Знайомство з ультралайтовою снастю

Серед рибалок все частіше можна зустріти любителів ультралайта, або як називають його напрямок - мікроджига. У чому краса цього способу лову і чому він так активно розвивається?

Причина популярності

Думаю, рибалки почати ловити на мініатюрні приманки через те, що збільшився на водойми пресинг і як наслідок знизилась результативність виїздів. З мікроприманкою шанс піти від нуля набагато вище. Також цей спосіб лову відмінно підходить для міських умов, де в невеликих річках, паркових каналах і ставках зручніше ловити з легким спінінгом. Варто зауважити, що в силу легкості снасті рибалка отримує максимальний контакт з рибою при виведенні, що робить відчуття від риболовлі просто непередаваними!

Снасть

Вудилище вибирають з тестом до 5-6 гр. (іноді цю планку піднімають до 10-12 гр.). Оскільки бланку часто доводиться мати справу з 1,5-2 кг щуками, до якості збірки і балансування виробники пред'являють підвищені вимоги. Відповідно, на хорошу палицю доведеться витратитися. Довжина вудилища визначається за умовами лову. Найчастіше це 1,5-2,1 м для невеликих річечок і каналів. А ось для водосховищ і великих річок краще підібрати вудилище до 3 м.

Використовують безінерційну котушку 1000 серії, на шпулю якої намотують монофільну волосінь: 0,12-0,14 для приманок до 6 г і 0,16-0,18 для 8-10 м. Плетінка відходить на другий план через свою помітність і підвищену міцність. Так, саме плетений шнур в тандемі з різкою підсічкою можуть зламати недешевий спінінг. Повідець або не використовують взагалі, або в'яжуть його з монофіла 0,2-0,25 мм.

Приманки

Традиційно вибір кольору і форми приманок диктують умови лову. Класичними приманками вважають світлі і білі мікровертушки до першого номера - №0 і №00. Ці легкі залізяки добре летять при закиданні і стабільно працюють в будь-яких умовах. З воблерів перевагу віддають потопаючим воблерам (як більш важким). Їх легше закинути, ніж плаваючі моделі, хоча по уловистості явних переваг помічено не було. Широке поширення отримали джигові приманки. Так в ультралайті з'явився цілий напрям - мікроджиг.

Де ловити

Ловлять і з берега і з човна. Вельми перспективними були і залишаються берегові бровки, звали, межа рослинності, біля якої любить полювати окунь.

Забувати не варто про те, що спочатку ультралайт створювався для лову в невеликих річках, каналах і зарослих струмках. У той час основна маса рибалок не приділяла достатньої уваги ловлі на мілководді. Важко було уявити, що у вузьких протоках і неглибоких заводях можна відмінно наловити. Зараз ситуація змінилася, і рибалки відкрили для себе новий захоплюючий світ.

Не потрібно ставитися до ультралайту як до способу лову мальків. Насправді з мікроджига ви можете ловити стільки ж і навіть більше риби, ніж на поплавок або фідер – напів-кілограмові окуні і кілограмові щупаки в улові не рідкість. Не верне носа від мікроприманок і мирна риба - приємним трофеєм може стати карась і навіть лящ.

  • Знайомство з ультралайтовою снастю

Схожі статті

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Починаючим рибалкам найчастіше пропонують використовувати «грубуваті, але надійні» снасті. Але затримуватися на цьому етапі не треба! Ви все ще ловите на товсту волосінь? Тоді ми йдемо до вас!

Як проміряти дно маркером

Як проміряти дно маркером

Ви на водоймі. Куди закидати? Де ловити? Для початку потрібно вивчити рельєф дна, коливання глибин, а також склад донних відкладень.

Домашня прикормка для риболовлі

Домашня прикормка для риболовлі

Будь-яку прикормку важливо не тільки приготувати певним чином, але і правильно застосувати. Прикормочна суміш володіє набором якостей, а рибалкам потрібно пристосувати їх для свого блага тут і зараз.

Ловля фідером на незнайомій річці

Ловля фідером на незнайомій річці

Рибалки завжди з обережністю ставляться до нових місць. Навіщо їхати на озеро, якщо вчора на річці добре клювало? Через таку прихильність до одного місця можна втратити свою трофейну рибалку. Не треба боятися повороту річки, можливо саме там трапиться заповітне клювання.