Причини успішності ловлі щуки на твічинг

Одним з видів ловлі риби на спінінг є твічинг. При цьому приманка проводиться перед хижою рибою різкими ривками і імітує рухи ослабленої жертви.

Принцип твічинга заснований на стимулюванні природних інстинктів хижака, що лежать в основі природного відбору. Хижак знищує поранених і хворих особин незалежно від почуття голоду. Задоволення безумовного інстинкту робить твічинг ефективним або, як виражаються професіонали, уловистим.

Мені доводилося спостерігати за початківцями спінінгістами. Вони застосовували будь-яку проводку, коли полювали за активною рибою - пряму, рівномірну. Активна риба хапала будь-яку приманку. Пасивна риба на таку проводку не реагувала або реагувала слабо. Рибалка змотував вудки, констатуючи «Не кльовий» день.

Маленькі хитрощі

Будь-яка риболовля - це стратегія і тактика. Не є винятком і твічинг. Перша умова - це тактика проводки. Зміна ритму і темпу проводки може дати позитивні результати при самій пасивній і ситій щуці. Весь фокус полягає в тому, що різкі і нерівномірні рухи характерні для підраненої риби. Цей факт пробуджує у хижака інстинкти, які змушують його вийти на полювання.

Другим фактором впливу є природна цікавість хижаків. Тому помилкою стане використання воблера у вигляді традиційного об'єкта полювання щуки. Форма і колір приманки вибирається методом підбору або інтуїтивно. При цьому природний колір не завжди ефективний. Це підтверджується і науковими дослідженнями.

Яка приманка краще?

Експериментуючи з різними приманками, дослідники прийшли до цікавих висновків. Класичні забарвлення блешень вертушок в багатьох випадках ігнорувалися рибою, в той час як приманки з пелюстками флуоресцентного забарвлення атакувалися щуками навперебій.

Причина криється в тому, що щука розпізнає тільки різні відтінки сірого; але яскраві і блискучі приманки привертають її увагу. Уловистість приманок флуоресцентних відтінків перевірена на практиці. Крім цього, флуоресцентні приманки зручні для візуального контролю: їх видно крізь будь-яку товщу води. Це дозволяє проводити їх, минаючи перешкоди, і бачити, як хижак хватає насадку.

Риболовля - це розрахунок

Удача на рибалці залежить від багатьох факторів, і одним з важливих є вибір приманки. Тут немає дрібниць: умови риболовлі, тип проводки, ступінь активності риби - все необхідно враховувати, вибираючи воблер. Різноманітність приманок вражає уяву, але умов риболовлі ще більше. Вибрати приманку, яка підходить під конкретні умови, - це мистецтво, для розуміння якого треба набути певного досвіду.

  • Причини успішності ловлі щуки на твічинг

Схожі статті

Ловля риби на хліб

Ловля риби на хліб

Поплавкова ловля таїть в собі багато секретів і складних методик. Спочатку розроблені спортсменами, вони поступово доходять і до звичайних рибалок, які серйозно цікавляться тонкощами цього процесу.

Швидкісна ловля фідером

Швидкісна ловля фідером

Як часто, приїжджаючи на рибалку, нам приходиться чути, що велика риба «клювала вчора», а сьогодні «як відрізало». Звичайно, винний "злом погоди", росте або, навпаки, падає тиск, вітер дує не звідти, одним словом, причини сьогоднішнього безклів'я великої риби знайдеться маса.

Використання ґрунту в прикормці

Використання ґрунту в прикормці

Перед тим як почати цей розділ, я повинен попередити вас щодо використання ґрунту - ґрунти складно змішувати з підгодовуванням. Вони будуть висушувати прикормочну суміш, формувати грудочки і налипати на кормові частинки, вони радикально змінять механіку вашої прикормки. Тому уважно прочитайте про різні способи зволоження ґрунтів, і думайте про те, що ви робите, перед початком лову.

Переваги несиметричної петлі для фідера

Переваги несиметричної петлі для фідера

Що краще: патерностер Гарднера або несиметрична петля? Таке питання задають собі багато любителів. Однак однозначної відповіді на нього немає. Адже все залежить від конкретних умов.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Power Pro 125м.

Шнур Power Pro 125м.

Цей рибальський шнур є тонким волокном, щільно сплетеним в пасма, що утворюють чотири-жильну плетін..

105Грн.