Що дає промір глибини при ловлі на поплавок

Навіщо проміряти глибину?

Запитайте будь-кого, хто навчає новачків азам рибної ловлі, чому вони вчать їх в першу чергу, і відповіддю, швидше за все, буде, як вивчити місце лову за допомогою глибиноміра. Це виглядає для більшості оманливо простою, елементарною дією, яку ми робимо перед кожною риболовлею, незалежно від того, знайоме це місце чи ні ...

Що стосується мене, я вважаю цей процес досить складним. Однак в результаті можна отримати цінну інформацію про ваше місце лову ... якщо, звичайно, ви все зробили правильно. Пояснення даного висновку складається з наступних ключових моментів:

Визначення глибини перед собою

Це найголовніше і саме собою зрозуміле завдання відвісного проміру глибини за допомогою штекера, що має надзвичайно важливе значення. Знання точної глибини в місці лову визначає кілька важливих речей, таких як: який кит вам потрібен для лову; якої довжини повинно бути ваша оснащення; наскільки щільно стиснутими повинні бути кулі вашого підгодовування, щоб опуститися точно в місце лову, не розвалившись в товщі води, і багато іншого. За цими ключовими фрагментами інформації ви можете зробити вибір поплавка, оснастки, прикормки, на яку рибу націлюватися і т.д. Багато з нас можуть подумати, що це все основні функції проміру глибини в схил. Але для мене це тільки один з моментів того, що включає в себе поняття «промір глибини» в цілому.

Побудова профілю дна в місці лову

Ретельно проміряти глибину в місці лову, ви одночасно намагаєтеся зрозуміти рельєф дна, що має пряме відношення до того, де ви в кінцевому підсумку вирішите ловити рибу. Найпростішим прикладом цього може стати невеликий канал, де ви маєте по центру глибокий судноплавний фарватер і одну або дві полиці з кожного боку об'єкта. Вам необхідно все це виявити, а потім трансформувати те, що ви знайшли, в розуміння, де, швидше за все, буде знаходитися риба. Чи буде риба перебувати на глибокому фарватері, або їй буде більше подобатися годуватися на дні однієї з полиць?

На невеликих каналах рибалки годують кілька різних за глибиною точок поперек русла каналу, націлюючись на різні види риб. На найглибшій частині фарватеру ми чекаємо підходу плотви, підлящика і окуня. Нижню частину ближньої до руслу полки ми можемо обловити на самому початку лову, або залишити її як резервне місце, де можна отримати кілька додаткових клювань. У більшості ж випадків нашою основною лінією проводки буде сама верхня частина далекої полиці, віддалена від лінії руху суден. Ви можете також придивитися до далекої берегової лінії з глибиною більше півметра. Іноді там можна зловити несподіваний трофей!

Щоб правильно знайти всі ці точки, ви повинні виконати значний обсяг роботи, проміряти глибину і роблячи позначки відповідних точок на штекері. Це і ілюструє, як стрімкий промір глибини визначає ваш вибір і направляє вас до місця, де знаходиться ваша риба. Разом з тим примітно, що в багатьох випадках довжина штекера визначає, де ми ловимо рибу, але це зовсім не означає, що вона там обов'язково буде! І чим більше ви проміряєтесь, тим краще розумієте рельєф дна в місці лову!

Розуміння того, що відбувається на дні

Це набагато більш тонкий, але не менш значимий момент при відвісному промірі глибини, де інші чинники виходять на перший план.

Тверде або м'яке дно?

Ви можете легко відчути м'яке дно по тому, як глибиномір злегка залипає, коли ви намагаєтеся підняти оснащення, і ви відчуваєте щось на зразок поштовху кінцем штекера, коли глибиномір звільняється з мулу.

Чи є там якісь гілки?

Протягніть глибиномір з боку в бік, оглядаючи його кожен раз при вилученні з води, щоб побачити, чи є на дні гілки або опале листя? Що ще можна побачити на дні? Чи є там якісь камені або брили? Чи є в місці лову водорості або коріння дерев?

Дно рівне або горбисте?

Там можуть бути невеликі западини або поглиблення ( «дюнний» рельєф), де наживка може довго лежати недоторканою. Ретельний промір глибини повинен допомогти виявити ці потенційні проблеми перш, ніж ви почнете ловити рибу.

Чого промір вам, звичайно, не підкаже, так це як вчинити з кожною з виявлених проблем. Але, по крайній мірі, ви вже не будете в ситуації, коли після закидання 10 великих щільних куль прикормки в місце лову, ви раптом виявляєте скупчення зелених нитчастих водоростей або пухке дно, покрите листям і гілками!

Досвід, звичайно ж, підказав би вам годуватися більш розсипчастою сумішшю, яка б розпадалася перш, ніж впасти на подібне дно, якби ви виявили цю проблему ще на стадії проміру глибини. Дивно, як багато рибалок отримують зачіп за зачепом через незнання рельєфу. Якби вони витратили більше часу на вертикальний промір глибини, по крайній мірі, цих проблем вдалося б уникнути.

Як риба харчується і веде себе

Вкрай амбітно може прозвучати заява, що це можна з'ясувати в процесі проміру глибини, але я вважаю це не менш важливим, якщо ви хочете вичавити максимум. Коли ви акуратно проміряєте і відзначаєте глибину в кожній частині місця, де ви збираєтеся ловити, ви отримуєте «еталон» для пояснення і розуміння того, що сталося під час і після завершення лову. Наприклад, ви не можете сказати, що риба хотіла клювати в 5 сантиметрах над дном, якщо ваш промір глибини був недостатньо точним. Це стає особливо важливо для спортсменів на тренуваннях перед командними змаганнями. Вони постійно розмовляють один з одним і обмінюються інформацією про особливості рельєфу, розташування повідця, підгодовування і тактику.

А зараз уявіть збори команди після тренування. Для того, щоб поділитися коректною інформацією, потрібно бути впевненим, що кожен зробив однаково ретельно вимір глибин, і, отже, всі орієнтири точні. Наприклад, якщо один з членів команди швидко проміряв глибину, виставивши в результаті поплавок так, щоб вся антена стирчала з води, додавши про себе «і так зійде», а потім розповідав членам своєї команди, що риба ловилася в декількох сантиметрах над дном. Тоді його інформація ввела б усіх в оману, тому що насправді він ловив з дна. І члени його команди пішли б з тренування з невірним уявленням про те, де ж риба дійсно годувалася.

Ретельний вертикальний промір глибини дає рибалці напрямок, який допомагає і перевизначає, як він підійде до кожного місця лову. Точність є ключовим фактором всіх складових цього процесу, не тільки в вимірі глибини і визначенні рельєфу в місці лову, але і також в манері передачі цієї інформації іншим.

  • Що дає промір глибини при ловлі на поплавок

Схожі статті

Прикормка для білої риби в домашніх умовах

Прикормка для білої риби в домашніх умовах

Рибна ловля називається аматорською тільки для того, щоб розділити поняття хобі і промислу. У всьому іншому аматорська риболовля є цілком професійним заняттям. І починається вона з ретельної підготовки. Відбираючи все необхідне, намагаючись нічого не забути, любитель вже входить в особливий стан, який психологи рекомендують для зняття синдрому втоми. 

Вибір ультралайтового спінінга

Вибір ультралайтового спінінга

Безсумнівно, ловля ультралайтовим спінінгом отримала широке поширення, але важко знайти зрозумілі рекомендації по вибору цієї снасті. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Снасті для ловлі коропа на фідер

Снасті для ловлі коропа на фідер

Фідер - це спеціальна снасть, що складається з вудилища, оснащеного котушкою з волосінню, повідцем, гачками, годівницями-оснащеннями і підсакою. Фідером зручно витягувати коропа вагою до 7-10 кг, якщо всі елементи снасті ретельно підібрані. Вудилища бувають різної довжини, але оптимальні для лову коропа довгі, спеціалізовані вудки, що досягають чотирьох метрів у довжину. 

Флюорокарбонові поводки і їх користь в риболовлі

Флюорокарбонові поводки і їх користь в риболовлі

Опустіть флюорокарбоновий поводок в стакан з водою, і виявиться, що він ... зник. Вийняли, і знову, ось він! Це чудове перетворення цілком зрозуміле. Полімер, з якого зроблений поводок, має майже такий же коефіцієнт заломлення світла, як і вода. Продовжуючи перераховувати його цінні особливості, скажімо, що в певних умовах хороша і волосінь з цього матеріалу.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Globe New Hunter. Carbon

Махове вудилище Globe New Hunter. Carbon

Махове поплавкове вудилище без кілець New Hunter - це надзвичайно зручна, легка і надійна вудка для..

626 - 1 360Грн.

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.