Ловля на мандулу: важливі нюанси

Якою би чудовою не була приманка, неправильною проводкою можна все зіпсувати. Тактику слід вибирати спираючись на умови конкретної риболовлі. Існує величезна кількість проводок. То яку ж вибрати?

Стояча вода

На великому незнайомому озері або водосховищі потрібно застосовувати пошуковий метод лову. Проводка швидка, з активною грою. Мета - обловити якомога більшу територію і знайти схил або бровку. Для далеких закидів можна змінити вантаж на більш важкий. Завдяки вільному з'єднанню, негативного ефекту на гру не буде. Коли місце знайдено, поспіх тільки на шкоду. Потрібно максимально зосередитися на прощупуванні дна і повільно проводити мандулу вниз по уступу. У таких місцях любить полювати судак. Пауза між сходинками може доходити до 3-6 секунд. У цей момент корисно підіграти кінчиком вудилища. Клювання відбувається на паузі, під час падіння приманки на дно.

На течії

На річках спінінгіст зосереджує свою увагу на прибережних брівках. Кращою проводкою буде коротка інтенсивна сходинка з протилежної бровки вниз по схилу. Пауза на падінні близько секунди: падіння приманки на дно, підмотка 1-1,5 обороти котушки, пауза. З таким інтенсивним темпом клювання судака відчувається як притиск, різких ударів практично не буває. У цій зоні зачепів практично не буває - мандула просто перескакує всі перепони.

На ближній бровці, на підйомі приманки вгору, ймовірність зачепа збільшується в рази, тому ривки повинні бути різкими, повністю виключають волочіння по дну. Приманка повинна підскакувати практично вертикально вгору. Це кращий спосіб уникнути зачепу.

Наступною особливістю лову на течії є підбір вантажу. Різні чебурашки і різні проводки дають не однакові результати. Наприклад, кількість клювань може зменшитися при використанні легких вантажів і довгих пауз.

Маленька хитрість

У стоячій воді заради далеких закидів мандулу можна сміливо перевантажувати. З важким вантажем час падіння скорочується, а приманка робить короткі звивисті коливання. Це дуже подобається хижакові. У разі використання малих вантажів мандула вже не робить заповітні рухи так явно. Тому, щоб посилити цей ефект, на останній трійник додають хвіст з блискучого матеріалу - люрексу. Хороша мушка не заважає природній грі мандули, а навпаки посилює її додатковими коливаннями всього тіла.

  • Ловля на мандулу: важливі нюанси

Схожі статті

Домашня прикормка для риболовлі

Домашня прикормка для риболовлі

Будь-яку прикормку важливо не тільки приготувати певним чином, але і правильно застосувати. Прикормочна суміш володіє набором якостей, а рибалкам потрібно пристосувати їх для свого блага тут і зараз.

Ловля фідером на незнайомій річці

Ловля фідером на незнайомій річці

Рибалки завжди з обережністю ставляться до нових місць. Навіщо їхати на озеро, якщо вчора на річці добре клювало? Через таку прихильність до одного місця можна втратити свою трофейну рибалку. Не треба боятися повороту річки, можливо саме там трапиться заповітне клювання.

П'ять видів клювань на поплавок

П'ять видів клювань на поплавок

Поплавків різної форми і забарвлення безліч, але загальне їх призначення - утримувати насадку на певній глибині і своєю поведінкою показувати рибалці про момент підсічки. Як же визначити, коли підсікати?

Особливості нічної ловлі фідером

Особливості нічної ловлі фідером

Риболовля - традиційно ранкове заняття. Але звідки стільки статей про нічні улови? Невже вночі риба зберігає активність? Разом ми розберемося, чому іноді замість сну в наметі краще просидіти ніч з фідером.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка для зимової рибалки. Дерев’яна рукоятка, відкрита котушка. Призначена для ловлі на мормишки..

15Грн.

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка пінопласт)

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка пінопласт)

Вудочка для зимової рибалки. Пінопластова рукоятка, відкрита котушка. Призначена для ловлі на морми..

15Грн.

Мормишка свинцева "Чортик"

Мормишка свинцева "Чортик"

Мормишка свинцева "Чортик"..

10Грн.

Блешня драч середня. Мідь

Блешня драч середня. Мідь

Блешня драч середня. Мідь..

8Грн.

Спінінг телескопічний EOS Kasul Tele Spin. 5-25гр.

Спінінг телескопічний EOS Kasul Tele Spin. 5-25гр.

Недорогий телескопічний спінінг, зроблений з композиту. Вудилище має середній лад. Оснащено держате..

112 - 157Грн.