Як вибрати котушку для фідера

Багато рибалок в своїй практиці використовують фідер для лову різноманітної риби в різних водоймах. І саме їх характеристики визначають, якою має бути фідерна котушка для лову. Це і маленькі річки, і широкі гіганти з величезними дистанціями між берегами, несамовитими течіями або ж закриті водосховища на кшталт озер, або море з незначним ухилом дна. Ловля в усіх цих випадках може здійснюватися фідером.

Котушки для фідера, як вибрати

Підбирати фідерні котушки з існуючого різноманіття, це як велике таїнство, затятого рибалки, який повинен вибирати потрібний аксесуар для тих цілей, що він перед собою поставив. Керуватися треба наступними параметрами:

 1. Передавальне число фідерної котушки, типорозміри.
 2. Особливості конструкції шпулі.
 3. Кліпса як неодмінний атрибут.
 4. Пристрій для запобігання «бороди».
 5. Фрикціони котушки для фідера.
 6. Бейтранер.
 7. Вага.
 8. Підшипники.

Перейдемо безпосередньо до розгляду вищевикладених параметрів виробу.

Передавальне число фідерної котушки, типорозміри

Ловля фідером передбачає досить далеке закидання снастей від 50 до 100 метрів, а в деяких випадках і більше. Якщо використовувати при цьому годівницю вагою близько від 80 до 120 грам, в моменти коли потрібно буде вибирати снасть, навантаження на фідерну котушку буде досить великим. Для того щоб вона прослужила досить довго, конструкція повинна бути з невеликим передавальним числом, тягова, яка дозволить при вивудженні знизити навантаження на весь фідерний механізм, таким чином, забезпечуючи його велику довговічність, а також і самого фідера.

Застосування тягової фідерної котушки особливо виправдано при риболовлі на водоймах з активною течією і при вивудженні великої риби типу коропових, де передавальне число може доходити до значень 4.1. Крім тягових котушок для фідера з передавальним числом близько 4.5, існують ще швидкісні, у них передавальне число, як правило, більше 5.1. Так, спортивна ловля рекомендується із застосуванням швидкісної котушки, як і ловля на невеликих особин. Останнім часом виробники намагаються вказувати передавальне число, але якщо його немає, то потрібно скористатися сайтом виробника для отримання цієї інформації.

Найбільш затребувані котушки розділяються за розмірами зокрема:

 • 2,5 тис.
 • 3 тис.
 • 4 тис.
 • 5 тис.
 • 6 тис.

Судячи з досвіду і за відгуками, велика частина рибалок вважають за краще вибирати котушки для ловлі фідером класу 4 тис. з діаметром шпулі 5,5 см. Можна, звичайно, застосовуючи фідер, вибрати діаметр і 2500 і 3000, але чим менше діаметр, тим більше навантаження , тим коротше ресурс. Необхідний хоч маленький, але запас по міцності застосовуваного оснащення, адже в житті, а тим більше на рибалці буває всяке. Тому перевага надається фідерній котушці з більшою шпулею і меншим передавальним числом.

Особливості конструкції шпулі

Так як мова пішла про шпулі, то хотілося б додати, що якщо на риболовлі будуть переважати далекі кидки, то потрібний вибір - це котушки для фідера з шпулею, з невеликим перепадом висоти між сердечником і бортиками. При закиданні менший бортик створює мінімальний опір збігання волосіні, тим самим збільшуючи фідерний закид. Зокрема, морська ловля, яка зазвичай передбачає далекі кидки понад 100 метрів, вимагає застосування шпулі конусного типу, їх ще називають короповими, щоб звести до мінімуму опір розмотування волосіні, чим збільшують дальність.

Невеликий перепад висоти і застосування моноліски забезпечить максимальну відстань. Ідеальним матеріалом, з якого повинна бути виготовлена ​​шпуля, є полірований метал або в крайньому випадку пластик або графіт. Потрібно вибирати металевий виріб, адже це довговічність і мінімальний індекс опору зльоту волосіні.

Кліпса як необхідний атрибут

Важливим елементом пристрою котушки для фідера є присутність кліпси. Вона обмежує фідерний закид. Бажано щоб вона була досить великих розмірів, що продиктовано зручністю користування. Конструкція кліпси буває різна, але, головне, щоб вона не різала волосінь і мала достатню міцність від висмикування її з корпусу.

Виробники, як правило, дають таку конфігурацію її краям, яка не дозволяє зруйнувати волосінь. На деякі кліпси встановлюють пружини, підсилюючи ефект утримання волосіні. Увагу також варто звернути на матеріал кліпси і прилеглу основу. Бажано мати пару пластик-пластик, щоб виключити можливість появи гострих кромок, або ж на металевих деталях повинні бути встановлені пластикові підкладки.

Пристрій для запобігання «бороди»

Щоб бути впевненим в тому, що ловля буде вдала і без всяких сюрпризів у вигляді «бороди» з волосіні, одним з факторів, що виключає цю пригоду, є наявність в конструкції котушки для фідера так званого нескінченного гвинта, що забезпечує правильне укладання волосіні .

Фідерна котушка повинна володіти цим необхідним елементом.

Фрикціони котушки для фідера

Питання фрикціона у кожного рибалки викликає свої асоціації. Одні люблять «короткі», тобто такі які функціонують швидко і жорстко, інші вважають за краще «довгі», що спрацьовують плавно і досить поступово. Регулювання у цих фрикціонів досягає від 3 до 3,5 обороту. Вибирати фрикціон потрібно керуючись не тільки особистими перевагами і звичками, але також і умовами риболовлі.

Ловля в жорстких умовах при сильній течії і важкій годівниці вимагає «довгий» фрикціон, що дозволяє уникати відлякуванню ривка повідця в момент початку вивудження, поступово збільшуючи зусилля затиску фрикціона, згладжуючи процес. Пристрої котушок розрізняються розміщенням фрикційних гальм, попереду або позаду. Принципового значення це не має. Існує думка, що задній ближче початківцям фідеристам, тому що полегшує вивудження здобичі, ну а переднє розташування більш досвідченим.

Бейтранер

Вибирати котушку з бейтранером необхідно тим, хто займається ловом великої риби типу короп, лин. При включенні він дозволяє звільнити її для вільного збігання волосіні при клювання великої особини, щоб вона не потягла фідер і не порвала снасті. Після клювання рибалка вимикає його і повністю бере під контроль процес вивудження. При лові дрібної риби бейтранер абсолютно не потрібен.

Вага котушки

Помилковою є думка, що чим котушка легше, тим краще. Вдала ловля передбачає застосування комфортної ваги в межах від 320 до 380 грам. З урахуванням тяжкості фідера і снасті виходить досить збалансована система, яка не перевантажує рибалку.

Підшипники

Говорячи про підшипники і їх кількість, можна відзначити, що хороші котушки для фідера іменитих фірм, оснащуються якісними підшипниками в кількості від чотирьох штук і більше. Звичайно, чим їх більше тим краще, але все ж це і зайва вага.

Таким чином, вибравши котушку, згідно з умовами, які вимагає майбутня ловля, фідерний уїк-енд має великі шанси бути вдалим.

 • Як вибрати котушку для фідера

Схожі статті

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Риболовля в вересні - окремий етап в житті кожного рибалки зі своїми тонкощами і особливостями. Погода як і раніше балує окремими теплими і сонячними днями, але процес лову стає більш складним. Вода в водоймах поступово стає прозорою, гірше працює підгодовування і звичні і перевірені приманки не завжди приносять стовідсотковий результат. А все це відбувається тому, що вересень і для самої риби є новим етапом в її житті.

Все про окуня

Все про окуня

Зазвичай, окунь досягає довжини 50 см і ваги до 2 кг, однак зустрічалися особини вагою до 4-5 кг. Але зловити такий екземпляр рідкісна удача і зловити його практично нереально. Найчастіше ловиться окунь до 300 грам, оскільки вже надто повільно зростає ця симпатична рибка і навіть таких розмірів досягає у віці 6-8 років.

Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш, або личинка м'ясної мухи, - популярна наживка серед рибалок. Але з пошуком її часто виникають труднощі. Найпростіший варіант - відвідати зоомагазин, так як навіть сільські жителі не завжди можуть похвалитися запасом настільки корисної наживки. Однак якщо ви відчуваєте себе справжнім рибалкою, вас має зацікавити розведення опариша в домашніх умовах. Таким чином, ви заощадите значну кількість грошей.

Що потрібно знати про ловлю ляща

Що потрібно знати про ловлю ляща

Лящ - це велика зграйна риба. Тіло його надзвичайно високе, сильно сплюснуте, спинний плавник дуже короткий і високий, анальний плавник довгий, починається якраз навпроти закінчення спинного. На череві, за черевними плавниками, є кіль, який покритий лускою. Велика луска щільно сидить в шкірі, маленький рот розташований в нижній частині тупуватого рила.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Котушка Salmo Blaster Feeder 1 FD

Котушка Salmo Blaster Feeder 1 FD

Котушка Salmo Blaster Feeder 1 безінерційна котушка бюджетного класу. Кращим буде використання з фі..

258 - 272Грн.