Як правильно огружати поплавок на вудочці

Якщо з вибором поплавка не виникає особливих труднощів, то його огрузкою ( «огрузка поплавка») викликають певні складнощі навіть у досвідчених рибалок. Кожен рибалка знає - успіх в поплавковій ловлі залежить від багатьох факторів. Головне тут - знати, як правильно огрузити поплавок. Це дозволить зробити індикатор, що повідомляє навіть про найобережніше клювання.

Процес огрузки

Огрузку поплавка здійснюють в залежності від умов лову:

 • огрузка при ловлі в стоячій воді не викликає ускладнень;
 • на течії рекомендується огрузку розташувати ближче до гачка. Тут часто використовується не один вантаж, а кілька, рівномірно розподіляючи їх на волосіні;
 • при лові великої риби точна настройка не так важлива, такі клювання більш помітні;
 • ловля риби невеликих розмірів передбачає використання більш чутливої оснастки. Тут грузила розташовуються максимально близько до гачка. Розподіляючи вагу рівномірно по всій волосіні, ви помітите навіть саме обережне клювання;
 • при лові на ближній дистанції використовується рівномірний розподіл дробинок;
 • при далеких закидах рекомендується застосовувати концентрований варіант, що дозволяє поплавку розташовуватися близько до гачка.

Огрузка поплавка при вітряній погоді

Головний ворог рибалки з поплавковою вудкою - вітер. До таких умов лову доводиться звикати. Але точно налаштувати поплавок по такій погоді навряд чи вийде. Скористайтеся спеціальними пристосуваннями. Вони дозволяють зробити огрузку в домашніх умовах, використовуючи велику ємність з водою.

Якщо довелося робити огрузку безпосередньо на водоймі при вітряній погоді, індикатор клювання рекомендується недогружати, залишаючи частину тіла поплавка на поверхні води. Так виглядає оптимальне оснащення при лові в вітряну погоду. Коли хвилі заспокояться, додаються додаткові дробинки, щоб тіло поплавка повністю сховалося в воді.

Що краще, листовий свинець або дробинки

Для правильної огрузки поплавка на літній вудці виберіть один з двох варіантів грузил. Кожен з них відрізняється деякими особливостями.

Тут вибір залежить від розміру передбачуваного улову:

 • Листовий свинець. Такий вантаж зручно одягається на лісочку, стискається руками. Але головний його недолік полягає в складності точно підібрати вагу, відповідну поплавку. До недоліків відноситься також їх громіздкість. Якщо вантаж ляже поруч з гачком, він відлякає обережну рибу. При закиданні вантаж-пластина сильно «плюхається». З огляду на ці нюанси, листовий свинець рекомендується використовувати при лові великої риби.
 • Дробинки. Звичний і сучасний варіант. Набір грузил дозволяє зробити правильну огрузку будь-якого поплавка. Дробинки розрізняються по вазі, що ще більше спрощує процес налаштування. Акуратні і ледь помітні грузила застосовуються при ловлі риби невеликих розмірів. Щоб отримати гарну стійкість оснащення на течії, по волосіні розподіляється кілька дробинок.

Як правильно налаштувати індикатор клювання на карася

При клюванні, карась відчуває велику вагу грузила. Він лякається і випльовує наживку. Уникнути неприємності допоможуть кілька маленьких грузил, рівномірно розташованих по оснащенню. При огрузці, над водою повинно залишатися близько 1 см. антени поплавка. Все інше занурюється в воду. Якщо рибалка знає, як правильно огрузити поплавок на карася, він отримає максимальну чутливість індикатора клювання.

Налаштування поплавка на плотву

Клювання плотви супроводжуються утопленням поплавка. Його мінімальний опір дозволяє чітко визначати навіть саме обережне клювання. При ловлі в озері використовується одна дробинка. При течії рекомендується встановити кілька дробинок на певній відстані одна від одної. Тіло поплавка занурюється повністю. Залишається над водою незначна частина антени.

Налаштування поплавка на коропа

При ловлі коропа або іншої великої риби огрузка здійснюється за допомогою підпаска. Так клювання стають більш помітними. Головна відмінність такого способу - чутливість. Схопивши наживку, рибі доведеться піднімати відразу всю вагу оснастки. Вона лякається, випльовуючи наживку. При використанні підпаска коропу досить потривожити меншу частину вантажу, що відразу ж відображається на поплавку.

Налаштування махової вудки

Ловля маховою вудкою передбачає часті закидання і підсікання. Нерідко в підгодованій точці дрібна риба активно клює, не даючи приманці опуститися на дно. Огрузці тут приділяється особлива увага. Використовуються дробинки невеликих розмірів. Залежно від ситуації, вони розташовуються на певній відстані одна від одної. Правильне розташування грузил занурює снасть з різною швидкістю. Приманка швидко пройде глибину, де не очікуються клювання, і сповільниться на потрібній глибині.

Як огрузити ковзний індикатор клювання

Найпоширеніший варіант огрузки ковзного поплавка - використання декількох грузил невеликих розмірів. Між поплавком і грузилом рекомендується встановити намистинку, що захищає індикатор клювання від пошкоджень.

Як налаштувати індикатор клювання для далекого закидання

При ловлі на дальній дистанції індикатор клювання рекомендується розташовувати ближче до оснащення. Виконуючи огрузку поплавка для далекого закидання, подбайте про гарну видимість поплавка. Тут рекомендується використовувати огрузку, при якій в разі підйому насадки поплавок лягає на воду. Добре також помітне клювання на утоплення.

Як огрузити поплавок 3 грама

Часто при ловлі поплавковою вудкою використовується поплавок вагою 3 грами. При його огрузці застосовуються різні способи:

 • використання декількох грузил дозволяє розподілити їх загальну вагу рівномірно по волосіні. Варіант застосовується в стоячій воді на великій глибині;
 • грузила концентруються в одній точці. Спосіб використовується на річках з сильною течією;
 • поєднання цих двох варіантів доречно при лові на середній течії і великій глибині.

Цими порадами рекомендується користуватися і при огрузці поплавка 2 грами.

Як огрузити матчевий поплавок

В продажу є ваглери - поплавки, призначені для матчевої ловлі. Вони огружені за допомогою шайб, розташованих в нижній частині. Знімаючи або додаючи ці елементи на корпус, рибалка регулює занурення ваглера.

Щоб зрозуміти, як огрузити поплавок на матчевій вудці, зверніть увагу на маркування, представлене двома цифрами. Перша повідомляє про вбудовану огрузку матчевого поплавка, а друга показує вагу, яка встановлюється на волосінь. Маркування «5 + 3» означає, що вага грузил, розташованих на поплавку, становить 5 гр. На волосінь додатково встановіть вантаж 3 гр., це забезпечить правильну настройку сигналізатора клювання.

Налаштування поплавка для ловлі на течії

Щоб снасть працювала коректно при ловлі на течії, подбайте про вертикальне розташування волосіні. Недосвідчені рибалки використовують тут один великий вантаж, що відлякує рибу. При лові на течії індикатор клювання відвантажується кількома грузиками. Вони дадуть оснащенню необхідне навантаження, утримуючи його в вертикальному положенні. Найменший грузик кріпиться в декількох сантиметрах від гачка. Через кожні 10-15 см. кріпляться інші грузила. У міру віддалення від гачка їх розміри повинні збільшуватися.

Щоб збільшити улов риби:

 • використовуйте підгодовування. Вибирається воно в залежності від пори року. Застосування добавок тваринного походження підвищує шанси на улов в холодну пору року. Влітку перевагу віддавайте рослинним підгодовуванням. Використовуйте підгодовування як домашнього виробництва, так і куплені. Тут кількість кожного компонента підбирається таким чином, що їх поєднання змушує рибу проявляти активність;
 • поліпшити результат допоможуть підсилювачі смаку. Ефективний ароматизатор вибирається шляхом проведення експериментів. Але велика їх кількість відлякує рибу;
 • при млявій активності риби рекомендується підвищити чутливість оснащення.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як правильно огружати поплавок на вудочці

Схожі статті

Як вибрати мормишку на судака

Як вибрати мормишку на судака

Судак - це ікластий хижак, що мешкає в більшості водойм на території України. Не відрізняється примхливістю щодо температури води. Спіймати судака - велика удача або результат якісної підготовки. Для зимової ловлі судака нелегко підібрати уловисту приманку, так як риба не дуже активно харчується, а більшу частину часу залягає на дні водойми. Серед рибальського оснащення безліч мормишок для зимового лову судака, але не всі однаково ефективні. Розберемося, яка судакова мормишка показує кращі результати.

Рибалка в селі Рідкодуби

Рибалка в селі Рідкодуби

Платна водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в селі Рідкодуби,  Хмельницького району. Став має площу плеса 24га. Середня глибина  – 2-1,5м. Дно чисте, місцями заросле кропивкою. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Є також окунь, щука. 

Як пофарбувати опариша в червоний колір (або інший) і надати йому запаху

Як пофарбувати опариша в червоний колір (або інший) і надати йому запаху

Універсальна наживка опариш поширена всюди. Вона не залишить байдужою навіть мляву рибу. Улюблені ласощі застосовується в будь-який час року. Але найбільшою популярністю наживка тваринного походження користується в холодну пору. Щоб ще більше підвищити привабливість наживки, досвідчені рибалки задаються питанням: «як пофарбувати опариша в червоний колір?».

Як ловити лина на фідер

Як ловити лина на фідер

Найчастіше лина ловлять на поплавкову вудку, проте в ряді випадків краще ловити його на фідер. Так, ловля лина на фідер ефективніше, коли дистанція лову недоступна для вудки або вітер заважає закиданню легкої поплавкової оснастки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Набір грузил дробинок (Великий)

Набір грузил дробинок (Великий)

Широкий вибір грузил різної ваги для адаптації до будь-яких умов ловлі...

22Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.