Як зробити донку з спінінга

Донка з спінінга з годівницею, а, точніше, з вудилища оснащеного котушкою і пропускними кільцями, з'явилася в процесі удосконалення звичайної закидушки. Вона дозволяє закидати оснастку далі і точніше, а також забезпечує зручність при виведенні риби або вимотування снасті для перезакидів.

Донку з спінінга використовують у випадках, коли:

 • спінінгове вудилище є єдиним у початківця рибалки;
 • рибалка ловить донними снастями з годівницею від випадку до випадку - наприклад, під час весняного ходу плотви;
 • коли під час риболовлі необхідно змінити спосіб лову.

Як зробити донку з годівницею

Пристрій снасті - очевидний. Вона складається з вудилища, котушки (як правило, безінерційної), основної жилки, годівниці, повідка і гачка. Для зручності лову часто використовують додаткову фурнітуру - карабінчики, вертлюжки, протизакручувач, гумові стопори і т. д.

Виготовлення своїми руками, необхідні матеріали

Розглянемо докладніше, як зробити донку з спінінга. Для того щоб зібрати снасть, необхідно підготувати такі її складові:

 • вудилище - підходить як штекерне, так і телескопічне. Цілком допустимо використання склопластикових вудилищ, так як чутливість бланка і вага вудилища не надто важливі. Якщо вибір не обмежений тим, що вже є в наявності, слід вибрати вудилище довжиною 2,70-3,20 м. і тестом не менше 20-40 гр., а краще - 50-80 гр. Треба відзначити, що спінінги легкого і надлегкого класу для лову з годівницею не підходять. Спроба закинути годівницю, набиту підгодовуванням, спінінгом з верхньою межею кастингу до 12-15 гр. призведе до поломки вудилища навіть при самому акуратному закиданні;
 • котушка - для ловлі спінінгом з годівницею повинна володіти, скоріше, тяговими, ніж швидкісними характеристиками. Розмір котушки зазвичай 3000-4000, якщо не планується ловля великого коропа або сома;
 • волосінь або шнур - для донного лову краще використовувати плетену волосінь. Вона краще передає клювання і менше зноситься течією. При використанні монофільних лісок вибирають ті, що мають мінімальну еластичність;
 • годівниця - елемент снасті, що відповідає за доставку підгодовування в місце лову. Використовують як фабричні, так і саморобні годівниці. По конструкції годівниці можна розділити на:

сітчасті - використовуються найчастіше. Вони можуть бути виготовлені з металу або пластику. Для лову на течії використовують три - або чотиригранні годівниці, а в стоячій воді - циліндричні;

відкриті - застосовуються для лову коропа, карася і ляща на в'язкі прикормки і макухи. До них відносяться як традиційні макушатники і пружина, так і сучасні «метод» і «флет» годівниці;

для живого корму - можуть бути як у вигляді перфорованої ємності, так і крупнопористої губки;

Вибираючи годівницю, треба врахувати, що її вага порожня і заповнена підгодовуванням істотно відрізняється:

 • поводок - для його виготовлення використовують як звичайну волосінь, так і флюорокарбон. Останній менш помітний у воді, але має меншу міцність в порівнянні зі звичайною моноліскою. Застосування флюорокарбонових повідків має сенс тільки при лові обережної риби в прозорій воді;
 • гачок для лову з годівницею краще вибирати з фідерних серій провідних виробників. Для лову коропа і білого амура використовують коропові гачки з товстого дроту;
 • фурнітура для монтажу - карабінчики, вертлюжки, заводні кільця - не є обов'язковими, але роблять використання монтажу зручнішим. Вони перешкоджають перекручуванню волосіні, дозволяють легко замінити годівницю і т.д. Ці елементи краще застосовувати мінімально допустимого розміру.

Основні етапи складання донної вудки

Збірка донної вудки здійснюється в тому ж порядку, що і спінінг - приводимо вудилище в робоче положення, приєднуємо котушку, пропускаємо волосінь через кільця. Головна відмінність - у використовуваних оснащеннях.

Кріплення годівниці може бути як глухим, так і ковзним. Ковзний монтаж більш чутливий, так як зусилля при клюванні передається безпосередньо від гачка до вудилища. Глухий монтаж частіше використовують з важкими годівницями (від 70 гр.) - їх вага забезпечує самопідсічку риби.

На сьогоднішній день існує безліч варіантів монтажу снасті з годівницею, але всі їх можна звести до трьох груп:

 • Оснащення «інлайн» - волосінь протягується крізь отвір в годівниці, після чого до неї через карабін з вертлюжком прив'язується повідець.
 • Петльові оснащення - симетрична петля, асиметрична петля і петля Гарднера. Вони в'яжуться з досить товстої волосіні, після чого встановлюються на донку.
 • Оснащення з протизакручувач. Найчастіше використовують трубочку, але можливе використання відводу-коромисла з пружною дроту.

Як ловити рибу на донку з годівницею

Ловля починається з вибору місця. Для лову з годівницею краще вибирати місця з рівним і твердим дном. Бажано, щоб поруч з місцем лову була якась аномалія, яка приваблює рибу - яма, підводний горбок, руслових брівка. Для лову вибирають місця, в яких відсутні глухі зачепи.

Перед початком лову зазвичай роблять 10-15 прикормових закидів. Надалі снасть перезакидувати через кожні 5-7 хвилин, навіть якщо немає клювань. Консистенція підгодовування повинна бути такою, щоб вона витримувала закид, але повністю вимивалася за час між закиданнями.

Клювання може виглядати як тремтіння кінчика вудилища або як один або кілька сильних ударів. Підсікати рибу треба швидким плавним рухом. Занадто сильний ривок може привести до обриву повідця або порвати губу риби.

Закид годівниці в одне і те ж місце

Результати лову поліпшуються, якщо підгодовування концентрується в одній точці, а не розсіюється по великій площі. Для закидання годівниці в одне і те ж місце необхідно вибрати орієнтир - дерево на протилежному березі, острівець очерету та ін. Коли годівниця після першого закиду впаде на дно, треба вимотати слабину волосіні і зафіксувати її кліпсою на шпулі або канцелярською гумкою. При виконанні наступних закидів для уникнення різкого ривка від зупинки годівниці, необхідно під час польоту оснащення підняти вудилище вертикально і утримувати його в розслабленій руці. Це дасть можливість амортизувати ривок, коли волосінь натягнеться годівницею і потягне вудилище.

Чи варто застосовувати будь-який індикатор клювання

При донній ловлі клювання проявляється, як рух волосіні і коливання кінчика вудилища. Якщо риба активна і клювання добре помітні, необхідності в додатковому індикаторі клювання немає. Однак при обережних клюваннях краще використовувати маятниковий або кивковой сигналізатор, так як гнучкість кінчика важкого спінінгового вудилища недостатня для фіксації клювання.

Електронні сигналізатори в такому лові краще не використовувати. Вони ефективні тільки в поєднанні з короповими снастями і спеціальними підставками. Крім того, ціна якісного сигналізатора порівнянна з ціною бюджетного фідерного вудилища.

Застосування дзвіночків при лові з годівницею виправдано тільки вночі, або в разі якщо необхідно відволіктися від снасті. Щоб дзвіночок не дзвенів під час виведення риби, його прив'язують товстою волосінню до підставки під вудилище або спеціально вбитого кілочка, а кріплять до снасті за допомогою скріпки в пластиковій ізоляції. У момент підсічки волосінь натягується і зриває дзвіночок з вудилища. Вона ж не дає йому загубитися.

Яку рибу можна зловити на таку снасть?

Трофеєм при донній ловлі може стати будь-яка риба від уклейки до сома, зрозуміло, якщо вона мешкає в місці лову. У ставках і озерах донкою з годівницею зазвичай ловлять карася і коропа. Іноді при їх ловлі попадається лин.

Навесні в річках і водосховищах донку з годівницею застосовують для лову риби під час її масового ходу, таких як плотва, синець, чехоня, лящ. Влітку і восени частіше ловлять густеру, ляща, язя, сазана. В якості прилову трапляються окунь, йорж, головень, сом. Зрідка на хробака може клюнути судак або щука. Правда, клювання щуки найчастіше закінчується відкушеним повідцем.

Незважаючи на те що донка з спінінга з годівницею може бути досить ефективною, краще використовувати спеціально створені для такого лову снасті - коропові, фідер і пікер.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як зробити донку з спінінга

Схожі статті

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Кожен рибалка мріє піймати білого амура. Ця риба досягає значних розмірів. У багатьох випадках такий улов виявляється трофейним. Рибалка отримує справжнє задоволення від ловлі такого гіганта. Адже його піймання - справжня подія, про яку рибалка пам'ятає все життя. Поплавкова вудка на білого амура дає хороші результати, так як ця риба часто знаходиться в верхніх шарах води.

Що таке оснастка дроп-шот на судака

Що таке оснастка дроп-шот на судака

Відносно новим віянням із Заходу стало оснащення дроп-шот. Його популярність і затребуваність обумовлена легкістю монтажу і ефективністю при ловлі хижаків великих розмірів. Ключовою відмінністю дроп-шот оснастки на судака з живцем і силіконовими приманками є вертикальне розташування приманки. Переважно в ролі наживки використовується твістер або силіконовий хробак. Краще застосовувати оснащення для лову в прибережній області і на глибоких ділянках водойми.

Яку волосінь вибрати для спінінга

Яку волосінь вибрати для спінінга

Підібрати волосінь до спінінга, беручи до уваги умови лову, а також інші характеристики - завдання не з простих навіть деяким досвідченим рибалкам, не кажучи про новачків. Само собою зрозуміло - підібрати універсальний тип волосіні можна, але беручи до уваги деякі рекомендації, прийти до компромісного рішення цілком реально.

Як зробити плаваючі бойли своїми руками

Як зробити плаваючі бойли своїми руками

Бойли - популярна насадка, що дає надію на піймання великої риби. Вона представлена у вигляді кульки різних діаметрів. Завдяки використанню різних компонентів, він має різні кольори і аромати. У складі присутні рослинні і тваринні компоненти. Існують тонучі, нейтральні і плаваючі бойли. Кожен з цих варіантів використовується в залежності від умов лову. У більшості випадків саме плаваючі бойли здатні стати максимально помітними. Багато рибалок віддають перевагу цьому варіанту.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка з заднім фрикціоном Cobra (Кобра) відмінна бюджетна модель, яка прекрасно підійде для почат..

125 - 176Грн.

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Вбивця карася - популярне серед рибалок донне оснащення для лову карася і дрібного коропа. Вбивця к..

14 - 16Грн.

Спінінг телескопічний Kalipso Navigator Pro

Спінінг телескопічний Kalipso Navigator Pro

Спінінги універсального призначення Kalipso Navigator Pro - це продовження легендарних спінінгів Ап..

365 - 610Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.