Що таке спінінг для твічинга

Твічингова ловля передбачає використання спеціальних воблерів, призначених для ривкової проводки. Вони виготовляються з пластика або силікону і мають активну або пасивну гру, імітуючи мальків різних риб. Завдання приманки - спокусити хижака до клювання, з цією метою часто розробляється імітація хворої або пораненої рибки, від якої не здатна відмовитися навіть пасивна риба. За допомогою твічинга часто ловляться щуки, окуні, але зустрічаються і інші хижі риби. Щоб риболовля стала успішною, важливо правильно підібрати снасть.

Що собою являє спінінг для твічинга

За допомогою твічинга вдається досягти гранично точну і натуральну імітацію живої рибки, яка прискорюється і сповільнюється з певною періодичністю. Твічинг доступний протягом усього сезону при наявності відповідних снастей. Вибрати спінінг для твічу буває складним завданням через нерозуміння особливостей використання і вимог до снастей.

Спінінг для початківців і професіоналів повинен мати наступні характеристики:

 • матеріал бланка повинен створювати мінімальне навантаження на руки і запобігати замерзанню кінцівки при риболовлі в холодну пору року. Для зимової ловлі слід підбирати снасті, здатні протистояти мінусовій температурі без втрати чутливості і міцності;
 • міцність вудилища обов'язково береться з запасом, так як при твіччинговій ловлі висока вірогідність упіймання великого хижака. Якщо брати спінінг без запасу міцності, є ризик поломки снасті в процесі виведення трофея. При риболовлі на течії доведеться вибирати спінінги ще міцніше;
 • чутливість верхівки вловлює невелику зміну ваги приманки, створюючи вигин. Стеження за станом вершинки є головним показником клювання;
 • довжина, тест і лад залежать від способів лову твічингом, умов у водоймі і потенційної здобичі. Правильно підібраною снастю буде та, що враховує всі умови лову.

Спінінг для джига вибирається за тими ж параметрами і має безліч подібних характеристик, тому часто беруть універсальні снасті для обох способів лову.

Як вибрати спінінг для твічингу

На практиці для твічингової риболовлі часто використовуються:

 • спінінг для лайт твічингу з середньо-швидким ладом в довжину 2,1-2,4 м;
 • використовується маленька безінерціонка з розміром 1000-1500, рідше застосовують моделі 2000.

Обов'язково потрібно звертати увагу на легкість бланка і високу ступінь збалансованості при оснащенні вудилища котушкою, інакше під час проведень і різких ривків рука почне швидко втомлюватися. Щоб виконати якісну проводку, обов'язково встановлюється плетена волосінь, монофільна не підходить через схильність до розтягування і погіршення чутливості. При лові твічингом щуки важливо додатково оснащувати снасть міцним повідцем, наприклад, металевим або флюорокарбоновим.

Здійснивши вибір спінінга для твічинга, після отримання товару в руки, важливо провести ретельний огляд бланка і пропускних кілець. При наявності тріщин, сколів, вони швидко вийдуть з ладу, а якщо присутні задирки - волосінь порветься швидко. Більшість кілець виготовляються з кераміки, які нерідко ушкоджуються в процесі транспортування, попередній огляд краще проводити і перед закиданням снастей.

Спінінг повинен бути надійним і міцним, відповідно на ньому не повинні перебувати глибокі подряпини, вм'ятини, пошкодження іншого характеру, інакше під час виведення трофейної особини вудилище підведе. Краще звернути увагу на гайку для кріплення котушки, її хід повинен бути легким і плавним, бовтання на болті свідчать про проблеми з різьбленням.

Тепер докладніше, який потрібен спінінг для твічинга:

 • пропускні кільця. Від їх якості залежить довговічність волосіні. Бажано брати гранично міцні, легкі і гладкі варіанти. Так як вибрати спінінг новачкові складно, нагадуємо, що кількість кілець, спосіб їх розташування і діаметр - це важливі параметри, що впливають на далекобійність снасті. На цей елемент потрібно особливо ретельно звертати увагу спінінгістам, які працюють з легкими приманками. Бажано використовувати заводський кастинговий спінінг для твічинга, де відстань між кільцями розрахована в програмі на комп'ютері з урахуванням різних ситуацій;
 • тест. Тест вказує на нижню і верхню позначку ваги приманки, при якій ловля виявляється гранично комфортною і успішною. Необхідно підбирати тест вудилища з урахуванням характеру лову і потенційної здобичі. При визначенні відповідного класу краще брати спінінг, у якого обрана вага приманки буде перебувати приблизно посередині тесту. За цими параметрами спінінг для твічинга розділяється на:

ультралайт - 0,5-7 гр, використовується нечасто;

лайт - 5-15 гр, є найпопулярнішим вудилищем;

середній - 10-30 гр, підходить для відносно великих приманок;

важкий - 20-50 гр, спінінг для твічинга великих воблерів застосовується значно рідше;

джеркові - від 50 гр.

 • довжина. На самому бланку моделі вказується розмір. Застосовуються вудилища різного розміру, аж до трьох метрів, але це в окремих умовах. Зазвичай рибалки в якості спінінга застосовують невеликі варіанти снасті, вони маневрені і забезпечують можливість виконання дальнього закидання. Оптимальна довжина спінінга для твічинга становить 2,1-2,4 м. З довгими «палицями» швидше втомлюється рука і з'являються складності закидання при наявності заростей на березі. Використання довгих моделей вудилищ для твічинга доцільно при далеких закидах важких приманок. При частих закиданні між кущами, деревами або риболовлі з човна краще використовувати спінінг 1,8-2,1 м;
 • лад. Буває нелегко розібратися, який лад спінінга для твічинга підійде краще, через різноманіття думок рибалок. Частина правди є в багатьох версіях, так як все залежить від способу лову і техніки. Для рівномірної проводки згодиться середній лад, але для твічингової риболовлі краще брати середньо-швидкий лад. Для берегового лову з ривковою проводкою ідеально підійде середній або навіть повільний лад. Під час риболовлі на лісовій, зарослої річці з мінімальним вільним місцем краще використовувати міцний спінінг швидкого ладу. У міру зменшення ваги воблерів сповільнюється лад бланка;
 • матеріал бланка. Спінінг для твічинга відрізняється легкістю, інакше рука швидко втомиться і виведення стане складніше. Найкращий варіант вудилища - карбон. Комель виготовляється з пробки або гуми. Пробкова рукоять зігріває руку рибалки навіть в холоди.

Вибрати дорогий або бюджетний спінінг можна так, щоб кожна вкладена гривня виправдалася. Відмінність за цінами в даному сегменті колосальна, моделі від відомих виробників часто коштують дуже дорого, хоча деякі компанії представляють продукцію і в бюджетній і преміум серії. 

Є одна закономірність - японський спінінг для твічинга завжди стоїть на порядок дорожче аналогів, але часто володіє і гарною якістю. Китайський спінінг для твічинга зазвичай дешевше, нерідко їх якість поступається «японцям», але є моделі, які цілком можна порівняти з японськими виробниками. При обмеженому бюджеті краще вдивлятися в сторону китайських варіантів.

Твічингова ловля часто використовується для упіймання активних хижаків, при першій же проводці здобич виявляється на гачку. У водоймах з пасивними рибами потрібно кілька проводок, але при правильному виборі воблера результат не змусить себе чекати.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Що таке спінінг для твічинга

Схожі статті

Як зробити снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі

Як зробити снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі

Карась - один з найпопулярніших об'єктів спортивної та любительської ловлі. Його ловлять як поплавковими, так і донними снастями. Однією з найпопулярніших аматорських снастей є снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі на неї розглянуті в цій статті.

Рибалка в селі Мончинці

Рибалка в селі Мончинці

Платний ставок для риболовлі в Красилівському районі Хмельницької області. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур, краснопірка, лин. Є також щука, окунь, судак.Вартість рибалки в Мончинцях становить: 100грн. – світловий день, 120грн. – доба.

Рибалка в селі Волудринці

Рибалка в селі Волудринці

Платний ставок для риболовлі в Ярмолинецькому районі Хмельницької області. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур, краснопірка. Є також щука, окунь, судак.

Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Пікер - легке вудилище для донного лову дрібної риби, оснащене змінними чутливими вершинками. Пікером також називають всю снасть в зборі і спосіб лову. Часто в середовищі рибалок виникають суперечки про те, що таке пікер - надлегкий фідер або самостійний вид лову. Насправді, відповідь на це питання залежить від того, як ловити на пікер.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Exclusive Twitch Special

Спінінг Favorite Exclusive Twitch Special

Основна спеціалізація даного вудилища - ставший надпопулярним останнім часом твічінг. Бланк вудлища..

1610 - 1 667Грн.

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Чудова, легка котушка виконана з алюмінієвого сплаву. Вісім шарико-підшипників високої якості, розс..

1595 - 1 815Грн.

Воблер Jaxon Karas 8F.

Воблер Jaxon Karas 8F.

Знаменитий «Карась» від Jaxon зробив революцію в спінінговій ловлі в нашій країні! Саме з нього поч..

131Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х8 150m. Мультиколор

Шнур Sunline Siglon PE х8 150m. Мультиколор

Новітні плетені шнури Sunline Siglon PEx8 які були представлені в Україні в 2017 році блискавично з..

528 - 809Грн.