Як зробити донку своїми руками

Існує категорія рибалок, що віддають перевагу виключно донній снасті. Їх вибір пояснюється тим, що зловити на дні велику рибу більше шансів. Та й сам процес лову і виведення відрізняється від поплавкового лову. Донна снасть має свої особливості, що дозволяють насолоджуватися ловом на далеких дистанціях.

Донні снасті з вудилищем

Найпоширенішою «донкою» вважається снасть з вудилищем. Її називають початковим видом фідерної снасті. Вона являє собою просту закидачку, де можуть використовуватися будь-які котушки і вудилища. На шпулю намотують велику кількість волосіні, щоб робити закиди на сто і більше метрів. До кінця волосіні кріплять вантаж або годівницю, прив'язують повідці з гачками.

Щоб донка своїми руками була виготовлена ​​правильно, необхідно виконати основну вимогу до гачків, повідків і основної волосіні - вони повинні відповідати величині передбачуваного улову. Так як снасть розрахована на піймання великих екземплярів, використовувати плетений шнур не рекомендується. Він не в змозі амортизувати сильні ривки великої риби. Вага вантажу вибирається в залежності від дальності закидання.

Донні снасті без вудилища

Розібратися, як зробити донку без вудилища, зовсім нескладно. Є кілька видів таких закидушок:

 • Волосінь з мотовильцем. На ньому вона зберігається і транспортується. Закид здійснюється вручну. При гарній вправності його дальність не поступається закиду вудилищем.
 • До донних снастей відноситься і «резинка». Між основною жилкою і грузилом вставляється амортизатор у вигляді еластичної резинки. На початку риболовлі вантаж завозиться в човні на дальню дистанцію. Донка «резинка» дозволяє зняти рибу без повного вилучення снасті з води.
 • «Кільце». Тут знадобиться човен. З нього на дно опускається великий обсяг підгодовування. Там воно перебуває впродовж всієї рибалки. Поруч опускаються гачки з наживкою. Щоб вони розташовувалися ближче до підгодовування, використовується спеціальне кільце.

Монтаж закидушки

Намотавши волосінь на мотовильце, на неї встановлюється вантаж вагою до 50 г. Повідці з гачками в'яжуться від вантажу на відстані 20 см. Між ними має бути така ж відстань. Гачки розташовуються вище вантажу. Передбачається і установка трубки проти-закручувача.

Монтаж «резинки»:

 • прив'яжіть до вантажу відрізок мотузки близько 1 м;
 • мотузку прив'яжіть до резинки;
 • основну волосінь закріпіть з іншого боку амортизатора;
 • відступивши від резинки два метри, зробіть кілька петель під повідці;
 • на відстані 20-30 см одна від одної змонтуйте повідці з гачками.

Роль вантажу грає переплавлений свинець. Довжина гумового амортизатора вибирається залежно від того, наскільки далеко рибалка здатний завести вантаж. При розтягуванні резинка здатна збільшуватися до п'яти разів.

Виготовлення донки з годівницею

Годівниця дозволяє залучити рибу до гачків. Її значна вага дозволяє відмовитися від вантажу. При виготовленні такої снасті для лову риби враховуються деякі чинники:

 • вудилище для донки повинно мати тест, відповідний важкому оснащенні;
 • рекомендований діаметр волосіні близько 0,3 мм;
 • використовуйте потужну котушку, що вміщає близько 150 м волосіні;
 • вибір годівниці залежить від особливостей дна і особистих переваг.

Популярні види годівниць

Збираючи донні снасті своїми руками, підбираються потрібні види годівниць. Їх існує кілька. Розрізняються вони своєю конструкцією, але призначення у всіх одне - приманити рибу. Найбільш популярні годівниці:

 • «Пружина». Сюди набивається підгодовування, яка розкисає у воді і створює каламутну хмару яка приманює рибу. Завдяки високій ефективності і дешевизні така годівниця використовується багатьма шанувальниками донних снастей. Вона застосовується при лові на річці і в стоячій воді.
 • Макушатник. Тут до грузила кріпиться шматок макухи. Вона довго розкисає у воді, залучаючи всю мирну рибу. Закріплюється брикет макухи різними способами. Тут використовуються звичайні резинки або вузол який сам затягується. На гачках використовуйте пінопласт.
 • «Соска». Годівниця передбачає наявність відразу кількох гачків. Вони ховаються в щільно набите підгодовування. Гачки всмоктуються разом з кашею. Оснащення використовується без наживки.

Універсальна донна снасть

Універсальною «донкою» називається звичайна годівниця-пружина з двома-трьома гачками. Використовується при ловлі коропа, ляща, карася та іншої мирної риби.

Передбачає використання міцного вудлища, здатного виводити трофейні екземпляри. Збираючи снасті своїми руками, рекомендується застосовувати досить товсту основну волосінь діаметром до 0,4 мм, потужні гачки. Котушка повинна володіти «тяговими» характеристиками, так як при виведенні крупної риби швидкість не потрібна.

Допускаються видозміни в залежності від видів риби і умов, в яких доводиться ловити:

 • при великій кількості трави і корчів на дні водойми, до годівниці прив'язується один гачок, що зменшує кількість зачепів;
 • донна снасть для лову на течії передбачає використання важкої годівниці закритого типу;
 • крім кінчика фідерного вудилища, роль сигналізаторів клювання грають дзвіночки, сторожки і кивки.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як зробити донку своїми руками

Схожі статті

Особливості матчевої ловлі

Особливості матчевої ловлі

Матчева вудочка – високо-спортивна поплавочна снасть, що дозволяє ловити рибу на значній відстані від берега. Звідси і походить її назва (англ. Match rod - вудилище для змагань). Для того щоб ловля на матчеву вудку була максимально ефективною, необхідно її правильно скомпонувати.

На що ловити карася весною

На що ловити карася весною

На початку весни карася зловити складно, але можливо. Кращий кльов починається після середини весни, приблизно з кінця квітня, і триває до нересту. Риба тільки пробуджується після зими і відчуває голод, який складно вгамувати в природних умовах через нестачу корму.

Ловля на джиг для початківців

Ловля на джиг для початківців

Джиг - спінінгове оснащення, що дозволяє шукати рибу в придонних шарах. Такий спосіб використовується на судака, щуку, окуня та інших хижаків. Джигова ловля дає можливість обловлювати русла, ями, закорчовані місця. Тут джигові приманки оснащуються вантажем, розташованим в передній частині. Під його вагою вони опускаються на дно, виконуючи своєрідну гру. Привертаючі рухи приманки виконуються підмоткою волосіні і рухами вудлища.

Як ловити плотву на фідер

Як ловити плотву на фідер

Плотва - один з основних об'єктів фідерної ловлі. Це пояснюється її численністю і широким поширенням. Плотву можна знайти практично у всіх водоймах, крім гірських річок, пересихаючих річечок і струмків, а також заморних ставків. Ловля плотви на фідер може бути як дуже простою - під час весняного ходу, так і складною - при низькій активності риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Білий

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Білий

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

129 - 231Грн.

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка з заднім фрикціоном Cobra (Кобра) відмінна бюджетна модель, яка прекрасно підійде для почат..

125 - 176Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 136Грн.