Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Пікер - легке вудилище для донного лову дрібної риби, оснащене змінними чутливими вершинками. Пікером також називають всю снасть в зборі і спосіб лову. Часто в середовищі рибалок виникають суперечки про те, що таке пікер - надлегкий фідер або самостійний вид лову. Насправді, відповідь на це питання залежить від того, як ловити на пікер.

У традиційному варіанті ловля на пікер - окремий вид риболовлі, а в поєднанні з годівницею пікерне вудилище цілком може служити фідером класу ультралайт.

Вибір пікерного вудилища

Пікерні вудилища зазвичай двоколійні з штекерним з'єднанням колін. Деякі виробники випускають телескопічні пікерні вудилища. Єдиною їх перевагою є зручність транспортування, за всіма іншими параметрами вони поступаються штекерним.

Матеріалом для виготовлення пікерних вудилищ - як, втім, і всіх інших сучасних - може бути вуглепластик, скловолокно та їх поєднання - композит:

 • Скловолоконні вудилища - найдешевший і в той же час самий стійкий до зовнішніх впливів матеріал. Головним його недоліком є ​​велика вага.
 • Вуглепластикові вудилища - найсучасніші на сьогоднішній день. Володіють високою міцністю при навантаженнях на вигин і мінімальною вагою. Недолік - відносно висока ціна.
 • Композитні - виготовлені з поєднання скло і вуглеволокна. Є компромісними як за характеристиками, так і за ціною.

Для лову пікером краще вибирати вудилища з вуглепластика, як найлегші, так як ловля передбачає активні маніпуляції снастю.

А ось змінні вершинки бажано, щоб були виготовлені зі скловолокна, вони менш жорсткі і, отже, більш чутливі.

Багато пікерних вудилищ випускаються з короткою рукояткою, яка передбачає закид однією рукою. Вибирати таке вудилище чи ні - питання особистих уподобань кожного рибалки.

Котушка для пікера

Для оснащення пікерного вудилищ використовують невеликі безінерційні котушки розміром 1500-2500 за класифікацією Shimano. Специфіка лову на тонкі волосіні диктує такі вимоги до котушок:

 • акуратне укладання волосіні без горбів і провалів;
 • точна настройка фрикційного гальма;
 • неглибока шпуля з низькими бортиками.

Непогано також підходять і котушки для матчевої ловлі.

Вибирати котушку бажано під конкретне вудилище, щоб оцінити баланс снасті в зборі і надійність кріплення котушки в котушкотримачі.

Волосінь для пікерної снасті

Традиційно в пікерній ловлі використовують моноліски 0,14-0,20 мм. Останнім часом з'явилася тенденція замінювати волосінь тонкими (0,07-0,10 мм) плетеними шнурами. Кожен з цих варіантів має свої переваги і недоліки. У плетених лісок вище чутливість, монофільні волосіні краще амортизують ривки риби і менш помітні у воді.

Вибирати, яку волосінь використовувати, варто виходячи з умов лову. Плетінка підійде для лову на течії і на великих дистанціях, тому її використовують при ловлі на пікер плотви і підлящика. Волосінь краще застосовувати для лову обережної риби в прозорій воді. В інших випадках при пікерній ловлі різниця в використовуваної волосіні практично непомітна за рахунок малих дистанцій лову. Наприклад, ловля карася на пікер може відбуватися з використанням як плетеної жилки, так і монофильної.

Оснащення пікера

Щоб підготувати пікер до лову, необхідно:

 • зібрати вудилище, звертаючи увагу на орієнтацію пропускних кілець;
 • встановити саму м'яку з відповідних для умов лову вершинку;
 • закріпити котушку в котушкотримач;
 • попередньо відкривши дужку котушки, пропустити волосінь через кільця;
 • закрити дужку котушки щоб уникнути розмотування волосіні і приєднати до волосіні оснащення - грузило і повідець з гачком.

У пікерній ловлі використовують два варіанти оснасток - глухі з нерухомо зафіксованим на волосіні вантажем і ковзаючі.

Огрузка

Як згадувалося вище, в ролі огрузки може бути як грузило, так і годівниця. Перевагами годівниці є можливість максимально точно доставити підгодовування до місця лову і здатність менше провалюватися в мул за рахунок більшої площі поверхні. Грузило, в свою чергу, менше лякає рибу сплеском при падінні в воду.

Годівниця

Годівниці для пікера використовують мінімального розміру. Найчастіше це відкриті годівниці-сітки та годівниці для живого корму у вигляді контейнера з отворами.

Застосування годівниць в лові пікером виправдано, якщо дистанція лову не дозволяє здійснювати закид підгодовування рукою або рогаткою.

Підбір оптимального вантажу і годівниці

Запас міцності сучасних вудилищ дозволяє істотно перевантажувати снасть, але краще цього не робити. По-перше, максимальна дальність і, головне, точність закидання досягається, якщо вага оснастки не перевищує ¾ максимально допустимої для вудилища. По-друге, використання огрузки мінімальної ваги істотно збільшує чутливість снасті.

Якщо умови лову вимагають застосування оснасток великої ваги, краще скористатися іншими снастями, наприклад, - фідером.

Гачки

Гачки вибирають в залежності від виду використовуваної насадки. Спеціально для лову на пікер гачки не виробляють. Підібрати гачки можна з фідерних або матчевих серій провідних виробників.

Фідерні оснастки для пікера

Фідерні оснастки для пікера застосовуються, коли пікер використовують як полегшений варіант фідера - при лові на значних відстанях, куди закинути прикормку можна, тільки застосовуючи годівниці.

Найчастіше з фідерних оснасток застосовують патерностер і петльові оснастки.

Технологія підгодовування при пікерній ловлі

Технологія підгодовування при лові на пікер може здійснюватися аналогічно підгодовуванню як в фідерній, так і в поплавковій ловлі. Головна вимога - створити компактну кормову пляму, що притягує і утримує рибу в точці лову.

Перед початком лову здійснюють стартове підгодовування, а в процесі лову підгодовування закидають невеликими порціями після кожної спійманої риби або, при відсутності клювань, через кожні 5-10 хвилин.

Для підвищення ефективності в підгодовування обов'язково додають компоненти використовуваної насадки: опариша, хробака, мотиля, кукурудзу, горох, перловку і т. д.

Техніка ловлі на пікер

Ловля пікером має певні технічні особливості:

 • закид до вибраного місця. Краще ловити в місцях аномалій, що привертають рибу, - межі течій, ямки або горбки на дні, прибережні бровки, кордони водоростей і чистої води і т. д.;
 • вимотування слабини волосіні, що утворилася при закиданні і очікування клювання;
 • клювання може виглядати як тремтіння вершинки або кілька несильних ударів. Іноді клювання відбувається до моменту падіння вантажу на дно, тоді воно відчувається «в руку» як при лові на спінінг;
 • підсікання в ловлі на пікер обов'язкове, так як вага оснастки не може забезпечити самопідсічку риби. Підсікати треба в момент клювання, якщо рухи вершинки вудилища припинилися - підсікання запізнилося. В такому випадку можна почекати 20-30 секунд в очікуванні повторного клювання. Якщо повторне клювання не відбувається - найімовірніше, риба збила наживку і снасть потрібно перезакидувати;
 • при великій кількості порожніх клювань потрібно збільшити довжину повідка;
 • виведення зазвичай не представляє проблем, так як пікером ловлять переважно дрібну рибу. З огляду на те, що використовуються тонкі повідці і волосіні, рибу розміром більше долоні приймають в підсак;
 • в разі несподіваного клювання великої риби можливі два варіанти дій: спробувати втомити її і акуратно підвести до берега або різким ривком обірвати повідець. Другий варіант деякі рибалки застосовують, щоб метушня з великою рибою не сполохала основний об'єкт лову. Зрозуміло, це має сенс тільки під час дуже активного клювання дрібної риби.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Схожі статті

Що таке спінінг для твічинга

Що таке спінінг для твічинга

Твічингова ловля передбачає використання спеціальних воблерів, призначених для ривкової проводки. Вони виготовляються з пластика або силікону і мають активну або пасивну гру, імітуючи мальків різних риб. Завдання приманки - спокусити хижака до клювання, з цією метою часто розробляється імітація хворої або пораненої рибки, від якої не здатна відмовитися навіть пасивна риба.

Рибалка в селі Волудринці

Рибалка в селі Волудринці

Платний ставок для риболовлі в Ярмолинецькому районі Хмельницької області. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур, краснопірка. Є також щука, окунь, судак.

Рибалка в селі Івашківці

Рибалка в селі Івашківці

Платний ставок для риболовлі в Івашківцях Хмельницького району. Став має площу плеса 2га. Середня глибина  – 3-1м. Дно чисте. Риболовля з човна не дозволяється. Можна завозити оснастку корабликом. Водойма не спускалась з 2001 року.

Як ловити рибу на віброхвіст

Як ловити рибу на віброхвіст

Виробники рибальських снастей з кожним роком радують любителів риболовлі все більш новими і удосконаленими виробами. З їх допомогою якість процесу поліпшується в рази. Тому для успішної риболовлі рекомендується придбати найкращі пристрої з якісними комплектуючими. Однією з популярних приманок, що використовуються разом зі спінінгом, вважається віброхвіст.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Кормушка Ракета. Спомб (17см.)

Кормушка Ракета. Спомб (17см.)

Вся прикормка, яка завантажується в SPOMB в повному обсязі доставляється до місця прикормки і повні..

66Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

40Грн.

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent - є чудовим варіантом для рибалок, які захоплюються ловом мирної риби, а саме ф..

808 - 848Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 511Грн.