Вудочки для дальнього закидання з поплавком

Ловля на поплавок завжди приваблювала рибалок. Облов ділянок на великій відстані від берега позитивно впливає на результат риболовлі. Це стало причиною широкого поширення такого виду лову. Щоб доставити наживку на певну відступ від берега, знадобиться не тільки вудилище для далекого закидання. Подбайте про правильний підборі всіх елементів снасті.

Як виготовити снасть

Ретельно підібрані основні елементи дозволять зібрати правильну поплавкову снасть для дальнього закидання:

 • вудилище. Його рекомендована довжина становить 4-5 м. При більшій довжині важко контролювати снасть. Коротким вудилищем не вийде зробити правильну доставку легкої приманки;
 • котушка для далекого закидання. Спеціальних вимог до її вибору немає. Використовуйте виріб невеликих розмірів з наявністю трьох підшипників розміром 2000-3000;
 • волосінь. Рекомендується використовувати потопаючу волосінь діаметром від 0,12 до 0,2 мм, більш товстою ловити складніше. Ловля риби великих розмірів дозволяє збільшити діаметр волосіні до 0,3 мм;
 • поплавок. Досвідчені рибалки використовують поплавки, що мають внутрішній вантаж. При безвітряній погоді використовуються круглі поплавки. Овальна форма підходить при ловлі на середніх дистанціях. Подовжені поплавки, що мають обтічну форму, доречні при сильних поривах вітру і ловлі на великій відстані.

Снасть збирається без труднощів. Рекомендації зі збору поплавкової вудки для далекого закидання:

 • встановіть котушку;
 • намотайте близько 50 м. волосіні;
 • встановіть поплавок, визначивши діапазон його пересування стопорами;
 • прикріпіть вантаж відповідної ваги;
 • зробіть петельку на кінці волосіні;
 • до петлі прив'яжіть повідець товщиною на 0,1 мм. тонше основної волосіні;
 • прив'яжіть невеликий гачок, відповідний розмірам риби.

Способи монтажу поплавка

Головне ланка всієї оснастки - поплавок. Правильно підібраний і встановлений індикатор клювання тягне за собою волосінь, запобігаючи перехлестам. Основні види монтажу:

 • Глухий поплавок. Переважно такий спосіб використовується на річках. Тут застосовуються кріплення, які утримують поплавок в одній точці волосіні. Глухий варіант широко поширений серед шанувальників махового і штекерного лову. Його зручно використовувати, полюючи на рибу невеликих розмірів. Багато рибалок відмовляються від використання глухого поплавка через певні недоліки. При ловлі він не дозволяє змінювати глибину. При обриві складно замінити оснастку.
 • Ковзаючий поплавок використовується при ловлі в стоячій воді. Він дозволяє комфортно ловити в зарослих і заболочених водоймах. Після закидання ковзний поплавок не дозволяє гачку плавно опускатися на дно. Насадка опускається ривками, додатково залучаючи рибу.
Своєрідна форма - головна
відмітна риса поплавка при цьому виді лову. Правильне закидання дозволяє обтічному
поплавку летіти на відстань до 80 метрів. Довга антена дозволить здалеку
помітити обережне клювання.

Огрузка

Огрузка дозволяє поплавку реагувати на будь-які рухи оснастки. Два основних види огрузки:

 • розподілена - підходить на неглибоких водоймах. Тут використовується кілька невеликих грузів, розподілених на волосіні. Оснащення повільно опускається на дно, не видає гучного сплеску при закиданні;
 • концентрована - використовується у важких оснащеннях. Тут застосовується один важкий вантаж або кілька маленьких тягарців, сконцентрованих в одному місці. Використання варіанту виправдане при активному клюванні на глибоких водоймах.

Оснащення

Вудка для далекого закидання оснащується в залежності від умов лову і виду застосовуваного монтажу. Але існують загальні рекомендації:

 • щоб уникнути відблисків під водою, використовуйте важки темного кольору;
 • застосовуйте ковзний вантаж, що підвищує чутливість;
 • використовуйте волосінь діаметром 0,1-0,16 мм;
 • вибирайте шпулю з високими бортиками;
 • встановлюйте поплавок з довжиною антени близько 30 см;
 • використовуйте гачки, жало яких злегка загнуті всередину;
 • купуйте поплавки обтічної форми.

Снасть з годівницею

Щоб заманити рибу до наживки, використовується підгодовування. Але при лові з берега на великих дистанціях складно підгодувати рибу на потрібній точці. Тут доречно використовувати спеціальну годівницю. Її головна перевага - розташування підгодовування поруч з насадкою. При такому способі лову грузило не використовується.

До основної волосіні прив'язується невелика годівниця з петлею під поводок. Залежно від характеристик поплавка, використовуються пластикові або металеві годівниці. Вони являють собою сітку з великими вічками. Щільно набите підгодовування повільно розкисає, створюючи навколо гачка з насадкою каламутну хмару. При виборі годівниці вага поплавка - не все, на що звертається увага. Тут враховується і запас міцності бланка.

Техніка ловлі

Постарайтеся вибрати ділянку
водойми з нерівним дном. На оснащення встановіть додатковий вантаж. Після
визначення вигідного місця він знімається. Обрану ділянку загодовують. Тут
рекомендується використовувати половину приготовленої прикормки.

Довга поплавкова вудка для далекого закидання закидає снасть за межу ретельно підгодованого місця. Снасть не сполохає рибу, яка зібралася біля підгодовування. Потім поплавок з усім оснащенням акуратно підтягується в обрану зону. Ця тактика дозволяє розташувати гачок з наживкою в самому центрі підгодованої ділянки.

Рекомендації з ловлі:

 • при ловлі не уникнути сильного удару насадки при зіткненні з поверхнею води. Приділіть увагу міцності її кріплення на гачку;
 • доставляючи снасть в потрібне місце, звільніть близько 1 метра волосіні. Звисаюча волосінь не гальмує оснащення;
 • щоб точно знати, де знаходиться підгодована ділянка, застосовуйте маркер. При його відсутності скористайтеся будь-яким орієнтиром на протилежному березі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Вудочки для дальнього закидання з поплавком

Схожі статті

Види поплавків і їх класифікація по умовах ловлі

Види поплавків і їх класифікація по умовах ловлі

При слові «рибалка» у більшості людей виникає асоціація з людиною, яка сидить на березі і дивиться на поплавок. І це не випадково, адже ловля на поплавкову вудку - найпопулярніший вид рибного лову. Неможливо сказати, коли з'явився перший поплавок. Впевнено можна стверджувати, що сталося це дуже давно, і на протязі всієї історії риболовлі поплавки удосконалювалися - з'являлися нові форми і конструкції, застосовувалися нові матеріали.

Оснастка махової вудочки і тактика ловлі

Оснастка махової вудочки і тактика ловлі

Найпростішим, доступним і цікавим видом риболовлі вважається поплавкова рибалка. Незважаючи на те, що це найдавніша снасть, вона і сьогодні користується широкою популярністю. Незначні модернізації дозволили збільшити її ефективність. Існує категорія рибалок - справжніх шанувальників поплавкової риболовлі. Тут використовується безліч різних вудилищ. До них відноситься і махова вудка.

Рибалка в селі Москалівка

Рибалка в селі Москалівка

Став  в Москалівці має площу плеса 20га. Середня глибина  – 2-1,5м. Дно чисте. Водойма не спускалась з 2003 року. Місця для риболовлі розділені на сектора. Перед виїздом краще зателефонувати орендарю і замовити сектор. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Є також окунь, щука, судак.

Як зробити тісто для рибалки на різні види риб

Як зробити тісто для рибалки на різні види риб

Тісто - класична насадка. Її вибирають новачки і досвідчені рибалки. На приготування насадки йде небагато часу. Тут використовуються доступні компоненти. Найпростіший рецепт залишається актуальним і в сучасному світі. Залежно від умов ловлі, тісто для риболовлі готується певної густоти. Сюди вводяться барвники й ароматичні добавки. Подібні маніпуляції дозволяють підвищити ефективність насадки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Атрактант Corona з крапельницею 30мл

Атрактант Corona з крапельницею 30мл

Атрактанти для риболовлі Corona з крапельницею - це унікальні суміші компонентів, що володіють неп..

10Грн.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Corona Elite - макуха в брикетах по 8 квадратів для макушатника. Макуха має насичений аромат, вказ..

25Грн.