Як правильно відвантажити поплавок

Збираючись порибалити з використанням поплавкової вудки, кожен рибалка намагається оснастити її якнайкраще, щоб клювання не пропустити і трофейному улову порадіти. Але, коли всі складові снасті вже перед ним, справа залишається за малим - правильно змонтувати їх в єдине ціле. Чи правда, що немає нічого складного в цьому процесі? Як показує практика, особливості настройки поплавкової вудки викликають найбільші суперечки і розбіжності серед рибалок. У кожного своя тактика і правила відвантаження поплавків. На що впливає правильність проведення цього процесу, розглянемо в цій статті.

Особливості підбору поплавків і волосіні

Види поплавків, їх якість і правильний монтаж багато в чому визначають результат лову і без правильного підбору поплавка хороший улов отримати буде складно. Різноманітність поплавків в асортименті магазинів може змусити замислитися над вирішенням проблеми вибору не те що любителя, але навіть професіонала. Відомо, що різні моделі мають не тільки відмінності в зовнішньому вигляді, але і різне призначення, а головна відмінність - рівень інформативності, тобто здатність чутливо реагувати на саме незначне клювання. Легкі поплавки використовують для лову недалеко від берега, в той час як більш важкі - на великій відстані від берега.

Далі кілька слів про підбір волосіні. Початківець рибалка буде швидше вибирати більш міцну, ризикуючи взяти волосінь товстіше, ніж йому потрібно насправді. Слід пам'ятати, що крім основних параметрів волосінь має так звану «пам'ять» - здатність повторювати форму шпулі, змотуючись з неї, утворювати хвилі і півкільця. Якісна волосінь повинна залишатися рівною, тобто її пам'ять - мінімальна.

Фактори що впливають на відвантаження поплавка

При самостійному монтажі поплавкової снасті рано чи пізно виникає проблема - як правильно відвантажити поплавок. Навіть дуже сучасні поплавки в різній ступені відповідають вимогам підвищеної чутливості, керованості і зручності їх використання.

Правильне відвантаження поплавка здійснюється за допомогою металевих вантажів, переважно свинцевих, рідше - з інших металів. Кількість і розташування вантажів багато в чому залежить від передбачуваних умов лову, ваги самого поплавка, дальності закидання снасті. Поплавок рекомендують відвантажувати перед використанням, хоча зняти або доставити грузило в процесі лову також можливо. Простіше кажучи, вантажі повинні притоплювати поплавок у воді на таку глибину, щоб його інформативність була максимальною.

Умови для лову

Принципи та методика відвантаження поплавка на течії кардинально відрізняються від параметрів в стоячій воді.

Основні правила такі:

 1. Якщо ловля відбувається на водоймі з течією і в вітряну погоду, грузила розташовують вище, ніж зазвичай.
 2. При далеких закиданнях на сильній течії рекомендують застосовувати ковзаючі обтяжені варіанти вантажів.
 3. Використовуючи великі насадки, поставте грузила, що забезпечують положення тіла поплавка вище води на 3-5 мм.
 4. Коли ловля супроводжується хвилею або великими брижами, раціонально буде використовувати поплавки з однією точкою кріплення, оскільки вони найменш чутливі до таких явищ.
 5. Наявність хвиль не завжди є перешкодою успішної ловлі. Щоб змусити наживку на гачку грати і бути більш привабливою, досить трохи недовантажити поплавок конусоподібної форми.
 6. В стоячій воді або при невеликій течії відвантажують поплавок таким чином, щоб вантаж був рівномірно розподілений по всій волосіні.

Дальність закидання

Цей показник істотно впливає на відвантаження поплавка. Як правило, всі поплавки, призначені для далекого закидання, мають веретеноподібну довгасту форму. У тіло поплавків таких моделей може бути вмонтовано металевий стрижень, на різьбу якого накручують спеціальні шайби-грузила, що змінюють вагу вантажу.

Використовуючи глуху оснастку, грузило кріплять ближче до поплавка, а в разі ковзного монтажу вантаж зосереджують впритул до повідця.

Варіанти розташування відвантаження можуть бути наступними:

 1. Розподілене - вантажі знаходяться на деякій відстані один від одного. Такий спосіб монтажу практикують при лові на значній глибині, коли важливо зробити занурення наживки максимально безшумним і плавно доставити наживку на глибину.
 2. Концентроване - вантажі зосереджуються в одному місці і забезпечують швидке занурення наживки.

Часто використовують ще грузила овальної форми, так звані «оливки», які мають особливу техніку застосування.

Види риб

Розраховуючи ловити карася, краще використовувати поплавки з максимальним відгуком - довгастої форми з тонким кінчиком. Відвантаження необхідно зробити так, щоб основна частина поплавка перебувала під водою і тільки частина антени, не більше 1 см, - над її поверхнею.

Плотва, яку ловлять на поплавкову снасть, при клюванні зазвичай топить поплавок, тому необхідно відвантажити його так, щоб опір його в воді був якомога менше. В якості грузила беруть оливку і кілька окремих дробинок.

Клювання ляща відрізняється від інших видів риби тим, що він не топить, а навпаки піднімає поплавок. Якщо вибрати поплавок у вигляді пера, то над поверхнею повинна бути видна лише третина його довжини, а для всіх інших видів поплавків - тільки антена, в той час як інша частина перебувати під водою.

Різновиди поплавків і їх форми

 • Овальний - універсальний вид поплавка для різних умов лову, характеризується стійкістю, навіть при несприятливих умовах.
 • Круглий - аналогічний за основними характеристиками з попереднім, але краще зарекомендував себе при лові в вітряну погоду.
 • У вигляді краплі - центр ваги зміщений донизу, через що більш стійкий на хвилях і мерехтінні.
 • Перевернута крапля - використовується на великій глибині і на течії.
 • Веретено - призначене для неглибоких водойм зі стоячою водою, має високу чутливість.
 • Прямий - використовується на стоячих водоймах при сприятливих погодних умовах.
 • Плоский - найстійкіший на течії, має форму диска з антеною і кілем.

Пристосування для відвантаження поплавків

Існує безліч пристосувань, заводських і саморобних, для точного відвантаження поплавків. Багато рибалок проводять цей процес у ванній, в бочці з водою або великій пластиковій пляшці.

Поради щодо використання пристроїв для відвантаження поплавка

Домашня настройка поплавка з використанням будь-якого пристосування - це попереднє і неточне відвантаження, налаштувати яке необхідно безпосередньо на місці лову, з огляду на вплив температури води, течії, розміру і ваги наживки, активності клювань. Не обов'язково прагнути до використання досить недешевих заводських пристосувань, оскільки гідну конкуренцію їм можуть скласти прості саморобні пристрої для відвантаження поплавків, зроблені своїми руками з підручних матеріалів, що знаходяться під рукою у рибалки вдома.

Головне, щоб ємність була наповнена не водою з-під крана, а бажано відстояною, оскільки свіжо-набрана вода може містити бульбашки, здатні збиратися на поплавку, що заважають правильному проведенню його налаштування. Крім того, ємність повинна мати достатню глибину, що дозволяє занурити всю снасть.

 • Як правильно відвантажити поплавок

Схожі статті

Як зробити поплавок своїми руками

Як зробити поплавок своїми руками

Коли рішення виготовити поплавок самостійно прийнято, варто провести ретельну підготовку. На підготовчому етапі рибалці потрібно визначитися, який саме поплавок він буде виготовляти і з'ясувати, як зробити поплавок своїми руками.

Рибалка в квітні. Яку рибу і як ловити в квітні

Рибалка в квітні. Яку рибу і як ловити в квітні

Квітень - місяць активізації клювання майже у всіх видів риб. Кожен досвідчений рибалка знає, що повноцінна, справжня рибалка починається саме в квітні. Дні стають довшими, і сонце гріє майже по-літньому.

Як ловити ляща на донку

Як ловити ляща на донку

Лящ, завдяки своїй численності, хоча б раз попадався майже кожному рибалці. А ось регулярно ловити ляща досить складно через його обережність. Вночі зграї ляща активно годуються і поводяться більш вільно. Відповідно нічна ловля ляща на донку часто буває більш результативна, ніж денна. Крім того, при нічному лові, як правило, трапляються крупніші екземпляри.

Як вибрати мультиплікаторну котушку для спінінга

Як вибрати мультиплікаторну котушку для спінінга

Мультиплікаторна котушка відноситься до елітного типу рибальських снастей. Тут вдало об'єднані всі переваги інерційних і безінерційних котушок. Це позначається на високій вартості. Але фінанси, витрачені на покупку, окупаються багатим уловом. Передавальне число в різних моделях починається від 3.5. Мультиплікатор здатний «тягнути» велику здобич, виконуючи функцію компактної лебідки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Екстрактор Libao (Метал)

Екстрактор Libao (Метал)

Екстрактори необхідні пристосування для безпечного вилучення гачка з пащі риби, що особливо важливо..

10Грн.

Стопор для поплавків 1шт.

Стопор для поплавків 1шт.

Стопор для поплавків з силікону. Використовується для обмеження глибини в оснащеннях зі змінним поп..

2Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.