Вибір ультралайтового спінінга

Безсумнівно, ловля ультралайтовим спінінгом отримала широке поширення, але важко знайти зрозумілі рекомендації по вибору цієї снасті. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Конструкція і матеріали

Для початку розберемося з конструкцією спінінга і назвою його частин. Будь-який спінінг складається з рукоятки, до якої прикріплений котушкотримач, бланку (інакше кажучи, прута або хлиста вудилища) і кілець, прикріплених до бланку і призначених для руху волосіні. Кільце на кінці вершинки прийнято називати тюльпаном. Зазвичай бланк спінінга цілісний або збирається з двох частин.

Прагнучи надати спінінгам максимальну легкість і міцність, фірми-виробники роблять бланк із пластику, зміцнюючи його скловолокном, карбоновим волокном або їх сумішшю в різних співвідношеннях. Ультралайтові спінінги роблять на основі карбонового волокна, завдяки чому вони найбільш жорсткі, чутливі і добре гасять коливання після закидання. Однак вони більш крихкі, ніж склопластикові, і вимагають більшої уваги при зберіганні та перевезенні, тому починаючому спінінгістові краще їх не купувати J.

Конструкцій рукояток ультралайтових спінінгів безліч. Котушкотримач виготовляють за єдиним стандартом, тому практично будь-яка котушка до них підійде. Пробкові рукоятки можуть складатися з однієї або двох частин, дорогі вудлища можуть мати ще більш складні рукоятки. Важливо тут зручність рукоятки, а не зовнішній вигляд, оскільки тримати її доводиться тривалий час в будь-яку погоду.

Тепер про кільця для волосіні. Через їх просвіт протягом сезону проходять десятки кілометрів волосіні, тому виготовляють їх із твердих, міцних і, в той же час, легких матеріалів. Найбільше навантаження припадає на останнє колечко - тюльпан. При виборі звертайте увагу на оправлення кільця, яким воно прикріплене до бланку. Оправлення (ніжка) кільця повинна бути легка і одинарна. Звичайно, добре, якщо бланк і кільця однаково хорошої якості. Але найголовніше тут - бланк.

Бажано, щоб лакове покриття бланка було максимально тонким або взагалі відсутнє: «в'язкість» вудилища при цьому мінімальна.

Технічні дані

Перелічимо основні технічні дані ультралайта, щоб орієнтуватися на них при виборі. Довжина 150-213 см. При більшій довжині зручніше виводити рибу при лові з берега, але проводку приманки робити складніше. Тест (маса приманки) - 1-6, але не більше восьми грам. Хороший карбоновий спінінг дозволяє проводити приманку менше одного грама, але перевантажувати його не рекомендується;).

Зверніть увагу!

Зазвичай ультралайтовий спінінг має бланк з 2-х приблизно рівних частин. Частини повинні з'єднуватися щільно в єдине ціле. Ніякий люфт при з'єднанні неприпустимий. Для транспортування вудилища знадобиться тубус. Вершинка і тюльпан ультралайта найбільш чутливі, тому без нього ніяк не обійтися.

Підводимо підсумки

Розглядаючи вудилища в магазині, шукайте ультралайтовий спінінг довжиною 1,50 - 2,13 м з тестом до 8 грам. Матеріал вудлища - карбон. Після складання перевіряйте стик - люфту і стуку при русі бути не повинно. Огляньте кільця і ​​бланк. Ніяких потертостей, подряпин або відколів на новому вудилище бути не може. Кільця повинні бути розташовані на прямій лінії. Огляньте котушкотримач, оцініть зручність рукоятки, підберіть тубус. Тепер можна купувати ультралайтовий спінінг.

  • Вибір ультралайтового спінінга

Схожі статті

Зволоження прикормки при ловлі на поплавок

Зволоження прикормки при ловлі на поплавок

Прикормка повинна бути ретельно зволожена кілька разів до того, як вона стане придатною до застосування. В ідеалі ви повинні починати заміс за 2 години до риболовлі, півгодини - це абсолютно мінімальний термін ... Чому? Сухарі будуть вбирати воду значно швидше, ніж тверді зернові частинки. Вам потрібен час, щоб бути впевненим, що кожен окремий компонент належним чином зволожений і повністю ввібрав воду.

Прикормка для білої риби в домашніх умовах

Прикормка для білої риби в домашніх умовах

Рибна ловля називається аматорською тільки для того, щоб розділити поняття хобі і промислу. У всьому іншому аматорська риболовля є цілком професійним заняттям. І починається вона з ретельної підготовки. Відбираючи все необхідне, намагаючись нічого не забути, любитель вже входить в особливий стан, який психологи рекомендують для зняття синдрому втоми. 

Що дає промір глибини при ловлі на поплавок

Що дає промір глибини при ловлі на поплавок

Запитайте будь-кого, хто навчає новачків азам рибної ловлі, чому вони вчать їх в першу чергу, і відповіддю, швидше за все, буде, як вивчити місце лову за допомогою глибиноміра. Це виглядає для більшості оманливо простою, елементарною дією, яку ми робимо перед кожною риболовлею, незалежно від того, знайоме це місце чи ні ...

Снасті для ловлі коропа на фідер

Снасті для ловлі коропа на фідер

Фідер - це спеціальна снасть, що складається з вудилища, оснащеного котушкою з волосінню, повідцем, гачками, годівницями-оснащеннями і підсакою. Фідером зручно витягувати коропа вагою до 7-10 кг, якщо всі елементи снасті ретельно підібрані. Вудилища бувають різної довжини, але оптимальні для лову коропа довгі, спеціалізовані вудки, що досягають чотирьох метрів у довжину. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка Libao ACE (11+1BB)

Котушка Libao ACE (11+1BB)

Відмінна модель котушок ACE від виробника Libao. Вона чудово підійде для Ваших спінінгових вудилищ...

619Грн.

Спінінг фідерний Libao Catana 120гр.

Спінінг фідерний Libao Catana 120гр.

Бюджетне але якісне фідерне вудилище від виробника – Libao.Додаткова інформація:Виробник: LibaoКонс..

457 - 578Грн.

Шнур Power Pro 125м.

Шнур Power Pro 125м.

Цей рибальський шнур є тонким волокном, щільно сплетеним в пасма, що утворюють чотири-жильну плетін..

105Грн.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 1.6.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 1.6.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.