Як ловити рибу фідером на річці при течії

Фідерні снасті показують хороший результат при використанні на річках з будь-якою течією, в тому числі на бистрині. Риболовля фідером на річці зі швидкою течією - складний процес, так як рибалці доводиться стежити, щоб не зносило годівницю і корм вимивався з помірною швидкістю, тільки поблизу від снасті. Також складно знайти місце, багате рибою. Не менша проблема - правильна фіксація вудилищ на суші. Фідер на річці підбирають з урахуванням перерахованих фактів, інакше рибалка буде непродуктивною.

Характер течії

Течія на річці неоднорідна: в одних місцях вода прискорюється (переважно на поворотах і в місцях звуження), а в інших - сповільнюється. На ділянках з поворотом і істотним розширенням русла утворюються плеса зі слабкою течією.

Різною буває швидкість потоку води і на однорідному відрізку, одні ділянки з більш швидким, інші - з більш слабким потоком. Небажано ловити фідером на максимальній течії, безпосередньо в руслі. Більшість риб йдуть в більш спокійні місця.

Місця ловлі язя і ляща знаходяться поблизу від русла або в місцях підйому дна. Перераховані ділянки мають меншу швидкість води. Фідер на малій річці придатний для лову карася, він водиться поблизу с очеретом, травою, а також в поглибленнях на дні. Знайти карася в вируючій воді навряд чи вдасться, він схильний до вибору затишних ділянок.

Якщо планується рибалка з човна на річці, рекомендується ставати на якір поблизу с руслом. Риба краще відчує запах приманки в спокійній воді. Той же головень водиться в бистрині, але ловити його за допомогою годівниць не вийде. На головня ефективно використовувати ковзний грузик з великим об'ємом для сталого розташування на дні.

Способи вирішення проблеми сильної течії

Якщо перспективна ділянка знаходиться в місці з швидким потоком річки, вдаються до додаткових хитрувань, щоб мінімізувати негативний вплив від швидкості води.

Основні правила риболовлі на течії:

  • встановлюють годівницю з вагою від 100 гр., щоб її менше зносило;
  • використовують міцнішу волосінь;
  • фідер на швидкій річці встановлюють під прямим або близьким до нього кутом;
  • підбирають правильну форму годівниці;
  • застосовують дещо жорсткий квівертіп;
  • використовують важкі види підгодовування;
  • волосінь або шнур трохи відпускають для створення петлі на поверхні.

Ловля фідером на річці зі швидкою течією показує кращі результати при поєднанні декількох методик. Багато способів застосовуються виключно в парі з іншими (застосування важких видів корму допомагає лише при використанні важкої або специфічної форми годівниці).

Використання більш важкої годівниці

Великі годівниці і грубі снасті - це найпоширеніші способи лову на швидкій воді. Необхідно використовувати годівниці квадратної форми, вони зарекомендували себе кращими за інших.

Зазвичай виробники вказують тест фідера з перестраховкою. Часто при вказівці здатності закидати 100 гр. вантажу, він витримує 150 гр. Все ж краще не ігнорувати рекомендації і закладати вказану вагу підгодовування.

При підготовці до риболовлі з човна або берега річки важливо підготувати годівниці з різними вагами. Якщо вага до 100 гр., можна закидати медіумами до 100 гр.. Для більш важких снастей застосовують хеві і екстра-хеві. У рибальському магазині продаються нові моделі годівниць з кріпленнями, на які встановлюються важки різних ваг. Модель допомагає ловити рибу без зміни снастей.

Важливо контролювати баланс годівниці. Вкрай небажано, щоб вона котилася по дну річки, але і надмірна вага теж ні до чого. Найкраща вага передбачає зрушення з місця в моменти клювань, так годівниця сама підсікає рибу.

Застосування тонких шнурів і лісок

Для нівелювання впливу швидкої води краще намотувати на шпулю тонку плетінку або монофіл. Такий підхід щодо волосіні з невеликим перетином знизить зіткнення з водою і опір, а відповідно запобіжить зносу снастей течією. Тонка волосінь ріже воду, а товста - пливе. Найкраще застосовувати тонучі, важкі види лісок.

Крім маленької площі до шнурів ставиться вимога - висока жорсткість і міцність. Перераховані характеристики характерні лише для дорогих продуктів. Рекомендуємо використовувати плетінку або моноліску з шок-лідером довжиною 8-10 м., діаметром 0,5-0,8 мм. У момент закидання він переносить на собі найбільше навантаження, знижуючи ризик відстрілу годівниці, береже кліпсу і закінчення вудилища від поломки.

Установка фідера вертикально

Разом з використанням фідерної оснастки з'являється проблема знесення снасті через велику площу опору потоку води. При спостереженні за рибалками можна помітити високе підняття донки і фідерів на швидкій річці. При піднятті снастей вони знижують рівень води, запобігаючи знесення волосіні у воді. Іншою перевагою підходу є можливість своєчасно підсікати рибу.

Дивитися вгору на кінчик вудилища досить незручно. Кращий спосіб занурити фідер вертикально і не тримати його - ловити з обривів. Вудилище встановлюють на край обриву і фіксують невеликою підставкою.

Застосування годівниць з правильними формами

Досвідчені рибалки могли помічати парадокс: 70-грамова годівниця утримується на дні значно краще, ніж більш важкий варіант на 120 гр. Причина полягає в формі. Годівницю на 120 гр. частіше виготовляють із пластику у вигляді циліндра. Вантаж також має вигляд циліндра. Фідер ранньою весною на річці з високою течією буде просто котитися, а влітку і восени - ще й заплутується в водоростях. Годівниця циліндричної форми котиться вже при середній течії.


Варто ловити легкою квадратною годівницею
з металевим корпусом, на неї додатково навішуються смужки свинцю по 2 см. Легка
годівниця виявляється більш стійкою до кочення.

При правильному виборі форми годівниці оснащення залишиться на дні в бажаному місці. Найбільш стійкими є моделі з широкими свинцевими смужками, які фіксуються на одній грані. Свинець - важкий матеріал, додатково збільшує площу зіткнення фідера з дном.

Ключовим параметром при виборі є ширина свинцевої смужки. Подібна годівниця не буде котитися, при найсильнішій течії вона може волочитися по дну. Іншим важливим фактором є металевий корпус, так як сітка розрізає воду, відповідно, легше переносить течію. Вода проходить через решітку, яка практично не створює зайвого опору.

Зміцнити годівницю допоможе наявність ніжок на смужках свинцю, так як при приземленні виступаючі елементи врізаються в грунт, створюючи додатковий зачіп. Моделі придатні для використання на м'якому дні. Якщо ніжки не загрузнуть в дно, ефект буде зворотним і годівницю почне зносити.

Ставимо більш жорстку вершинку

Вудилища продаються з набором вершин різного ступеня жорсткості. Зазвичай в наборі від 3 до 5 вершин. При сильному вітрі або течії річки краще застосовувати жорсткі вершинки. Діє закономірність, - чим вище швидкість руху води, тим жорсткіше повинна бути вершина. М'яке закінчення сильно згинається в складних умовах, на них незручно дивитися. Навіть жорсткі вершини трохи згинаються, але в якості сигналізатора клювань їх використовувати набагато легше.

Визначити жорсткість елемента
легко по маркеру на корпусі - у міру збільшення індексу стає жорсткіше
матеріал. При відсутності маркерів доведеться перевірити міцність вручну.

Багато рибалок ігнорують установку жорстких снастей, так як думають, що знизиться чутливість фідера і збільшиться ризик пропуску клювання. В реальності всі вершинки, навіть найжорсткіші, досить чутливі і здатні передавати клювання пічкурів або невеликої плотви. Риба на течії бере гачок впевненіше і різкіше, ризик пропустити клювання відсутній. Якщо рибалка використовує багато снастей, можна встановлювати дзвіночки.

Створюємо петлю на течії

При стравлюванні більшої довжини волосіні і створенні петлі на швидкій воді вдається знизити опір волосіні. Для обраного методу більше підійде плаваюча волосінь. Методика переносить більшу частину тиску на центр волосіні, а закінчення виявляються ослабленими.

Недолік способу - погіршення
видимості клювання. Його краще використовувати для ловлі риби середніх і
великих розмірів.

Використовуємо важчу прикормку

Краще клювання спостерігається при поширенні щільного шару підгодовування з великою вагою. Щоб суміш зробити важчою, в неї додають грунт і глину. Для особливо швидких річок кількість глини може досягати 50%. Попередньо варто запастися великою кількістю прикормки, вона все одно буде вимиватися відносно швидко. Часто до складу підгодовувань вносять щільні каші або горох. Суміш вимивається з годівниці і залишається поблизу с фідером.

Занадто щільні консистенції негативно впливають на клювання, пластилінові підгодовування не приваблюють рибу. Для збільшення сипучості до складу додають дрібно-фракційні суміші і сухарі, вони розподіляються по водоймі і привертають рибу. Більш важкі компоненти будуть залучати велику рибу.

Пропорції краще підбирати на водоймі, взявши трохи прикормки і в'яжучих речовин. Після замішування трохи речовини кидають у воду і дивляться на її поведінку. Рекомендована в'язкість - вимивання має відбуватися за 3-5 хвилин.

Ловля годівницю яка котиться

Кочення циліндричної годівниці далеко не завжди є небажаним. Особливість форми багато рибалок використовують на свою користь. Насадка починає рух по дну, створюючи вигляд живого об'єкта, що провокує рибу. Важливою умовою для реалізації методу є чистота дна, на ньому не повинно бути сміття, корчів і трави. Краще знаходити досить тверде піщане, глинисте дно.

В основі оснащення використовується довгий повідець (1 м. і більше) і гачок з пінопластовою кулькою. На своєрідне оснащення ловлять густеру, плотву і чехонь. У процесі руху годівниці з неї висипається і випадає корм, створюючи доріжку. Сам поводок і гачки поміщені в водної товщі.

Краще застосовувати спосіб в теплу пору. Для лову на годівницю яка котиться виконуються часті закидання, подібно ловлі в проводку. В процесі покльовок закінчення вудилища починає згинатися.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити рибу фідером на річці при течії

Схожі статті

Типи і види монтажу оснасток симетрична і асиметрична петля

Типи і види монтажу оснасток симетрична і асиметрична петля

Фідерне оснащення стає дедалі популярнішим в силу легкості використання і можливості виловлювати великі екземпляри риби. Ловля на фідер відрізняється чутливістю, простотою визначення клювань. Симетрична і асиметрична петля для фідера - це способи монтажу снасті до вудилища.

Як оснастити спінінг

Як оснастити спінінг

Ловля спінінгом хижої риби може бути захоплюючою і результативною, однак снасть повинна відповідати вимогам лову, а всі її елементи - гармоніювати між собою. У статті розглянемо, як правильно зробити оснастку спінінга, щоб ловля була ефективною.

Як закидати спінінг

Як закидати спінінг

Закид спінінгової приманки - один з найважливіших елементів спінінгової ловлі. Саме з нього починається проводка, яка повинна привести до клювання. Правильна техніка закидання спінінга дозволяє посилати приманку на потрібну відстань і саме в те місце, яке необхідно. Тому, як правильно закидати спінінг, і присвячена ця стаття.

Як насаджувати кукурудзу на гачок

Як насаджувати кукурудзу на гачок

Кукурудза це ефективна і популярна насадка, вона користується попитом при ловлі коропа. Серед насадок займає почесне місце, так як придатна для лову весь рік. Крім класичного рецепту використання кукурудзи багато рибалок виготовляють своєрідні суміші. Способи насадження також бувають різні, їх змінюють залежно від умов, способу лову і типу риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.

Спінінг фідерний Brain Scout

Спінінг фідерний Brain Scout

Brain Scout - нова лінійка середньо-бюджетних вудилищ для донного лову. При цьому ці фідера володію..

1 881Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Краб) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Краб) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.