Як вибрати фідерне вудилище

Фідерна снасть завоювала популярність серед рибалок завдяки гарному улову, який можна отримати, використовуючи її. З урахуванням можливої глибини лову, наявності течії і бажаної дальності закидання належить підібрати потрібні для ловлі фідерні снасті. Основний елемент - вдало і правильно вибране вудилище. У статті ми відповімо на питання, що ж являє собою фідерне вудилище, і визначимо критерії, згідно з якими слід вибирати його початківцям рибалкам.

Як вибрати оптимальну довжину для фідерного вудилища

Довжина вудилища - перший з критеріїв вибору фідера. Вона впливає на можливість далеко закинути приманку і швидкість підйому годівниці з дна водойми. Зручність перевезення снасті залежить від можливості зменшення довжини.

В спеціалізованих магазинах представлені вудилища від 2,7 до 4,8 м., їх довжина найчастіше збільшується на 0,3 м. Фідери довше 4,2 м. використовуються при наявності течії у водоймі, снасть вертикально закріплюють на березі, зменшуючи кількість волосіні, що знаходиться в воді. Найбільшим попитом користуються моделі довжиною від 3,3 до 3,9 м., вони вважаються найбільш зручними.

Якщо рибалці складно визначитися, якої ж довжини вибрати фідерне вудилище, рекомендують запастися кількома екземплярами, різними по довжині, також прислухатися до рекомендацій:

 • якщо різниця в довжині становить 30 см., вудилище буде показувати істотної переваги в дальності закидання;
 • коли необхідні вудилища, щоб ловити на великі дистанції, необхідно, щоб вони були довші мінімум на 60 см.

Який тест фідера вибрати

Тест фідера - це числове маркування, яке дорівнює інтервальному значенню ваги використовуваних приманок. Цифри на цьому маркуванні, зазначені виробником фідерних вудилищ, означають оптимальну вагу кормушок (наприклад, 50-90). При бажанні можна використовувати кормушки іншої ваги, але з більш легкими не ідеально будуть точність і дальність, а з більш важкими можна пошкодити фідер. Внаслідок цього, рекомендується обмежити вагу кормушки верхнім значенням тесту.

Коли необхідно правильно вибрати фідерне вудилище, рибалки знайомляться з їх класифікацією:

 • легке - до 40 гр. (Light feeder). На водоймах без течії;
 • середнє - від 40 до 80 гр. (Medium feeder). Універсальний фідер, підходить як при ловлі в стоячій воді, так і на течії;
 • важке - 80-120 гр. (Heavy Feeder). Стане в нагоді в водоймі з незначною швидкістю течії води;
 • надважке - більше 120 гр. (Extra Heavy Feeder). Використовується при сильній течії і дає можливість далекого закидання.
Відзначимо, що зі збільшенням
значення тесту зростає вага самого фідера, і, якщо рибалка багаторазово робить
далекі кидки, з важким вудилищем ця процедура буде некомфортною і стомлюючою.
При бажанні купити хороший фідер невисокої цінової категорії, звертайте увагу,
з яких матеріалів він виготовлений.

Який лад(строй) фідерного вудилища вибрати: швидкий або повільний

Строй - характеристика, яка показує, як буде згинатися вудилище під навантаженням. Розрізняють фідери швидкого і повільного ладу. Якщо на моделі не вказано це значення, його можна визначити самостійно. Досить скласти вудилище без квівертіпа і потрясти його, помічаючи, яка його частина вібрує. Модель швидкого ладу буде вібрувати в верхній частині, а повільний лад - в приблизно 2/3 частини.

Рибалці, щоб вирішити, яке фідерне вудилище вибрати, варто знати, що кожен з типів має плюси і мінуси:

 • перевагами швидкого ладу вважають високу дальність закидання і стійкість до течії, ці моделі будь-якої довжини можна використовувати в нічному лові. З мінусів - більш жорстке, в порівнянні з повільним ладом, виведення риби;
 • до плюсів повільного ладу можна віднести наявність амортизації при виведенні риби яка чинить сильний опір і можливість використання тонких повідків з плетеною волосінню. Мінус цього типу - досить дорога цінова категорія.

Вибір типу вудилища

В першу чергу необхідно визначитися, на якій водоймі збираєтеся рибалити за допомогою цієї снасті. Якщо ви любитель ловлі в невеликих озерах - вибирайте собі легкий або середній фідер довжиною не більше 3,6 м. Для великих водойм і ловлі на течії актуальними будуть важкі і надважкі типи довгих вудилищ. Початківцям фідерістам, хто не володіє достатніми навичками використання такого виду снасті, ідеальний стартовий вибір - фідери швидкого ладу.

При покупці перевіряйте
цілісність бланка, пропускних кілець і з’єднувальних частин. Купуйте тільки
хороший фідер, відповідний вам по вазі, він дозволить робити закид з достатньою
точністю і без особливих зусиль.

Який матеріал краще для фідерного вудилища

Різні вудилища виготовляють з трьох основних видів матеріалу - вуглепластика, скловолокна і композиту.

Вуглепластик - сучасний і дорогий. Моделі, виготовлені з нього, тендітні, тому підійдуть тільки акуратним рибалкам, які мають достатній досвід використання цієї снасті.

Фідер з композиту служитиме довше, оскільки він досить важкий і жорсткий, завдяки чому підійде новачкам.

Якщо ви рибалка, надає перевагу використанню важких годівниць і розраховуєте полювати на різні види великої риби - придбайте вудилище з склопластику саме для екстремальної ловлі.

Якої марки вибрати фідер

Крім основних характеристик, завжди залишається актуальним питання, вудилищам якої фірми віддати перевагу:

 • добре зарекомендували себе фідери фірми Brain. Рибалки знайомі з гарною якістю моделей цього виробника при відносно невисокій ціні. Серед найпопулярніших - Brain Apex, Brain Apex Double, Brain Scout;
 • рибалки, які володіють середнім бюджетом, можуть дозволити собі придбати вудилища фірми Select. Це фідери з вуглепластика. Вудилище Select Jocker зручно лежить в руці і є досить чутливим;
 • прибалтійський виробник Salmo славиться бюджетними моделями фідерів;
 • професійні рибалки можуть придбати модель з елітної серії японських фідерів Daiwa Tournament F-1 Feeder. Її відрізняє еластичність при одночасній легкості і найвищій міцності.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як вибрати фідерне вудилище

Схожі статті

Що таке фідергам

Що таке фідергам

Спробуємо розібратися, що таке фідергам і як ним користуватися. Сама назва утворена транслітерацією з англійської «feeder gum» - «фідерна гума». Являє собою нитку діаметром до 1 мм, виготовлену з високо еластичного матеріалу на основі латексу і силікону.

Оснастка для хижого фідера

Оснастка для хижого фідера

Популярність фідерної снасті пояснюється не тільки її ефективністю, але і універсальністю. Фідером ловлять рибу в більшості водойм зі стоячою водою та на течії як з берега, так і з човна. Зазвичай фідерна ловля орієнтована на мирних риб, які добре реагують на підгодівлю - плотву, ляща, карася, однак, фідер успішно можна застосовувати і для полювання на хижака. «Хижий фідер» може використовуватися в декількох варіантах, яким і присвячена ця стаття.

Для чого потрібне маркерне грузило

Для чого потрібне маркерне грузило

Багато починаючих рибалок без поняття, як використовувати маркерне грузило для фідера, а інші ігнорують важливе питання, чи не намагаються дізнатися, як визначити глибину водойми, м'якість, твердість рельєфу. Перевірити наявність: водоростей, мулу, ям, ракушок, бровок, корчів. Новачки часто закидають снасть, коли не знають характер дна.

Правильний підбір котушки для спінінга

Правильний підбір котушки для спінінга

Навіть не новачкам в питанні вибору рибальських приладь, купуючи новий спінінг або проводячи «апгрейд» улюбленої снасті, доводиться вирішувати питання вибору котушки для спінінга. Відвідавши спеціалізований магазин, рибалці буде непросто зробити вибір. Адже котушка - дуже важливий і обов'язковий атрибут будь-якого спінінга. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг фідерний Brain Apex

Спінінг фідерний Brain Apex

Фідер Brain Apex привабливий своєю ціною і робочими характеристиками. Легкий і міцний карбоновий бл..

1 451Грн.

Спінінг фідерний Jaxon Arcadia Feeder

Спінінг фідерний Jaxon Arcadia Feeder

Вудилища фідерні Jaxon Arcadia Feeder - відмінні вудилища для донного лову з використанням годівниц..

528 - 775Грн.

Спінінг фідерний Select Jocker

Спінінг фідерний Select Jocker

Вудилище фідерне Select Jocker - виготовляється з високоякісного карбону з застосування інноваційни..

1 397Грн.

Спінінг фідерний Brain Scout

Спінінг фідерний Brain Scout

Brain Scout - нова лінійка середньо-бюджетних вудилищ для донного лову. При цьому ці фідера володію..

1 881Грн.