Що потрібно знати про лад (строй) спінінга

Рано чи пізно кожен рибалка починає вникати в тонкощі вибору правильних рибальських снастей, які підійдуть саме до його умов лову. Йому вже недостатньо купити універсальний спінінг для всіх умов лову, він розуміє, що спеціалізоване вудилище, що підходить для конкретного способу лову, впорається зі своїми завданнями куди краще. Тому перед покупкою важливо розуміти під яку техніку буде використовуватися спінінг і в яких умовах.

Строй (лад) спінінга. На що звернути увагу?

Розібравшись з такими характеристиками, як тест і довжина і підібравши собі підходяще вудилище, рибалка йде далі. Тепер йому необхідно визначитися з ладом конкретного спінінга.

Лад вудилища - це показник, що характеризує роботу бланка в залежності від прикладеного до нього навантаження. Всі без винятку спінінгові вудилища можна розділити на кілька умовних груп:

Спінінги швидкого ладу. Вудилища, бланк яких наділений подібним ладом, є легкими, дзвінкими і чутливими до клювання. Під час виведення ривки риби відпрацьовує верхня третина спінінга, і лише при істотному навантаженні в роботу включається половина його довжини. Такі вудилища гарні для тих способів лову, де потрібна максимальна чутливість і тотальний контроль над проведенням приманки: їхня доля - джигова ловля, твічинг воблерів і попперів, а також ловля на джерк-бейти.

Спінінги параболічного ладу ( «повільні» вудлища) - «палиці», що являють собою повну протилежність швидким вудилищам. Під час виведення вони відпрацьовують практично від самої рукояті, включаючись в роботу навіть при невеликому навантаженні. Такі вудилища хороші при полюванні за трофейної рибою. Вони чудово гасять ривки риби, не залишаючи їй жодного шансу.

Спінінги комбінованого ладу. Такий лад характерний, як правило, для топових вудилищ від відомих виробників. Суть його полягає в тому, що під час закидання і проводки приманки, такі вудилища мають характерні риси швидкого ладу. Як тільки рибалка підсікає рибу, в залежності від навантаження в роботу може включатися весь бланк, аж до окоренкової частини - вудилище набуває яскраво виражені риси параболічного ладу, з усіма його перевагами. Даний лад є універсальним, дозволяє працювати з різними приманками і справлятися навіть з трофейної рибою без особливих труднощів.

  • Що потрібно знати про лад (строй) спінінга

Схожі статті

Ловля плотви в березні

Ловля плотви в березні

Ну, ось і прийшов березень, і починається загальне пожвавлення не тільки на суші, але і в водоймах. Нехай, поверхня ще скута кригою, але риба, якимось тільки їй відомим чином, відчуває ці оновлення і зміни.

Ловля судака в березні

Ловля судака в березні

Березень, особливо його початок не сильно відрізняється від періоду зимової ловлі. Як і раніше зберігається крижаний покрив на водоймах і ранкові заморозки ніяк не дають забути про зиму. Тому ловля судака в березні, в першій половині місяця, в основному проходить з використанням зимової снасті.

Як вибрати фідер риболову початківцю

Як вибрати фідер риболову початківцю

Багато починаючих рибалок не знають на чому зупинитися, вибираючи фідерну снасть. Слід знати, що така снасть являє собою в деякому, роді значно поліпшену «донку». У загальних же рисах, фідерна снасть має дуже довге вудлище з максимально чуйною вершиною. Варто знати і те, що для такої снасті застосовуються, тільки лише спеціальні годівниці, призначені для залучення риби до місця лову.

Ловля риби в міжсезоння

Ловля риби в міжсезоння

Часто для рибалок міжсезоння не зовсім вдалий для риболовлі час, оскільки на лід вже немає можливості вийти, а снастями для літньої риболовлі не половиш. Через те, що вода, занадто каламутна і висока, багатьом рибалкам доводиться використовувати вудки з боковим кивком, оскільки у них є ряд своїх переваг саме для лову риби в міжсезоння.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Вбивця карася - популярне серед рибалок донне оснащення для лову карася і дрібного коропа. Вбивця к..

14 - 16Грн.

Сумка для котушки EOS NYZ001-B-M

Сумка для котушки EOS NYZ001-B-M

Невелика сумка для транспортування рибальської котушки. Дуже зручна, запобігає потраплянню пилу і в..

78Грн.

Спінінг Globe New Hunter. 2-15гр.

Спінінг Globe New Hunter. 2-15гр.

Незначна вага і малі розміри даної моделі надають зручності в обігу і транспортуванні. Завдяки неве..

594 - 630Грн.

Спінінг Jaxon Arcadia Jig Spin

Спінінг Jaxon Arcadia Jig Spin

Спінінг Jaxon Arcadia Jig Spin призначений для джигової ловлі легкими вантажами. Вудилище вироблено..

367 - 430Грн.

Спінінг Vulcan 3-12гр.

Спінінг Vulcan 3-12гр.

Спінінг Vulcan – спінінгове вудилище середнього ладу розроблялося для лову на джиг-приманки. У спі..

372 - 400Грн.

Спінінг River Tramp Estrella 3-16g.

Спінінг River Tramp Estrella 3-16g.

Спінінги River Tramp Estrella – це прекрасний вибір як для новачка, який ще не впевнений який вид с..

381 - 422Грн.