Як правильно робити проводки спінінгом

Суть спінінгової ловлі полягає в наданні руху приманки таким чином, щоб вона спровокувала рибу на клювання. Домогтися цього можна тільки шляхом застосування відповідної проводки. Різні способи проводки на спінінг можна звести до кількох напрямків, які ми розглянемо в цій статті.

Спінінгові проводки: способи і методи

Розглянемо, як робити проводку спінінгом. У більшості випадків ловля на спінінг воблерами і їх проводка істотно відрізняється від лову на блешні або мікроджиг. Більш того, одні й ті ж види проводки спінінгом, виконані різними рибалками або одним рибалкою з використанням різних снастей, будуть помітно відрізнятися одна від одної. Найбільш показовим в цьому плані є твічинг - техніка проводки, яка змінюється не тільки для кожної моделі воблера, але і з урахуванням виду риби, активності клювання і інших чинників.

Таким чином, можна говорити про загальні принципи виконання різних видів проводок, що підходять до тих чи інших принад і умов лову. А критерієм правильної проводки є розмір улову.

Рівномірна проводка

Рівномірна проводка - проводка спінінгом приманки з постійною швидкістю шляхом вимотування волосіні котушкою. Швидкість проводки може бути різною - від дуже повільної до дуже швидкої. У свою чергу, швидкість проводки визначає глибину проходження приманки: чим швидше проводка, тим швидше приманка вийде на поверхню води.

Рівномірна проводка - простий вид проводки, з якого рекомендують почати знайомство зі спінінгом новачкам. Незважаючи на простоту, рівномірна проводка може бути досить ефективна. Це відноситься до лову на блешні з вантажем-сердечником, для яких даний тип вважається практично єдиним способом проводки. Крім блешень, що обертаються, використовуючи рівномірну проводку, можна ловити на:

 • передньо-огружені блешні;
 • блешні, що коливаються;
 • воблери, що володіють власною грою;
 • активні пластикові приманки і багато інших.

Нерівномірна проводка

Нерівномірна проводка - логічний розвиток проводки рівномірної. З метою привернення уваги хижака швидкість проводки довільним чином змінюється, в проводку додаються ривки вудилищем і зупинки приманки, створюючи хаотичність руху, властиву живій природі.

Кількість варіантів нерівномірної проводки практично не обмежена, тому з'ясувати, як правильно робити проводки спінінгом нерівномірно, можна тільки досвідченим шляхом.

Ступінчаста проводка

Ступінчаста проводка асоціюється з джиговим ловом. Це не зовсім вірно, крім джигових приманок, сходинкою можна проводити абсолютно різні приманки в різних шарах води.

Проводка з зупинками плаваючого воблера створює сходинки зворотні джиговим - під час зупинки приманка не тоне, а спливає. Воблером можна реалізувати проводку з висотою сходинки від робочої глибини воблера до поверхні води. Клювання можуть відбутися в будь-який момент проводки.

Ступінчаста проводка здійснюється аналогічно джиговій з активними тонучими приманками:

 • коливна блешня;
 • потопаючі воблери;
 • блейдбейти (цикади);
 • спінербейти.

 Для ступінчастої проводки бажано, щоб приманка мала гру не тільки при проводці, а й на паузі - при падінні.

Твічинг

Твічинг, або твічингова (ривкова) проводка - спосіб анімації воблерів типу мінноу і поппера. Здійснюється шляхом ривків кінчиком вудилища з різною амплітудою і частотою, з паузами між ними. Під впливом води на лопать воблера під час амплітудних рухів вудилищем приманка відхиляється від напрямку проводки то в одну, то в іншу сторону, створюючи ілюзію кволої рибки.

На сьогоднішній день - це один з найпопулярніших і добутливих способів ловлі спінінгом.

Загальне для всіх принад правило твічингової проводки - чим менше активність риби, тим проводка повинна бути м'якше, а паузи між ривками більше.

Джигова проводка

Добре знайома переважній більшості рибалок джигова проводка є ведення приманки сходинкою з урахуванням різних характеристик:

 • швидкість приманки;
 • час падіння приманки;
 • довжина горизонтальної частини проводки і іншими.

Привабливість для риби, а значить і висока результативність джигової проводки, пояснюються постійним контролем дна, біля якого зазвичай тримається риба і наявністю вертикальної фази, під час якої і відбувається більшість клювань.

Величезна кількість приманок для джига дозволяють ловити цим способом практично будь-яку рибу - від судака і сома до карася і плотви. Ловля може здійснюватися в більшості водойм.

Класична проводка

Анімація приманки в класичній проводці здійснюється за допомогою котушки. Після торкання приманкою дна рибалка робить від двох до чотирьох оборотів котушки в досить швидкому темпі. Далі слідує пауза до моменту падіння приманки на дно, після чого цикл повторюється.

Більшість клювань відбувається в фазі вільного падіння приманки, тому вага її підбирається таким чином, щоб час падіння був від двох до чотирьох секунд. Якщо приманка падає на дно швидше - хижак не встигає на неї зреагувати, а якщо повільніше - приманка піднімається занадто високо від дна.

Класична проводка найбільш ефективна, якщо рух приманки направлено з мілини на глибину.

Повільна проводка

Повільна проводка виконується подібно класичній, але між падінням приманки на дно і таким циклом проводки витримується пауза 1-3 секунди. Дана проводка є коротшою (1-2 обороти котушки) і повільної.

Повільна проводка добре працює в холодній воді, коли риба малоактивна і не встигає зреагувати на приманку яка швидко рухається. У місцях з чистим дном проводку добре періодично доповнювати повільним волочінням приманки по дну на невелику відстань. Особливо добре цей прийом діє на судака і окуня. На повільну проводку в осінній період іноді клюють мирні риби - лящ або сазан.

Американська проводка

Американська проводка виконується подібно класичній, але для анімації приманки використовують не підмотування котушкою, а рухи вудилищем. Після падіння приманки на дно рибалка робить потяжку або ривок вудилищем, а потім повертає його в початкове положення, одночасно вибираючи слабину волосіні котушкою. При наступному торканні принадою дна цикл проводки повторюється.

Перевагою американської проводки є тісний контакт рибалки з приманкою і можливість більш просто урізноманітнити проводку рухами вудлища.

Недолік американської проводки - в момент підмотки волосіні фіксація клювань утруднена, а саме в цей час найчастіше клює риба.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як правильно робити проводки спінінгом

Схожі статті

Як і на що ловити форель

Як і на що ловити форель

Щоб риболовля пройшла максимально успішно, необхідно також ретельно до неї готуватися. Рибалці слід вивчити приманки, на які клює риба, місце проживання здобичі і застосувати відповідну оснастку. У зв'язку з цим, вирушаючи за хижаком, потрібно розібратися, на що ловити форель.

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Як зробити дону снасть для ловлі коропа

Короп добре відомий як рибалкам, так і домогосподаркам. У його честь було названо ціле сімейство прісноводних риб - Cyprinus (коропові). Завдяки популярності лову коропа виник цілий напрямок спортивної риболовлі - карпфішінг. Ловля коропа як спортивними, так і любительськими снастями в більшості випадків ведеться з дна водойми. Спробуємо розібратися, як зробити донну снасть для лову коропа.

Як ловити на фідер

Як ловити на фідер

Процес риболовлі представляє інтерес для будь-якого рибалки незалежно від способу вудіння. Ловля риби на фідер особливо ефективна для багатого улову. Належна старанність, працьовитість, терпіння приносять свої плоди, коли за допомогою наживки можна зловити не тільки карася, плотву, але і принести додому значні трофеї: великого коропа, вусатого сома.

Як вибрати блешню на судака

Як вибрати блешню на судака

Однією з найпривабливіших риб для риболовлі вважається судак. Щоб зловити його, рибалки витрачають чимало коштів на ефективне оснащення, якісну приманку і уловисту наживку. В якості приманок найчастіше використовують рибальські блешні на судака. Широкий асортимент виробів дозволяє вибрати відповідну модель, що враховує всі побажання і можливості покупця.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Favorite Sapphire. 6+1bb

Котушка Favorite Sapphire. 6+1bb

Sapphire - нова серія котушок, яка стане вашим надійним компаньйоном на спінінговій риболовлі. Моде..

1149 - 1 194Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Темно-Зелений

Шнур Select Basic PE 150m. Темно-Зелений

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.