Як закидати спінінг

Закид спінінгової приманки - один з найважливіших елементів спінінгової ловлі. Саме з нього починається проводка, яка повинна привести до клювання. Правильна техніка закидання спінінга дозволяє посилати приманку на потрібну відстань і саме в те місце, яке необхідно. Тому, як правильно закидати спінінг, і присвячена ця стаття.

Вертикальне закидання

Основним і самим легким способом технічно, є вертикальне закидання спінінга. Крім того, цей спосіб дозволяє здійснювати самий дальній кидок приманки. Розглянемо, як закидати спінінг з безінерційною котушкою вертикальним закиданням.

Щоб його виконати, необхідно:

 • забезпечити звисання приманки (відстань між приманкою і тюльпаном) близько 30-40 см., відпустивши або підмотавши волосінь;
 • зачепити волосінь вказівним пальцем правої руки біля котушки так, щоб палець знаходився між серединою шпулі і переднім бортиком, а волосінь, перегинаючись через нього, утворювала прямий кут. Утримувати волосінь необхідно подушечкою пальця, а не згином;
 • відкрити дугу жилкоскладача;
 • відвести спінінг за спину, так щоб приманка була трохи вище рівня землі (або трави, якщо берег зарослий);
 • переконатися, що на траєкторії руху вудилища і приманки немає перешкод;
 • перевести погляд на точку, в яку буде здійснюватися закид;
 • швидким рухом у вертикальній площині здійснити закид, зупинивши вудилище трохи не доводячи його до горизонтального положення;
 • палець відпускає волосінь, коли вудилище пройшло вертикальне положення, але не дійшло до кута 45ᵒ до горизонту.

Якщо відпустити волосінь занадто рано, приманка піде високо вгору, а потім впаде недалеко від берега. При пізньому відпуску волосіні приманка з силою вдарить по воді практично під ногами спінінгіста. Правильний момент звільнення волосіні зазвичай легко вловлюється інстинктивно після десятка-другого закидів.

Відхилення приманки від точки
прицілювання вліво або вправо свідчить про те, що закид здійснювався не в
вертикальній площині.

Горизонтальний (бічний) закид

В ситуаціях, коли обстановка не дозволяє зробити вертикальне закидання, наприклад, ззаду знаходиться перешкода або низько над головою нависає крона дерева, застосовують бічний закид, який здійснюється в горизонтальній площині. Якщо порівнювати бічний закид з вертикальним, то можна сказати, що зазвичай він поступається в дальності і, особливо, точності.

Як виконується техніка горизонтального закидання

Багато в чому техніка виконання горизонтального закидання схожа з вертикальним закидом. Щоб виконати бічний закид, необхідно:

 • забезпечити звисання приманки близько 30 см. від кінчика вудилища;
 • попередньо зачепивши волосінь вказівним пальцем, відкрити жилкоскладач;
 • відвести вудилище в сторону, переконавшись, що на траєкторії його руху немає перешкод;
 • швидким рухом виконати закид, зупинивши рух вудилища в напрямку точки закидання;
 • волосінь звільняється, коли вудилищу залишилося пройти 40-50ᵒ до фінішного положення;
 • після падіння приманки в воду, жилкоскладач повертають в робоче положення і вибирають дугу з волосіні яка утворилася.
Скоригувати момент звільнення
волосіні легко по відхиленню падіння приманки від точки прицілювання. Якщо приманка
впала лівіше - волосінь необхідно звільняти раніше, правіше - пізніше.

Для збільшення дальності закидання можна здійснювати його не строго горизонтально, а трохи вгору.

Маятникове і катапультне закидання

У ситуаціях, коли дальність закидання невелика, а точність критична, можна скористатися маятниковим або катапультним закидом. Техніка їх виконання схожа з закиданням звичайної маховою вудки. Така техніка закидання дозволяє ловити в самих обмежених умовах - на зарослих чагарником берегах або серед стіни очерету. Застосовують цю техніку і при лові з човна у вікнах заростей латаття.

Як здійснити маятниковий закид

Маятниковий закид здійснюється за рахунок інерції приманки. Для закидання звис волосіні повинен бути трохи більше довжини вудилища. Утримуючи приманку в лівій руці, правою роблять змах нагору одночасно відпускаючи приманку. Волосінь відпускають в момент, коли приманка потягне її вперед.

Також цей закид можна здійснити, просто розгойдавши приманку подібно до маятника і відпустивши волосінь в потрібний момент.

Як здійснити катапультний закид

Катапультний закид багато в чому схожий з маятниковим, але його дальність збільшується за рахунок використання пружних властивостей вудлища. Звис волосіні роблять трохи менше і, потягнувши приманку, згинають кінчик вудилища. Зрозуміло, важливо не перестаратися і не зламати спінінг в гонитві за дальністю закидання.

Закид проводиться аналогічно попередньому варіанту, посилаючи вудилище вперед-вгору і відпускаючи приманку. При цьому вудилище, розпрямляючись, додасть приманці додатковий імпульс, подібно катапульті. Саме це і стало причиною такої назви.

Як робити дальній кидок спінінгом

Як уже згадувалося, іноді дальність закидання стає вирішальним фактором. Особливо вона важлива при береговій ловлі.

На дальність закидання впливає цілий ряд факторів:

 • довжина вудилища і його лад;
 • вид котушки, її розмір і форма шпулі;
 • якість намотування волосіні і її діаметр;
 • діаметр і розташування пропускних кілець;
 • техніка закидання і навколишні умови.

Розглянемо ці фактори докладніше, з урахуванням того, що про кожного з них будемо говорити за інших рівних умов.

Довжина вудилища

Цілком очевидно, що чим довше вудилище, тим більше дальність закидання. Однак це правило працює тільки в певних межах. Через особливості матеріалу (навіть високо-модульного графіту) спінінг довжиною більше 4-5 м. буде або занадто м'яким і мати велику інерцію, або занадто важким і призначеним для приманок масою більше 100 гр.. Саме такими є серф-кастингові вудилища, є граничними в дальності закидання з точки зору як технології виготовлення, так і фізичних можливостей людини. Оптимальна ж довжина вудилища спінінгів для далекого закидання 2,7-3,3 метра.

Строй і тест вудилища також впливають на дальність закидання. Прийнято вважати, що для далекого закидання походять вудилища з повільним ладом, проте останнім часом якісні вудилища з швидким ладом практично зрівнялися з «повільними» в цій здатності.

Що стосується тесту, то бажано, щоб вага приманки потрапляла в діапазон між серединою і верхньою межею реального тесту вудилища.

Розмір котушки

Розмір котушки повинен відповідати вудилищу для забезпечення балансу всієї снасті. І чим більше діаметр шпулі, тим більша дальність закидання. В сучасних безінерційних котушках використовуються різні конструктивні рішення для збільшення дальності закидання. Наприклад, котушки зі шпулею long cast у вигляді подовженого конуса, вироблені вперше фірмою DAIWA, і випускаються сьогодні цілим рядом виробників.

Правильне намотування волосіні

Якісне намотування волосіні має не менш важливе значення для дальності закидання, ніж діаметр і форма шпулі. По-перше, воно дозволяє здійснювати намотування волосіні практично врівень з бортами шпулі, що знижує тертя скидання волосіні об передній бортик. По-друге, при неякісному намотуванні волосіні верхні шари можуть провалюватися між нижніми, що призводить не тільки до істотного падіння дальності закидання, але і частого утворення борід.

Необхідно пам'ятати, що дальність закидання збільшується зі зменшенням діаметра волосіні.

Пропускні кільця

Діаметр, розташування і кількість пропускних кілець на бланку вудилища має бути таким, щоб не тільки рівномірно розподіляти навантаження при виведенні риби, але і мінімізувати тертя волосіні в кільцях при закиданні. Також важливо, щоб вставки кілець були добре відполіровані.

Техніка закидання

Правильна техніка закидання дозволяє використовувати можливості, закладені в спінінговій снасті, в повній мірі. Дещо легкі приманки з поганою аеродинамікою - воблери, неогружені слаги і т. д. - краще закидати вудилищем з параболічним (повільним) ладом, а сам рух закидання повинен бути швидким, але не різким. Для закидання приманок які добре летять - блешень, пількерів, твістерів на «вухатих» грузилах - краще підходить різкий закид вудилищем з швидким ладом. Також він підходить і для закидів проти вітру.

Як робити точний закид спінінгом

Точність спінінгового закидання не менш важлива, ніж його дальність. Особливо це проявляється при риболовлі на сильно зарослих водоймах, ловлі жереха «на сплеск», проводці впритул до різних перешкод і т. д.

Щоб зробити точний кидок, необхідно:

 • вибрати орієнтир, в напрямку якого закидатиметься приманка;
 • зробити закид із зусиллям трохи більше необхідного, так як сильніший закид можна скорегувати, а слабший - ні;
 • пригальмувавши збігаючу зі шпулі волосінь вказівним пальцем, опустити приманку в потрібну точку. Одночасно використання цієї техніки забезпечує усунення дуги з волосіні.

Основні помилки при закиданні спінінга

При здійсненні закидів в їх техніці нерідко зустрічаються помилки. Особливо часто їх роблять новачки, які тільки починають освоювати спінінгову ловлю.

Спробуємо розглянути найпоширеніші з них:

 • спроба зробити закид, коли не відкритий жилкоскладач - найчастіше призводить до «відстрілу» приманки, а іноді і до поломки вершинки вудилища;
 • дуга жилкоскладача закривається поворотом ручки котушки, а не рукою. Така дія призводить до передчасного виходу котушки з ладу, а саме частим довільним закриттям жилкоскладача під час закидання;
 • волосінь під час закидання притискається пальцем до бланку вудилища, що не дозволяє легко скинути її з подушечки пальця. Веде до запізнювання звільнення волосіні і як наслідок - скорочення дальності закидання;
 • під час закидання рибалка вкладає всю силу, навіть якщо в цьому немає необхідності. Це веде до швидкої стомлюваності, крім того, страждає точність закидання.

Щоб уникнути цих та інших помилок, можна зняти свою техніку закидання на відео і порівняти з еталоном, в якості якого можна вибрати одного з провідних спінінгістів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як закидати спінінг

Схожі статті

Як оснастити спінінг

Як оснастити спінінг

Ловля спінінгом хижої риби може бути захоплюючою і результативною, однак снасть повинна відповідати вимогам лову, а всі її елементи - гармоніювати між собою. У статті розглянемо, як правильно зробити оснастку спінінга, щоб ловля була ефективною.

Як ловити рибу фідером на річці при течії

Як ловити рибу фідером на річці при течії

Фідерні снасті показують хороший результат при використанні на річках з будь-якою течією, в тому числі на бистрині. Риболовля фідером на річці зі швидкою течією - складний процес, так як рибалці доводиться стежити, щоб не зносило годівницю і корм вимивався з помірною швидкістю, тільки поблизу від снасті. Також складно знайти місце, багате рибою.

Як насаджувати кукурудзу на гачок

Як насаджувати кукурудзу на гачок

Кукурудза це ефективна і популярна насадка, вона користується попитом при ловлі коропа. Серед насадок займає почесне місце, так як придатна для лову весь рік. Крім класичного рецепту використання кукурудзи багато рибалок виготовляють своєрідні суміші. Способи насадження також бувають різні, їх змінюють залежно від умов, способу лову і типу риби.

Як ловити ляща на фідер

Як ловити ляща на фідер

Лящ - добре знайомий рибалкам представник сімейства коропових. Ця зграйна промислова риба широко поширена і є досить численною. Завдяки своїм розмірам і обережності лящ є бажаним трофеєм для більшості любителів риболовлі. Його ловлять різними поплавковими і донними снастями, серед яких особливе місце займає фідер.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

839 - 935Грн.

Шнур Favorite X1 PE 4x 150m (orange)

Шнур Favorite X1 PE 4x 150m (orange)

Рибальський шнур Favorite X1 виготовляється на заводі в Японії за замовленням компанії Favorite і ..

362 - 405Грн.