Як зробити фідерну снасть своїми руками

Рибалки використовують різні варіанти вилову риби, серед них є і фідерна ловля. Цей спосіб показав позитивні результати, що стало причиною його величезної популярності. При набутті певних знань фідерне оснащення своїми руками може бути виготовлена ​​швидко і якісно. Ця уловиста снасть обов'язково прийдеться вам до душі.

Не кожен знає, що таке фідер для риболовлі. Але досвідчені рибалки вже давно оцінили переваги цього способу. Фідер - вдосконалена донна снасть. Головна відмінність - це наявність спеціальної годівниці з підгодівлею. Протягом тривалого часу вона привертає підводних мешканців каламутною хмарою. Якщо правильно підібрати годівницю, волосінь і вудлище, закидати снасть можна в три рази далі, в порівнянні зі звичайною донною снастю. Щоб правильно зібрати фідерну снасть своїми руками, потрібно ознайомитися з деякими правилами цього способу лову.

Фідерне вудилище - що це таке?

Вудилище для фідера розроблялося з урахуванням всіх особливостей цього виду лову. Змінний кінчик і велика кількість кілець - основні відмінності фідерного вудилища. Не можна порадити якийсь конкретний фідер, адже кожна рибалка може проходити в різних умовах.

Але є основні моменти, на які варто звертати увагу:

 • Тест. Він визначає навантаження, на яке розраховано вудилище. Тут все залежить від ваги застосовуваної годівниці. Якщо вона буде легше мінімального значення тесту, чутливість фідера знизиться. Перевищення вагою годівниці верхнього показника тесту викликає ймовірність поломки вудилища. Годівниці можуть мати невелику вагу - до 30 гр. Є і більш важкі вироби вагою 120-150 г. Одна з головних характеристик фідера - це ловля на далекій дистанції. Тому рекомендується використовувати більш важкі годівниці, для яких значення тесту повинні бути високими. Для початківців 60-100 г буде достатньо.
 • Довжина фідерного вудилища. Вироби, призначені для фідерної ловлі, мають довжину від 2,7 м. Для лову на наддалеких дистанціях можна звернути увагу на вудилища до 4 м. Існують екземпляри довжиною до 4,8 м. Однак їх використання виправдане для річки з сильною течією, коли необхідна вертикальна установка вудилища. Завдяки цьому ділянка волосіні, що знаходиться у воді, буде меншою. Оптимальна довжина фідера - 3,6-3,9 м. Така довжина зручна у використанні і дозволяє доставляти приманку на великі відстані.
 • Строй фідерного вудилища. Тут важливу роль грають розміри риби, яку припускаєте ловити. Якщо у водоймі дрібна риба, підійде швидкий лад, який має більшу чутливість. Початківцю рибалці підійде фідер середнього ладу. Він не буде відчувати незручностей під час закидання, а при виведенні крупної риби сильні ривки будуть пом'якшуватися.

Вибір котушки

Безінерційна котушка стане для фідера кращим вибором. Перевагу краще віддати масивному і міцному виробу, адже снасті для фідера розраховані на велику рибу. Правильний вибір котушки забезпечить не тільки успіх на рибалці, а й отримання задоволення від комфортної ловлі.

Тут потрібно враховувати важливі моменти:

 • Розмір котушки. Для фідера оптимальний показник від 2500 до 4500.
 • Матеріал шпулі. Часто це графіт або легкий метал. У деяких комплектах присутні обидва варіанти.
 • Передавальне число. Цей показник визначає кількість оборотів, які шпуля робить при одному обороті рукоятки. Високе передавальне число вказує на швидкісну котушку. Для фідера краще вибрати показник 4,6 що є ознакою силової котушки.
 • Фрикціон. Ця особлива гальмівна система дозволяє витримувати сильні ривки при виведенні. Завдяки правильно відрегульованому фрикціоні навіть тонка фідерна волосінь здатна витримати велику рибу.
 • Кількість підшипників. Безліч деталей, що труться стали причиною використання великої кількості підшипників. Вони забезпечують тривалу роботу і легке обертання котушки. Існують моделі, в яких встановлюється до 15 підшипників. Для фідера досить 5-6 штук.
 • Бейтраннер. Наявність цього механізму обов'язкове для лову великої риби. Він не дозволить коропу «тягнути» снасть у водойму. При потужному ударі волосінь буде сходити зі шпулі, поки не буде вимкнено бейтраннер.

Вибір волосіні

На бобіні з волосінню можна побачити показник розривного навантаження. Ця цифра свідчить про те, скільки максимально зможе витримати суха волосінь. Наявність вузлів знижує міцність на 10 відсотків. Намокаючи, волосінь втрачає ще близько 20 відсотків міцності. Потрібно враховувати природний знос і вплив прямого сонця. Монтаж фідерної снасті повинен здійснюватися з використанням моноліски діаметром 0,25-0,3 мм. Для плетінки цей показник становить 0,16-0,18 мм.

Гачки і повідці

Якщо фідер готується для упіймання великої риби, рекомендується використовувати гачки № 10, 12, 14. Якість гачка визначається не його розміром, а матеріалом. Це повинен бути якісний сталевий дріт правильного гартування. Щоб не стати володарем підробки, краще купувати гачки в фірмових магазинах.

При виборі повідця, потрібно враховувати діаметр основної жилки. Щоб при зачепах не обірвати всю снасть, використовується повідець. Його можна назвати своєрідним запобіжником, тому він повинен бути трохи тонше. Для фідера підійде поводок 0,2 мм і менше. Не потрібно боятися тонких повідків. Вони не є причиною сходів. Зазвичай виною цьому вважається неправильне виведення.

Фідерні кормушки

На фідер кормушки вибираються в залежності від умов риболовлі, стану водойми і його дна. Вони можуть виготовлятися з різних матеріалів, мати додаткові пристрої для «видавлювання» підгодовування і зачепу за грунт.

Існує безліч різних видів годівниць:

 • металеві сітки різних форм;
 • пластикові;
 • з грунто-зачепами;
 • для далекого закидання;
 • закормочні;
 • годівниці типу флет;
 • пружинні моделі.

Сигналізатор покльовки

Реакція на клювання грає важливу роль. Фідерна ловля дозволяє одночасне використання декількох вудилищ, тому потрібно зробити все можливе, щоб своєчасно помічати клювання. Особливо це стосується лову в темний час доби. Для цього можна використовувати звичні кивки, які кріпляться на вудилище. Застосовуються сигналізатори, що встановлюються на стійку. Тут вони і залишаються при підсіканні.

Найбільш зручними вважаються електронні сигналізатори. Ці світлозвукові пристрої монтуються на стійку. Вони мають високу ціну, але мають високу ефективність. Хорошим сигналізатором є і саме вудилище. Його гнучкий і тонкий кінчик дозволить безпомилково визначити клювання.

Підставка

Немає ніяких спеціальних вимог до підставки. Вона лише повинна бути міцною і стійкою. Крім традиційних «вилок» і «ріжок», можна вибрати сучасні рот-поди і різні розбірні конструкції.

Ловля риби на фідер. Пристрій снасті і її види

Монтаж на волосіні годівниць, повідків, гачків і є фідерним оснащенням. Кожен вид має свої переваги і деякі особливості. На вибір оснащення впливають багато факторів.

З найбільш популярних видів можна вибрати:

 1. Патерностер. Збираючи фідер своїми руками, увагу варто звернути на цей простий і ефективний варіант. Тут використовується відрізок волосіні з двома відводами різної довжини. До короткого прив'язується годівниця, а на довгий монтується поводок. Для монтажу годівниці слід застосовувати тонку волосінь. Якщо вона зачепиться при виведенні, можна буде обірвати годівницю, зберігши трофей.
 2. Симетрична і асиметрична петлі. Під час зародження фідерної ловлі широкою популярністю користувалася симетрична петля. Кінець петлі скручується, утворюючи відведення для повідця. Петля має два «плеча», по одному з яких вільно ковзає годівниця. В асиметричній петлі плечі мають різну довжину, що забезпечує кращу чутливість оснащення.
 3. Оснащення з проти-закручувачем. Тут використовується спеціальна трубочка, через яку проходить основна волосінь. До її краю, який виходить із проти-закручувача, прив'язується повідець. На трубочці є спеціальний карабін для монтажу годівниці.
 4. «Інлайн». Тут годівниця вільно ковзає по основній волосіні. На неї надівається вертлюжок годівниці, потім встановлюється стопор, після якого йде скручування і петля під поводок.
 5. "Вертольот". Таку назву оснащення отримало через особливий спосіб кріплення повідця. Він монтується таким чином, що вільно обертається навколо основної волосіні. Після повідця робиться петля довжиною до 15 см, на кінці якої кріпиться годівниця. Цей вид часто використовується при лові на течії. Через нього повідець може підніматися на деяку відстань від дна.
 6. «Комбайн». Це поєднання патерностера і проти-закручувача. На трубку кріпиться годівниця за допомогою тонкої волосіні. У разі зачепу вона відірветься, зберігши всю снасть і підсічену рибу.

Як зробити уловисту фідерну снасть

Знаючи, як правильно зібрати фідерну снасть, можна домогтися її максимальної уловистості. Постарайтеся позбутися від необрізаних решт волосіні, її посічених відрізків, неправильно затягнутих вузлів. Зробіть снасть максимально чутливою, це обов'язково дасть позитивні результати.

Рибалки, які не знають, як правильно ловити на фідер, використовують не один гачок, а два і більше. Думка про те, що це дозволить підвищити уловистість снасті, помилкова. Навряд чи короп одночасно буде клювати на обидва гачки. При виведенні чергового трофею велика кількість гачків може стати причиною його втрати. Тут є висока ймовірність перехлестів, розплутувати які доведеться перед кожним закидом. Немає необхідності в тому, щоб снасті для фідерної ловлі були дорогими. Адже це не показник якості.

Як оснастити фідерну снасть для ляща:

 • вудилище довжиною 3,9-4,2 м з тестом 80-120 г;
 • передавальне число котушки 5: 1, розмір 3500. На шпулі має бути не менше 150 м волосіні;
 • волосінь товщиною 0,2-0,25 мм;
 • гачки № 7, № 10;
 • квадратні годівниці, щоб при лові на течії їх не відносило. Їх вага повинна бути 100 г, що дозволить зробити закид на 80-100 м.

Як зібрати фідерну снасть на коропа:

 • довжина вудилища 3,6 м, тест - 60-100 г;
 • розмір котушки 2500-3500;
 • товщина монолітної волосіні 0,25 мм;
 • вага годівниці до 100 г, в залежності від дистанції закидання;
 • номер гачка вибирається залежно від розмірів використовуваної приманки, головне - це якісний матеріал і гостре жало.

Фідерна снасть на карася:

 • вудилище 2,4 для стоячої води і 3,5 для течії;
 • розмір котушки 2500-3000;
 • плетінка 0,12 мм;
 • повідці з моноліски товщиною 0,14 мм;
 • гачки № 10-14.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як зробити фідерну снасть своїми руками

Схожі статті

Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок - ефективний спосіб лову, що дозволяє здійснювати далекі і точні кидки легких приманок, а також проводити їх на будь-якій глибині. Відвідний поводок на окуня можна використовувати як на течії, так і в стоячій воді. Така універсальність і стала причиною популярності цього методу лову.

Як ловити коропа на спінінг

Як ловити коропа на спінінг

Говорячи про ловлю коропа на спінінг, слід підкреслити, що мова йде не про донну снасть з використанням спінінгового вудилища, а про ловлю на штучні приманки. Про те, що вважається мирною, така риба, як короп, включає в свій раціон молодь інших риб, відомо давно, як і випадках виловлення коропа на живця. Однак ловля його на спінінг стала можлива тільки з масовим поширенням джигових приманок. Вірогідність клювання коропа на блешню або воблер набагато нижче, ніж на «силікон». Причина такої вибірковості в способі життя коропа.

Кращі воблери на жереха. Рейтинг моделей і поради по вибору

Кращі воблери на жереха. Рейтинг моделей і поради по вибору

Слід зазначити, що жерех є хижою рибою, яка поводиться агресивно в період голоду. Для упіймання риби потрібно застосовувати особливу тактику і найкращі наживки. Хижак добуває їжу самостійно і полює поодинці. Велике скупчення представників даного виду риб знаходиться в ставках, річках, великих водосховищах та притоках.

Як зробити поплавок своїми руками

Як зробити поплавок своїми руками

Коли рішення виготовити поплавок самостійно прийнято, варто провести ретельну підготовку. На підготовчому етапі рибалці потрібно визначитися, який саме поплавок він буде виготовляти і з'ясувати, як зробити поплавок своїми руками.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 135Грн.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Спінінг фідерний Kaida (Weida) Impulse II. 60-160гр.

Kaida (Weida) Impulse 2 - лінійка бюджетних фідерних вудилищ від фірми Kaida (Weida), що відрізняєт..

391 - 490Грн.