Як оснастити поплавкову вудочку

Як оснастити поплавкову вудку? Для рибалки оснащення поплавкової вудки досить простий процес. Втім, навіть людині без досвіду зробити це просто - в мережі величезна кількість інформації і навіть є покрокові інструкції, так що, маючи бажання і все необхідне для такого оснащення, можна зробити все легко і просто.

Кріплення волосіні до поплавкової вудки

Перш за все, слід розглянути типи поплавкової вудки, за допомогою якої ловиться окунь, лящ, карась. Існує всього два види:

 • на бланку немає кілець;
 • коли на вудилищі встановлені кільця.

Найбільш простим варіантом є кріплення волосіні, якщо на вудилищі вже встановлені кільця. В цьому випадку потрібно просто встановити котушку, а саму волосінь протягнути через кільця.

Іноді такого доповнення немає - на заміну йому на кінчику вудилища обов'язково повинно бути спеціальне кріплення. У таких випадках кінець волосіні потрібно зав'язати петлею у вигляді вісімки, закріпити у відповідному місці вудилища, після цього застопорити.

В цілому як в першому, так і в другому випадку немає нічого складного - достатньо виконувати всі дії послідовно, а часу на це піде кілька хвилин і то з запасом.

Оснащення поплавкової вудки поплавком

Якщо ваша поплавкова вудка не має кілець, то встановити на волосіні поплавок з кільцем у верхній частині можна наступним чином:

 • по напряму вгору в кільце просовується жилка;
 • на волосінь надівається гумовий кембрік. Зверніть увагу, що в деяких випадках він є в комплекті з поплавком, але частіше за все потрібно купувати цю деталь окремо в магазині;
 • кіль поплавка вставляється в гумовий кембрік.

Власне на цьому монтаж поплавкової вудки можна вважати завершеним - як бачите, все досить просто і забирає мінімум часу.

Однак деякі поплавки не мають спеціального колечка. Проблема вирішується дуже просто - використовується два кембрика відповідного діаметру, які надягають знизу і зверху. Подальші дії аналогічні описаним вище.

Правильна огрузка поплавка

Якщо поплавок огружений правильно, то над поверхнею буде перебувати тільки його верхня частина, тобто антена. Такого його положення можна домогтися за рахунок прикріплення до волосіні дробинок зі свинцю.

Якщо над поверхнею води буде виглядати велика частина поплавка, то це говорить про невірну огрузку, а ловити рибу буде трохи складніше, так як поплавок менш чутливий.

В цілому правильна огрузка поплавка може здійснюватися навіть під час лову риби - лише треба мати з собою свинцеву дробинку і інструмент. Далі, все дуже просто:

 • якщо закинутий поплавок лежить або ж над поверхнею виступає робоча частина, то вантажу потрібно трохи додати;
 • якщо поплавок повністю зник під водою, то вантажу занадто багато і потрібно прибрати зайве (для чого і треба мати з собою інструмент, а не використовувати підручні засоби).

Таким способом можна відрегулювати поплавок так, як потрібно. Однак в той же час потрібно пам'ятати, що для кожного виду риболовлі існує своя межа чутливості. Крім цього, потрібно враховувати особливості водойми, погодні умови.

Огрузка поплавка в домашніх умовах

Щоб не витрачати час на налагодження безпосередньо під час відпочинку, провести огрузку поплавка можна і в домашніх умовах. Для імітації водойми знадобиться ємність з водою об'ємом близько 15 літрів. Всі подальші дії практично ідентичні описаним вище. Важливо! В процесі дроблення вантажу потрібно стежити за тим, що він був міцно закріплений на волосіні.

Прив'язка поводка

Будь-яка поплавкова вудка має поводок з волосінню. Він необхідний для наступного:

 • якщо відбувається зачіп, то обривається поводок, а не основна волосінь. Тому можна швидко змінити частину яка вийшла з ладу і продовжити ловлю риби;
 • поводок завжди тонший, ніж волосінь, тому в воді він менш помітний, а значить і кльов може бути краще, так риба не помічає пастки.

Прикріплення повідця до поплавкового вудилища повинно бути міцним, але разом з тим практичним, щоб в разі зачепу можна було швидко все виправити. Тому громіздкі конструкції тут ні до чого.

Існує два способи кріплення повідка:

 1. «Петля в петлю» - на кінцях волосіні і самого повідця формують петлі по типу «вісімка» або «хірургічний вузол» і з'єднують між собою. Такий тип зв'язки простий, але в той же час і практичний;
 2. «Застібка» - на кінець волосіні зав'язується в будь-який вузол, далі кріпиться вертлюжок із застібкою. На кінці повідця прив'язується заводне кільце, і обидві частини скріплюються між собою. Таке з'єднання кріпиться дуже швидко і просто, а крім цього, воно досить надійне.

Слід зазначити, що більшість рибалок в'яжуть вузли заздалегідь, йдучи на риболовлю вже з повним оснащенням.

Прив'язуємо волосінь до гачка правильно

Розроблено безліч методів прив'язки гачка до волосіні. Далі розглянемо найбільш простий і в той же час відомий спосіб. Отже, нам знадобиться сам гачок і волосінь. Подальший алгоритм наступний:

 1. беремо волосінь і відміряє близько 10 сантиметрів - це робоча частина;
 2. складаємо навпіл волосінь таким чином, щоб на кінці вийшла петелечка;
 3. отриману петлю прикладаємо до гачка так, щоб місце вигину петлі знаходилося нарівні з місцем вигину на гачку, і притискаємо пальцем;
 4. робочий кінець волосіні повинен розташовуватися зверху гачка, а основна частина знизу;
 5. робочий кінець починаємо обмотувати зверху основної частини волосіні (близько 5-6 оборотів). Слідкуйте за тим, щоб волосінь лягала рівно - основна частина повинна бути акуратно покладена уздовж стрижня гачка з натяжкою, обмотка повинна здійснюватися щільно;
 6. пальцями затискаємо отриману скрутку, а кінець який залишився протягуємо в нашу петельку і розтягуємо в обидві сторони за вільний кінець і основну волосінь;
 7. кінець робочої частини що залишився обрізаємо, залишаючи в запасі 1,2-2 мм.

Існують і інші, більш складні, способи прив'язки волосіні до гачка - їх можна знайти в мережі. Як бачите, оснастити поплавкову вудку досить просто, і це не віднімає багато часу. Вищеописаними методами можна оснастити вудку для карася та інших видів риб.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як оснастити поплавкову вудочку

Схожі статті

Як ловити сазана на фідер

Як ловити сазана на фідер

Сазан - дикий предок коропа. На відміну від своєї культурної форми він живе на течії. Звичайні місця його проживання - великі і середні річки з помірною течією. Хоча сазан широко поширений, численним в наш час його можна назвати лише важко. Основними способами є ловля сазана на фідер і ловля короповими снастями.

Рецепт каші на ляща

Рецепт каші на ляща

Прикормка - один з важливих етапів риболовлі, який безпосередньо впливає на результат. У рибалки є можливість придбати готову суміш або зробити її самостійно своїми руками, що вважається економніше і ефективніше. Сьогодні існує маса рецептів, які пояснюють, як зварити кашу для ляща і будь-якого іншого виду риби. У багатьох рецептах компоненти схожі і склад не надто різниться, але нюанси не менш важливі в цій справі. Одними з важливих елементів суміші є ароматизатори та добавки, їх необхідно підбирати під певну здобич, орієнтуючись на деталі і особливості місцевості.

Карта Риболовних місць Хмельниччини

Карта Риболовних місць Хмельниччини

Дана карта створена для всіх любителів рибалки, що проживають в Хмельницькій області. На ній ви зможете знайти і вибрати ту водойму для рибалки, що знаходяться  найближче до вашого місця проживання. Інформація про нові місця для рибалки, а також фото і відео звіти про рибалку на тих чи інших водоймах, буде постійно оновлюватись і доповнюватись.

Рибалка в селі Вихилівка

Рибалка в селі Вихилівка

Відстань з центру Хмельницького до водойми складає 30км. Їхати по трасі в сторону Ярмолинців. За селом Антонівці звертаємо ліворуч на село Вихилівка (на трасі є вказівник). Далі їдемо до самого села. Біля ферми звертаємо праворуч і їдемо до ставка.  Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma New

Махове вудилище джокер Okuma New

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

61 - 121Грн.

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Готова оснастка для поплавкової вудочки

Готова оснастка для поплавкової вудочки

Готовий набір для вудилищ з глухим оснащенням. Він складається з: волосіні, поплавка вантажу, гачка..

15Грн.

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудка Trabucco Genetic з кільцями - легка, компактна, телескопічна вудка, яка ідеально підходить дл..

292 - 468Грн.