Як вибрати спінінг для далекого закидання

Є безліч чинників, що впливають на вибір снастей в конкретних умовах. Вибирати, які спінінги краще для далекого закидання, варто з урахуванням довжини, тесту, місця риболовлі, строю, типу пропускних кілець і т. д. Зазвичай використовується береговий спінінг для далекого закидання, який допомагає обловлювати далекі, перспективні ділянки стоянки риб. При риболовлі з човна недоцільно використовувати далекобійні снасті, так як є можливість зайняти будь-яку зручну позицію на відстані до 30 м. від уловистого місця.

Коли необхідне дальнє закидання?

Під час берегової риболовлі рибалка сильно обмежений і не має можливості ловити на великій відстані від берега. Навіть донка з спінінга не здатна забезпечити достатню далекобійність, якщо вудилище підібрано невірно. На рибалці з берега рибалка позбавляється мобільності пересування по водоймі. З класичними снастями вдається зробити закид до 40-50 м., і тільки при наявності достатнього рівня навичок та середньої довжини вудилища.

Спінінг для далекого закидання з берега корисний як на невеликих, так і великих річках. На струмках і річках з невеликою шириною русла далекобійні спінінги дозволяють ловити рибу з протилежного берега. Тактика особливо ефективна під час полювання за обережною рибою або при відсутності можливості підібратися до берега з іншого боку. На великих водоймах трофейні особини знаходяться на великій відстані, а також ближче до середини русла живуть глибоководні хижаки.

У половині випадків риболовлі на великих річках перспективне місце знаходиться на відстані 70, 100 або 120 м. Закинути приманку на подібну відстань неможливо, якщо не використовувати правильно обраний спінінг.

Спінінг на дальній кидок розрахований на облов:

 • руслових бровок;
 • глибоководних ям;
 • звалів і перекатів на великій глибині;
 • довгих канав;
 • затоплених дерев, яких віднесло далеко від берега або спеціально завезених посередині русла.

В подібних умовах снасті для далекого кидка мають вирішальне значення в результативності риболовлі. Без правильного вибору вудилища доведеться задовольнятися рідкісними клювання дрібних риб поблизу з берегом. Про трофейну риболовлю поруч з берегом говорити не доводиться, крім часу перед нерестового жору, коли риба не настільки розбірлива і припливає до берега в пошуках нерестовищ.

Характеристики та особливості далекобійних спінінгів

Щоб визначити, який спінінг для далекого закидання підходить краще за інших, важливо врахувати основні характеристики снасті. Всі елементи снасті повинні гармонійно поєднуватися і покращувати далекобійні параметри один одного.

Важливими елементами є:

 • котушка;
 • правильна волосінь;
 • відповідний тест бланка;
 • тип приманки;
 • оснащення і т. д.

Ключовим елементом є спінінг, він має найбільше значення в дальності закидання.

Багато рибалок дають свої рекомендації, як вибрати спінінг новачкові, на підставі досвіду. Більшість рибалок сходяться на думці, що вибір спінінгових вудилищ слід робити на підставі техніки риболовлі і характеристик спінінга.

Основні характеристики і опис спінінга для далекого закидання:

 • Довжина спінінга для далекого закидання має найбільший вплив на закид. У міру збільшення довжини вудилища зростають далекобійні характеристики, ускладнюється процес закидання і звужується кількість відповідних місць для риболовлі;
 • Строй. Правильний строй надає необхідну жорсткість вудилища і дозволяє доставляти приманку максимально далеко;
 • Тип пропускних кілець. З низькоякісними і вузькими кільцями відстань можливого закиду зменшується на 20-50%.

В асортименті багатьох виробників є ціла серія морських вудилищ, призначених для лову риби на великій відстані. Морські спінінги для далекого закидання коштують дорожче класичних варіантів, але відрізняються підвищеною міцністю і легко справляються з виведенням риб 10-30 кг. і більше.

Строй спінінга

Строй спінінга для далекого закидання - це важлива характеристика, її враховують однією з перших.

Залежно від строю вудилища розділяються на 3 основні класи:

 • швидкий лад - це своєрідні батоги, сильно згинаються при навантаженнях, але лише на верхівках;
 • середній лад призводить до вигину вудилища від середини палиці;
 • повільний лад призводить до вигину всій вудки.

Тепер виникає природне запитання: «Який же з них краще позначається на дальності польоту?» Професіонали і будь-які рибалки з досвідом відзначають, що кращі - вудилища з повільним ладом, з ними можна закинути оснастку най далі. Завдяки здатності гнутися по всій довжині, вони надають більше інерції приманці, працюючи за принципом пружини. Головним недоліком є ​​не достатня чутливість, рибалці не вдасться своєчасно і швидко виконати підсікання. Не завжди добре, але повільний лад вимагає велику амплітуду рухів.

Вудилища середнього ладу, що дозволяють виконувати далекі кидки на 100 метрів і більше, вимагають від рибалки наявність достатнього досвіду. У міру збільшення відстані закидання ускладнюється техніка. Незважаючи на велику складність у користуванні, з їх допомогою простіше виконати швидкий ривок вудкою.

Модель швидкого ладу, що дозволяє виконувати далекий кидок приманки, є професійним вудилищем, так як новачкові буде складно освоїти кидок. Вудилища досить жорсткі і не створюють необхідну інерцію, тільки довгі роки тренувань допоможуть закинути приманку в потрібному напрямку, на бажану дистанцію і в потрібну точку. Головною перевагою подібних «палиць» є висока чутливість і швидке підсікання.

Довжина спінінга

Довжина вудилища відноситься до ключових параметрів. Тільки довгий спінінг допоможе зробити дальній кидок, з вудилищем 2-2,5 м. далі 50 м. доставити насадку не вдасться. Довгі палиці забезпечують можливість великого замаху і збільшення дистанції закидання силою інерції. Мінімальна довжина спінінга для далекого закидання починається від 2,7 м. З таким спінінгом при наявності навичок вдається закинути приманку на 80-100 м. На річках із середнім розміром русла, на озерах, в затоках і т. д. Дистанції досить для облову більшості місць.

Довжина спінінга для далекого закидання варіюється в залежності від типу водойми:

 • переважно в якості далекобійних спінінгів використовують штекерні вудилища, що включають мінімум 3 коліна. Оптимальна довжина - 2,7-3,2 м, їх досить для більшості умов: будь-які озера, річки і водосховища;
 • ще довші вудлища використовуються при риболовлі на морі, їх довжина часом досягає 4,2 м. Риболовля на озерах не вимагає подібної довжини вудилищ. Великі моделі володіють великою вагою і менш маневрені.

Пропускні кільця

Вагоме значення має внутрішній діаметр кілець, їх кількість, розташування і якість. Головне завдання кілець зводиться до напрямлення, вирівнювання і утримання волосіні. Щоб волосінь пролетіла найбільшу дистанцію, кільця не повинні створювати зайве тертя, тому внутрішня поверхня повинна бути гладкою. Незважаючи на уявну не значимість моменту, це значно впливає на далекобійність снасті. Якщо волосінь треться об шорстке покриття 7-9 пропускних кілець, дальність закидання знизиться в половину. Мінімальний опір - це запорука далекого кидка.

Важлива і розстановка кілець на спінінгу для далекого закидання, вони повинні знаходитися строго по лінії, без будь-якого зсуву. Якщо кільця змістилися з осі, з'являється зайвий опір.

За якими критеріями краще вибирати кільця:

 • великий діаметр. Найбільші кільця знаходяться біля основи рукоятки, неподалік від котушки;
 • внутрішні вставки. Звертати увагу варто на матеріал, він повинен бути гладким і досить міцним. Кращими є титанові і карбонові вставки;
 • якість кріплення. Кільця і ​​бланк повинні виявитися нероздільними, зміщення призведе до складнощів закидання і необхідності повторних кидків;
 • чисельність кілець. Краще уникати моделей з надмірною кількістю кілець, але їх повинно бути досить, щоб волосінь рівномірно розподілилася по бланку і не створювала зайвого навантаження на верхівку.

Поради та рекомендації щодо вибору спінінгів для далекого закидання

Перераховані не всі правила, як вибрати спінінг для далекого закидання. Звертати увагу варто на:

 • тест вудилища. Спінінг для початківців зазвичай беруться важкий або надважкий, так як новачки схильні ставити занадто важкі приманки для спрощення кидка. В цілому професіонали беруть вудилища від середнього класу, в маркуванні позначається буквою М. Середній тест - 10-28 гр.;
 • тип приманки. Кращими на дальній кидок є джиг-головки і колебалки. При невеликих габаритах мають значну вагу. Легкі воблери, балансири і т. д. не вдасться доставити занадто далеко, довжину вудки можемо брати трохи менше, як і тест;
 • вид підходящої котушки. Більшість моделей пристосовані під різні типи котушок. Якщо спінінг буде в руках новачка, краще ставити безінерційну котушку, а у досвідченого рибалки кращі характеристики покаже мультиплікатор.

Техніка далекого закидання

Багато рибалок не знають, як зробити дальній кидок спінінгом, після перших невдалих спроб, хоча на перший погляд здається все просто. Правильну техніку доводиться відпрацьовувати не один десяток закидів. Доставити приманку на 60-80 м. здатний практично кожен рибалка після нетривалого навчання. Спінінгісти з досвідом і навичками здатні доставити приманку на відстань 100 м. і більше.

Як зробити дальній кидок спінінгом:

 1. Тактика кидка через спину. Краще виконати кидок силовим способом через голову. Тримаємо дужку жилкоскладача, поступово опускаючи приманку на 30-70% від довжини «палиці» і притискаємо волосінь пальцем. Відводимо спінінг за спину і відправляємо приманку в бажаному напрямку. Під час досягнення піку висоти, але до початку натягу волосіні, відпускаємо палець.
 2. Через бік. Техніка застосовується в умовах, коли навислі дерева не дозволяють закинути приманку через спину. Рухи подібні, але закид доводиться робити маховим рухом збоку.

Деякі правила:

 • вудилище краще тримати обома руками, щоб надати максимальне прискорення;
 • спускати волосінь краще на 1/2 або 2/3 довжини вудилища;
 • кут руху приманки повинен бути близько 45 °.

Не варто боятися, що спінінг зламається, він розрахований на значне навантаження і володіє запасом міцності.

З правильною далекобійною снастю і підходящою технікою вдасться добути чимало трофейних риб, що мешкають на відстані від берега. Одним з факторів досвідченості рибалки є дальність закидання снасті, тому варто починати розвивати навички з початку рибальського кар'єри.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як вибрати спінінг для далекого закидання

Схожі статті

Яку прикормку вибрати на лина

Яку прикормку вибрати на лина

Вельми складно домогтися клювання лина через особливості поведінки риби. Дана здобич обережна, полохлива, а дорослі особини ходять поодинці. Перераховані характеристики ускладнюють ловлю цієї всеїдної риби, а без прикормки лин попадається на гачок випадково і вкрай рідко. Прикормка для лина допомагає утримати бажану здобич на підгодованому місці. 

Особливості ловлі на резинку

Особливості ловлі на резинку

Резинка - снасть, давно знайома рибалкам. Вона дозволяє ловити на течії і в стоячій воді - як мирну рибу, так і хижаків. Ловля на резинку не відноситься до спортивних способів лову, однак може бути не менш захоплюючою.

Як ловити ляща осінню на фідер

Як ловити ляща осінню на фідер

Із завершенням літа багато рибалок переключаються з ловлі мирної риби на ловлю хижака, а між тим ловля на фідер восени мирної риби, в тому числі і ляща, не менше цікава.

Як ловити рибу на сало

Як ловити рибу на сало

Пошуки трофейних екземплярів часто призводять рибалку до необхідності випробувати нові і перспективні приманки. Нерідко використовуються такі незвичайні насадки, як ковбаса, суха кров, сало. Ловля риби на сало показує хорошу результативність, найкращий ефект має в холодну пору року, коли здобич плаває в пошуках поживного продукту. Ловля риби на сало з часником зручна, так як вдається одночасно взяти з собою провізію і приманку, а часниковий запах добре розноситься по водоймі, залучаючи його жителів.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Balance

Спінінг Favorite Balance

Спінінг Favorite Balance - вудилища від відомого виробника рибальських снастей складаються з восьми..

658 - 1 468Грн.

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Чудова, легка котушка виконана з алюмінієвого сплаву. Вісім шарико-підшипників високої якості, розс..

1595 - 1 815Грн.

Коробка EOS HW-L014B

Коробка EOS HW-L014B

Рибальські коробки допомагають істотно полегшити зберігання риболовецьких приманок і деяких інших р..

92Грн.

Дзвіночок металевий. Одинарний

Дзвіночок металевий. Одинарний

Дзвіночок одинарний з металевим затискачем. Можна поєднати з відвісним сигналізатором (свінгером). ..

10Грн.

Стілець EOS XYC-025D

Стілець EOS XYC-025D

Стілець від компанії EOS для відпочинку та риболовлі, з особливо-міцним каркасом, комфортним сидінн..

658Грн.

Стілець EOS YD06Y09

Стілець EOS YD06Y09

Стілець відрізняється підвищеним ступенем комфортності, широкою функціональністю і якістю виробницт..

664Грн.

Спінінг EOS Poseidon 19050. 5-35гр.

Спінінг EOS Poseidon 19050. 5-35гр.

Універсальне спінінгове вудилище Poseidon від компанії EOS, яке однаково добре працює з різними тип..

753Грн.

Гачки Kaida Baitholder

Гачки Kaida Baitholder

Модель гачка з довгою цівкою для ловлі на черв’яка. Добре тримає наживку, завдяки додатковим борідк..

17Грн.

Гачки Feima Carp M-1 Black Nickel. QB28471

Гачки Feima Carp M-1 Black Nickel. QB28471

Гачок Feima Carp виготовлений з надійного і міцного матеріалу, високовуглецевої сталі.Дана модель г..

14Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 135Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.