Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Сучасна донна снасть стійко асоціюється з фідером як найбільш універсальним і ефективним способом донного лову. Еволюція фідера привела не тільки до появи спеціальних вудилищ, фідерних котушок, лісок, а й викликала появу великої кількості монтажів, як універсальних, так і вузькоспеціалізованих, відповідних різним умовам ловлі. Одним з широко поширених монтажів є фідерне оснащення інлайн.

Що таке оснащення інлайн для фідера

Оснащення інлайн (англ. In-line - в лінію) являє собою ковзний монтаж, при якому грузило або годівниця вільно пересуваються по волосіні або її частині. Дане оснащення використовується в фідерній, короповій та інших видах донного лову. Основний сенс її застосування - не дати рибі відчути вагу годівниці і передчасно насторожитися.

Яка буває інлайн оснастка для фідера

У фідерній ловлі застосовується кілька варіантів оснащення інлайн:

 1. Годівниці метод/флет - найбільш частий випадок використання інлайн в фідерній ловлі. Даний монтаж найчастіше використовують при ловлі коропа, великого карася і іноді лина, ляща. Особливістю цього монтажу є застосування коротких повідків з м'якої плетеної жилки, а в ряді випадків і лідкора, що забезпечує прилягання волосіні на дно і маскує оснащення.
 2. При конструюванні годівниць типу «клітка» застосовують монтаж з досить довгими повідцями і значним вільним ходом волосіні. Основним завданням в цьому випадку є збільшення чутливості снасті. У цьому варіанті монтажу між годівницею і вертлюжком для кріплення повідця часто роблять відрізок з волосіні завдовжки 8-12 см. для зменшення кількості захлестів повідця за основну волосінь.
 3. З використанням відводу або протизакручувача - інлайн використовують у випадках, коли особливо важливо відсутність заплутування оснащення. Також цей варіант підходить для початківців рибалок.

Фактором, що об'єднує ці оснастки, є вільне проходження волосіні крізь годівницю.

Як працює оснащення In line

Принцип роботи монтажу In line досить простий - в момент клювання волосінь легко проходить через отвір в годівниці (або вертлюжку), і зусилля передається безпосередньо на вершину вудлища. У такому варіанті монтажу риба не відчуває ваги годівниці, а здатність до фіксації клювання у оснастки максимальна.


Переваги і недоліки

Ковзний монтаж, як і інші оснастки, має свої переваги і недоліки.

Перевагами є:

 • чутливість;
 • забезпечення самопідсічки риби;
 • оптимально для лову в ставках, озерах та інших водоймах без течії;
 • при обриві звільняє рибу від годівниці.

До недоліків відносяться:

 • відносна складність виготовлення;
 • висока ймовірність заплутування повідків, особливо при їх значній довжині;
 • при зачепі годівниці оснащення втрачається повністю.

Типи інлайн монтажів

Технічно монтажі інлайн поділяють на два типи - з повністю вільним ходом волосіні і з використанням обмежувача. Принцип роботи першого типу монтажу ми розглянули вище.

Що стосується другого типу, то саме він використовується найчастіше, так як забезпечує самозасікання риби при клювання. Тобто якщо вище годівниці поставити стопор, то по завершенні вільного ковзання волосіні стопор упреться в годівницю і за рахунок її ваги відбудеться самопідсічка. Довжина вільного ковзання волосіні, виходячи з різних умов лову, може бути від 5 до 40 см.

Зсув стопора впритул до
годівниці перетворює монтаж з ковзаючого в глухий. Цей варіант істотно знижує
чутливість оснащення, але може бути використаний у випадках, коли необхідно
залишити снасть без нагляду на якийсь час.

Особливості та правила монтажу інлайн для фідера

Здебільшого на створення монтажу інлайн для фідера поширюються ті ж правила, що і для інших фідерних оснасток:

 • в якості основної волосіні використовують плетінку, яка володіє максимальною чутливістю;
 • необхідно використовувати волосіні і повідці мінімальної товщини з усіх відповідних умов лову;
 • гачок повинен відповідати розмірам насадки.

Основною відмінністю інлайн монтажу від інших оснасток є використання важких годівниць навіть в стоячій воді і на невеликих дистанціях. Особливості конструкції забезпечують високу чутливість навіть при максимальній вазі, яка в свою чергу гарантує надійну засічку риби.

Як зв'язати інлайн оснащення

При дотриманні перерахованих вище правил, фідерне оснащення інлайн виготовляється своїми руками досить легко.

При необхідності створення оснащення на основній волосіні або шок-лідеру виконуються наступні дії:

 • на волосінь ставиться стопор;
 • далі встановлюється годівниця, вертлюжок або відведення;
 • потім ще один стопор;
 • в останню чергу встановлюється вертлюжок, до якого прикріплюється повідець з гачком.

Крім вертлюжка, для з'єднання волосіні з повідцем можна застосовувати спосіб петля в петлю, але це може призвести до постійного перекручування або заплутування повідця. Якщо передбачається часта заміна повідця, можна скористатися коннектором для повідків.

При виготовленні монтажу на окремому відрізку волосіні використовують монофільну волосінь відповідного діаметру або флюорокарбон. Довжина відрізка залежить від передбачуваного вільного проходження і включає в себе довжину годівниці, довжину вільного ходу і запас на в'язання вузлів.

До верхньої частини відрізка
прив'язують вертлюжок або в'яжуть невелику петлю для кріплення оснащення до
основної жилки, далі повторюється описана вище послідовність дій.

Висновок

Застосування монтажів інлайн найдоцільніше для лову в теплу пору року у водоймах з відсутньою або слабкою течією. Основним об'єктом лову є мирна обережна риба середнього і великого розміру (короп, карась, амур, лящ і т. д.).

Найбільш підходящим цей монтаж є для ловлі з годівницями типу флет, що вимагає застосування досить в’язкої прикормки, яка витримає навантаження, що виникає при закиданні і ударі об воду. У свою чергу, це висуває особливі вимоги до повторюваності закидання, так як підгодовування концентрується в одній точці, а не розсіюється по площі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Схожі статті

Як ловити карася на спінінг

Як ловити карася на спінінг

Ще десяток років тому карась на спінінг ловився рідко і випадково під час ловлі хижака. На думку більшості, карась і спінінг - несумісні речі, адже ця мирна риба не здатна атакувати штучні приманки. Однак з розвитком спінінгової ловлі і появою нових способів і технік деякі рибалки вже цілеспрямовано ловлять на цю снасть свого улюбленця. Ловля карася на спінінг ефективна в тих водоймах, де не багато хижаків.

Ловля білого амура на фідер

Ловля білого амура на фідер

Амур схильний до швидкого зростання, в дорослому стані досягає великих розмірів, середня вага - 25 кг. Риба має специфічний смак, який люблять не всі. В риболовлі є трофеєм, так як після зачеплення за гачок починає сильно опиратися. Є ідеальним видом для спортивної риболовлі. Ловля білого амура на фідер вимагає особливої підготовки.

Що таке проти-закручувач для фідера

Що таке проти-закручувач для фідера

Фідер на сьогоднішній день один з найпопулярніших спортивних і любительських способів ловлі мирної риби. Завдяки ефективному підгодовуванні і тонким делікатним оснасткам на фідер можна успішно ловити в більшості умов сезону відкритої води. Однак є у нього і недоліки, однією з яких є схильність тонких повідків до заплутування. Щоб вирішити цю проблему, був винайдений в свій час проти-закручувач для фідера.

Що таке фідергам

Що таке фідергам

Спробуємо розібратися, що таке фідергам і як ним користуватися. Сама назва утворена транслітерацією з англійської «feeder gum» - «фідерна гума». Являє собою нитку діаметром до 1 мм, виготовлену з високо еластичного матеріалу на основі латексу і силікону.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Тісто воздушне Cukk Puffi Mini 30гр.

Тісто воздушне Cukk Puffi Mini 30гр.

Повітряне тісто "puffi" - натуральна плаваюча наживка для лову мирної риби. За останні 5 років пові..

40Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Кормушка флет Orange Method Arc Flat

Кормушка флет Orange Method Arc Flat

Одностороння годівниця ORANGE ™ Method Arc Flat - завдяки своїй конструкції падає на дно відвантаж..

20 - 27Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.