Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Більшість хижих риб значних розмірів добре ловляться саме на спінінг. Така рибалка відрізняється своєю простотою, але вимагає великої кількість снастей. Початківець рибалка, який не знає як правильно оснастити спінінг, може розгубитися при виборі оснащення, яке у великій кількості продають рибальські магазини. У нашій статті ми розповімо, як зібрати спінінгову снасть правильно, що дуже корисно буде новачкам в риболовецькій справі.

Як зробити спінінг?

Спінінгова снасть включає в себе вудлище, до якого кріпиться котушка з волосінню і особливе оснащення або приманка. Всі складові повинні бути правильно вибрані і зібрані. В іншому випадку в роботі вудилища можуть бути проблеми.

Вудилище

Спінінгове вудилище для ловлі хижої риби повинно мати такі характеристики:
 1. Якщо рибалка буде відбуватися з човна, то довжина спінінга повинна бути півтора метра, а при полюванні з берега - від двох до двох з половиною метрів.
 2. Тестове навантаження краще вибирати від десяти до двадцяти п’яти грам. При невеликій вазі приманки тест може становити від двох до десяти грам.
 3. У самих різних умовах можна застосовувати універсальне вудилище з середнім ладом, при якому вигинається тільки половина спінінга.
 4. Набагато міцніше і витриваліше є спінінг з жорсткою верхівкою. Однак щоб на клювання реагувати можна було вчасно, саме вудилище теж має бути чутливим.
 5. Важливою частиною вудилища є рукоятка, оскільки саме з нею рибалка контактує весь час риболовлі. Найзручнішим і поширеним матеріалом для виготовлення рукоятки вважається пробка. Може використовуватися шкіра і гума.
 6. Від пропускних кілець залежить термін служби волосіні, тому вони повинні бути надійними і якісними. Кращими вважаються кільця, виконані з карбіду кремнію (SIC).

Котушка

Досвідчені рибалки для ловлі спінінгом радять використовувати безінерційні котушки. У продажу є ще мультиплікаторні, але у них недостатня чутливість і недалекість закидання.

Характеристики котушки:

 1. Корпус краще вибирати металевий, а не пластиковий.
 2. Рекомендований розмір шпульки котушки для спінінга від 2,5 до 3,5 тисяч. Саму котушку краще вибирати середнього розміру.
 3. Хід котушки повинен бути плавним і без скрипів. При покупці це потрібно перевірити самостійно, взявши котушку в руки і перевіривши плавність ходу.
 4. Хорошу котушку характеризує надійне кріплення дужки і мінімальна кількість люфтів. Щоб пристрій служило довго, на ці критерії теж необхідно звертати увагу.
 5. Вміщуватися в котушку має не менше п'ятдесяти метрів волосіні. В іншому випадку дальній кидок з її допомогою виконати буде неможливо.

Купувати пристрій найкраще у перевірених продавців від відомих виробників, які зможуть гарантувати хорошу роботу котушки.

Волосінь

Під час полювання зі спінінгом можна використовувати звичайну монофільну волосінь або плетінку. Моноліски в основному м'які і еластичні, тому при їх застосуванні клювання відчувається не надто сильно. Про те, що риба на гачку, можна буде побачити по сіпанню волосіні.

Переваги моноліски:

 • практично не закручується;
 • не утворює борід;
 • добре укладається на шпулю.

При застосуванні плетених лісок клювання і проводка більш чутлива. Рекомендується вибирати жорсткі плетінки, бо вони мають підвищену чутливість.

Переваги плетінки:

 • шнур за структурою міцніше монофильної і флюорокарбонової волосіні;
 • при великих навантаженнях не втрачає еластичності і не розтягується, що дозволяє використовувати снасть багато разів;
 • має відмінну чутливість до покльовок;
 • на відміну від монофільної волосіні, при великих навантаженнях не рветься.

Кращим діаметром для спінінгового плетеного шнура вважається 0,12-0,15 мм.

Повідець

При полюванні на хижу рибу наявність повідка обов'язково. Пояснюється це тим, що своїми гострими зубами щука або інший хижак може легко прорізати основну волосінь.

Типи повідків:

 1. Жорсткі повідці виготовляються з пружного матеріалу і відрізняються міцністю. Однак у воді вони помітні, тому ловити з їх допомогою можна тільки щуку. Жорсткі повідці можуть бути зроблені з гітарної струни.
 2. Напівтверді повідці мають різний діаметр і навантаження на розрив. Вони дуже міцні, але мають ефект пам'яті. Через це такі повідці після заплутування слід міняти.
 3. М'які повідці виготовляються з флюорокарбону або схожих матеріалів. У воді вони практично непомітні, але гострі зуби хижака здатні їх прокусити. Тому використовуються м'які повідці в основному для лову судака, окуня, головня, жереха.

Приманки

При складанні спінінга використовується велика кількість різноманітних приманок.

 • Коливні блешні. Приманка представляє собою пластинки з металу з вигином. Кожна блешня обладнана гачком або трійником. Товщина колевалки може бути від 1 до 3 мм. При проводці блешня починає грати, нагадуючи маленьку рибку. Це провокує хижака на атаку.
 • Обертові блешні. Вертушки складаються з дроту, до якої кріпиться пелюстка яка обертається в воді і трійник. При проводці така блешня нагадує впавшу в воду і пливучу комаху або тікаючу рибку. Блешні цього виду добре грають навіть при рівномірній повільній проводці. Вони починають грати буквально відразу, як тільки потрапляють в воду.
 • Воблери. Найчастіше такі приманки виготовляються у вигляді рибки з одним або двома трійниками і з лопатою в передній частині. Діляться вони на кілька видів:

Тонучі воблери занурюються на дно водойми і зберігають горизонт тільки при проводці.

Суспендери опускаються на певну глибину. Горизонт зберігають і при проводці, і після зупинки.

Плаваючі воблери під час проводки знаходяться у воді, а після зупинки починають спливати.

 • Силіконові приманки. Віброхвости нагадують маленьку рибку з плоским хвостиком і виготовляються з силікону. Насаджуються на джиг-головку або гачок. Застосовуються при ступінчастому способі проводки. Твістери з силікону або пластику копіюють дрібних тварин, черв'яків, комах.

Як збирати спінінг?

Купивши і підготувавши всі снасті до збірки, в першу чергу слід прикріпити котушку до вудилища. Для цього на рукояті відвертається кріплення, і котушка вставляється в котушкотримач. Кріплення потрібно буде закріпити щільніше, інакше при закиданні котушка може вилетіти.

Намотування волосіні

На прикріплену до спінінгу котушку намотується волосінь. Зробити це досить просто:

 • починаючи з маленького кільця, кінець волосіні протягнути через всі кільця до котушки;
 • на жилкоскладачі є ободок, який слід відкинути і обв'язати навколо шпулі будь-яким вузлом волосінь;
 • обрізати зайвий кінчик волосіні на вузлі;
 • ободок повернути в початкове положення і почати мотати ручку котушки;
 • щоб волосінь намотувалася рівномірно і щільно, під час намотування на кінчику вудилища її слід притримувати рукою.

З'єднання волосіні й повідця

Повідці до волосіні можна прив'язати за допомогою звичайного рибальського вузла. Робиться він у такий спосіб:

 • волосінь вставляється в вертлюжок, вушко якого пальцями прокручується 7 або 8 разів;
 • виходить петля, в яку протягується вільний кінець волосіні;
 • вузол затягується.

Вертлюжок і карабін представляють собою захищаюче волосінь від перекручування пристосування. Особливо рекомендується їх використовувати, якщо в якості приманки будуть застосовуватися вертушки. Карабін має застібку, що дозволяє в процесі риболовлі швидко міняти приманки. Вертлюжок перешкоджає перекручуванню волосіні, тим самим полегшуючи монтаж спінінга і його закид, а також збільшуючи термін служби волосіні.

Монтаж приманок

Способів приєднання приманок до спінінгу існує багато. Все залежить від виду самої приманки. Силіконові приманки найлегше прив'язати за допомогою джиг-головки. Вантаж у вигляді головки з гачком може мати різні форми і вагові категорії. Вага вантажу і розмір гачка підбирається в залежності від довжини приманки і глибини водойми.

Види оснасток для спінінга

Спінінгових оснасток існує декілька:

 • З'єднання приманки з вертлюжком напряму.
 • Приманка з вертлюжком з'єднується сталевим або іншим міцним повідцем, який не зможуть прокусити гострі зуби хижака.
 • Сбіруліно дозволяє закидати легкі приманки, тому що являє собою важкий поплавок.
 • Дроп-шот є певним видом оснащення, за допомогою якого рибалка відбувається з крутого берега або човна.
 • Відвідний поводок використовується для приманювання і ловлі хижака в придонній зоні.

Снасті для спінінга з блешнею:

 • довжина вудилища буде залежати від умов лову, а лад краще вибрати середній;
 • плетений шнур товщиною 0,1-0,2 мм або монофільна волосінь з діаметром 0,25-0, 3 мм;
 • розмір безінерційної котушки - до 3 тисяч;
 • обов'язкове використання повідця, особливо якщо полювання буде на зубастого хижака.

Правила використання спінінга

Зібраний спінінг перед закиданням слід перевірити ще раз і переконатися, що всі частини оснастки між собою добре пов'язані. Тепер можна закидати приманку, притримуючи вказівним пальцем лісочку і одночасно іншою рукою прибираючи на котушці стримуючу дугу. Після цього вудилище заноситься назад і різко викидається вперед у напрямку до місця, де може бути риба. При цьому палець забирається і ліска відпускається. Закид можна робити і по-іншому, так як техніка у кожного своя.

Після закидання за допомогою спінінга робиться проводка приманки за течією або проти неї. Якщо закид буде проводитися з берега, то щоб блешню не відноситься в сторону, вудилище опускається ближче до води. Якщо ловля хижака проводиться з човна, а потік рухається назустріч, то потрібно робити так, щоб приманка пливла швидше води. У передбачуваних зонах проживання хижих риб блешнями і воблерами необхідно проводити більш ретельно.

Живуть хижаки в основному біля обривистих берегів, мисів, затонулих колод, великих підводних каменів. Правильно зібравши спінінг з якісною снастю, виявивши місце проживання риби і ретельно провівши проводку, додому ви точно повернетеся з здобиччю.

 • Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Схожі статті

Бойли: виготовлення уловистої приманки своїми руками

Бойли: виготовлення уловистої приманки своїми руками

Ловля на бойли досить популярна. Але не кожен може дозволити собі купити їх. Більш того, покупні бойли можуть мати недостатньо виражений запах або мати не той склад. Ось чому їх найкраще готувати вдома своїми руками.

Поведінка щуки в різні пори року

Поведінка щуки в різні пори року

У кожного спінінгіста бажаний трофей звичайно ж щука. Щоб досягти успіху при ловлі щуки, необхідно дізнатися про особливості її поведінки. Природне укриття для щук - це зазвичай всякого роду трав'яні зарості, а також корчі. Але досить часто і в прибережній смузі ловля щуки може виявитися досить ефективною, але потрапляти будуть вам в основному дрібні особини.

Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Самий простий варіант коптильні - відро з кришкою (не оцинковане!) Або ящик з нержавіючої сталі з кришкою і ручками для установки і зняття з вогню. Усередині на відстані 3-4 см від дна розміщуються грати. Грати можна закріпити в кілька ярусів. На дно коптильні рівномірно насипаються стружки або тирса (2-3 жмені на відро). На гратах розміщується риба, підготовлена ​​до копчення. Коптильня накривається кришкою і ставиться на вугілля. Потрібно стежити за тим, щоб кришка закривалася щільно, але не герметично, так як необхідні щілини для виходу диму.

Поппери: ідеальна приманка для щук і окунів

Поппери: ідеальна приманка для щук і окунів

Поппер є різновидом воблера. Але є деякі нюанси. Так, поппер не має передніх лопатей і володіє зрізаною частиною корпусу. Як правило, виріб приваблює окунів і щук. Воно являє собою імітацію невеликої рибки, яка, рухаючись по поверхні води, видає характерні сплески. Часто ловля на поппер проводиться в зарослих ставках, болотах і затоках.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Котушка Libao ACE (11+1BB)

Котушка Libao ACE (11+1BB)

Відмінна модель котушок ACE від виробника Libao. Вона чудово підійде для Ваших спінінгових вудилищ...

630Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73 - 89Грн.