Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Пікер - легке вудилище для донного лову дрібної риби, оснащене змінними чутливими вершинками. Пікером також називають всю снасть в зборі і спосіб лову. Часто в середовищі рибалок виникають суперечки про те, що таке пікер - надлегкий фідер або самостійний вид лову. Насправді, відповідь на це питання залежить від того, як ловити на пікер.

У традиційному варіанті ловля на пікер - окремий вид риболовлі, а в поєднанні з годівницею пікерне вудилище цілком може служити фідером класу ультралайт.

Вибір пікерного вудилища

Пікерні вудилища зазвичай двоколійні з штекерним з'єднанням колін. Деякі виробники випускають телескопічні пікерні вудилища. Єдиною їх перевагою є зручність транспортування, за всіма іншими параметрами вони поступаються штекерним.

Матеріалом для виготовлення пікерних вудилищ - як, втім, і всіх інших сучасних - може бути вуглепластик, скловолокно та їх поєднання - композит:

 • Скловолоконні вудилища - найдешевший і в той же час самий стійкий до зовнішніх впливів матеріал. Головним його недоліком є ​​велика вага.
 • Вуглепластикові вудилища - найсучасніші на сьогоднішній день. Володіють високою міцністю при навантаженнях на вигин і мінімальною вагою. Недолік - відносно висока ціна.
 • Композитні - виготовлені з поєднання скло і вуглеволокна. Є компромісними як за характеристиками, так і за ціною.

Для лову пікером краще вибирати вудилища з вуглепластика, як найлегші, так як ловля передбачає активні маніпуляції снастю.

А ось змінні вершинки бажано, щоб були виготовлені зі скловолокна, вони менш жорсткі і, отже, більш чутливі.

Багато пікерних вудилищ випускаються з короткою рукояткою, яка передбачає закид однією рукою. Вибирати таке вудилище чи ні - питання особистих уподобань кожного рибалки.

Котушка для пікера

Для оснащення пікерного вудилищ використовують невеликі безінерційні котушки розміром 1500-2500 за класифікацією Shimano. Специфіка лову на тонкі волосіні диктує такі вимоги до котушок:

 • акуратне укладання волосіні без горбів і провалів;
 • точна настройка фрикційного гальма;
 • неглибока шпуля з низькими бортиками.

Непогано також підходять і котушки для матчевої ловлі.

Вибирати котушку бажано під конкретне вудилище, щоб оцінити баланс снасті в зборі і надійність кріплення котушки в котушкотримачі.

Волосінь для пікерної снасті

Традиційно в пікерній ловлі використовують моноліски 0,14-0,20 мм. Останнім часом з'явилася тенденція замінювати волосінь тонкими (0,07-0,10 мм) плетеними шнурами. Кожен з цих варіантів має свої переваги і недоліки. У плетених лісок вище чутливість, монофільні волосіні краще амортизують ривки риби і менш помітні у воді.

Вибирати, яку волосінь використовувати, варто виходячи з умов лову. Плетінка підійде для лову на течії і на великих дистанціях, тому її використовують при ловлі на пікер плотви і підлящика. Волосінь краще застосовувати для лову обережної риби в прозорій воді. В інших випадках при пікерній ловлі різниця в використовуваної волосіні практично непомітна за рахунок малих дистанцій лову. Наприклад, ловля карася на пікер може відбуватися з використанням як плетеної жилки, так і монофильної.

Оснащення пікера

Щоб підготувати пікер до лову, необхідно:

 • зібрати вудилище, звертаючи увагу на орієнтацію пропускних кілець;
 • встановити саму м'яку з відповідних для умов лову вершинку;
 • закріпити котушку в котушкотримач;
 • попередньо відкривши дужку котушки, пропустити волосінь через кільця;
 • закрити дужку котушки щоб уникнути розмотування волосіні і приєднати до волосіні оснащення - грузило і повідець з гачком.

У пікерній ловлі використовують два варіанти оснасток - глухі з нерухомо зафіксованим на волосіні вантажем і ковзаючі.

Огрузка

Як згадувалося вище, в ролі огрузки може бути як грузило, так і годівниця. Перевагами годівниці є можливість максимально точно доставити підгодовування до місця лову і здатність менше провалюватися в мул за рахунок більшої площі поверхні. Грузило, в свою чергу, менше лякає рибу сплеском при падінні в воду.

Годівниця

Годівниці для пікера використовують мінімального розміру. Найчастіше це відкриті годівниці-сітки та годівниці для живого корму у вигляді контейнера з отворами.

Застосування годівниць в лові пікером виправдано, якщо дистанція лову не дозволяє здійснювати закид підгодовування рукою або рогаткою.

Підбір оптимального вантажу і годівниці

Запас міцності сучасних вудилищ дозволяє істотно перевантажувати снасть, але краще цього не робити. По-перше, максимальна дальність і, головне, точність закидання досягається, якщо вага оснастки не перевищує ¾ максимально допустимої для вудилища. По-друге, використання огрузки мінімальної ваги істотно збільшує чутливість снасті.

Якщо умови лову вимагають застосування оснасток великої ваги, краще скористатися іншими снастями, наприклад, - фідером.

Гачки

Гачки вибирають в залежності від виду використовуваної насадки. Спеціально для лову на пікер гачки не виробляють. Підібрати гачки можна з фідерних або матчевих серій провідних виробників.

Фідерні оснастки для пікера

Фідерні оснастки для пікера застосовуються, коли пікер використовують як полегшений варіант фідера - при лові на значних відстанях, куди закинути прикормку можна, тільки застосовуючи годівниці.

Найчастіше з фідерних оснасток застосовують патерностер і петльові оснастки.

Технологія підгодовування при пікерній ловлі

Технологія підгодовування при лові на пікер може здійснюватися аналогічно підгодовуванню як в фідерній, так і в поплавковій ловлі. Головна вимога - створити компактну кормову пляму, що притягує і утримує рибу в точці лову.

Перед початком лову здійснюють стартове підгодовування, а в процесі лову підгодовування закидають невеликими порціями після кожної спійманої риби або, при відсутності клювань, через кожні 5-10 хвилин.

Для підвищення ефективності в підгодовування обов'язково додають компоненти використовуваної насадки: опариша, хробака, мотиля, кукурудзу, горох, перловку і т. д.

Техніка ловлі на пікер

Ловля пікером має певні технічні особливості:

 • закид до вибраного місця. Краще ловити в місцях аномалій, що привертають рибу, - межі течій, ямки або горбки на дні, прибережні бровки, кордони водоростей і чистої води і т. д.;
 • вимотування слабини волосіні, що утворилася при закиданні і очікування клювання;
 • клювання може виглядати як тремтіння вершинки або кілька несильних ударів. Іноді клювання відбувається до моменту падіння вантажу на дно, тоді воно відчувається «в руку» як при лові на спінінг;
 • підсікання в ловлі на пікер обов'язкове, так як вага оснастки не може забезпечити самопідсічку риби. Підсікати треба в момент клювання, якщо рухи вершинки вудилища припинилися - підсікання запізнилося. В такому випадку можна почекати 20-30 секунд в очікуванні повторного клювання. Якщо повторне клювання не відбувається - найімовірніше, риба збила наживку і снасть потрібно перезакидувати;
 • при великій кількості порожніх клювань потрібно збільшити довжину повідка;
 • виведення зазвичай не представляє проблем, так як пікером ловлять переважно дрібну рибу. З огляду на те, що використовуються тонкі повідці і волосіні, рибу розміром більше долоні приймають в підсак;
 • в разі несподіваного клювання великої риби можливі два варіанти дій: спробувати втомити її і акуратно підвести до берега або різким ривком обірвати повідець. Другий варіант деякі рибалки застосовують, щоб метушня з великою рибою не сполохала основний об'єкт лову. Зрозуміло, це має сенс тільки під час дуже активного клювання дрібної риби.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Схожі статті

Що таке спінінг для твічинга

Що таке спінінг для твічинга

Твічингова ловля передбачає використання спеціальних воблерів, призначених для ривкової проводки. Вони виготовляються з пластика або силікону і мають активну або пасивну гру, імітуючи мальків різних риб. Завдання приманки - спокусити хижака до клювання, з цією метою часто розробляється імітація хворої або пораненої рибки, від якої не здатна відмовитися навіть пасивна риба.

Рибалка в селі Волудринці

Рибалка в селі Волудринці

Платний ставок для риболовлі в Ярмолинецькому районі Хмельницької області. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур, краснопірка. Є також щука, окунь, судак.

Рибалка в селі Івашківці

Рибалка в селі Івашківці

Платний ставок для риболовлі в Івашківцях Хмельницького району. Став має площу плеса 2га. Середня глибина  – 3-1м. Дно чисте. Риболовля з човна не дозволяється. Можна завозити оснастку корабликом. Водойма не спускалась з 2001 року.

Як ловити рибу на віброхвіст

Як ловити рибу на віброхвіст

Виробники рибальських снастей з кожним роком радують любителів риболовлі все більш новими і удосконаленими виробами. З їх допомогою якість процесу поліпшується в рази. Тому для успішної риболовлі рекомендується придбати найкращі пристрої з якісними комплектуючими. Однією з популярних приманок, що використовуються разом зі спінінгом, вважається віброхвіст.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent - є чудовим варіантом для рибалок, які захоплюються ловом мирної риби, а саме ф..

841 - 912Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.