Вивчення рельєфу дна, пошук точки ловлі

Ви на водоймі. Куди закидати? Де ловити? Для початку потрібно вивчити рельєф дна, коливання глибин, а також склад донних відкладень.

Крок 1

Маркерна снасть

Для проміру глибин бажано мати спеціальне вудилище. Кращим варіантом буде 3-х метрова «палиця» швидкого ладу. Котушка повинна бути з бейтранером. На шпулю намотують товсту (0,3 мм і більше) плетінку. На шнур пропускають маркерний вантаж (80-100 гр), намистину і прив'язують маркерний поплавок.

Крок 2

Закид

За орієнтирами на протилежному березі роблять максимально далекий закид. Вудилище необхідно тримати вершинкою до води і паралельно берегу. Відігравший кінчик свідчить про падіння вантажу на дно. У цей момент поплавок знаходиться трохи вище дна (а). Зберігаючи нерухоме положення вудилища, роблять повільну підмотку, щоб поплавок спустився до вантажу - це передається в руку як стук (b). Далі включають бейтранер і відпускають волосінь по 0,5-0,7 м (точну відстань краще відміряти за відмітками на комлі вудилища). Коли поплавок з'явиться над водою, кількість відпуску волосіні буде дорівнює глибині в цій точці.

Крок 3

Підмотка

Поплавок підмотують до вантажу і протаскують по дну 1-2 метра. За характером опору можна визначити відкладення дна: безперешкодне пересування вантажу буде на чистому піску; важке повільне - на мулистому дні; стрибкоподібне з різкими стусанами і зупинками - на кам'янистому дні і ракушняку. Далі знову стравлюють волосінь і визначають глибину.

Крок 4

Брівка

На річках маркерною снастю добре читається брівка (різкий уступ дна). Цю точку необхідно обстежити більш ретельно. Для цього роблять кілька додаткових закидів навколо вподобаного місця.

Крок 5

Фіксація і перенесення відстані

Визначивши потрібну точку волосінь кліпсують (або фіксують банківської резинкою). Тепер отриману відстань потрібно перенести на фідерне вудилище. На березі в 2-3 метрах один від одного в землю вставляють 2 палки, на які змотують шнур з маркерного вудлища. Таку ж кількість оборотів намотують фідерним вудилищем, після чого волосінь фіксують. Палки до кінця риболовлі не прибирають: при обриві снасті можна швидко відновити дистанцію

  • Вивчення рельєфу дна, пошук точки ловлі

Схожі статті

Мандула – уловиста приманка

Мандула – уловиста приманка

Давно помічено, що риба охочіше бере приманку, яка під час паузи стає вертикально, імітуючи рибку яка годується. Цю особливість добре імітує поролонка і більшою мірою мандула. Про цю незвичайну приманку піде мова.

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Починаючим рибалкам найчастіше пропонують використовувати «грубуваті, але надійні» снасті. Але затримуватися на цьому етапі не треба! Ви все ще ловите на товсту волосінь? Тоді ми йдемо до вас!

Що таке ультралайтова снасть

Що таке ультралайтова снасть

Серед рибалок все частіше можна зустріти любителів ультралайта, або як називають його напрямок - мікроджига. У чому краса цього способу лову і чому він так активно розвивається?

Домашня прикормка для риболовлі

Домашня прикормка для риболовлі

Будь-яку прикормку важливо не тільки приготувати певним чином, але і правильно застосувати. Прикормочна суміш володіє набором якостей, а рибалкам потрібно пристосувати їх для свого блага тут і зараз.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Спінінг фідерний SWD Carbon Bird. 120гр.

Спінінг фідерний SWD Carbon Bird. 120гр.

Siweida Carbon Bird багатофункціональний фідер (фідерне вудилище) швидкого ладу. Матеріал виготовле..

820 - 952Грн.