Види поплавків і їх класифікація по умовах ловлі

При слові «рибалка» у більшості людей виникає асоціація з людиною, яка сидить на березі і дивиться на поплавок. І це не випадково, адже ловля на поплавкову вудку - найпопулярніший вид рибного лову. Неможливо сказати, коли з'явився перший поплавок. Впевнено можна стверджувати, що сталося це дуже давно, і на протязі всієї історії риболовлі поплавки удосконалювалися - з'являлися нові форми і конструкції, застосовувалися нові матеріали.

Спробуємо розібратися, які існують види поплавків для риболовлі, і як вибрати найбільш підходящий поплавок з усього їх різноманіття.

Який поплавок вважати хорошим

Зрозуміло, той, що добре виконує свої функції. А значить, хорошим можна назвати поплавок, який стабільно утримує на потрібній глибині гачок з насадкою і чітко сигналізує про клювання.

В різних умовах ці завдання краще будуть вирішуватися різними поплавками в залежності від їх особливостей.

Будова поплавка

Поплавки для риболовлі складаються з антени, корпусу і кіля.

Корпус сучасного поплавка виготовляється з бальзи або спіненого пластику. Його завдання - забезпечити необхідну плавучість поплавка. Розмір і форма корпусу залежать від умов, в яких буде використовуватися поплавок.

Антена - видима частина поплавка, яка сигналізує про клювання, занурюючись або спливаючи. Для того щоб зробити антену помітніше, її яскраво забарвлюють. Іноді антена оснащується замінними вершинками для ловлі в різних умовах. У деяких моделях поплавків передбачена можливість кріплення антени хімічного світлячка для нічного лову. Бажано, щоб антена мала нейтральну плавучість - це збільшує чутливість поплавка. Для зменшення парусності краще застосовувати тонкі антени.

Кіль поплавка виготовляють зі сталевого дроту, скло або вуглепластика. Він забезпечує стійкість поплавка.

У деяких моделях поплавків поділ на антену, корпус і кіль досить умовний, наприклад, в прямих веглерах або всім знайомому поплавку з гусячого пера.

Залежно від конструкції і призначення, рибальські поплавки можуть мати кріплення до волосіні кембриками, через металеві кільця або через наскрізний отвір в корпусі.

Види поплавків

Поплавки різної форми поводяться по-різному. Залежно від геометрії корпусу може бути така класифікація поплавків для риболовлі:

  • оливка - поплавок такої форми можна застосовувати в будь-яких умовах, але як всякий універсальний інструмент, він програє спеціалізованим при рішеннях вузьких завдань;
  • куля - в порівнянні з оливами володіє меншою чутливістю, але більш стійкий на вітрі;
  • крапля - за рахунок зміщення центру ваги донизу дозволяє ловити при невеликих хвилях;
  • перевернута крапля - використовується при ловлі на течії;
  • веретено - має високу чутливість, але схильний до впливу вітру і течії;
  • диск - поплавок для ловлі на сильній течії.

Іноді рибалки використовують незвичайні поплавки, наприклад, водоналивний, двокорпусний з шарнірним з'єднанням або поплавок-кивок.

Розглянемо види поплавків в залежності від умов їх застосування.

Поплавки для ловлі дрібної риби

Дрібна риба (верховодка, піскар, бичок, молодь більш великих риб) тримається недалеко від берега, а, значить, і ловля її відбувається на малій глибині з невеликої відстані. Для такого лову застосовують поплавки мінімального розміру з огрузкою до одного грама.

Поплавки для ловлі на течії

На течії варто використовувати поплавки з двома і більше точками кріплення. Це дозволяє легше управляти оснащенням. Цій же меті служить і довгий кіль поплавка.

Для ловлі в річках і на каналах найчастіше застосовують глухе кріплення поплавка. Такий монтаж оснащення дозволяє фіксувати клювання навіть під час занурення наживки. Використання ковзних оснасток має сенс тільки при ловлі на великій глибині.

Форма поплавка для ловлі на течії - крапля або перевернута крапля. У разі ловлі на сильній течії, використовують поплавки в формі диска. Найчастіше такі поплавки застосовуються для лову штекерними вудками.

Поплавки для ловлі в ставках і озерах

У водоймах без течії застосовуються веретеноподібні поплавки або поплавки в формі витягнутого циліндра. Це дозволяє домогтися максимальної чутливості, так як риба в закритих водоймах більш обережна.

Для ловлі на невеликій відстані краще застосовувати поплавки з глухим кріпленням. Збільшенню чутливості сприяє також і мала вантажопідйомність поплавка. Для ловлі в місцях без течії застосовують поплавки з огрузкою до 1,5 гр.

Коли риба тримається далеко від берега, застосовують матчеві вудочки з відповідними оснащеннями.

Типи поплавків для матчевої ловлі

У матчевій ловлі всі компоненти оснащення служать для збільшення дальності закидання. В першу чергу це стосується поплавка, як елемента з найбільшою парусністю. Матчевий поплавок повинен відповідати таким вимогам:

  • мати хороші польотні якості;
  • бути добре помітним.

Поплавки для матчевої ловлі можуть мати власну огрузку, що забезпечує дальність закидання (так звані веглери). При їх використанні грузила, розташовані на волосіні, потрібні, щоб доставити насадку на потрібну глибину. Веглери застосовуються в більшості випадків і в глухих, і в ковзних оснащеннях.

При ловлі на великій глибині використовують слайдери - ковзні поплавки без зовнішньої огрузки. Їх можна застосовувати також для лову на сильній течії.

Поплавки для ловлі на живця

Для ловлі хижої риби на живця використовують великі поплавки. При цьому, чим більше живець, тим потужніше потрібен поплавок. Це пояснюється тим, що поплавок не повинен топитися живцем, але при цьому зобов'язаний показувати клювання хижака.

За формою поплавок для ловлі на живця зазвичай кулястий або у вигляді короткого широкого циліндра.

Поплавки для зимової риболовлі

Ловля на поплавок можлива не тільки по відкритій воді, але і взимку.

Для зимової ловлі застосовують ярко пофарбовані поплавки з мінімальною вантажопідйомністю. За формою поплавок для зимової риболовлі може бути в формі кулі, короткого циліндра або перевернутого конуса. Матеріалом для їх виготовлення служить твердий пінопласт.

При зимової ловлі поплавки знаходяться нижче рівня води (огрузка більше, ніж вантажопідйомність поплавка) і працюють тільки на підйом. При зимовій ловлі з поплавком використовують і гачок з грузилом-дробинкою, і мормишку.

Для того щоб рибалка була більш ефективною, потрібно застосовувати поплавки з найменшою допустимою огрузкою для кожного виду ловлі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Види поплавків і їх класифікація по умовах ловлі

Схожі статті

Що таке мандула на судака і як її зробити своїми руками

Що таке мандула на судака і як її зробити своїми руками

Сьогодні риболовля багатьом рибалкам не приносить особливого прибутку, лише задоволення. Для упіймання риби придумано таку кількість оснасток і снастей, що всіх їх перерахувати вкрай складно. Якщо хочеться на рибалку з метою затримання трофейного хижака, а витрачатися немає бажання, тоді має сенс виготовити і використовувати мандулу при ловлі судака. Щоб вийшла найкраща мандула на судака досить витратити до 30 хвилин часу.

Як і на що ловити товстолобика

Як і на що ловити товстолобика

В гонитві за товстолобиком знаходяться маса вітчизняних рибалок, риба дарує не тільки яскраві емоції в процесі виведення, а й може вважатися великим трофеєм. Ловля товстолобика на течії має свої складнощі і нюанси, до риболовлі доведеться готуватися заздалегідь, інакше виловити велику рибу не вдасться. Зібрати снасті для лову товстолобика своїми руками нескладно, але знадобляться міцні палиці: фідерні або коропові, надійна котушка, відповідне оснащення і приманка. 

Оснастка махової вудочки і тактика ловлі

Оснастка махової вудочки і тактика ловлі

Найпростішим, доступним і цікавим видом риболовлі вважається поплавкова рибалка. Незважаючи на те, що це найдавніша снасть, вона і сьогодні користується широкою популярністю. Незначні модернізації дозволили збільшити її ефективність. Існує категорія рибалок - справжніх шанувальників поплавкової риболовлі. Тут використовується безліч різних вудилищ. До них відноситься і махова вудка.

Вудочки для дальнього закидання з поплавком

Вудочки для дальнього закидання з поплавком

Ловля на поплавок завжди приваблювала рибалок. Облов ділянок на великій відстані від берега позитивно впливає на результат риболовлі. Це стало причиною широкого поширення такого виду лову. Щоб доставити наживку на певну відступ від берега, знадобиться не тільки вудилище для далекого закидання. Подбайте про правильний підборі всіх елементів снасті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.