Швидкісна ловля фідером

Як часто, приїжджаючи на рибалку, нам приходиться чути, що велика риба «клювала вчора», а сьогодні «як відрізало». Звичайно, винний "злом погоди", росте або, навпаки, падає тиск, вітер дує не звідти, одним словом, причини сьогоднішнього безклів'я великої риби знайдеться маса. Не вже, можна навіть не закидати вудочок, махнути на рибалку рукою і зайнятися випивкою на бережку або взагалі їхати додому? Для справжнього рибака це питання в повістці невдалого початкового рибальського дня не стоїть, адже у воді повно риби, хоча б і дрібної, але від того не менш цікаве з точки зору інтелектуальної, цікавої та захоплюючої рибалки, яка, крім своєї спортивності, може бути дуже добутливою.

Дрібну рибку зручніше ловити з близької дистанції: у трав'яних "вікнах", на межі підводної рослинності, в невеликих річкових заводах з глибиною 1-1,5 метра. Однак, як і при всякій риболовлі, до справи потрібно підійти грамотно.

Вудилище

Коротка дистанція ловлі обумовлює вибір відповідних снастей. Щоб рука не втомлювалась від безконечних заїздів, необхідно підібрати максимально легке вудилище. Найкраще підійде пікер довжиною до 3 м і тестом не більше 40 гр.

Оснастка

Основна волосінь для ловлі дрібної риби не повинна бути більше 0,18 мм. На поводок ідеально підійде зимовий варіант діаметром 0,10 мм. Гачки слід використовувати не найбільше №14 по сучасній і №4 по радянській класифікації.

Вимоги до прикормки

Прикормку для темпової ловлі в водоймі із стоячою водою слід вибрати максимально активну. Як і в будь-якій риболовлі, тут є свої відмінності, залежно від сезону та особливостей води. Найчастіше прикормку краще робити тёмною, адже риба цурається світлих плям на дні, особливо на малих глибинах - так вона стає помітною зверху, робиться вразливою, наприклад, для хижака і чайок. Щоб добитися найвищих результатів, доставляти прикормку потрібно точно в точку лову, не розпилюючи її по верхнім шарам води.

Цільова риба

Описуваних способом можна успішно ловити плотву, окуня, уклейку, підлящика і краснопірку. Найкращих результатів можна досягти, якщо використовувати в якості наживки мотиля або опариша, особливо це стосується ранньої весни. Влітку добрий результат показує перловка. Як показує досвід, перловку слід насаджувати по світліше, дрібніше і по м'якіше, поперек зерна, так, щоб з неї зовсім небагато визирало жало гачка, як задирок, так рибу буде легше підсікти. Особливо успішною буває ловля на перловку крупної плітки.

Частий перезакид

Темпова ловля дрібної риби передбачає часті перезакиди. Немає клювання протягом хвилини - перезакидуємо снасть, щоразу перевіряючи стан наживки.

Особливості темпової ловлі дрібної риби:

  • Якщо риба відмовляється від наживки, використовуйте наступний прийом, що провокує рибу на хватку. Потрібно привести наживку в рух: зробити так званий неповний перезакид, змусивши наживку спливти і знову впасти на дно.
  • Спровокувати клювання може також підтяжка приманки по дну.
  • При лові уклейки не намагайтесь швидко топити снасть, використовуйте максимально легку оснастку - ця риба клює з поверхні або в півводи, і повільно падаюча приманка дає уклейці більше часу на клювання.
  • Швидкісна ловля фідером

Схожі статті

Ловля на мікроджиг

Ловля на мікроджиг

Популярність ловлі на мікроджиг з часу винаходу цього способу тільки зростає. І це цілком зрозуміло, адже цей спосіб не тільки цікавий для рибалки, але і дозволяє зловити хоч що-небудь навіть тоді, коли клювання взагалі не спостерігається.

Ловля риби на хліб

Ловля риби на хліб

Поплавкова ловля таїть в собі багато секретів і складних методик. Спочатку розроблені спортсменами, вони поступово доходять і до звичайних рибалок, які серйозно цікавляться тонкощами цього процесу.

Причини успішності ловлі на твічинг

Причини успішності ловлі на твічинг

Одним з видів ловлі риби на спінінг є твічинг. При цьому приманка проводиться перед хижою рибою різкими ривками і імітує рухи ослабленої жертви.

Використання ґрунту в прикормці

Використання ґрунту в прикормці

Перед тим як почати цей розділ, я повинен попередити вас щодо використання ґрунту - ґрунти складно змішувати з підгодовуванням. Вони будуть висушувати прикормочну суміш, формувати грудочки і налипати на кормові частинки, вони радикально змінять механіку вашої прикормки. Тому уважно прочитайте про різні способи зволоження ґрунтів, і думайте про те, що ви робите, перед початком лову.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Котушка ХТ888

Котушка ХТ888

Зручна надійна котушка з вільним ходом. Виконана з металу. Рекомендується застосовувати з волосіням..

101Грн.

Підсак складний Libao 2.10м &70 (Нитковий)

Підсак складний Libao 2.10м &70 (Нитковий)

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

246Грн.

Котушка Weida CTR 4000A

Котушка Weida CTR 4000A

Weida CTR A - шикарна котушка 2018 року, від фірми Weida, це та ж Кaida, тільки фірма змінила назву..

226 - 267Грн.

Спінінг фідерний Cherrywood Feeder IM8. 90-120-150гр.

Спінінг фідерний Cherrywood Feeder IM8. 90-120-150гр.

EOS Cherrywood Feeder IM8 легкий і універсальний фідер (фідерне вудилище). Вудилище складається з т..

1 582Грн.

Кормушка флет Brain F1 Flat Feeder

Кормушка флет Brain F1 Flat Feeder

Методні кормушки Brain F1 Flat Feeder добре підходять для донного лову. Вони мають класичну форму з..

23 - 37Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.