Що таке маркерний поплавок і як його зробити своїми руками

Сьогодні виробники пропонують придбати масу корисних речей для риболовлі. Завдяки унікальним інструментам і пристроям рибалка може пройти по вищому розряду. Крім приготування прикормки, наживки і оснастки, не менш важливим буде виміряти глибину і дізнатися про особливості обраної місцевості. Зробити це можна за допомогою маркерного поплавка. Інструмент дозволяє проаналізувати підводний рельєф дна і вибрати найбільш підходящу точку для рибного лову.

Що собою являє маркерний поплавок?

Поплавки для риболовлі є одним з важливих елементів оснащення. З їх допомогою користувач орієнтується на місцевості, вчасно реагує на клювання. Маркерний поплавок дозволяє дізнатися всю інформацію про дно водойми, визначивши кожну ямку і характер ґрунту. Найдоцільніше використовувати даний пристрій під час лову на фідер. Так рибалка з легкістю знайде ідеальне місце і зробить підгодовування риби. Маркерний поплавок для фідерного лову - ідеальний варіант аналізу водойми, який займає мінімальну кількість часу, але забезпечує приголомшливий результат.

Найчастіше виріб має циліндричну форму і зовні нагадує дротик, який використовується в грі дартс. Також в зв'язці знаходиться вантаж (від 40 г до 140 г залежно від течії) і котушка. Волосінь, яка розташовується на котушці, протягують в вушко даного грузила і кріплять поплавок будь-якого виду (в якості матеріалу може бути використаний дерев'яний брусок). Важливо, щоб виріб справно спливав, і був розміру вище середнього. Кінцева вага маркерного поплавка залежить від обраного вантажу, але сягає не більше 150 гр.

Самостійне виготовлення маркерного поплавка

Рибаку буде не зайвим дізнатися, як зробити маркерний поплавок самому.

Виріб для вимірювання глибини можна придбати в спеціалізованому магазині або ж зробити поплавок своїми руками. Дана процедура не вимагає великих грошових вкладень і часових витрат.

Маркерний поплавок своїми руками можна зробити декількома способами. Найчастіше в якості основного матеріалу використовується пінопласт. Для цього шматок матеріалу роблять максимально круглим, щоб опір від потоку води був мінімальним.

Існує також варіант виготовлення маркерного поплавка зі шприца. Щоб отримати ефективний виріб, в кінчик необхідно вклеїти вертлюжок. Це дозволить утворитися вушку, яке сприятиме прив'язування поплавка до снасті. Ззаду шприца слід прикріпити яскраві пір’їнки, або просто зафарбувати конструкцію яскравою фарбою.

Саморобний маркерний поплавок може бути виготовлений з дерева або коробочки від кіндер-сюрпризу. У першому випадку необхідно вистругати круглий брусок, у другому - всередину помістити грузило. Закріпити волосінь на пластмасовому яйці дуже просто: достатньо прив'язати до волосіні який-небудь предмет (намистинку, гачок і ін.) і помістити все в яєчко, потім закрити його. Звичайно, можна зробити отвір для волосіні за допомогою гарячої голки, що займе трохи більше часу, але буде практичніше.

Оснащення для маркерного поплавка

Монтаж маркерного поплавка слід почати з протягування волосіні у вушко грузила. Воно повинно легко переміщатися по матеріалу, не створюючи задирок і не травмуючи його. На відстані 20 см від кінця волосіні необхідно закріпити стопор. В якості матеріалу може бути використана намистина або гумовий фрагмент. Даний елемент не повинен переміщатися по волосіні, відповідно, його слід добре закріпити.

Поплавок повинен бути прикріплений на самий кінець волосіні. Від якості кріплення залежить результат процесу.

Як правильно користуватися маркерним поплавком?

Використання в стоячій воді

Перед виготовленням виробу потрібно розібратися, як проміряти глибину на рибалці маркерним поплавком. Починати процес потрібно з закидання оснастки в воду. Після рибалці необхідно дочекатися, коли грузило досягне дна. На наступному етапі слід підмотати волосінь до упору поплавка в вушко вантажу. Спускається волосінь до спливання поплавка. Спуск волосіні припиняється, коли маркер визирає з води. Для зручності на вудилищі роблять відмітку (наприклад в 40см.) і по ній рахують глибину в місця маркування.

На водоймах з стоячою водою використовувати поплавки, що допомагають заміряти глибину, простіше простого. Стояча вода практично не дає похибки, а завдяки відсутності течії виріб в ідеалі спливає над важком. Перевагами є відсутність вигину волосіні, швидке спливання і мінімальні тимчасові витрати на аналіз глибини водойми.

Рибак може придбати унікальний маркерний поплавок з датчиком світла, який поліпшить умови риболовлі в темну пору доби.

Використання на течії

Течія - не найсприятливіший варіант для вимірювання глибини. Все тому, що занурюється поплавок в одному місці, а спливає в зовсім іншому (якщо потік води сильний). Це дає велику похибку. Крім того, відбувається скидання волосіні з вигином, що також негативно впливає на точність вимірювань.

Щоб вирішити дану проблему, можна використовувати грузила більшої маси і вибирати поплавки, які мають плоску форму.

Використання в водоймі з мулистим ґрунтом

Застосування вимірювача глибини в мулистому ґрунті також має свої недоліки, головний з яких - можливість вантажу заритися в ґрунті на максимальну глибину, що вплине на точність вимірювання. Уникнути цієї проблеми можна двома способами: спорудити за допомогою пластикової пляшки своєрідну парасольку для вантажу або застосовувати грузила кулястої, пірамідальної форми, т. д. Вироби зі збільшеною площею.

У будь-якому випадку проблеми із застосуванням поплавок даного типу легко вирішити. Виготовлення виробу під силу кожному, адже в процесі використовуються підручні засоби. Цей пристрій однозначно сподобається рибалці і допоможе зловити більше риби.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

  • Що таке маркерний поплавок і як його зробити своїми руками

Схожі статті

Оснастка «Вертольот і два вузла» для фідера

Оснастка «Вертольот і два вузла» для фідера

У фідерній ловлі застосовується велика кількість різних оснащень і їх модифікацій, кожна з яких найкраще працює в певних умовах. Для лову на течії найчастіше використовують фідерне оснащення «вертольот і два вузла», а також асиметричну петлю. При практично однаковій чутливості «вертольот» набагато простіше у виготовленні, чим і пояснюється його популярність у рибалок.

Як і які макарони застосовуються для рибалки

Як і які макарони застосовуються для рибалки

Деякі, звичайно початківці рибалки, і не підозрюють про те, що можливо їх використання в якості насадки, інші чули про це, але не знають, як зварити макарони для риболовлі. Про приготування таких макаронів і їх правильне використанні, і піде мова.

Що таке соска на карася і як нею користуватися

Що таке соска на карася і як нею користуватися

Ловля карася весною на соску - це ефективний спосіб полювання на цю всеїдну рибу, по уловистості соска не поступається снасті «вбивця карася», фідеру, донці і іншим популярним оснащенням. Причина такої високої результативності полягає в схожому, але покращеному принципі дії і відрізняється реалізацією.

Як зробити макушатник своїми руками для ловлі коропа

Як зробити макушатник своїми руками для ловлі коропа

Одним з найбільш простих, доступних, але при цьому ефективних способів лову коропа є ловля на макушатник. У більшості випадків рибалки виготовляють цю оснастку самостійно - виходячи з умов лову і своїх міркувань про те, як вона повинна виглядати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Набір грузил дробинок (Маленький)

Набір грузил дробинок (Маленький)

Широкий вибір грузил різної ваги для адаптації до будь-яких умов ловлі...

18Грн.

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Підсак EOS 5988005

Підсак EOS 5988005

Універсальний підсак, який відмінно зарекомендував себе при ловлі різної риби з плавзасобів і берег..

409Грн.

Свінгер на магніті Carp Fishing Accessory. Ланцюжок

Свінгер на магніті Carp Fishing Accessory. Ланцюжок

Зручний і недорогий сигналізатор покльовки (свінгер) на ланцюжку. Виготовляється в трьох кольорах: ..

50Грн.

Спінінг фідерний Select Jocker

Спінінг фідерний Select Jocker

Вудилище фідерне Select Jocker - виготовляється з високоякісного карбону з застосування інноваційни..

1 397Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.