Що таке воблери для троллінгу і як правильно вибрати

Штучні приманки, використовувані під час ловлі спінінгом, є повноцінною заміною живих і все частіше використовуються рибалками. Така популярність до троллінгових воблерів прийшла не відразу. Спочатку використовували легкі воблери і тільки згодом - великі воблери для троллінгу, розраховуючи спіймати великого хижака. Сьогодні ринок снастей наповнений різноманітними моделями воблерів, серед яких гідне місце займають фінські воблери для троллінгу - продукція легендарної компанії Rapala. Щоб рибалка не розгубився при виборі приманки, розглянемо основні особливості і воблерів для троллінгу.

Особливості троллінгових воблерів

Троллінг - спосіб ловлі великої хижої риби, тактика якого полягає в буксируванні приманки на достатній глибині за допомогою човна. Коли спінінг для троллінгу вже обраний і оснащений необхідними аксесуарами, справа стоїть за малим - вибрати уловисту приманку, використовуючи яку є можливість отримати одночасно і задоволення від самого процесу лову, і хороший улов.

Нагадаємо, що воблер - штучна приманка, яка повинна виконувати функцію залучення риби, служити об'єктом, що привертає хижаків і провокуючи їх на атаку, а значить відповідати наступним параметрам:

 • штучна приманка повинна бути виготовлена ​​з досить міцного матеріалу і оснащена якісними гачками;
 • воблеру необхідно швидко опускатися до потрібної глибини лову;
 • троллінговим воблерам потрібне яскраве забарвлення і приваблива гра в воді при будь-якому вигляді проводки;
 • хорошого воблера відрізняють не тільки забарвлення і гра, але і відповідний розмір;
 • при ловлі троллінгом практично не застосовують інші типи воблерів, як наприклад для твічингу.

Так якими воблерами для троллінгу варто обзавестися новачкові? Відповідь на це питання рибалка зможе дати, попередньо ознайомившись з існуючими видами таких приманок і критеріями їх раціонального вибору.

Воблери кренки для троллінгу - особливий вид приманки, що характеризується більшою шириною при невеликій довжині. Такі воблери володіють гарною рухливістю при рівномірній проводці. На кренки добре йде щука і сом, а при лові судака вони не застосовуються через свої анатомічні особливості будови його щелеп.

Глибоководні воблери для троллінгу нескладно відрізнити від інших по зовнішній ознаці - довгій і досить широкій лопатці, розташованій під гострим кутом до горизонтальної осі приманки, що дозволяє їй різко занурюватися при проводці.

Мілководні воблери для троллінгу також обов'язково повинні бути в арсеналі рибалки, оскільки наперед невідомо, на якій саме глибині доведеться ловити хижака. У такої приманки лопатка зазвичай не довше 2 см і не дуже вузька, при цьому довжина самого воблера істотного значення не має.

Як правильно вибрати воблери для троллінгу

Отже, ми впритул підійшли до вирішення проблеми оптимального вибору воблерів для троллінгового лову. Крім вищезазначених кренків, спеціалізовані магазини рибальських снастей пропонують ще один різновид воблерів - шеди. Зовні вони нагадують оселедець, тобто є більш вузькими в порівнянні з іншими. Шеди використовують як при лові судака, так і інших хижих риб.

Крім зовнішнього вигляду, воблери один від одного відрізняє ще й ціна. Ганяючись за брендовою продукцією, рибалці слід пам'ятати про можливість зачепу і втрати дорогущої фірмової приманки в його результаті. Тому початківцям практикувати ловлю троллінгом варто звернути увагу на більш дешеві воблери для троллінгу з метою освоїти тактику цього активного виду лову. Такими бюджетними аналогами є китайські приманки, досить непогано зарекомендували себе за останні роки.

Вибір воблерів для троллінгу в залежності від виду риби

Як уже зазначалося, вибираючи вид приманки, в першу чергу необхідно визначитися якого ж хижака будемо вудити, так як зовнішній вигляд і форма воблерів на різну рибу також будуть відрізнятися один від одного.

Так, воблери на судака не повинні бути занадто довгими і широкими. На цю рибу досить вибрати шед до 5 см завдовжки, щоб приманка викликала апетит у судака. Найкраще цей хижак атакує воблери яскравого забарвлення золотистого і сріблястого відтінків, а якщо вода мутнувата - зеленуватого кольору.

Для того щоб зловити сома, необхідно запастися більшими воблерами, довжиною до 20 см, за зовнішніми ознаками нагадують невеликого карася - рибку, якою зазвичай харчується вусатий велетень. Крім того, обраний воблер повинен володіти великим робочим зануренням, оскільки сом - глибоководний мешканець. Незважаючи на чималу ширину такої приманки, паща сома досить широка, щоб без проблем заковтнути наживку.

Щука - обережний хижак, що вважає за краще із засідки полювати на малька. Щоб успішно її ловити, проводка повинна бути повільною, а форма воблера не так важлива. Можна навіть спробувати ловити щуку на воблера, який з вигляду нагадує цикаду або жабу.

Якщо ж рибалка захоче пополювати на жереха, необхідно пам'ятати, що ця риба дуже активна і може розганятися в воді до 70 км/год., тому і проводка повинна бути швидкою, а гра або додаткові рухи воблера на жереха не мають такого великого значення - інстинкт хижака-мисливця насамперед.

Отже, збираючись на троллінгову риболовлю, складно наперед передбачити, яка саме риба водиться в тій чи іншій водоймі і буде об'єктом лову, тому рекомендується мати не якийсь окремий вид приманок, а цілі набори воблерів для троллінгу. В такому випадку у рибалки є можливість спробувати поставити різні види приманок і знайти самий уловистий з них.

Вибір воблерів для троллінгу в залежності від сезону

Різні погодні умови і температурний режим, характерні для кожного сезону, вносять істотні корективи в гастрономічні уподобання, манери поведінки риби і, як наслідок, визначають активність клювання.

Самі уловисті воблери для троллінгу, згідно із спостереженнями, вибирають за такими принципами:

 • навесні краще використовувати дрібних воблерів з натуральним розфарбуванням;
 • в літній період хороший улов можна отримати на приманки середнього розміру, подібного забарвлення;
 • восени можна спробувати ловити на воблери, що імітують не тільки рибу, але й коників, жуків або мушок;
 • на зимовий троллінг знадобляться приманки більші за розміром, переважно сріблястих відтінків.

Але варто пам'ятати, що кращі троллінгові воблери - це ті, які забезпечують самому рибалці комфортну троллінгову ловлю і дають хороший результат у вигляді трофейних уловів.

Техніка троллінгу воблерами

Як вже зазначалося раніше, кожен окремий вид хижої риби має свої харчові звички і характер поведінки при полюванні за здобиччю, тому рибалці потрібно не тільки правильно вибрати воблера за зовнішнім виглядом, але також технічно грамотно подати приманку. Так, тролінг щуки передбачає проводку приманки не нижче, ніж півметра від дна водойми, а якщо дно закорчоване або є великі камені, то і вище. Коли приманка проходить над поглибленням або ямами, доцільно знижувати швидкість, щоб воблер заглиблювати сильніше. При троллінговій ловлі необхідно намагатися видавати якомога менше шуму, оскільки будь-яка риба в більшій чи меншій мірі лякається гучних сплесків і звуків.

Ще один з тактичних моментів троллінгової риболовлі - необхідність різких підсічок будь-якого хижака, за винятком, може бути, окуня.

Троллінг на китайські воблери хороший тим, що вони не настільки дорогі, як фірмові аналоги, тому рибалка більш впевнено почуває себе під час проведень, не сильно побоюючись зачепів і пошкоджень приманки, може спробувати по-експерементувати з глибиною і місцями лову.

Кращі моделі троллінговая воблерів

Отже, ми впритул наблизилися до моменту, коли можемо з упевненістю вибрати саме той вид воблера, який буде актуальним саме в даних умовах лову. Але однакові види приманок виробляються різними фірмами, тому віддати перевагу продукції того чи іншого виробника допоможе приблизний рейтинг троллінгових воблерів.

 • Воблери Halco для троллінгу - приманки даної австралійської компанії є явними фаворитами серед рибалок-любителів троллінгового лову. Найбільш уловистими серед них вважаються моделі-представники глибоководної лінійки. Всі моделі з найширшого асортименту володіють особливими властивостями гри приманки, завдяки якій вони стають привабливими практично для всіх видів хижої риби.
 • Воблери для троллінгу Kosadaka - один з найпопулярніших видів приманок, широкий вибір моделей дозволяє підібрати вдалий варіант на певного хижака. Багато моделей оснащені регулятором заглиблення, завдяки якому є можливість однією і тієї ж насадкою обловлювати різні по глибині горизонти водойми.
 • Воблери Rapala для троллінгу - при їх використанні особливі вимоги пред'являються до потужності вудлища і котушки, оскільки розраховані вони на піймання трофейних екземплярів, зокрема, великого сома. Більшість моделей привертають увагу активною грою з невеликою амплітудою. Саме такий спосіб руху розрахований на атаки з боку глибоководних хижаків.
 • Воблери Storm для троллінгу - створювалися і модифікувалися протягом багатьох років, вдосконалюючись на основі результатів тривалих досліджень поведінки і кормових звичок окремих видів хижої риби. Серед безлічі моделей, які вже стали класикою, і новинок які недавно з'явилися, представлені воблери різної форми, плавучості і розмальовок. В останніх розробках використовуються голографічні вставки і технологія 3D.
 • Воблери Bat для троллінгу - недорогі приманки китайського виробництва, які доступні більшості рибалок. Деякі моделі дуже нагадують зовні воблери Halco, але відрізняються від них розмашистими коливаннями з невеликою частотою. Завдяки властивостям, притаманним цим приманкам, вони годяться в разі повільної проводки і в розрахунку на ледачих хижаків.
 • Воблери "Понтон 21" для троллінгу - приманка, яка використовується при глибоководній ловлі. Застосовуючи воблери такої моделі, є можливість обловлювати ями глибиною до 10 м. В асортименті широко представлені кренки з широкою лопатою, що володіють яскравим забарвленням і агресивною грою.
 • Воблер "Страйк Про Тролінг" - відомі вже не один десяток років. Виробляються з протиударного пластика, здатного витримати значні навантаження. Завдяки монолітності корпусу і лопаті не мають люфтів під час закидання.
 • Воблери "Маннс" для троллінгу - рідко зустрічаються і недостатньо відомі серед любителів лову тролінгом, хоча розраховані в основному на середньо-глибинну ловлю щуки і сома.
 • Воблери Yo zuri для троллінгу - можна з упевненістю сказати, що такі знайдуться практично у будь-якого рибалки, практикуючого ловлю троллінгом. В основному розраховані на глибоководну ловлю особливо великого хижака. З їх допомогою можна результативно обловлювати руслові ями, звали і довгі канави, не боячись пошкодити приманку.
 • Бюджетні воблери для троллінгу - найчастіше їх якість викликає деякі побоювання або такі моделі вимагають удосконалення самим рибалкою, зокрема, зміни кута нахилу лопаті, зміцнення фурнітури або зміщення центру ваги з метою удосконалення гри приманки.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Що таке воблери для троллінгу і як правильно вибрати

Схожі статті

Як ловити коропа на кукурудзу

Як ловити коропа на кукурудзу

Ретельний підбір оснащення і приманки є запорукою успішної риболовлі. Як і до будь-якого іншого виду риби, до коропа потрібен індивідуальний підхід. Вирушаючи на риболовлю, слід враховувати місце його проживання, орієнтуватися на сезон лову і не забувати про улюблені ласощі здобичі. Поліпшити улов можна за допомогою приготування кукурудзи для лову коропа. Риба небайдужа до даного продукту і швидко відчує запах частування. Ефективність риболовлі на кукурудзу буде збільшена в рази.

Ловля окуня на поплавкову вудочку

Ловля окуня на поплавкову вудочку

Окунь - риба, яка не потребує представлення. Він добре знайомий кожному рибалці завдяки своїй численності і поширеності. Спіймати окуня можна будь-якою спортивною або аматорською снастю. Одним з найбільш захоплюючих і добутливих способів лову, є ловля окуня на поплавкову вудку.

Які гачки вибрати на судака

Які гачки вибрати на судака

Судак не є особливо обережною рибою, на яку потрібні якісь унікальні гачки. При виборі гачка важливо враховувати різні моменти: водойма, погода, способи лову та розмір риби. Ловля судака на живця добре поєднується з відносно великими гачками, а для мікроджигових снастей і мікровоблерів частіше використовують невеликі гачки.

Як ловити форель на спінінг

Як ловити форель на спінінг

Серед любителів риболовлі зростає інтерес до форелі - характерного представника сімейства лососевих. Форель живе в річках з швидкими течіями і в струмках. Поряд з річковою ловлею, на форель багато полюють на платних ставках. Нелегко зловити цю вибагливу, сильну, полохливу і красиву рибу. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Кукан з поплавком 5 застібок (14см) Трос 5 метрів

Кукан з поплавком 5 застібок (14см) Трос 5 метрів

Якісний кукан з поплавком і п’ятіркою карабінів на вертлюжках. Все, крім поплавка, виготовлено з не..

95Грн.

Воблер Kosadaka Troll DD 100F 26g

Воблер Kosadaka Troll DD 100F 26g

Воблер Kosadaka Troll DD 100F створений під типові умови, характерні для середніх річок і водосхови..

207Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х4 150m (салат.)

Шнур Sunline Siglon PE х4 150m (салат.)

Шнур Sunline Siglon PEx4 - новинка яка стала бестселером серед японських шнурів представлених в Укр..

340 - 584Грн.