Тонке оснащення - запорука успішної риболовлі

Починаючим рибалкам найчастіше пропонують використовувати «грубуваті, але надійні» снасті. Але затримуватися на цьому етапі не треба! Ви все ще ловите на товсту волосінь? Тоді ми йдемо до вас!

Чому так грубо?

Використання на перших порах дубових вудилищ і волосіні товщиною з палець цілком виправдано. Людині, яка жодного разу не тримала вудку в руках, буде простіше пристосуватися до снасті, зрозуміти що тут і як влаштовано. Можна не хвилюватися за зачіп або обрив, а вудку без частки ризику кинути в траву, замість того, щоб закріпити в підставку.

Махове вудилище для поплавочника-першовідкривача буде кращим варіантом :). Залежно від умов лову підбираємо 3-5 метрову палицю, пару мотовилець, волосінь 0,18-0,22 мм, гачки, набір важків і, звичайно ж, поплавки! В'яжемо оснащення, перевіряємо відвантаження поплавка і можна на річку.

Прикормка робить свою справу: плітки раз у раз вішаються на гачок. Одна-друга-третя ... зачіп. Не біда - намотуємо вільний кінець волосіні на руку (обов'язково через одяг!) І ... витягуємо напівзгнилу гілку верби. Міняємо опариша і ловимо далі. Все начебто добре, але у сусідів, що сидять вище за течією, рибалка виходить краще.

Тонше значить краще?

Поступово розбираючись в основах поплавкового лову стає ясно, в якому випадку поплавок хитнувся від вітру, а в якому винна прутка плотвичка; на яке клювання реагувати моментально, а з яким варто почекати; навіщо міняти глибину під час лову і чому так важливо правильно відвантажити поплавок.

І в якийсь момент в допитливій голові рибалки клацне: а що якщо спробувати волосінь тоншу, додати в оснастку поводок, а гачок прив'язати з короткою цівкою? Сказано зроблено! Тепер основна волосінь має товщину всього 0,12 мм, а тонесенький 0,1 мм повідець не помітить навіть саме зірке око. І це не межа. Ще є до чого прагнути.

Де ж плюси?

  • тонка волосінь менш помітна, що особливо важливо при лові в прозорій воді з гарною освітленістю;
  • підвищена гнучкість тонкої волосіні не створює опір, і риба активніше заковтує приманку;
  • при зачепі і обриві втрачається тільки поводок, замінити який секундна справа, якщо використовувати метод «петля в петлю»;
  • тонке збалансоване оснащення чіткіше реагує на клювання;
  • виведення великої риби на тонкій снасті завжди приносить бурю емоцій, на відміну від витягування напролом на товстій волосіні.
  • Тонке оснащення - запорука успішної риболовлі

Схожі статті

Як засікається риба при ловлі на фідер

Як засікається риба при ловлі на фідер

Яким чином риба може самостійно засіктися на гачок? Звичайно ж, не з цікавості. Наприклад, карпятники в донній ловлі використовують важкі (100-150 гр.) вантажі, що дозволяє рибі впевнено самозасіктися. У той же час є винятки, коли короп, взявши бойл, пропливав кілька метрів, тягнучи за собою важкий вантаж, а потім безкарно випльовував гачок. Але то коропова ловля. А що ж з фідером?

Мандула – уловиста приманка

Мандула – уловиста приманка

Давно помічено, що риба охочіше бере приманку, яка під час паузи стає вертикально, імітуючи рибку яка годується. Цю особливість добре імітує поролонка і більшою мірою мандула. Про цю незвичайну приманку піде мова.

Як проміряти дно маркером

Як проміряти дно маркером

Ви на водоймі. Куди закидати? Де ловити? Для початку потрібно вивчити рельєф дна, коливання глибин, а також склад донних відкладень.

Що таке ультралайтова снасть

Що таке ультралайтова снасть

Серед рибалок все частіше можна зустріти любителів ультралайта, або як називають його напрямок - мікроджига. У чому краса цього способу лову і чому він так активно розвивається?

Товари які можуть Вас зацікавити!

Черпак для льоду Aquatech

Черпак для льоду Aquatech

Черпак для льоду виготовлений з морозостійкого пластика і використовується для очищення лунок від ль..

18Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2) Оснащена

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2) Оснащена

Жерлиця Суми Тип 2 виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої трубки, пластиков..

31Грн.

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10145-030. (3.0гр.)

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10145-030. (3.0гр.)

Поплавки Nautilus виготовляються на високотехнологічному обладнанні і виключно з бальсового дерева ..

10Грн.