Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Часто на риболовлі виникають ситуації, коли риба ігнорує звичайні блешні, воблери і джигові приманки, відгукуючись лише на приманки мінімального розміру - нахлистові мушки, мікровоблери або твістери довжиною пару сантиметрів. В такому випадку рибалці варто скористатися вантажем-поплавком Сбіруліно або, як його ще називають, Бомбарда. Також підходить бомбарда для риболовлі на натуральні насадки.

Особливості рибної ловлі на бомбарду

Необхідно зауважити, що ідея огруженого поплавка для закидання легких приманок існує досить давно - варто згадати водоналивні поплавки, «балду» для ловлі жереха (не плутати з однойменною зимовою приманкою) або сучасні матчеві поплавки. Однак італійські рибалки створили більш вдалу конструкцію - важкий поплавок цигаркоподібної форми з прозорого або напівпрозорого пластику. Спочатку ловля на бомбарду обмежувалася тільки ловом ставкової форелі на тісто, однак, сфера застосування швидко розширилася. Зараз на бомбарду ловлять в абсолютно різних умовах і майже будь-яку рибу - від уклейки до щуки.

Перш ніж відповісти на питання: «Як ловити на бомбарду?», розберемося, якою вона може бути і в яких умовах застосовується.

Переваги ловлі на бомбарду

Основною перевагою використання бомбарди є можливість закидання легких і надлегких приманок на дальню дистанцію за допомогою звичайних снастей. Бомбарда дозволяє ловити на нахлистові приманки, використовуючи спінінг середнього класу, матчеве або фідерне вудилище.

Завдяки обтічній формі, ловля риби на бомбарду можлива в досить незручних для застосування інших далекобійних оснасток або приманок місцях, наприклад, на зарослих травою мілководдях.

Важливим є і те, що техніку
лову на сбіруліно досить просто освоїти, а монтаж снасті є дуже простим.

Поплавок сбіруліно: види і типи

Бомбарда (Сбіруліно) - може важити від 2 до 100 грам і володіти різною плавучістю.

Поплавці сбіруліно поділяють на:

 • плаваючі - застосовуються під час лову на поверхні і в верхніх шарах води, глибина проводки приманки не перевищує довжини повідця, а фактично в декілька разів менше;
 • повільно тонучі - призначені для проводки в товщі води, при прискоренні проводки - легко спливають на поверхню;
 • швидко тонучі - забезпечують можливість провести приманку біля самого дна.

Професійні бомбарди, в основному італійського виробництва, поділяються ще і по розподілу центру ваги в поплавку, що впливає в якійсь мірі на реакцію приманки на рухи самої бомбарди, однак, на практиці це помітно тільки при досить короткому повідку і ривковій проводці.

Снасть

Популярність ловлі на сбіруліно привела до того, що на сьогоднішній день сформувався цілий напрям риболовлі, який отримала назву сбіруліно, подібно до того, як раніше це сталося з фідером. Таким чином, зараз бомбарда - снасть, для якої випускаються спеціалізовані вудилища, що вимагають відповідного оснащення, а також різні аксесуари.

Вудилище

З огляду на сказане вище, промисловістю ряду країн (у першу чергу Італії) стали випускатися спеціальні вудилища для сбіруліно. Вони являють собою довгі (3,5-5 м.) бланки повільного ладу з великою кількістю пропускних кілець. Багато в чому такі вудилища схожі з матчевими, що обумовлено схожою технікою закидання. Зазвичай в назві таких вудилищ присутнє маркування Sbiro.

Більшості рибалок під час лову
на бомбарду немає сенсу купувати окреме вузько спеціалізоване вудилище - цілком
можна скористатися вже наявними.

Основними вимогами до вудилища є:

 • довжина, що дозволяє закидати оснащення з довгими поводками;
 • тестовий діапазон, відповідний вазі оснасток які закидаються.

Котушка

Для лову на сбіруліно підійде будь-яка якісна безінерційна котушка з передавальним числом 4,8-5,2 і розміром 2500-3000. З огляду на те, що будь-яких особливих вимог до котушки немає, вибираючи котушку, слід звертати увагу на якість її складання волосіні і надійність комплектуючих. Також бажано наявність в комплекті запасної шпулі. Це дозволить краще адаптуватися до умов лову, перейшовши з плетеного шнура на монофільну волосінь, і навпаки.

Волосінь

Під час ловлі на сбіруліно підходить і монофільна волосінь, і волосінь-плетінка для спінінга. Перша виграє в мало-помітності і здатності гасити ривки риби при виведенні. Перевага другої в більшій чутливості і міцності. Вибір між ними залежить здебільшого від особистих переваг рибалки, враховуючи, що приманка віддалена від основної жилки досить довгим повідком.

Поводок

Повідці для лову на бомбарду виготовляють з монофільної волосіні, з розривним навантаженням на 25-30% менше, ніж в основної волосіні. У ряді випадків виправдано застосування повідків з флюорокарбона, які майже непомітні в воді. В основному їх використовують під час лову форелі і харіуса, а з більш звичних більшості рибалок видів - головня, язя і жереха.

Довжина повідця залежить від умов лову і може коливатися в межах 0,5-2,5 м. Довгі повідці використовують під час лову на поверхні, а більш короткі в товщі води або коло дна. Ловля мирних риб вимагає застосування більш довгих повідків, ніж при ловлі хижаків.

У більшості випадків, достатньо ефективні поводки довжиною 1,2-1,5 м. Вони зручні для закидання і підходять при виловлювання більшості видів риб.

Гачки

Говорячи про вибір гачків, варто враховувати, що частина приманок вже оснащена гачками - це:

 • воблери;
 • мікро-блешні;
 • штучні мушки.

Для інших приманок (силіконові і натуральні насадки) гачки підбираються під розмір і форму приманки. Якщо для силіконових принад краще використовувати офсетні гачки, то вибір гачка для насадок і особливо наживок має ряд особливостей.

Зокрема, не всі рибалки знають, як правильно насаджувати хробака на гачок для лову на бомбарду. Важливо, щоб черв'як був насаджений асиметрично, що забезпечить його обертання, що привертає рибу. Це ж правило стосується опаришів і форелевого тіста, якому надають форму пелюстки.

У період ловлі на поверхні води, використовуючи живих комах в якості насадки, застосовують гачки з тонкого дроту, з метою зменшення ваги і меншого травмування наживки.

Вертлюжки

Багато приманок, обертаючись під час проводки, сильно закручують поводок, а іноді і основну волосінь. Щоб уникнути цього ефекту, в оснащення між повідцем і основною жилкою включають вертлюжки. Класичним вважається спеціальний потрійний вертлюжок, однак, набагато важливіше якість і легкість обертання вертлюжків, ніж їх кількість. Одинарний високоякісний вертлюжок може працювати краще, ніж бракований потрійний.

При необхідності можна поєднувати вертлюжки в ланцюжок, використовуючи заводні кільця мінімального розміру.

Оснащення

Будь-яка снасть буде працювати ефективно, тільки якщо вона правильно оснащена. Оснащення бомбарда не являє собою нічого складного. Розглянемо монтаж оснащення сбіруліно і приманки які з ним застосовуються.


Монтаж оснащення з поплавком сбіруліно

Монтаж сбіруліно здійснюється в такій послідовності:

 • на основну волосінь надягають силіконову або гумову намистину-стопор, яка буде обмежувати рух бомбарди в сторону вудилища;
 • далі волосінь пропускають крізь осьовий отвір бомбарди з боку трубочки;
 • наступним кроком ставлять ще одну намистину, яка буде служити амортизатором, що оберігає бомбарду від ударів об вертлюжок при закиданні;
 • прив'язують вертлюжок, бажано потрійний, призначений для лову на сбіруліно;
 • до вертлюжка прив'язують повідець зі штучною приманкою або гачком;
 • відстань між двома намистинами роблять такою, щоб бомбарда мала вільний хід 20-30 см.

Тепер бомбарда готова до риболовлі.

Застосовувані приманки

Всі принади, що застосовуються в лові з бомбардою, досить важко перерахувати - можна використовувати різні приманки, що застосовуються в нахлисті, ультра-легкому спінінгу, більшу частину натуральних насадок і наживок, а також багато легких повно-розмірних приманок для легкого спінінга з метою збільшення дальності їх закидання.


Вибір конкретної приманки залежить від виду риби, яку ловлять, і її переваг в даний момент часу.

Техніка ловлі риби

Техніка ловлі на бомбарду включає:

 • закид;
 • проводку;
 • фіксацію клювання і підсікання;
 • виведення риби.

Перший і останній пункт з цього списку практично не відрізняються від ловлі на спінінг або матчеву вудку, єдина відмінність - необхідно звикнути контролювати довгий повідець, щоб він не зачепився під час замаху, а також закидання.

Проводка може виконуватися як безперервно, так і з паузами. У більшості випадків темп проводки повинен бути від повільного до дуже повільного. Особливо це стосується лову на натуральні насадки. Іноді в анімацію приманки можна вносити різноманітність легкими ривками і короткими потяжками.

Покльовку рибалка помічає
аналогічно спінінговій ловлі, тактильно через вудилище або по руху волосіні.
Підсікання повинно бути енергійним, але не дуже сильним і широким.

Прикормка

Прикормка при лові на бомбарду застосовується далеко не завжди, адже найчастіше ловля ведеться на штучні приманки, а її об'єктом є хижі і на пів-хижі риби. Однак в ряді випадків застосування прикормки може бути цілком виправданим - під час лову зграйної білої риби, особливо на досить невеликих дистанціях.

Так як ловлять на бомбарду зазвичай в товщі води, то консистенція підгодовування повинна бути такою, щоб кулі прикормки розбивалися при ударі об воду, створюючи хмару з частинок в зоні лову.

Проводка

Техніка проводки сбіруліно відрізняється різноманітністю. Швидкість проводки може змінюватися від дуже повільної до дуже швидкої, а сама проводка може здійснюватися рівномірно або з різними варіантами пауз, прискорень і ривків.

При виборі техніки проводки слід враховувати:

 • швидка рівномірна проводка використовується під час лову активного жереха, в інших випадках застосовують більш повільну проводку, з різними варіантами гри приманкою;
 • загальною тенденцією є те, що проводка натуральних насадок здійснюється значно повільніше, ніж штучних приманок;
 • горизонт, в якому здійснюється проводка, залежить від шару води, в якому міститься об'єкт лову - так судака простіше зловити біля дна на швидко потопаючу бомбарду, а чехонь ловлять в товщі води.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Схожі статті

Як ловити коропа на фідер

Як ловити коропа на фідер

Короп - один з найпривабливіших об'єктів спортивної та аматорської риболовлі. Це легко пояснюється як розмірами і активним опором цієї риби, так і доступністю водойм, де він мешкає. Популярність лову коропа привела навіть до створення цілого напряму ловлі - карпфішінг. Зрозуміло, цілеспрямовано ловлять його і іншими снастями - від поплавкової вудки до нахлисту. Одним з найбільш ефективних і цікавих способів лову є ловля коропа на фідер.

Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Літня ловля хижака на спінінг часто ускладнена водною рослинністю яка розрослася. Особливо це справедливо для щуки і окуня, які часто ховаються в суцільних заростях. У таких місцях найбільш підходящими приманки є глісери, визнаним лідером серед яких вважається «хорватське яйце». Про те, що це за приманка і як зробити «хорватське яйце» своїми руками, піде мова в цій статті.

Ловля карася фідером

Ловля карася фідером

Карась є одним з основних об'єктів спортивної та любительської ловлі у водоймах зі стоячою водою або слабкою течією. Найчастіше карася ловлять поплавковими або донними снастями, на донку трапляються, як правило, більші екземпляри. Ловлю карася фідером в ставках і озерах можна порівняти за популярністю з ловом плотви та ляща на течії і не поступається в інтересі і складності.

Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Популярність фідерної ловлі легко пояснити її результативністю і спортивністю. Однак серйозних результатів можна досягти тільки з урахуванням повної збалансованості всієї снасті - від вибору вудилища до застосовуваних оснащень. Про одну з найбільш популярних оснащень, а саме петлю Гарднера піде мова в даній статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Котушка Winner KB 8+1bb

Котушка Winner KB 8+1bb

Спінінгова котушка високої якості, яка відрізняється дуже плавним ходом, якісним укладанням волосін..

420 - 476Грн.