Тактика ловлі на спінінг

Як і будь-яке інше заняття, ловля риби на спінінг теж може бути безсистемною. Прийшов, закинув, не дочекався результату - перейшов на інше місце, і так до нескінченності, сподіваючись на «а може». Але такого рибалку більш навчені досвідом колеги вважатимуть недолугим, оскільки на все у них є своя тактика і своя система.

Вибір місця

На обраній водоймі може бути кілька місць, які обіцяють пристойний улов: окремий корч, підводний острівець, звалювання в глибину тощо. Можна зупинитися на них і не переміщатися по всьому периметру.

Може трапитися, що таких перспективних місць досить багато: великі зарослі мілини, очеретяні лабіринти, корчі розкидані по всій площі водойми. В таких умовах найвірнішою тактикою буде послідовний облов всіх вікон в заростях корчів, кромки очерету.

Тривалість перебування на одному місці

Тут все залежить від активності хижої риби. Якщо вона напоготові і тільки й чекає запрошення, то закинувши спінінг рази 3-4, ви майже напевно отримаєте клювання. А ось пасивного хижака доведеться «пасти» довше: він може курсувати навколо гачка і клюнути тільки на двадцятій-тридцятій вашій спробі або не клюнути взагалі.

Таким чином, завжди є вибір: прочісувати всю водну гладь в пошуках активного хижака, або не змінювати дислокацію і наполегливо чекати свого зоряного часу, намагаючись розворушити несвідому рибу. При активному прочісуванні на кожному місці можна зробити до 15 закидів з трьома-чотирма різними приманками. Найчастіше така тактика може виявитися більш ефективною, ніж полювання з однієї позиції.

Вибір приманки

Якщо водойма вам знайома, швидше за все у вас вже є перевірений набір приманок. Починайте з нього, ну а якщо результату не буде, спробуйте інше. На новій водоймі буде трохи складніше, і в даному випадку варто опиратися на свій досвід. Порівняйте незнайому річку, озеро, ставок з тими, на яких доводилося ловити, і відповідно виберіть приманку, з якої можна тут почати.

Для активного дослідження незнайомої води зручно використовувати силіконові приманки: твістери, віброхвости середнього і великого розміру. Вони компактні, малозачеписті і можуть дати уявлення про характер і рельєф дна. Передньо-відвантажені вертушки або блешні коливалки - теж підійдуть, хоча силікон ефективніше. А ось поппери, воблери, вертушки з сердечниками і інші більш тонкі приманки більше знадобляться для лову на одному місці.

  • Тактика ловлі на спінінг

Схожі статті

Використання ґрунту в прикормці

Використання ґрунту в прикормці

Перед тим як почати цей розділ, я повинен попередити вас щодо використання ґрунту - ґрунти складно змішувати з підгодовуванням. Вони будуть висушувати прикормочну суміш, формувати грудочки і налипати на кормові частинки, вони радикально змінять механіку вашої прикормки. Тому уважно прочитайте про різні способи зволоження ґрунтів, і думайте про те, що ви робите, перед початком лову.

Переваги несиметричної петлі для фідера

Переваги несиметричної петлі для фідера

Що краще: патерностер Гарднера або несиметрична петля? Таке питання задають собі багато любителів. Однак однозначної відповіді на нього немає. Адже все залежить від конкретних умов.

Зволоження прикормки при ловлі на поплавок

Зволоження прикормки при ловлі на поплавок

Прикормка повинна бути ретельно зволожена кілька разів до того, як вона стане придатною до застосування. В ідеалі ви повинні починати заміс за 2 години до риболовлі, півгодини - це абсолютно мінімальний термін ... Чому? Сухарі будуть вбирати воду значно швидше, ніж тверді зернові частинки. Вам потрібен час, щоб бути впевненим, що кожен окремий компонент належним чином зволожений і повністю ввібрав воду.

Прикормка для білої риби в домашніх умовах

Прикормка для білої риби в домашніх умовах

Рибна ловля називається аматорською тільки для того, щоб розділити поняття хобі і промислу. У всьому іншому аматорська риболовля є цілком професійним заняттям. І починається вона з ретельної підготовки. Відбираючи все необхідне, намагаючись нічого не забути, любитель вже входить в особливий стан, який психологи рекомендують для зняття синдрому втоми. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг фідерний Winner 555 20-40гр.

Спінінг фідерний Winner 555 20-40гр.

Недороге але якісне фідерне вудилище. В комплект входять три зміні вершинки.Додаткова інформація:Ви..

344 - 356Грн.

Котушка EOS Dragtech GT 6bb

Котушка EOS Dragtech GT 6bb

Котушка EOS Dragtech GT сподобається рибалкам, тому що вона володіє всіма необхідними якостями для ..

524Грн.

Котушка з бейтранером EOS Fraxel 3+1bb

Котушка з бейтранером EOS Fraxel 3+1bb

Котушка Eos Fraxel c бейтранером, відмінний варіант бюджетної коропової котушки як для новачків так..

459 - 515Грн.

Підсак EOS 900-J65552252

Підсак EOS 900-J65552252

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

700Грн.

Підставка рогач метал крашений телескоп (Під сигналізатор) 1.50м.

Підставка рогач метал крашений телескоп (Під сигналізатор) 1.50м.

Телескопічна регульована підставка має універсальний розмір і спеціальне різьблення для електронних..

35Грн.

Котушка мультиплікаторна EOS Baitcast Reel CZH50. 3bb

Котушка мультиплікаторна EOS Baitcast Reel CZH50. 3bb

Мультиплікаторна котушка EOS Baitcast Reel CZH відрізняється ергономічним дизайном і надійним силов..

910Грн.

Котушка EOS RAX 4+1bb

Котушка EOS RAX 4+1bb

Легка і надійна котушка від компанії EOS володіє всіма якостями висококласних моделей. Найголовніша..

750 - 801Грн.

Котушка EOS RL 8 7+1bb

Котушка EOS RL 8 7+1bb

Котушка з заднім фрикціоном EOS RL орієнтована на ловлю фідером або пікером, але це зовсім не означ..

557 - 588Грн.

Котушка з бейтранером EOS X-BAIT XB 5+1bb

Котушка з бейтранером EOS X-BAIT XB 5+1bb

Дана модель котушки оснащена бейтраннером, і відмінно підійде для оснащення коропової і фідерної сн..

672Грн.

Стілець EOS 7281601-L

Стілець EOS 7281601-L

Стілець EOS 7281601-L - легкий, зручний, в складеному стані займає зовсім небагато місця, тому його..

224Грн.