Як ловити рибу на пружину

Ловля риби на пружину відноситься до видів риболовлі на донну снасть. Дана снасть, на думку переважної кількості рибалок, є найбільш уловистою і цікавою при бажанні зловити коропа і інших риб з його сімейства. Ловля на гачок із пружиною відрізняється простотою і дешевизною при високій результативності. Оснащення підходить для ловлі на протязі усього теплого періоду року. Завдяки дальньому закиданню пружини, короп на великій відстані не бачить людини і відчуває себе в безпеці, впевнено захоплюючи насадку.

Снасті для ловлі на пружину

Найпростіший спосіб монтажу пружини не вимагає наявності вудилища і котушки. Досить використовувати товсту волосінь з довжиною, яка дозволить зробити закидачку, здатну дістати до перспективного місця. Шнур або моноліску слід встановлювати на мотовило, а до кінця кріпиться годівниця з поводками. Навіть примітивна снасть приносить хороше клювання, а рибалці спрощує життя, так як часто не доводиться навіть робити підсічку, риба само-підсікається. При закиданні снасті краще вибрати місце, що знаходиться в межах 20, максимум 30 м.

Вудка для ловлі на пружину використовується в розвинених варіантах донної снасті, на вудилище насаджуються пропускні кільця, безінерційна або інерційна котушка, волосінь (підійде монофільна, в плетінці немає необхідності). Активно використовуються телескопічні вудилища з класу бюджетних. Якщо є фінансова можливість, краще придбати якісні штекерні вудки. У них покращений лад і підвищена міцність.

Покращені варіанти ловлі на пружинку збираються з використанням посиленого фідерного вудилища або карпфішінгового спінінга. До них підбирають потужні котушки (3000-6000) безінерційного типу в поєднанні з плетінкою. Ця комплектація забезпечить комфорт, результативність і здатність витягти з води навіть велику особину.

Необхідною частиною снасті всіх
типів є сигналізатор клювання. Переважно використовується звичайний дзвіночок,
кивок або вудилище з гнучким наконечником. Є й електронні варіанти, вони чутні
на великій відстані.

Для отримання пружини є 2 основні методи: придбати в магазині, виготовити вручну. Гачок з пружиною краще купити в магазині, а решта зібрати самостійно з метою економії.

Процес виготовлення:

 1. До годівниці прилаштовують кріплення гачків або кріпляться повідці. Повідці краще використовувати з плетінки за рахунок підвищеної еластичності.
 2. Пружина оснащується гачками невеликого або середнього розміру (залежить від типу риби, на яку полює рибалка).
 3. До основної волосіні прикріплюється відведення, до якого кріпиться годівниця. Міцність і довжина повідка залежать від ваги годівниці, дальності закидання і глибини водойми.
 4. Годівниця пристібається за допомогою застібки. Застосовуючи вертлюжок, вдається запобігти перекручування волосіні.
 5. Для покращення клювання кріплять грузило, дистанція між грузилом і годівницею близько 5 см. При використанні грузила в формі оливки, в якому є продільний отвір, приманка буде стійко перебувати навіть при течії, а короп частіше клює на нерухому приманку. Якщо одного грузика для збереження положення недостатньо, встановлюються стопори з гуми.
 6. На краю оснащення зав'язується петля для кріплення з основною жилкою по системі «петля в петлю».

Види пружин

Час ловлі і види пружин - це змінні стани, в один час стандартний вид снасті дає кращий результат, в інший - доводиться міняти пружину.


Пружини на донку поділяються за:

 • габаритами. Різняться за розмірами в широкому діапазоні, менші з них мають габарити 1х2 см, а великі досягають громіздких розмірів в 6х6 см. Якщо використовуються дрібні пружини, їх доцільно вішати по 2-3 штуки;
 • формою. Зустрічаються найрізноманітніші види пружин у формі конуса, циліндра, груші, довільного вигину і т. д. Відкриті різновиди краще використовувати в спокійній воді, а в швидких річках використовують закриті види, які стримують вимивання корми;
 • грузилом. З грузилом все просто або воно є, або його немає.

Розглянемо кілька моделей які часто зустрічаються:

 • «Бублик» - це подовжена пружина стиснення, вона в стислому стані має вигляд кільця. Середній розмір біля основи - 1-1,5 см, хоча в місці найбільшої ширини сягає 4-5 см. Повідці закріплюються за допомогою окремого спеціального повідця. Форма дуже зручна для закладання всередину каші;
 • «Комбайн» - це конусоподібна пружина, до якої закріплюються повідці на верхівці конуса. Для лову коропа, карася варіант зручний і компактний. Повторний закид не викликає особливих складнощів;
 • «Вбивця карася» - специфічний тип пружинки, в якій не використовується свинець, вона виготовляється з 3 елементів послідовним з'єднанням. До кожної з трьох пружинок кріпиться по 1 гачку. Повідець беруть довжиною 5 см. з плетінки. Ідеально підходить для гачків №4-6. Між поводками варто витримувати дистанцію 12 см. До кінця кріплять грузило від 20 до 50 гр.

Варіанти оснащення пружин

Якщо на пружині вже встановлені грузила, монтаж гачків виконується прямо до неї. Завдяки вазі самої пружини, нерідко виконується само-підсічка.

Які повідці з гачками більш актуальні:

 • чисельність повідків 2-6 шт.;
 • довжина 5 см;
 • повідці фіксуються безпосередньо до краю пружини;
 • для виготовлення повідків краще брати плетінку великого діаметру або капронову нитку;
 • краще встановлювати дрібні гачки.

За допомогою пружини ловля на пінопласт придбала пік популярності, риба відноситься до зерна як до ласих личинок. Якщо вантаж не передбачений в комплектації, використовують 1 велику або 2-4 дрібних пружин. Даний метод вимагає монтажу основного грузила на кінець волосіні. Вагу обтяжувача вибирають індивідуально, згідно з умовами водойми. Використовуючи окреме грузило, його беруть вагою 30-50 гр.

Далі грузила знаходяться пружини, біля кожної розташовується 1 поводок на 5 см з гачком поруч з кінцем.

Техніка ловлі на пружину

Ловля карася на пружину доступна навіть недосвідченим рибалкам, так як процес простий. Спочатку в годівницю закладається каша, а до гачків кріпиться приманка. Після закидання в підгодоване місце очікуємо клювання. Краще ловити карася і коропа на одному місці, так як ділянка підгодовується з годівниці і привертає зграю риб.

Основні правила техніки ловлі:

 • для спрощення закидання снасті в одне місце краще встановлювати кліпсу на шпулі. Волосінь фіксується на певній довжині, якщо під час закидання її не здуло вітром, годівниця потрапляє чітко в бажане місце;
 • краще використовувати одночасно 2-5 вудилищ.
 • при тривалій відсутності клювань варто міняти застосовувані наживки. Обрана приманка в різних ставках має більшу чи меншу ефективність, професіонали звикли експериментувати і досвідченим шляхом визначати кращу насадку на зараз;
 • якщо невелика відстань до місця лову, підгодовування роблять вручну, але беруть більш пухку консистенцію в порівнянні з сумішшю всередині пружини.

Підгодовування для ловлі на пружину

У ролі прикормки при полюванні на коропа переважно використовується тісто, мастирка, різні каші, макуха, мамалига і т. д. Перераховані ласощі здобичі застосовуються і в якості насадки.

Виготовляючи кашу або тісто, варто їх робити пластиліно-подібними з підвищеною в'язкістю. Коли годівницю заб'ють їжею і зроблять соски для приховування гачків, наповнювач повинен зберігати задану форму. Якщо тісто розсипається або сильно вимивається, роблять більш густу консистенцію.

Рідко використовують макуху на пружині через пухкий стан, але є рибалки, які успішно використовують її для забивання годівниці і приховування гачків.

В ролі насадок використовуються звичні приманки:

 • черв’як,
 • кукурудза;
 • хліб;
 • горошок;
 • опариш і т. д.

Особливості та рекомендації при ловлі на пружину

Досвідчені рибалки діляться порадами використання пружини:

 • на течії використовуються важкі типи пружин. Застосовувати легковагі варіанти не варто, так як їх змиє течією, а снасть яка заплуталася складно дістати;
 • в залежності від типу води (стояча або з течією) регулюють густоту прикормочної суміші. В тихій воді роблять більш пухкою, а на течії - щільною;
 • не варто поспішати робити підсічку. Через само-підсікаючі властивості пружини, більшість клювань результативні. Краще чекати впевненого клювання з сильним натягом волосіні. Недосвідченим рибалкам краще виводити рибу після спрацьовування сигналізатора клювання;

Пружина - це одна з доступних донних снастей, що відрізняється доступністю і легкістю використання. На пружину ловиться різна риба, частіше на неї реагують великі екземпляри карася, коропа, сазана. Рибалка вже самостійно може вдосконалити снасть при полюванні на конкретний вид здобичі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити рибу на пружину

Схожі статті

Календар рибака на 2020 рік

Календар рибака на 2020 рік

Досвід штука вперта, як і статистика - похибки бувають, але не звертати на нього увагу не можна. Тому і пропонуємо Вам вивчити і взяти собі на замітку місячний рибальський календар на 2020 рік. Вплив місяця на нашу планету величезний, але ми часто про це забуваємо. 

Снасті на сазана

Снасті на сазана

Оснащення на сазана повинно враховувати особливості поведінки риби, місця проживання, улюблені ласощі та інші характеристики. До вибору снасті на сазана потрібно підходити відповідально, так як риба досить велика, не кожне вудилище здатне витримати навантаження. При правильному виборі ловити рибу можна з берега і з човна. Головна умова – міцність конструкції.

Як ловити головня на спінінг

Як ловити головня на спінінг

Головень відноситься до коропових, поширених по території України. Незважаючи на зарахування до коропових, його спосіб життя сильно відрізняється від самого коропа. Водиться в більшості прісноводних річок, віддає перевагу течії середньої та сильної інтенсивності, в затоках зустрічається рідко. Ловля головня на спінінг - це ефективний спосіб вилову великої кількості риби, так як вдається закинути снасть безпосередньо до місця її проживання.

Коли і як нереститься короп

Коли і як нереститься короп

Згідно прикметам, коли короп йде на нерест пшениця викидає цвіт. Так і є, якщо до цього моменту вже встигло закріпитися тепло. До ікрометання риба починає готуватися протягом 1-2 тижнів, пожираючи весь корм який попадається на очі, і плаваючи по всій водоймі в пошуках вподобаного місця. Поблизу с самками плавають самці.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Вбивця карася - популярне серед рибалок донне оснащення для лову карася і дрібного коропа. Вбивця к..

14 - 16Грн.

Оснастка Груша (Пофарбована)

Оснастка Груша (Пофарбована)

Годівниця в зборі оснащена вантажем, якісна збірка на кожному кінці обтискна термо-трубка, міцні га..

16Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.