручний, особливо коли ловля відбувається на воблери. Крім того, мультиплікатору дуже важливо мати трищітку, без якої ловля троллінгом буде практично неможливою.

Будь-яка мультиплікаторна котушка для троллінгу повинна мати допустиме зусилля не менше 10 кг.

Планерна котушка для троллінгу є варіантом великої інерційної котушки, у якій надійна фіксація гальма. Кріпити таку котушку можна як на таргу, так і на борт човна. Їх використання робить можливим безпроблемний відпустку планерів.

Параметри вибору котушок для толлінгу

Щоб розуміти, як правильно вибрати мультиплікаторну котушку для троллінгу, пропонуємо ознайомитися з наступними рекомендаціями:

 • котушка повинна надійно фіксуватися на вудилищі. Краще придбати в якості кріплення металеві котушкотримач і гайки, а не пластикові;
 • лічильник волосіні важливий в разі необхідності контролювати відстань до воблера, тоді рибалка зможе, визначивши глибину скупчення великих хижаків, вести приманку практично на одній і тій же глибині;
 • всі елементи снасті постійно перебувають під навантаженням, тому деталі конструкції повинні бути в змозі витримувати різкі ривки риби і можливі зачепи приманки;
 • вибір котушки рекомендується робити з моделей, що не отяжені зайвими елементами, з великою місткістю шпулі і фрикційним гальмом з тонким налаштуванням;
 • роблячи вибір між лівосторонньою і правобічною моделями мультиплікаторної котушки, підбирайте модель відповідно вашої сильної руки.

Котушка для річкового троллінгу може не мати лічильника волосіні, так як відстань до наживки в такому випадку навряд чи буде перевищувати 20 м. Її потужність також поступається силовим характеристикам троллінгових котушок, застосовуваних для морського і океанічного троллінгу.

У більшості виробників рибальських снастей в асортименті присутні троллінгові котушки різних цінових категорій. Початківцям рибалкам спочатку варто придбати недорогу котушку для троллінгу, і тільки після придбання необхідних навичок лову, детального ознайомлення з правилами експлуатації і зберігання таких спеціалізованих котушок, звертати увагу на більш дорогі моделі. Якщо проводити порівняння вартості різних видів котушок, то безінерційні моделі зазвичай коштують на порядок менше мультиплікаторних.

Оснащення котушки волосінню

Коли рибалка оснащує волосінню спінінгову котушку для лову троллінгом, необхідно правильно проводити підбір та намотування волосіні, а також враховувати деякі тонкощі цього процесу:

 1. Будь-яка модель мультиплікаторної котушки вимагає установки волосіні певного діаметру, розрахованої на необхідне навантаження. Необхідні значення цих параметрів виробники вказують на самій котушці.
 2. Якщо намотати на шпулю волосінь більш тонку, її може затиснути в зазорі між корпусом самої котушки і шпулею, що призведе до обриву.
 3. Установка волосіні з більшою товщиною негативно впливає на механізм самої котушки і ускладнює процес її експлуатації.
 4. У процесі намотування необхідно забезпечувати достатній натяг волосіні, щоб вона лягала рівно і щільно.

Перш ніж робити намотування волосіні на рибальські котушки для троллінгу, варто уважно ознайомитися з правильною послідовністю реалізації цього процесу.

Рейтинг котушок для троллінгу

На прилавках спеціалізованих магазинів представлено безліч моделей як маловідомих виробників, так і розкручених брендів.

Щоб допомогти рибалкам знайти і вибрати котушку, що задовольняє всі запити, пропонуємо ознайомитися з топом котушок для троллінгу:

Мультиплікаторні котушки для троллінгу Shimano.

Продукція фірми Shimano завоювала заслужену популярність завдяки тому, що котушки які випускаються цією фірмою мають прийнятну вартість по відношенню до притаманного їм якості. Вони досить надійні в роботі при підвищених навантаженнях, мають приємний і ефектний дизайн. Практично всі котушки цього виробника обладнані чутливим фрикціоном, мають додатковий захист від пилу і бруду.

Котушки для троллінгу Salmo.

Даний виробник спеціалізується на випуску бюджетних моделей троллінгових котушок, рекомендованих як новачкам, так і професіоналам даного виду лову. Моделі цього бренду оснащені полегшеним корпусом, металевою рукояттю і шпулею, зробленої з алюмінію. Жилкоскладач має плавний хід і забезпечує рівне намотування волосіні. Одним недоліком деяких моделей Salmo є неточні показання лічильника волосіні.

Котушки Stinger для троллінгу на річці.

У котушках, виготовлених даною фірмою, як не можна краще поєднуються збалансовані технічні характеристики, вартість і переваги в експлуатації. Зазвичай це хороші варіанти бюджетних котушок з приємним дизайном, графітовою шпулею, що забезпечують м'який закид і плавну стандартну проводку.

Мультиплікаторні котушки для троллінгу Daiwa.

Силові моделі, що мають лічильник волосіні, використовуються переважно при лові на воблери і дозволяють розмістити їх точно на необхідній відстані.

Мультиплікаторні котушки для троллінгу Abu Garcia

Оснащені надійною системою гальмування, що витримує процес виведення навіть дуже великої риби. Деякі моделі мають хромований підшипник, що гарантує надійність і тривалий термін експлуатації. Моделі з латунним механізмом характеризуються плавністю роботи всіх складових.

Хочеться відзначити, що найкраща котушка для троллінгу - це та, яка підходить саме вам за технічними характеристиками, дизайном і вартістю. Тоді ловля принесе масу задоволення, залишить після себе гарні враження та принесе чималий улов.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Особливості вибору котушок для троллінгу

Схожі статті

Як ловити рибу на сало

Як ловити рибу на сало

Пошуки трофейних екземплярів часто призводять рибалку до необхідності випробувати нові і перспективні приманки. Нерідко використовуються такі незвичайні насадки, як ковбаса, суха кров, сало. Ловля риби на сало показує хорошу результативність, найкращий ефект має в холодну пору року, коли здобич плаває в пошуках поживного продукту. Ловля риби на сало з часником зручна, так як вдається одночасно взяти з собою провізію і приманку, а часниковий запах добре розноситься по водоймі, залучаючи його жителів.

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Мешканець підводних заростей лин, добре знайомий більшості рибалок. Цю золотисто-зелену рибу з маленькими червоними очицями і товстим коротким тілом, покритим слизом, важко сплутати з будь-якою іншою. Лин зустрічається в більшості водойм з повільною течією або стоячою водою майже по всій середній смузі Євразії - від атлантичного океану до озера Байкал. 

Як ловити коропа на пружину

Як ловити коропа на пружину

Короп - бажаний трофей для всіх рибалок. Завдяки поширеності і всеїдності, коропа можна ловити на всі аматорські та спортивні снасті. Фанати свого виду лову примудряються цілеспрямовано ловити його навіть на спінінг і нахлистом. Але найчастіше коропа ловлять на донні снасті. Одним з популярних способів донної ловлі є ловля коропа на пружину. Ловля на пружину є «народним» аналогом спортивного лову коропа з оснащенням «метод».

Що таке кастинговий спінінг і як правильно вибрати

Що таке кастинговий спінінг і як правильно вибрати

Спінінги - це класика жанру, яка навряд чи найближчим часом застаріє або вийде з моди, але професіонали і завзяті рибалки поступово замінюють їх на кастингові вудки. За кордоном кастинги неймовірно популярні, практично у всіх роликах ними користуються або обговорюють основні питання новачків, пов'язаних з кастингом. Далі розглянемо, чим відрізняються кастингові спінінги і як зробити правильний вибір кастингового спінінга.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Білий

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Білий

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

129 - 231Грн.

Підсак EOS 908-Z65502402

Підсак EOS 908-Z65502402

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

700Грн.

Підсак EOS CS00-65552402-4

Підсак EOS CS00-65552402-4

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

546Грн.

Род-под Amina HY147

Род-под Amina HY147

Род-под Amina HY147 – серйозне рішення для професіоналів і ентузіастів коропової і фідерної ловлі. ..

1 624Грн.

Род-под з набором сигналізаторів Amina JHA 001

Род-под з набором сигналізаторів Amina JHA 001

Все про що тільки може мріяти карпятник, повний набір задоволень для любителя ловлі на фідер і будь..

4 592Грн.

Перчатки-Рукавиці SkyFish

Перчатки-Рукавиці SkyFish

Рукавички з відкидним верхом. Призначені для тих, хто активно працює на морозі. Особливо будуть зру..

155Грн.

Коробка EOS HB48C

Коробка EOS HB48C

Двостороння коробка з м’якими вкладками для кріплення блешень, мормишок, гачків, мушок. Прозорі про..

179Грн.

Спінінг EOS Maxart IM6. 15-40гр.

Спінінг EOS Maxart IM6. 15-40гр.

EOS Maxart – універсальне спінінгове вудилище, яке чудово зарекомендувало себе при береговій ловлі ..

602 - 661Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Prologic Bulldozer FC Coated Mono Fluo 1000m. Yellow

Волосінь Prologic Bulldozer FC Coated Mono Fluo 1000m. Yellow

Bulldozer FC Coated Mono - високоякісна монофільна волосінь. За рахунок покриття шаром флюорокарбон..

656 - 760Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.