Як ловити на фідер

Процес риболовлі представляє інтерес для будь-якого рибалки незалежно від способу вудіння. Ловля риби на фідер особливо ефективна для багатого улову. Належна старанність, працьовитість, терпіння приносять свої плоди, коли за допомогою наживки можна зловити не тільки карася, плотву, але і принести додому значні трофеї: великого коропа, вусатого сома.

Що необхідно знати про ловлю на фідер?

У більшості прикладів досвідчені рибалки діляться з новачками хитрощами, премудростями, ноу-хау, які приманки, підгодовування використовувати, розповідають пристрій снасті, про інгредієнти приготування корму. Рибалки секрети лову на фідер не приховують, люблять розповідати про різноманітні дрібниці, оскільки вважають цей спосіб найбільш ефективним для багатого улову. І багато недосвідчених любителів з задоволенням вникають в складний процес. При навичках і накопиченому досвіді ловля риби на фідер - заняття набагато цікавіше, ніж вудити на звичайну поплавкову вудку.

Премудростей використання фідера для великої риби або дрібної дуже багато. У кожного рибалки вони відрізняються нюансами.

Тому новачкам є сенс перерахувати 8 основних секретів лову, які відомі більшості рибалок:

 1. Щоб визначати навіть слабкі дотики коропа, бажано застосовувати електронний сигналізатор клювання.
 2. В наживці обов'язково повинні бути інгредієнти підгодовування незалежно від суміші. Мешканці водойм будуть клювати на гачок набагато частіше.
 3. Для закидання снастей в місце підгодовування необхідно використовувати стопор на шпульці. Волосінь з однаковою довжиною в наступні закидання стане потрапляти в потрібну точку.
 4. Визначити рельєфність дна допоможе маркерний поплавок. Іноді ловити рибу краще на схилах, обривах, брівках, ніж на мілководді біля озера, річки з рівним дном.
 5. Не ігнорувати шок-лідер. Якщо вудка оснащена страхувальною монониткою 9-11 м., за обрив основної можна не турбуватися навіть при закиданні важкої годівниці.
 6. Купити вудилище з великою чутливістю. Якщо кінчик жорсткий, злегка послабити фідерну волосінь. При клюванні вона натягнеться і буде ясно, що почалося клювання.
 7. На мулистому дні масивні годівниці потонуть. Тут потрібно користуватися подовженими поводками, кормушками з широкими сторонами.
 8. Підгодовувати рибу 10-15-ма закиданнями. Одного-двох мало. Через півтора десятка разів кращого місця риболовлі годі й шукати.

Необхідні снасті для ловлі на фідер

Спорядження рибалки, який вудить велику рибу цим методом, відрізняється від оснасток для любителів поплавкових вудок. Фідерне вудилище позначено численним числом кілець, спеціальною годівницею-грузилом, поводками з гачками. Беруть з собою на риболовлю і прикорм. Хтось використовує куповані інгредієнти, інші готують корм самостійно. У цьому питанні дуже важлива умова - рибі «гастрономія» повинна сподобатися.

Оснащення для ловлі на фідер

Розглянемо докладніше, як оснастити фідер для ловлі. Рибалками використовуються різні типи пристосувань для риболовлі:

 1. Комбіновані. Якщо навантаження незначне, про клювання дасть знати частина вудки. Клювання великого коропа можна визначити по всьому вудилищі.
 2. М'які. При дотику риби почнуть згинатися складені елементи фідера.
 3. Жорсткі. Працює виключно кінчик і наступне коліно.

По довжині в метрах, величиною вантажу в грамах підрозділяються:

 • 2-3 - 10-40;
 • 3-3,6 - 60;
 • 3,6 - 80-100;
 • 3,6, 3,9 - 100-120;
 • від 4,2 до 5 - 120-300.

Вага грузила розраховується виходячи з тяжкості годівниці й покладеного підгодовування.

Пристрій фідера для лову риби повинен бути оснащений спеціальною котушкою, але через брак такої можна застосувати спінінгові пристосування. Передавальне число, де враховуються швидкісні і силові характеристики, має коливатися в діапазоні 4,6-5,5. Універсальний розмір шпулі 3000. Пристрій бажано вибирати з фрикційним заднім і переднім гальмом, необхідною кількістю підшипників. Хороша котушка оснащена п'ятьма-шістьма пристосуваннями, а не двома-трьома.

Кілька слів про волосіні. Ловля риби на фідер здійснюється за допомогою моноліски або плетінки. Кожна з оснасток наділена перевагами і недоліками. Так, монофіл володіє значним коефіцієнтом питомого розтягування, слабо чутливий при закиданні на довгі дистанції, але стійкий до випадкових обривів, стирання. Плетена снасть чудово передає коливання на кінчик вудилища, але схильна до розриву особливо в місцях скупчення каменів і черепашок.

Необхідне підгодовування при лові на фідер

Рибалці потрібно пам'ятати, що вдалий вибір берега для вудіння - це пів справи. Головний успіх залежить від приготованого корму. Доведеться не тільки викликати жвавий інтерес у мешканців водойми, а й затримати різноманітну рибу в обраному місці якомога довше. Щоб смачно підгодувати плотву, коропа, карася, можна використовувати добавки, які в достатку продаються в магазинах. Інший шлях - зварити прикормку самостійно.

Досвідчені рибалки найчастіше поступають саме так. Варять спеціальну кашу перед майбутньою риболовлею і використовують приманку в прикормці. В якості підгодовування застосовують: запарений комбікорм, макуху, хліб, змішаний з повидлом.

Насадки і наживки при ловлі на фідер

Професійні рибалки на фідер при приготуванні різноманітного підгодовування враховують обставини:

 • орієнтовне розташування риби;
 • силу напрямку води;
 • очікуваний улов;
 • відтінок дна водойми.

Тому на рибалці бажано застосовувати різноманітні методи підгодівлі риби при використанні насадок, щоб забезпечити стабільне клювання.

Необхідно брати з собою на водойму:

 • різні каші (перлові, кукурудзяні);
 • солодкі добавки (повидло, шоколад, джем);
 • коників;
 • опаришів;
 • хрущів;
 • сало;
 • мотиля;
 • рубаних черв'яків.

Сутність техніки ловлі на фідер

Базова складова успішної риболовлі із застосуванням годівниці - хороша прикормка. Інший важливий фактор - використання якісної оснастки:

 • вудилища;
 • котушки;
 • волосіні;
 • гачків;
 • інших допоміжних пристосувань.

При значній течії, вітрі, великих глибинах доцільно використовувати важкі годівниці 90-120 грам без обліку маси корму. При підготовці оснащення для лову на течії необхідно вибирати потужне вудилище, але з чутливим кінчиком, щоб пристрій міг витримати вагу годівниці і спійману здобич. Місце риболовлі рясно прикормлюється, щоб «зібрати» на обмеженому просторі якомога більше мешканців водойми.

Перед закидом годівниця заповнюється підгодовуванням, а на гачок насаджується: черв'як, опариш, кукурудзяні зерна (варіанти). Далі рибалка закидає снасть і чекає, коли на приманку клюне риба.

Процес ловлі на фідер

Після описаних маніпуляцій вступає в дію основна фаза риболовлі - чекати клювання, а при необхідності вдало підсікти на гачок. На хробака, опариша добре йдуть хижаки, але якщо використовувати живця, можна зловити судака. Для лову білої риби підійде закид на 30-40 метрів з глибиною водойми до 7 м. Є шанс зловити: густеру, плотву, синця. Важка годівниця, яка ще виступає в ролі вантажу, допомагає відслідковувати клювання. Сильна течія, вітер не заважають захоплюючому процесу: волосінь натягнута, чутливий кінчик зігнутий.

Будь-який дотик до годівниці буде відстежено. Чим активніше стане вимиватися підгодовування, тим більше збільшуються шанси зловити багато риби.

Ловля риби на фідер має одну перевагу - вудити можна фактично в будь-яку погоду. Тому цей спосіб багато рибалок вважають найцікавішим і продуктивним.

Поради та рекомендації

У доцільних порадах і пропозиціях потребують новачки. Нижче наведено звід правил, якими керуються досвідчені фідерісти:

 • починати риболовлю з розвідки дна водойми;
 • не економити на обсязі підгодівлі;
 • використовувати метод вертикального закидання;
 • на коропа брати монофільну волосінь;
 • наживляти приманку на один гачок;
 • ловити рибу сидячи, щоб не втомлювалися ноги;
 • застосовувати важкі годівниці при сильному вітрі і течії;
 • вибирати фідер з чутливим кінчиком;
 • закидаючи, потрапляти оснащенням в місце підгодовування;
 • фіксувати на шпулі дистанцію лову;
 • запам'ятовувати відстань по оборотам котушки.

Ці рекомендації обов'язково допоможуть початківцям фідерістам повертатися додому з багатим уловом.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити на фідер

Схожі статті

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Короп добре відомий як рибалкам, так і домогосподаркам. У його честь було названо ціле сімейство прісноводних риб - Cyprinus (коропові). Завдяки популярності лову коропа виник цілий напрямок спортивної риболовлі - карпфішінг. Ловля коропа як спортивними, так і любительськими снастями в більшості випадків ведеться з дна водойми. Спробуємо розібратися, як зробити донну снасть для лову коропа.

Як правильно робити проводки спінінгом

Як правильно робити проводки спінінгом

Суть спінінгової ловлі полягає в наданні руху приманки таким чином, щоб вона спровокувала рибу на клювання. Домогтися цього можна тільки шляхом застосування відповідної проводки. Різні способи проводки на спінінг можна звести до кількох напрямків, які ми розглянемо в цій статті.

Як вибрати блешню на судака

Як вибрати блешню на судака

Однією з найпривабливіших риб для риболовлі вважається судак. Щоб зловити його, рибалки витрачають чимало коштів на ефективне оснащення, якісну приманку і уловисту наживку. В якості приманок найчастіше використовують рибальські блешні на судака. Широкий асортимент виробів дозволяє вибрати відповідну модель, що враховує всі побажання і можливості покупця.

Особливості оснастки болонської вудки для ловлі на течії

Особливості оснастки болонської вудки для ловлі на течії

Болонська вудка - самий універсальний спосіб поплавкової ловлі. Вона дозволяє успішно ловити практично в будь-яких умовах, але основне її призначення - ловля в проводку. Повністю реалізувати її можливості дозволяє правильно підібране оснащення болонської вудки для ловлі на течії або в стоячій воді.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1 виготовлені на основі рибного борошна високої якості і складаються з компонен..

79Грн.

Котушка Brain Scout 8+1BB

Котушка Brain Scout 8+1BB

Котушка Brain Scout - це силова, надійна і недорога модель для використання з потужними вудлищами д..

1026 - 1 097Грн.

Спінінг фідерний Brain Scout

Спінінг фідерний Brain Scout

Brain Scout - нова лінійка середньо-бюджетних вудилищ для донного лову. При цьому ці фідера володію..

1 881Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Полуниця) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Полуниця) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.