Що таке кастинговий спінінг і як правильно вибрати

Спінінги - це класика жанру, яка навряд чи найближчим часом застаріє або вийде з моди, але професіонали і завзяті рибалки поступово замінюють їх на кастингові вудки. За кордоном кастинги неймовірно популярні, практично у всіх роликах ними користуються або обговорюють основні питання новачків, пов'язаних з кастингом. Далі розглянемо, чим відрізняються кастингові спінінги і як зробити правильний вибір кастингового спінінга.

Що собою являє кастинговий спінінг?

Почнемо з першого питання, що таке кастинговий спінінг - це та ж вудка, тільки пристосована під використання мультиплікаторної котушки. Самі рибалки часто називають їх «курковими». Вони призначаються як для новачків, так і для тих, хто вже спробував ловити на звичайний спінінг. Що значить використання мультиплікаторів - це висока динаміка кидка приманки і відмінність у використанні в порівнянні з класичними моделями.

Назва «куркові» дісталася через своєрідний зовнішній вигляд, так як на тримачі знаходиться особливий виступ, що нагадує курок на зброї. Роль курка зводиться до спрощення утримання спінінга в руках, виступ розташований в місці хвата ручки руками.

Явної або вагомої відмінності між снастями немає, але невеликі відмінності все ж існують. Строй спінінга визначається однаково для обох різновидів снастей.

У чому відмінність кастингових спінінгів?

Є кілька основних нюансів, чим відрізняються кастингові спінінги від звичайних, і ці моменти обумовлюють їх перевагу і поступове витіснення класичних моделей.

У чому відмінність кастингового вудилища від спінінгового:

 • наявність особливого виступу на ручці бланка допомагає простіше тримати вудку в руках. Вона не вискочить навіть в момент різкого і сильного ривка. Ривкові проводки з фіксатором виконуються в рази легше, і вдається прибрати частину навантаження на кисті рук;
 • важлива відмінність кастингового спінінга від звичайного полягає в невеликому діаметрі пропускних кілець і в невеликій ніжці з підсилювачами. Вони встановлюються у верхній частині бланка;
 • котушкотримач розміщується трохи вище звичного. Подібна особливість і відмінність кастингового спінінга допомагає забезпечити високу чутливість навіть при використанні потужної снасті. Нею стає легше управляти і дещо спрощується виведення здобичі.

Маючи високу ступінь чутливості в поєднанні з можливістю здійснювати закидання на далекі відстані, кастинг перевершує стандартний спінінг. За перерахованими причинами все більше професіоналів схиляються на користь кастингу перед простим спінінгом.

Переваги та недоліки кастингової снасті

Якщо ще недостатньо даних для кращого розуміння переваги вудилища, розглянемо основні його переваги:

 • незалежно від способу проводки, кастингові вудилища з джеркбейтами в рази зручніше;
 • чудова чутливість;
 • в порівнянні з телескопічними і звичайними спінінгами володіє кращим контролем за приманкою, дозволяє реалізувати практично всі види проводок;
 • легко виконувати кидки на далекі відстані навіть без наявності особливих навичок;
 • сприяють своєчасній реакції на клювання і швидкому, різкому підсіканні риби;
 • під час виведення риби забезпечують просте управління здобиччю і спрощують сам процес;
 • за допомогою кастингів просто відчути клювання при торканні плетеної жилки;
 • по ергономіці і легкості застосування вони перевершують стандартні спінінги.

Не обійшлося і без недоліків:

 • для далекого закидання приманки важливо використовувати або великі грузила, або застосовувати важкі приманки. З ультралайтовими і лайтовими воблерами далекобійність сильно падає;
 • часто моделі кастингового спінінга коштують дорожче простих аналогів, причому часом вартість досягає великих значень.

Як вибрати кастинговий спінінг?

Перед тим, як вибрати кастинговий спінінг, важливо визначитися зі способом проводки снасті, за цим принципом виділяють 2 основні види:

 • джигові;
 • твічингові.

Дуже умовно, але вудки можна розділити на кілька видів по тесту:

 • легкі-середні вудилища - мають тест до 16 гр.;
 • середні вудки - до 21 гр.;
 • середньо тяжкі моделі використовуються в поєднанні з приманками вагою до 28 гр.;
 • важкі снасті дозволяють ловити рибу за допомогою джиг головки вагою до 45 гр.

Всі вудилища з великим тестом призначаються для джеркингу, а цей напрямок краще розглядати в окремій статті.

Щоб розуміти особливості і основні критерії покупки снасті, розглянемо ключові характеристики спінінга:

 • довжина «палиці». Переважно використовуються короткі вудилища, вони перевершують аналогів по легкості і компактності. При невеликому спінінгу максимально підвищується чутливість, спрощується управління під час риболовлі з човна. Довгі моделі не підходять для новачків, вони застосовуються виключно в спінінговій риболовлі на великих водоймах, в яких доцільно робити далекі кидки. Якщо немає особливих вимог до дальнобійності і можна закинути снасть недалеко від берега, довгі бланки не потрібні, краще брати 1,8-2,1 м.;
 • вага конструкції;
 • матеріал виготовлення, багато в чому впливає на вагу. Вуглепластикові спінінги - це кращі моделі, так як матеріал надає пружність, високу міцність, легкість вудці і підвищену чутливість. Єдиний недолік - висока ціна. Склопластик по міцності і витривалості перевершує вуглепластик, але має більшу вагу і меншу чутливість. Активно використовуються в бюджетних моделях. Композитні варіанти поєднують дві попередні моделі, мають гарні робочі характеристики і прийнятну ціну;
 • лад. Відмінностей між різними типами спінінгів в ладі не існує. І звичайні спінінги і кастингові вудки частіше використовуються надшвидкого, швидкого і середнього ладу. Є цікаві варіанти - параболік, які починають гнутися від рукояті.

Довжина кастингового спінінга, як і тест, лад, матеріал і т. д., безпосередньо залежать від вибору типу проводки. З цим питанням краще визначитися ще до походу в магазин або замовлення снасті в Інтернет магазині. Ми розберемося в питанні, як вибрати спінінг новачкові.

Кастинговий спінінг для джига

Щоб краще розуміти, який вибрати кастинговий спінінг для джигового лову, слід розуміти принцип виконання проводки:

 • під час проводки воблер опускається на дно і пересувається зигзагоподібним способом;
 • весь час приманка з великою вагою знаходиться в придонному шарі води;
 • при проводці рибалка вручну регулює необхідне натягнення на волосіні і весь час спостерігає за закінченням вудилища.

Спінінг для джига виявиться результативним, якщо він відповідає таким критеріям:

 • забезпечує можливість швидко реагувати на клювання;
 • допомагає безпечно контролювати клювання;
 • забезпечує достатню далекобійність.

Джигова анімація в першу чергу вимагає високий рівень контролю та чутливість. У класичному спінінгу перераховані параметри безпосередньо залежать від бланка та волосіні, а в кастингу найбільше важить хват. Для визначення клювань застосовується проба волосіні пальцями, тактильна чутливість цього підходу на високому рівні. Кастинг для джига забезпечує чітку фіксацію контакту з хижаком будь-якого розміру.

Підходить для лову щуки, окуня, жереха, головня з берега або з човна. Легко закидати снасть допоможе універсальна довжина бланка для недалеких кидків - 2,1 м. при тесті до 40 г. Для далеких закидів краще брати 2,5-2,8 м. При виборі вудилища краще вибирати мінімальну вагу, особливо щодо спінінга для мікроджига. У кожному разі використовується мультиплікаторна котушка.

Кастинговий спінінг для твічинга

Спінінг для твічинга вибрати трохи складніше через схильність приманок до різної поведінки. Бажано використовувати твічингові воблери з вудилищем швидкого ладу. Для лову з човна ідеальним варіантом стає 2-2,1 м., а під час берегового лову 2-2,5 м. До легкості вудилища пред'являються підвищені вимоги через необхідність тривалої гри приманкою, при важкій снасті рука швидко втомиться і спінінг почне створювати дискомфорт.

Кастинговий спінінг відкриває всі свої переваги при твічингу під час суміщення з великими воблерами, разом з ними легше виконати хороший закид і простіше виконати підсікання.

Під час вибору кастингового спінінга важливо звертати увагу на основні параметри:

 • бланк повністю цілісний і не має пошкоджень;
 • всі з'єднувачі, кільця, котушкотримач мають високу якість і позбавлені дефектів. Краще брати фірмові моделі;
 • перед покупкою рекомендуємо струшувати спінінг, в ньому не повинні з'являтися сторонні звуки;
 • краще брати спінінги хороших фірм: «Салмо», «Шимано», «Каїда», «Фаворіт». Дані фірми мають хорошу репутацію;
 • для твічинга традиційно використовуються моделі з швидким ладом. В іншому випадку ускладнюється виконання різких проводок, так як під час ривків почнуть провалюватися;
 • тест краще брати до 21 гр., для важких воблерів використовуються моделі на 28 гр. і більше.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Що таке кастинговий спінінг і як правильно вибрати

Схожі статті

Особливості вибору котушок для троллінгу

Особливості вибору котушок для троллінгу

Троллінг, що завоював останнім часом величезну популярність - один з найбільш результативних способів лову великих хижих риб різних мастей. Використовуючи добре підібрану і налаштовану снасть для троллінгу, рибалки мають можливість зловити судака, щуку, трофейного сома і великого окуня, а ще обережних хижаків - язя й головня.

Як ловити коропа на пружину

Як ловити коропа на пружину

Короп - бажаний трофей для всіх рибалок. Завдяки поширеності і всеїдності, коропа можна ловити на всі аматорські та спортивні снасті. Фанати свого виду лову примудряються цілеспрямовано ловити його навіть на спінінг і нахлистом. Але найчастіше коропа ловлять на донні снасті. Одним з популярних способів донної ловлі є ловля коропа на пружину. Ловля на пружину є «народним» аналогом спортивного лову коропа з оснащенням «метод».

Як ловити сазана на фідер

Як ловити сазана на фідер

Сазан - дикий предок коропа. На відміну від своєї культурної форми він живе на течії. Звичайні місця його проживання - великі і середні річки з помірною течією. Хоча сазан широко поширений, численним в наш час його можна назвати лише важко. Основними способами є ловля сазана на фідер і ловля короповими снастями.

Рецепт каші на ляща

Рецепт каші на ляща

Прикормка - один з важливих етапів риболовлі, який безпосередньо впливає на результат. У рибалки є можливість придбати готову суміш або зробити її самостійно своїми руками, що вважається економніше і ефективніше. Сьогодні існує маса рецептів, які пояснюють, як зварити кашу для ляща і будь-якого іншого виду риби. У багатьох рецептах компоненти схожі і склад не надто різниться, але нюанси не менш важливі в цій справі. Одними з важливих елементів суміші є ароматизатори та добавки, їх необхідно підбирати під певну здобич, орієнтуючись на деталі і особливості місцевості.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг кастинговий EOS Delta-cast 1382 15-50гр.

Спінінг кастинговий EOS Delta-cast 1382 15-50гр.

Кастингові вудилища Delta-cast від компанії EOS розроблялися для берегового лову невеликими джеркбе..

756 - 804Грн.

Спінінг кастинговий Favorite Exclusive Twitch Special Casting

Спінінг кастинговий Favorite Exclusive Twitch Special Casting

Основна спеціалізація даного вудилища - ставший надпопулярним останнім часом твічінг. Бланк вудлища..

1149 - 1 445Грн.

Спінінг кастинговий Favorite Drive

Спінінг кастинговий Favorite Drive

У зв'язку з тим, що ловля з мультиплікатором набирає все більшої популярності серед наших рибалок, ..

3551 - 4 070Грн.

Перчатки-Рукавиці SkyFish

Перчатки-Рукавиці SkyFish

Рукавички з відкидним верхом. Призначені для тих, хто активно працює на морозі. Особливо будуть зру..

155Грн.

Спінінг кастинговий EOS Magnum IM9. 15-45гр.

Спінінг кастинговий EOS Magnum IM9. 15-45гр.

EOS Magnum – кастингове вудилище, яке прекрасно підійде для джигової ловлі і ривкових проводок вобл..

1089 - 1 201Грн.