Що таке англійська донка

З огляду на існування безлічі видів рибальських снастей, далеко не кожен починаючий рибалка буде чітко розуміти, що собою являє «Англійська донка». Насправді це годівниці для зручної ловлі спеціальним вудилищем зі змінною вершинкою. Оснащення у вигляді англійської донки по-іншому називають фідером. Англійською є вона тому, що використовувати її вперше почали саме в Англії.

Основними перевагами донної снасті є універсальність, простота у використанні і легкість при достатній потужності і мобільності.

Що собою являє англійська донка

Ловля на донку за час свого існування пройшла кілька щаблів еволюції - від використання примітивної закидушки до сучасної рибальської снасті.

Пристрій англійської донки або фідера вимагає наявності наступних основних частин:

 • спеціального фідерного вудилища з гнучким кінчиком, що сигналізує про клювання, навіть самі обережні;
 • особливого виду безінерційної котушки, оснащеної шнуром або волосінню високої міцності;
 • підводного оснащення, обладнаного годівницею і повідцем з гачком.

Крім того, використання фідерної снасті вимагає від рибалки оволодіння спеціальною технологією її використання. Існують ще тонкощі з'єднання всіх складових, секрети вибору годівниць і повідків для забезпечення комфортного процесу ловлі на фідер, а також значного улову. Ретельно вибираючи поводок, необхідно враховувати його оптимальну довжину, матеріал, з якого він виготовлений, оскільки ці параметри істотно впливають на активність клювання.

Різновиди англійських донок

Нагадаємо, що квівертіпом називають гнучку змінну вершинку фідерного вудилища. За її видом розрізняють англійські донки наступних типів:

 1. Піккер-квівертіп - не має в своєму складі годівниць.
 2. Фідер-квівертіп - дає можливість виконувати далекі кидки досить важких годівниць і насадок.

Якісні вудилища для донного лову виробляються найчастіше з високо-модульного графіту, їх складові частини з'єднуються за допомогою штекерних кріплень, рукоять в більшості моделей - пробкова. Їх відмінними властивостями є висока чутливість і надійність.

Поряд з графітовими, досить популярними є бюджетні снасті, вироблені з композиту або склопластику. Будь-яке англійське донне вудлище укомплектоване трьома змінними вершинками різної твердості, які використовують для лову в різних умовах - на повільній, середній і сильній течії. Вибираючи вершинку для англійської донки, потрібно, щоб її жорсткість відповідала не тільки силі течії, але і вазі передбачуваного улову.

Підбираючи волосінь, враховують параметри вудилища і його вершини. Для піккерної ловлі самим раціональним буде вибір мононитки, яка характеризується мінімальним тертям об кільця. Для ловлі за допомогою важкого фідерного вудилища оптимально використовувати плетену волосінь.

Підібрати комплектуючі з потрібними параметрами і зібрати фідерну снасть досить нескладно своїми руками, хоча деякі початківці рибалки воліють придбати вже готову до використання снасть в спеціалізованих магазинах в надії на те, що вона зібрана майстрами своєї справи, які знаються на донній ловлі.

Правила монтажу англійської донки

Якщо рибалка все-таки вирішив провести монтаж снасті самостійно, необхідно ознайомитися зі схемами оснащення англійської донки.

Розрізняють такі типи, що залежать від наступних показників:

Монтаж вантажу (годівниці):

 • глухий монтаж;
 • ковзний монтаж.

Вид використовуваної годівниці:

 • годівниця відкритого типу;
 • годівниця закритого типу (для живого корму).

Розміщення повідця:

 • вище вантажу (годівниці);
 • нижче вантажу (годівниці).

Типи монтажу англійської донки

Ковзне оснащення

Характерною особливістю монтажу є вільне кріплення грузила на волосіні. Причому кріплення може здійснюватися способом інлайн, коли волосінь протягується через спеціальний отвір у грузилі й інший варіант кріплення - з використанням вертлюжка.

До плюсів такого виду кріплення відносять достатню чутливість снасті і високу ефективність при її використанні. Причому кріплення через вертлюжок можна швидко замінити на кормушку в разі такої необхідності. Після клювання риба, як правило, не відчуває натягу снасті відразу, що сприяє заковтуванню нею наживки.

Недоліком є значний вплив на дану снасть рельєфу дна, наявності корчів і водоростей, значно знижують ефективність її застосування.

Оснащення типу глухе кріплення

Є найбільш простим і доступним в монтажі, призначено в більшій мірі для полювання на коропа або сазана. Оснащення буває двох типів, коли поводок кріпиться вище або нижче вантажу. Причому грузило при такому способі монтажу використовують виключно вертлюжного типу з одностороннім або двостороннім кріпленням.

До переваг можна віднести достатню простоту і високу ефективність використання, а також можливість вносити зміни в конструкцію. Хоча мінусом є низька чутливість, а також при клюванні риба відразу відчуває опір снасті і не заковтує наживку.

Оснащення типу Патерностер

Цей тип є різновидом глухого варіанти кріплення кормушки. Повідці в цьому випадку підв'язують нижче самої годівниці. Монтаж може виконуватися різними способами, найпопулярнішим з яких є петлевий, який характеризується наявністю великої петлі для руху повідків.

Перевагою цього способу є запобігання сплутування повідків і достатня свобода руху кормушки. Однак при сильних закиданнях перехлести все-таки можуть мати місце, а на течії приманка може змінювати глибину, таким чином відлякуючи здобич.

Петля асиметрична

Цей спосіб популярний практично серед усіх рибалок. Завдяки цьому типу оснащення створюється найміцніша петля, тому він вважається універсальним. Головним недоліком є ​​не економічність, оскільки використовується значна кількість матеріалів.

Поради з ловлі на англійську донку

Рибалки-професіонали, які знають практично все про ловлю на англійську донку, виділяють три основні тактики використання цього виду снасті:

 • Підгодовування необхідно класти в великі годівниці, яких використовують від п'яти до десяти штук. Радіус прикорму при цьому не повинен перевищувати півтора метра. Після чого вішається невелика годівниця, з якою безпосередньо ведеться ловля.
 • Рибу підгодовують в процесі ловлі. Відразу снасть обладнується невеликого розміру годівницею, наживкою на гачку, виконуються часті пере-закиди, таким чином потрапляючи саме в потрібну точку. Ця тактика найчастіше використовується при ловлі на річці.
 • Прикормка закидається в формі щільно стислих куль рогаткою. Після цього замість годівниці ставлять грузило, щоб при закиданні не розполохувати рибу. Кращий результат ця тактика лову дає при полюванні на крупну рибу.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Що таке англійська донка

Схожі статті

Як ловити щуку на живця літом

Як ловити щуку на живця літом

У спекотну пору від професіонала і, тим більше, любителя, буде потрібно немало вправності, терпіння, знань, щоб зловити з місцевої водойми кілька чудових довгастих примірників красивої, смачної риби. Влітку прісноводних можна ловити, і є непоганий шанс зловити великого хижака, але необхідно пам'ятати, що вони з липня по серпень до їжі вередливі, свої укриття залишають рідко.

Як ловити язя в різні пори року

Як ловити язя в різні пори року

Спіймати цю обережну, всеїдну і дуже смачну рибу - рідкісна удача навіть для досвідченого рибалки. Виняток становить період, який слідує за нерестовим жором, коли голодна риба втрачає пильність. В іншу пору року ловля язя на спінінг, донкою, нахлистовою, поплавковою вудкою пов'язана із завзятістю, терпінням, володінням ноу-хау щасливих рибалок. Але зловити язя все-таки можна.

Як зробити донку на щуку і як на неї ловити

Як зробити донку на щуку і як на неї ловити

Щука - одна з найбільш відомих хижих риб, і є бажаним трофеєм будь-якого рибалки. На сьогоднішній день існує безліч способів ловлі плямистої хижачки на штучні приманки - джиг, твічінг, блешні, кренки, джеркбейти і навіть нахлист, але найчастіше всі вони програють в привабливості для щуки живцеві. Однією з найпоширеніших живцевих снастей є донка. Відповідям на питання, як зробити донку на щуку і як на неї ловити, і присвячена ця стаття.

Як ловити судака на донку

Як ловити судака на донку

Ловля судака на донку є одним з найбільш успішних способів полювання на хижака, так як він облюбував для проживання глибокі ями. Донка на судака буде особливо уловистою, якщо правильно підібрати приманку, снасть і розуміти відмінні риси поведінки здобичі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

101 - 136Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.

Котушка Brain NRG 9+1BB

Котушка Brain NRG 9+1BB

Котушка Brain NRG - спеціалізована модель для лову риби фідером. При своїх компактних розмірах вона..

1881 - 1 938Грн.