Вибір фідерного вудилища

Для того щоб збільшити свої шанси на піймання риби, необхідно правильно підібрати вудилище для ловлі фідером. Риболовля в конкретних умовах вимагає ретельного підбору снастей, саме тому дана стаття присвячується вибору фідерного вудилища.

Види фідерних вудилищ

Останнім часом на ринку риболовлі фідерні снасті набагато розширилися в асортименті, де для кожної водойми можна окремо вибрати ту чи іншу оснастку.

Light вудилища (фідерісти ще називають «пікер») часто має довжину до 3 метрів. Тест при цьому не великий, до 40 грам ваги, що змушує ретельно підбирати снасть для закидання. Не забувайте, що максимальну вагу необхідно враховувати разом з кормом, набитим в годівницю. Далеко закинути годівницю не вийде, орієнтуйтеся на середні і маленькі дистанції (10-40 метрів). В цілому, таке вудилище відмінно підійде для неглибоких водойм, де відсутня течія. Такий вид «палиці» відмінно показує чутливість клювання і стане незамінним інструментом для початківців фідерістів, які тільки хочуть освоїтися в англійській донці і відчути всю красу.

Medium вудилища, які в середньому мають довжину 3,5 м, а кастинг тест вже до 80 грам. Такий вид вудилища орієнтується істотно на водойми зі слабкою течією, однак добре себе показують і на стоячих озерах. На відміну від «пікера» закинути снасть можна на солідні дистанції, в середньому закид близько 40-50 метрів. З огляду на тяжкість оснащення, дана снасть ідеально підійде для водойм з течією.

Heavy вудилище вважається універсальним інструментом для фідеріста, який хоче відсікти всі ризики і поломки снасті. Кастинг тест при цьому до 120 грам, довжина досягається аж до 4,5 метрів, за рахунок чого закинути годівницю з кормом можна від 50 метрів. Найчастіше має 4 секції, за рахунок чого і отримуємо таке довге вудлище. Дозволяє ловити рибу на річках з середньою течією на далеких дистанціях.

Extra Heavy - справжній титан і «крокодил». Має тест до 300 грам, що говорить нам про серйозні наміри рибалки зловити величезну рибу. Володіє неймовірно далеким закидом (до 100 м!) І використовується як для великих водойм, так і для річок з досить сильною течією.

Лад вудилища для фідерної ловлі

Важливу роль відіграє так званий «лад» вудилища. Їх є три:

  1. Повільний лад. Вигин вудилища при цьому помітний по всій довжині (крім рукояті), через що приглушує удари і різкі рухи риби, рятуючи вас від зриву трофея. Таким чином, навантаження на снасть максимально мінімізується за рахунок ладу вудилища.
  2. Швидкий лад. Навантаження йде тільки на верхню частину вудки, завдяки чому поліпшується контроль над рибою і не дає їй піти на дно або в корчі.
  3. Середній лад. Дорого обійдеться за ціною, так як вигини вудилища різних секцій здійснюються залежно від навантаження і поведінки риби. Якщо йде маленьке навантаження, тоді верхня частина вудилища працює, а при зростанні навантаження починає працювати і середня частина, і навіть нижня секція вудилища.

«Вершинки» для фідерного вудилища

Розглянемо три види вершинок, що визначаються за їх жорсткості:

  1. М'які - використовуються в основному для стоячої води, відмінно спостерігається клювання будь-якої риби;
  2. Середні - відмінно підходять до вітряної погоди і водойм зі слабкою течією води. Клювання при цьому будуть добре видні, а за рахунок середньої жорсткості вершинка не ​​буде бовтатися по сторонам, чітко перебуваючи на своєму місці;
  3. Жорсткі - відмінний варіант для середньої і сильної течії. Можете не переживати - кінчик не створить ілюзію клювання і буде реагувати виключно на клювання.

Керуйтеся даними параметрами при виборі фідерного вудилища і успіх на рибалці не заставить себе довго чекати. Ні хвоста, ні луски!

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Вибір фідерного вудилища

Схожі статті

Фідерні оснастки і монтажі

Фідерні оснастки і монтажі

Найбільш поширеним оснащенням у любителів англійської донки є патерностер Гарднера. Хороше оснащення, годі й казати: просте і надійне. Але ж, напевно, є й інші фідерні оснащення, що дозволяють зібрати воєдино волосінь, годівницю і гачок? Звичайно ж є! Про них і поговоримо в даній статті.

Ловля карася на болоті

Ловля карася на болоті

Існують невеликі водойми, в яких взимку виживають тільки карась і ротан. Як правило, це старі занедбані, тобто залишені без будь-якого догляду штучні ставки. Багато років тому їх чистили, поглиблювали і щороку випускали в них рибу, щоб вона підросла за літо. Безліч таких ставків створювалося в дачних селищах як «пожежні» водойми і для купання в літню спеку. Рибалки обходять такі водойми стороною і тому ловля карася на болоті може бути дуже успішною.

Прикормка для ловлі карася

Прикормка для ловлі карася

Карась - це одна з риб сімейства коропових. Його розмір може досягати 30 см, а вага до 1 кг. Навесні і влітку часто зустрічається близько заростей очерету і біля корчів. Ловлять карася завжди з прикормкою. Якою має бути прикормка для карася та як правильно підгодовувати місце лову, читайте в статті.

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля з ковзним поплавком має як явні переваги, так і недоліки. Якщо дотримуватися важливих порад, описаних в даній статті, то ковзний поплавок буде вашим вірним помічником на рибалці. Припустимо, ми маємо намір ловити нехижу рибу на озері. Відразу біля наших ніг дно круто обривається на велику глибину. В таких умовах начебто краще ловити із ковзним грузилом або годівницею, але бувають винятки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Kaida (Weida) Impulse 2 - лінійка бюджетних фідерних вудилищ від фірми Kaida (Weida), що відрізняєт..

391 - 490Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Спінінг фідерний Super Star 50-150гр.

Спінінг фідерний Super Star 50-150гр.

Модель Super Star тримає позицію лідера продажів бюджетних вудилищ. Легкий, міцний, надійний. Невим..

300 - 400Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.