Як ловити рибу на віброхвіст

Виробники рибальських снастей з кожним роком радують любителів риболовлі все більш новими і удосконаленими виробами. З їх допомогою якість процесу поліпшується в рази. Тому для успішної риболовлі рекомендується придбати найкращі пристрої з якісними комплектуючими. Однією з популярних приманок, що використовуються разом зі спінінгом, вважається віброхвіст. Штучна наживка безвідмовно працює при полюванні на хижаків. Ловля на віброхвіст для початківців дозволить набратися досвіду і вдосконалити свої рибальські навики.

Що собою являє віброхвіст?

Все частіше спінінгістами використовуються штучні приманки, іменовані віброхвостами. Це унікальна наживка, виготовлена ​​у вигляді невеликої рибки, що має плоский хвіст. Користувачі відзначають ефективність і доступну вартість продукції. Як правило, виріб виготовляється з таких матеріалів, як пластик, силікон та інші полімерні матеріали.

Важливо, щоб приманка володіла еластичністю, м'якістю і зберігала свої властивості в холодній воді. Багато виробників підсилюють дію наживки шляхом просочування поверхні виробу ароматизаторами та іншими складами. Головна особливість пристрою - унікальний хвіст, який буває різних розмірів, форм і кутів нахилу. Щоб досягти максимального ефекту, слід провести правильну проводку, і прекрасний улов гарантований.

У чому відмінність віброхвоста від твістера?

Сьогодні у рибалок є можливість здійснити ловлю на твістери і віброхвости. Чим відрізняються дані приманки і якій з них віддати перевагу?

Основною подібністю між двома приманками є матеріал, який використовують для виготовлення товарів. Вироби м'які, пластичні і мають своєрідний хвіст. Твістер нагадує гусеницю з кільцеподібним або ребристим тілом. У процесі руху хвіст пристрою намагається випростатися, через що виходить цікаве згинання приманки, а також з'являються вібрації і коливання. Завдяки таким рухам створюється враження, що пливе живий організм, що, безсумнівно, привертає здобич. Розмір твістерів знаходиться в діапазоні 3-20 см. Найбільші вироби використовуються в процесі лову морських видів риб. У магазинах можна придбати продукцію різноманітних відтінків, найпопулярнішими вважаються жовті, червоні, помаранчеві, білі, сріблясті і золотисті приманки.

У віброхвоста руховим елементом є хвіст. В результаті гри виробу створюються коливання, які поступово від хвоста переносяться на тіло. З боку здається, що приманка рухається природним чином. Цікаві забарвлення виробів надає ще більше натуральності. Навіть при лові на віброхвости в каламутній воді досягається відмінний ефект.

Даний вид приманки складається з голови, тіла, підстави хвоста і хвоста. У якісного виробу голова повинна бути міцною і щільною, тіло пружним і м'яким, підстава хвоста рухомою, а сам хвіст плоским. Найпопулярнішими кольорами виробів вважається зелений, червоний, жовтий і оранжевий, але також практикуються блакитно-сірі, білі і прозорі приманки.

В який час і де краще рибалити на віброхвіст?

Досить часто на практиці використовується віброхвіст на щуку. Так як хижак віддає перевагу приманкам великих розмірів, оптимальним варіантом стане виріб завдовжки 8-15 см. Якщо рибалка здійснюється в невеликих річках і водоймах, слід використовувати наживки поменше. Поведінка щуки не завжди стабільна, тому часом гра наживки повинна бути плавною і акуратною. Правильність проводки і якісний виріб (з рухомим хвостом) забезпечать відмінний результат риболовлі.

Повільний рух приманки можна забезпечити за допомогою невеликих вантажів. Найоптимальнішою порою року для лову риби вважається осінь. Це пов'язано з наявністю жора у хижака, який запасається на зиму. Тому правильна техніка лову забезпечить трофейну рибалку. Ловля взимку на віброхвіст також практикується, як і в будь-який час року. Знайти дієвий спосіб можна шляхом проб і помилок. Набравшись досвіду, рибалка навчиться розуміти поведінку здобичі і підлаштовуватися під її настрій.

Правила монтажу віброхвоста на гачок і джиг-голівку

Від правильного насадження приманки залежить 50% успіху. Щоб не переживати і не нервувати на місці лову, рекомендується підготувати все заздалегідь. Прикріпити віброхвіст до гачка можна двома способами: за допомогою шарнірного з'єднання або джиг-головки.

Джигові приманки повинні перебувати спиною до поверхні води. Для правильного насадження потрібно визначити місце, в якому тулуб починає переходити в хвіст. Гачок необхідно вивести в спинку приманки саме в тому місці, де починається звуження. Важливо розуміти, що передня частина разом з гачком повинна бути нерухома, грає тільки хвіст.

Як можна поліпшити віброхвіст?

Ефективність приманки багато в чому залежить від її форми і забарвлення. При покупці виробу варто віддавати переваги моделям з природним забарвленням і натуральними вигинами тіла. Професіонали рекомендують ловити рибу в стоячих водах на приманку, що імітує карася або плотву; в проточних водах - на уклейку і пічкура. Більш того, поліпшити гру наживки можна, зробивши маленькі акуратні надрізи на пластині хвоста. Підвищити пластичність виробу рекомендується наступним шляхом: ненадовго помістити його в гарячу воду.

Доведено, що для деяких видів риб приманки, що мають дефекти (наприклад, надрив або сліди зубів інших хребетних) спрацьовують краще, ніж нові. Також слід звертати увагу на погодні умови: в сонячний день прекрасно підійде сірий або сріблястий віброхвіст, в похмурий день - жовті і золотисті вироби. Поліпшити приманку можна, зробивши на неї уловисті окуневі смужки (як матеріал використовується водостійкий чорний маркер).

Особливості ловлі на віброхвіст

Техніка ловлі на віброхвіст

Процес рибної ловлі рекомендується почати з підмотки волосіні. Закинувши приманку, слід дочекатися її повного занурення і зіткнення з дном. Проводка повинна робитися повільно і рівномірно. За основу можна брати ступінчасту анімацію. У темний час доби рекомендується застосовувати проводку на знесення (наживка повинна бути закинута перпендикулярно напрямку течії і скоба жилкоскладача надійно зафіксована після опускання приманки на дно). Слід дочекатися, коли наживка сама приб'ється до берега.

Ловля риби на віброхвіст здійснюється і влітку, і взимку. У холодну пору року проводку роблять у вертикальній площині.

Правильна проводка віброхвоста

Вибирати спосіб проводки необхідно в залежності від типу риби, на яку ведеться полювання і місця її проживання. Наприклад, при лові окуня проводка повинна бути стрибкоподібною, щуки та інших хижаків - ступінчастою.

Якщо було прийнято рішення про покупку приманки, слід віддавати перевагу перевіреним постачальникам, що гарантує високу якість продукції та її довговічність.

Перед покупкою ретельно перевірте виріб. Він повинен відповідати всім основним вимогам приманок і походити на природну їжу риби.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

  • Як ловити рибу на віброхвіст

Схожі статті

Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Пікер – що це за вудилище, особливості оснастки і техніка ловлі

Пікер - легке вудилище для донного лову дрібної риби, оснащене змінними чутливими вершинками. Пікером також називають всю снасть в зборі і спосіб лову. Часто в середовищі рибалок виникають суперечки про те, що таке пікер - надлегкий фідер або самостійний вид лову. Насправді, відповідь на це питання залежить від того, як ловити на пікер.

Рибалка в селі Івашківці

Рибалка в селі Івашківці

Платний ставок для риболовлі в Івашківцях Хмельницького району. Став має площу плеса 2га. Середня глибина  – 3-1м. Дно чисте. Риболовля з човна не дозволяється. Можна завозити оснастку корабликом. Водойма не спускалась з 2001 року.

Рибалка в селі Карпівці - став в селі

Рибалка в селі Карпівці - став в селі

Платний ставок для риболовлі в Карпівцях Хмельницького району. Став має площу плеса 2га. Середня глибина  – 3-1м. Дно чисте. Риболовля з човна дозволяється тільки осінню. Можна завозити оснастку корабликом. Водойма не спускалась з 2002 року.

Ловля коропа на поплавкову вудку

Ловля коропа на поплавкову вудку

Короп великих розмірів любить годуватися в прибережній зоні водойми. Ловля коропа на поплавок в таких умовах виявляється результативніше, порівняно з використанням фідера або спінінга, і має свої переваги: зручність закидання на невеликі відстані і в місцевості з корчами; максимальний азарт, властивий поплавковим покльовкам; ефективність; простота у використанні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 3. 7.5см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 3. 7.5см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

10Грн.

Силіконова приманка Fanatik Boxer 3.

Силіконова приманка Fanatik Boxer 3.

З усього розмаїття концепцій віброхвостів Fanatik вибирає саму безпрограшну - саме такі силіконові ..

29Грн.

Силікон Keitech Easy Shiner 4"

Силікон Keitech Easy Shiner 4"

Keitech Easy Shiner відмінний "їстівний" силікон. Приманка виконана з матеріалу найвищої якості, що..

131Грн.

Силікон Keitech Hog Impact 3"

Силікон Keitech Hog Impact 3"

Hog Impact - не тільки цікава, але і вельми уловиста приманка від торгової марки Keitech. Складно с..

145Грн.