Встановлення глибини при ловлі на поплавок

В успішній риболовлі не буває дрібниць, і вміння правильно проміряти глибину, знання місцевості і дна, найчастіше буває вирішальним фактором для гарного улову. Отже, з чого почати?

Завдання перше: визначити «рибне місце»

Спочатку слід знайти такі місця, де є нерівності, бровки і вирівняні полиці. Рибу слід шукати там, де по ідеї, їй хотілося б знаходитися. Розуміння того, в якій точці риба збирається на дні, дуже важливо для риболовлі. На маленьких водоймах зверніть увагу на деякі зовнішні особливості: острівці рослинності, прибережні зарості. На більших озерах пошуки відповідного місця можуть зайняти якийсь час. А ловля в незнайомому місці завжди цікава!

Неодмінно слід переконатися в тому, що знайомі і перевірені місця залишилися там же. Навіть якщо вам наперед відомо, що дві бровки були розташовані зовсім поруч, перевірити буде не зайвим: хіба мало що сталося з дном з часу вашого останнього відвідування. Іноді необхідно переконатися, що полка знаходиться в межах досяжності вудилища, адже через обмеження його довжини, можна просто не дістати до дна! Має сенс перевірити кілька метрів від основної точки - раптом з'явиться можливість покласти підгодовування неподалік. І, звичайно ж, уважно запам'ятайте і вивчіть навколишню місцевість: вам потрібно запам'ятати кожну планову точку лову. Тепер пора переходити до наступного етапу.

Завдання друге: дослідити «рибне місце»

Необхідно чітко уявляти собі всі ділянки, які були обрані для риболовлі. На типовому озері або каналі слід робити промір за допомогою глибиноміра і встановлювати спуск так, щоб верхівка антени поплавка була нарівні з водною поверхнею. Це початкова глибина лову для більшої частини канальних і озерних оснасток.

Тепер слід пересувати поплавки дуже маленькими кроками по запланованим для лову місцям. Слід пересувати поплавець вліво і вправо на відстань в 5 - 10 см і пройти через всю обрану ділянку - це дасть розуміння того, чи є дно відносно рівним. Щоб ловити точно за місцем закорму, абсолютно не потрібно вибирати велику ділянку: протяжності в 30 см буде цілком достатньо, особливо якщо годувати планується тільки чашкою.

Щоб отримати повну впевненість в тому, що дно на обраній ділянці абсолютно рівне, слід повільно пересувати по ньому глибиномір назад і вперед, а якщо вам здається, що дно підозріло м'яке, слід затиснути дробину на гачку і переконатися, що спуск поплавка знаходиться точно на дні. Тепер можна робити позначку глибини на киті.

Відвісний промір глибини при ловлі великої риби в стоячій воді

При величині спуску, що перевищує глибину водойми, застосовується певна схема огрузки. Першою йде основна група вантажив, потім (над петлею для кріплення повідця) знаходиться друга група, що складається з трьох дробинок. Саме вони призначені для якоріння оснастки.

Тепер слід взяти грузик-глибиномір, закріпити його на другий групі дробинок, і ще раз проміряти, так само, як і при виставленні глибини в дно. Потім слід зняти глибиномір і дочекатися, коли антена поплавка займе робочу позицію і прикріпити поводок потрібної довжини (для початку - 15 см).

Порядок роботи наступний:

1. Огрузіть поплавок, таким чином, щоб антена виходила з води на необхідну довжину. Нижче головної групи вантажів прикріпити три маленькі дробинки, визначивши для них місце над петлею для кріплення повідця (поводок не ставити!)

2. Грузик-глибиномір необхідно встановити прямо на групі з трьох дробин.

3. Встановлюючи глибину, стежте за тим, щоб вершина антени зовсім небагато виступала над поверхнею води.

4. Приберіть глибиномір і переконайтеся, що підпасок знаходиться точно на дні.

5. Дуже обережно зрушуйте поплавок вниз (не більше 2 см за один раз) по волосіні так, щоб антена зреагувала на підпасок, і ви відчули, що він не відірвався від дна. Тепер можна прикріпити поводок.

Така огрузка оснащення має кілька переваг. По-перше, це кілька дробинок, набагато краще утримують оснащення на місці. По-друге, набагато краще видно клювання на підйом, і це пояснюється близькістю грузів до дна. По-третє, ви можете збільшувати або зменшувати довжину оснащення на свій розсуд.

  • Встановлення глибини при ловлі на поплавок

Схожі статті

Особливості нічної ловлі фідером

Особливості нічної ловлі фідером

Риболовля - традиційно ранкове заняття. Але звідки стільки статей про нічні улови? Невже вночі риба зберігає активність? Разом ми розберемося, чому іноді замість сну в наметі краще просидіти ніч з фідером.

Де шукати щуку на річці

Де шукати щуку на річці

Річкова щука, де її шукати? Як не помилитися з вибором тактики лову і швидко знайти зубасту? Розглянемо деякі особливості і правила пошуку щуки на річці.

Ловля лина весною

Ловля лина весною

Клювання лина - це велика рідкість навіть на тих водоймах, де він мешкає у великій кількості. Застати період клювання лина, як правило, далеко не достатньо для успішної риболовлі, адже щоб піймати цю обережну і вибагливу рибу, потрібно бути справді досвідченим рибалкою.

Ловля на мікроджиг

Ловля на мікроджиг

Популярність ловлі на мікроджиг з часу винаходу цього способу тільки зростає. І це цілком зрозуміло, адже цей спосіб не тільки цікавий для рибалки, але і дозволяє зловити хоч що-небудь навіть тоді, коли клювання взагалі не спостерігається.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Болонська карбонова вудка довгого складання. Завдяки унікальному співвідношенню ціни і якості є лід..

675 - 1 431Грн.

Стілець книжка із спинкою (Діаметр ніжки 16мм.)

Стілець книжка із спинкою (Діаметр ніжки 16мм.)

Зручний і легкий стілець. Підійде як для риболовлі так і для відпочинку на природі.Додаткова інформ..

185Грн.

Волосінь Prologic Mimicry Mirage XP 1000m. Camo

Волосінь Prologic Mimicry Mirage XP 1000m. Camo

Коропова волосінь, яка відноситься до класу професійних, виготовлена з полімерних матеріалів найвищ..

912 - 1 069Грн.