Куди рухається риба після клювання?

Яким чином риба може самостійно засіктися на гачок? Звичайно ж, не з цікавості. Наприклад, карпятники в донній ловлі використовують важкі (100-150 гр.) вантажі, що дозволяє рибі впевнено самозасіктися. У той же час є винятки, коли короп, взявши бойл, пропливав кілька метрів, тягнучи за собою важкий вантаж, а потім безкарно випльовував гачок. Але то коропова ловля. А що ж з фідером? А в фідері застосування понад важких вантажів і товстих лісок не вітається. Для звичайних ляща і густери крупне оснащення буде зайвим. Тому самозасікання потрібно шукати в інших місцях:

  • використання плетінки яка не розтягається
  • застосування оснасток із ковзним вантажем
  • установка вудилища в тримачі таким чином, щоб відпрацьовував тільки кінчик.

Підібрати «правильний» вантаж

Як би нам не хотілося, але найчастіше клювання ми бачимо, коли гачок вже в пащі риби і вона пропливла деяку відстань, зрушивши з місця годівницю. Взявши гачок, риба може піти в будь-якому напрямку щодо годівниці. На жаль, клювання «на провисання», коли риба йде до берега, реалізувати складніше. Як з усім цим бути? Коли клювання обережне, а сходів багато, я поступаю наступним чином: поводок в'яжу короткий 10-15 см, замість годівниці ставлю вантаж, а підгодовування закидаю з руки (якщо дозволяють умови) або за допомогою прикормочної ракети чи рогатки. Весь секрет у правильному підборі ваги грузила (Нагадаю: йдеться про ловлю на течії! У стоячій воді специфіка своя. У виграші буде тонка плетінка і легка годівниця): воно повинно триматися на дні, а невеликою потяжкою риби відразу зриватися з місця. Подібний спосіб використовують в зимовому поплавку: огрузка така, що риба не відчуває ніякої ваги.

Фідерне клювання

Як вже говорилося вище, передбачити напрямок руху риби після клювання складно: з гачком в пащі вона може піти в будь-яку сторону. По поведінці кінчика вудилища рибалка судить про те, що відбувається під водою.

Виходячи з власного досвіду, я умовно виділив чотири напрямки: «від берега», «до берега», «проти течії» і «за течією». Найвдаліша зона «від берега» - шанс само-засікання тут 90%;). Вся справа у фізиці процесу: виграє зона, натяг волосіні в якій сягає до прямого кута по відношенню до берега.

Також є різниця «за» і «проти» течії. За течією годівницю пересувати легше (менший опір), ніж проти течії, значить і шанс само-засікання нижче. Чому тільки 50-60% успіху? Це через гіршу сигналізацію кінчика при даному виді пересування. Майже мертва зона "до берега» отримала лише 30%. Здавалося б, і течія не заважає, і кут до берега потрібний. Але клювання на провисання реалізувати складніше тому що неможливо визначити потрібний момент підсічки.

  • Куди рухається риба після клювання?

Схожі статті

На який силікон ловити?

На який силікон ловити?

Рибалки люди забобонні, і якщо на якійсь твістер вчора взяли пару непоганих щупаків, сьогодні на поводок поставлять того ж хробака. А якщо кльову не буде, то змінять місце, а не приманку.

Як ловити карася на літню мормишку

Як ловити карася на літню мормишку

Хто говорив, що карась байдужий до літньої мормишки ?! Практика показує зворотне: в розпал літа, після травнево-червневого жору, карась ігнорує поплавок з донкою, і саме чутлива мормишка допомагає піти від нуля.

Мандула – уловиста приманка

Мандула – уловиста приманка

Давно помічено, що риба охочіше бере приманку, яка під час паузи стає вертикально, імітуючи рибку яка годується. Цю особливість добре імітує поролонка і більшою мірою мандула. Про цю незвичайну приманку піде мова.

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Починаючим рибалкам найчастіше пропонують використовувати «грубуваті, але надійні» снасті. Але затримуватися на цьому етапі не треба! Ви все ще ловите на товсту волосінь? Тоді ми йдемо до вас!