Правильна проводка воблерів

Воблери є одними з найбільш ефективних приманок, що дозволяють ловити хижу, а в ряді випадків і мирну рибу. Однак для повного розкриття потенціалу кожної з моделей необхідно підібрати відповідний тип проводки, що часто викликає утруднення не тільки у новачків, а й у досвідчених рибалок. Про способи і типи проводки воблерів і піде мова в цій статті.

Способи проводки воблерів – докладно

Удосконалення техніки спортивної рибної ловлі призвело до появи ряду способів проводки, що підходять до різних умов і відповідним певним видам приманок. Також необхідно відзначити, що всі ці способи можна використовувати і в їх класичному вигляді, і комбінувати між собою. Розглянемо техніку проводки для початківців при ловлі на воблер.

Рівномірна проводка

Проста і досить ефективна рівномірна проводка спінінгом лежить в основі всіх інших варіантів проводок спінінгових приманок. До масового поширення воблерів вона застосовувалася для коливалок і особливо обертових блешень. Статті в рибальських журналах кінця 80-х - початку 90-х років минулого століття рекомендували рівномірну проводку воблерів незалежно від їх геометрії в якості універсальної. Це часто породжувало думку про те, що деякі моделі, навіть провідних виробників, є «неробочими».

Сьогодні накопичений досвід дозволяє зробити висновок, що рівномірна проводка підходить для моделей з активною власною грою і особливо ефективна в лові таких риб, як жерех і головень. Повільна рівномірна проводка на межі збою гри приманки може залучити пасивного хижака будь-якого виду. Також така проводка добре зарекомендувала себе в нічному лові судака.

В інших випадках краще працюють
проводки зі змінами швидкості аж до повної зупинки воблера, так як рівномірний
рух не типовий для живих організмів, в тому числі і тих, які є здобиччю хижої
риби.

Проводка з прискореннями

Проводка з прискореннями є модифікацією рівномірної, при якій швидкість приманки змінюється за допомогою плавних потяжок вудилищем або зміни швидкості обертання котушки. Зі зміною швидкості приманки змінюється частота і амплітуда її коливань, що робить поведінку воблера більш природною.

Твічінг і джеркінг

Однією з найбільш результативних проводок є твічінг - ривкова проводка, здійснювана короткими різкими рухами вудлища. Саме її ефективність стала причиною сплеску популярності і того, що зараз ця проводка вважається однією з базових. Проводка твічінг підходить більшості моделей воблерів, проте основними принадами для неї є воблери типу «мінноу» з вузьким витягнутим тілом і невеликою лопаттю. Часто ці приманки не володіють власною грою при рівномірній проводці і «оживають» виключно в моменти ривків і зупинок. Також твічінг застосовується при лові на поппери, власне, це практично єдиний спосіб їх проведення.

Щоб правильно реалізувати таку проводку, використовують вудлища зі швидким і над-швидким ладом. Тест вудилища підбирається в залежності від маси воблера і особливо його лобового опору.

Для джеркбейтів - великих об'ємних приманок, що використовуються при лові щуки, застосовують подібну проводку - джеркінг. Її основна відмінність в тому, що ривки здійснюються різкіше й агресивніше. З огляду на розмір приманок, для такого лову підходять виключно дуже потужні жорсткі вудилища з тестом не менше 100 гр., оснащені мультиплікаторними котушками. Механізм навіть потужної безінерційної котушки швидко зруйнується під впливом ударних навантажень, що виникають під час такої проводки.

При ловлі на джеркінг або
твічінг техніка проводки багато в чому залежить від активності риби. Чим гірше
клювання, тим частіші паузи і більше їх тривалість, і навпаки.

Ріппінг

Ріппінг - ривкова проводка, здійснювана «ріжучими» (rip - розрізати, розколювати) рухами вудлища вертикально вниз. У цей момент воблер з прискоренням заглиблюється, а його вібрація посилюється. Дана проводка дозволяє провести воблер глибше, ніж інші способи, а в іншому подібна до твічінгу.

Пампінг

Дзеркальним варіантом ріппінгу є пампінг (pumping - викачування), при якому рух вудилища направлено вгору. Як видно з назви, техніка проводки подібна діям при виведенні риби - чергування підйому і опускання вудлища в поєднанні з рівномірною проводкою.

Рухи приманки виходять більш плавними, ніж при твічінгу, так як в момент прискорення воблер прагне заглибитися під впливом води на лопать, а вудилище тягне його в протилежному напрямку. Дана проводка особливо ефективна з використанням потопаючих воблерів.

Стоп енд гоу (Stop and Go)

Проводка приманки з зупинками (stop and go) може виконуватися як у вигляді пауз різної тривалості в русі воблера, так і з елементами твічінга. Особливо ефективна ця проводка, коли риба малоактивна - в холодній воді або в сильну спеку.

У момент паузи поведінка воблера залежить від його плавучості:

  • потопаючі моделі заглиблюються і виходить класична ступінчаста проводка;
  • плаваючі воблери під час паузи піднімаються до поверхні, що утворює проводку, дзеркальну ступінчастій. Також пауза в проводці плаваючого воблера дозволяє йому обійти перешкоду під водою;
  • суспендери (воблери з плавучістю, близькою до нульової) під час паузи зупиняються на місці, злегка похитуючись. Клювання на них зазвичай відбувається в момент зупинки, або в момент початку руху.

Проводка на знесення

Під час ловлі в річках з помітною течією можна використовувати рух води для підвищення ефективності риболовлі. Одним із способів є сплав воблера за течією в місця, недоступні для закидання - наприклад, під навислі над водою гілки кущів і дерев. Так само можна сплавляти воблер за течією під час лову з човна, гідроспоруд або на повороті річки. Цим способом можна доставити приманку на дистанцію, що перевищує дальність закидання.

Другим способом використання течії є повільна проводка проти течії з зупинками і подачею приманки назад. Таким чином створюється ілюзія хворої або ослаблої рибки, особливо привабливої для хижаків, яка не може впоратися з течією. Плюсом цього способу є і можливість ретельно обловити перспективне місце - корч, великий затоплений предмет або підводний валун.

У ряді статей європейських рибалок є згадки про успішну ловлю хижої риби на течії донкою, в якій живця замінюють плаваючим воблером з активною грою. Особливо ефективні зіставні воблери з робочою глибиною при проводці до 1 м.

Важлива роль паузи

У більшості випадків проводка приманок з зупинкою і подальшою паузою ефективніша. При цьому пауза повинна бути від однієї до кількох секунд. Занадто коротка невиражена пауза швидше викличе підозру хижої риби, ніж спровокує її на клювання.

Крім того, зупинки воблера
урізноманітнюють його анімацію, пауза в проводці дозволяє управляти приманкою,
змінюючи горизонт проводки, а при проводці поперек течії - обводити воблером
перешкоди.

Правильна техніка ловлі на воблер

Підводячи підсумки, можна сказати, що техніка ловлі на воблер залежить від його типу, умов лову і активності риби. Наприклад, проводка потопаючих воблерів може здійснюватися в різних шарах води, а паузи в ній дозволяють не тільки дати приманці заглибитися, але і провокують рибу вертикальним рухом подібно джиговій приманці. При цьому ривкова проводка воблера в цілому ефективніше, ніж рівномірна.

Правильна проводка воблера залежить не тільки від способу анімації, але і від швидкості руху приманки. З метою швидкого облову акваторії застосовують агресивну швидкісну проводку, що дозволяє «зібрати» активну рибу, а при поганому клюванні зазвичай використовують повільну проводку з великими паузами. Також ефективним прийомом є заміна приманки - наприклад, «роздратувати» рибу декількома проводками поппера, а потім провести кренкбейт з робочою глибиною більше метра в середньому або повільному темпі.

З огляду на різноманіття варіантів проводки воблерів і їх поєднань, ловля на воблер для початківців може починатися з техніки рівномірної проводки активних моделей, а в подальшому освоювати інші способи проводки воблерів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Правильна проводка воблерів

Схожі статті

Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Популярність фідерної ловлі легко пояснити її результативністю і спортивністю. Однак серйозних результатів можна досягти тільки з урахуванням повної збалансованості всієї снасті - від вибору вудилища до застосовуваних оснащень. Про одну з найбільш популярних оснащень, а саме петлю Гарднера піде мова в даній статті.

Як ловити окуня на спінінг

Як ловити окуня на спінінг

Окунь - найпоширеніший і численний хижак наших водойм. У більшості випадків саме окунь стає першою здобиччю початківця спінінгіста. Однак при уявній простоті ловля окуня на спінінг вимагає не тільки правильного підбору снастей і приманок, але і вибору відповідної тактики дій на рибалці.

Спінінгові приманки на окуня

Спінінгові приманки на окуня

Ловля окуня на спінінг з використанням штучних приманок - одне з найбільш популярних спортивних захоплень, цікаве і спортсменам-рибалкам, і новачкам. Адже окунь, через свою ненажерливість і агресивний характер, дуже цікавий як об'єкт лову. Кількість видів приманок на окуня велика, але серед всього цього різноманіття ми розглянемо саме ті, на які окунь найкраще реагує.

Як зварити мамалигу для рибалки

Як зварити мамалигу для рибалки

Що таке мамалига? Як правильно зварити кукурудзяну кашу суворо за рецептом, коли немає великого досвіду в питанні риболовлі? Початківцям рибалкам завжди цікаво дізнатися щось нове, ефективне, як готується кукурудза для ловлі риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Воблер Strike Pro Inquisitor 80SP. EG-193A.

Воблер Strike Pro Inquisitor 80SP. EG-193A.

Представників серії Inquisitor 80SP виділяє специфічне тіло, виготовлене за типом вгодованого мінно..

180Грн.

Шнур Select Master PE 150m. Салатовий

Шнур Select Master PE 150m. Салатовий

Недорогий хороший шнур Select Master PE можна сміливо назвати універсальним шнуром, який відмінно п..

231Грн.