Як зробити поплавок своїми руками

Вам знайома ситуація, коли в магазині риболовецьких снастей складно вибрати саме те, що тобі необхідно - то розмір не той і функціональність підкачала, то ціна відчутно б'є по бюджету? Тут найпростіший вихід - виготовити снасть самостійно. Матеріали, з яких виготовляють поплавки, можна вільно придбати, а іноді навіть знайти в коморі серед речей, залишених там за принципом «коли-небудь стане в нагоді».

Самостійне виготовлення поплавків своїми руками

Коли рішення виготовити поплавок самостійно прийнято, варто провести ретельну підготовку. На підготовчому етапі рибалці потрібно визначитися, який саме поплавок він буде виготовляти і з'ясувати, як зробити поплавок своїми руками.

Вдалий вибір буде зроблений, якщо враховані наступні параметри:

 • спосіб лову;
 • вид риби, на яку розрахована снасть;
 • умови лову, зокрема, наявність течії;
 • передбачуваний вид наживки.

Крім зазначених факторів вирішується питання, чи потрібна огрузка поплавка. І тільки після аналізу всіх важливих параметрів приймається рішення, який матеріал використовувати, щоб зробити поплавок своїми руками.

Правильно підібрані і грамотно виготовлені поплавки для риболовлі багато в чому визначають її результативність, адже хороший поплавок допомагає рибалці побачити клювання, вчасно підсікти здобич і, навіть в умовах далекого закидання, повинен бути добре видимим і досить інформативним.

Можливо, що на перших порах майструвати поплавки для риболовлі своїми руками буде досить складно, процес виготовлення займе чимало часу, але професіонали, які неодноразово практикувалися в цьому, стверджують, що результат того вартий.

Визначення з матеріалом для виготовлення поплавка

Саморобні поплавки високої якості виготовляють своїми руками з матеріалів, що володіють високою плавучістю, здатних утримувати потрібне положення на воді навіть в несприятливих умовах.

Зазвичай поплавки майструють з таких матеріалів, як:

 • пробка (коркове дерево), пробка від винної пляшки;
 • дерево;
 • пластикові трубочки;
 • пінопласт;
 • пташине перо;
 • очерет.

Забезпечують кращу видимість спеціальні антени для поплавків, що виготовляються своїми руками з пластикових порожнистих стрижнів або бамбукових паличок, які не всмоктують воду і володіють досить високою плавучістю. Найдоступнішим матеріалом на антену є кулінарний аксесуар - шашличні палички, що піддаються спеціальній обробці.

Дерево

Поплавок з дерева своїми руками виготовити без спеціального інструменту досить проблематично. Процес обробки дерева потребує від рибалки певних навичок в роботі з заготовками, крім того, такий поплавок допустимо зробити далеко не з будь-якої деревинки - найбільш підходящою вважається деревина бальсового дерева, заготівля з якої знайдеться в коморі далеко не у кожного любителя рибної ловлі. Ще один вид сировини на хороший поплавок - бамбук.

Дерев'яні поплавки характеризуються високою чутливістю, правильним балансуванням і можливістю далекого закидання.

Пір’я

Поплавок з гусячого пера вважається класичним варіантом серед усього розмаїття поплавків, і зробити його своїми руками зможе практично кожен без особливих труднощів. З такого поплавка у багатьох рибалок стартує період ознайомлення з рибальськими снастями.

Популярність поплавки з пір'я заслужили завдяки властивій їм формі, близькій до ідеальної, легкості і надзвичайній чутливості, здатності фіксувати навіть незначні дотики риби.

Пінопласт або пробка

Незважаючи на відмінності, властиві таким матеріалами як пінопласт і пробка, технологія виготовлення поплавків з них практично ідентична. Навіть знаючи, як зробити поплавок з пінопласту своїми руками, необхідно враховувати, що він буде не таким чутливим, як попередні види, але більш підходящим для вилову хижої і великої риби, оскільки щоб притопити поплавок такого виду, рибина повинна володіти достатньою силою.

Вибираючи пінопласт, обов'язково звертаємо увагу на його щільність. Матеріал не повинен легко розсипатися на частини, інакше виникнуть проблеми з його подальшою обробкою. Кращим варіантом вибору буде екструдований пінопласт високої щільності.

Поплавок з пробки, виготовлений своїми руками, має властивість - пористість, внаслідок чого стає важким, коли порожнечі заповнюються водою. Щоб уникнути цього, великі отвори, а часто і всю поверхню заготовки обробляють водовідштовхувальною замазкою або сильно роздробленою пробкою, змішаною з клеєм. Після висихання коркову заготовку зачищають шкіркою і забарвлюють масляною фарбою. Щоб корковий поплавок добре тримався на воді, його відвантажують мінімум двома грузилами, своєю вагою притоплюючи його до необхідної позначки.

Пластикова трубочка

Поплавок своїми руками для вудки, виготовлений з тонкої пластикової трубочки, має досить презентабельний зовнішній вигляд і, в той же час, не поступається аналогічній моделі з пера за рівнем чутливості.

Відмінністю від пір'яного є необхідність при виготовленні запаювати кінці пластикової трубки, щоб попередити потрапляння води всередину поплавка. В іншому процес виготовлення і спосіб монтажу на волосінь поплавка з пера і з пластикової трубочки практично нічим не відрізняються один від одного.

В якості заготовки використовуються пластикові тримачі від повітряних куль, солодкої вати або будь-який інший пластиковий аналог гусячого пера.

Очерет

Рибальським поплавкам з тростини все частіше віддають перевагу за присутні їм властивості:

 • не видають гучного звуку, падаючи на воду;
 • можливість використовувати цей поплавок з легкими вантажами, оскільки його самого відвантажують безпосередньо в процесі виготовлення;
 • малу ступінь опору в воді, завдяки циліндричній формі поплавка;
 • відмінну стійкість на течії.

Матеріали, необхідні в роботі, знайдуться у кожного в будинку. Головна умова вдалого результату - правильний вибір заготовки, відповідної за кольором, пружності і довжині. Зроблені своїми руками рибальські поплавки з тростини фарбують в потрібний колір, щоб вони відповідали не тільки функціональним вимогам, а ще мали естетичний зовнішній вигляд.

Який саморобний поплавок краще підійде для певних умов

Саморобні поплавки для течії

Виділення поплавків для лову на течії в окрему групу сталося через незручності використання інших їх видів внаслідок таких причин:

 • постійний рух поплавка вниз за течією;
 • складність спостереження за поплавком, оскільки кут між ним і поверхнею води досить великий;
 • імітації клювань, що виникають при зануренні звичайного поплавця в воду під впливом підводних течій, які притоплюють наживку і волосінь.

Поплавки для лову на течії поділяють на такі види:

 • Плоский поплавок.
 • Поплавок типу Ваглер.
 • Стік, або як його називають на рибальському сленгу, «паличка».

Плоский поплавок для сильної течії виготовляють своїми руками у вигляді диска, оснащеного зверху антеною і з обох сторін, знизу і зверху, - кілем. В процесі виготовлення їм надають різну форму - грушоподібну з розширенням вгорі або внизу.

У будь-якому випадку такі поплавки мають наступні переваги:

 1. Постійно зберігають потрібне положення на поверхні води.
 2. Легко ковзають проти течії, практично не зміщуючись.
 3. Мають малий опір у воді.
 4. Зручні в застосуванні в разі лову на сильній течії.

Поплавки типу Ваглер мають витягнуту форму і оснащені на кінці змінною антеною, колір якої підбирається в контраст до кольору води. Застосовуються, якщо лов відбувається на середній течії і великій глибині. Поплавки Ваглер незамінні на водоймах з густою рослинністю.

Стіки (поплавки «паличка») застосовують, практикуючи ловлю з берега на глибині до трьох метрів. Поплавки розглянутого виду призначені на недалекі закидання. Їх основна перевага в тому, що перебуваючи у воді, стіки практично не нахиляються в сторону і дуже легко ковзають.

Виготовити плоский поплавок, який використовується при лові на сильній течії своїми руками, не становить особливих труднощів, оскільки в якості матеріалу можуть використовуватися пластикові пляшки, пінопласт або звичайна пластмаса.

Саморобні поплавки для стоячої води

Виготовляючи поплавок для лову в стоячій воді своїми руками, краще зробити його з вузьким тілом, що дасть можливість зменшити опір при зануренні у воду. Роблячи такі поплавки, бажано використовувати металевий кіль, що забезпечує стабільне стояче положення навіть у вітряну погоду.

Антену краще зробити пластмасову і добре відвантажити сам поплавок, що значно підвищить його чутливість.

Саморобні поплавки для далекого закидання

Поплавки для далекого закидання, зроблені своїми руками, повинні мати наступні властивості:

 • бути досить легкими;
 • мати вузький пінопластовий наконечник;
 • зменшуючи опірність вітру, поплавок не повинен бути широким;
 • кріплення необхідно робити в одній точці;
 • загальна довжина поплавка не повинна перевищувати 15 сантиметрів.

Для виготовлення бюджетного матчевого поплавка своїми руками вам знадобляться:

 1. 4 гігієнічні палички (можна купити в будь-якому магазині або аптеці).
 2. Термоусадочні трубки, якими скріплюються частини антени і формується тіло поплавка.
 3. Сталевий дріт для петельок кріплення.

Ковзаючий поплавок

Багато рибалок задаються питанням - як зробити своїми руками ковзний поплавок, не витративши на це багато грошей і часу? Поплавок такого виду просто життєво необхідний в арсеналі рибалки, якщо він збирається ловити з далеким закиданням на великій глибині. Суть функціонування цього поплавка в тому, що він може вільно переміщатися по волосіні. Свободу його руху обмежують два стопора - один у верхній позиції, а інший в нижній. Верхній стопор визначає глибину лову, а до нижнього зміщується поплавок при закиданні.

Сам поплавок може бути будь-якого відомого виду, який рибалка може зробити самостійно, а стопери купуються в спеціалізованому магазині снастей, стоять вони недорого.

Підводний поплавок

Такі поплавки найчастіше використовують як складову донної снасті, бажаючи зловити трофейного сома і іншого великого хижака. Підводний поплавок на сома своїми руками виготовляють з пробки від винної пляшки.

В якості антени ставлять використані світлячки, що залишилися після нічної риболовлі. При необхідності їх фарбують в яскравий колір або надягають на них яскраву обжимну трубочку.

Водоналивний поплавок

Виготовляючи водоналивний поплавок своїми руками, рибалка може використовувати маленький прозорий контейнер з кольоровою кришкою (в таких зберігаються бахіли, що продаються в аптеках).

Використовуючи шило або інший гострий предмет в прозорій частині проробляють отвір, в який монтується колечко зі сталевого дроту. Всередині контейнера на дроті встановлюється відвантажувач, який служить огрузкою поплавка і допомагає йому утримуватися в правильному положенні на воді.

Як виділити поплавок

Рибалки - люди дуже азартні і захоплені, тому займаються улюбленою справою не тільки вдень, але і в темний час доби. На нічній риболовлі поплавки які світяться, зроблені своїми руками, - річ дуже зручна і в деяких випадках просто незамінна, як сигналізатор покльовок риби. У магазинах представлено світлодіодні поплавки, що працюють на батарейках. Але у покупних снастей крім досить високої ціни є й інші мінуси - громіздкість, тільки одноразове використання (як у поплавка-світлячка) і можливість знайти досить широкий асортимент товарів для нічного лову тільки в Інтернет магазинах.

В цей же час практично будь-яку поплавкову снасть можна виготовити самостійно в домашніх умовах. Одним з найпростіших способів виготовити поплавок який світиться - прикріпити до звичайного поплавка світло-відбиваючу стрічку і висвітлювати її ліхтариком. Крім неї, модернізувавши конструкцію запальнички з ліхтариком, можна змайструвати на її основі нічний поплавок, який працює від мініатюрної круглої батарейки. Схеми такої снасті нерідко зустрічаються на рибальських форумах або групах в соціальних мережах.

Фарбування поплавка

Коли процес виготовлення закінчений, приходить черга фарбування поплавки. Воно починається, як правило, з покриття відшліфованої поверхні лаком, який в деревині заповнює наявні пори, в пінопласті - захистить матеріал від руйнуючої дії самої фарби. Процес фарбування поплавка також може виконуватися в домашніх умовах своїми руками методом занурення, в результаті якого фарба лягає рівномірно. Якщо фарбування робиться автоемаллю, то попереднє покриття лаком необов'язково.

У більшості випадків поплавки фарбують в яскраві контрастні кольори, що покращують їх видимість, а нічні поплавки - люмінесцентними або флуоресцентними фарбами. Після фарбування поплавки сушать не менше доби і тільки після цього проводять збірку і монтаж снасті.

 • Як зробити поплавок своїми руками

Схожі статті

Як зробити фідерну снасть своїми руками

Як зробити фідерну снасть своїми руками

Рибалки використовують різні варіанти вилову риби, серед них є і фідерна ловля. Цей спосіб показав позитивні результати, що стало причиною його величезної популярності. При набутті певних знань фідерне оснащення своїми руками може бути виготовлена ​​швидко і якісно. Ця уловиста снасть обов'язково прийдеться вам до душі.

Кращі воблери на жереха. Рейтинг моделей і поради по вибору

Кращі воблери на жереха. Рейтинг моделей і поради по вибору

Слід зазначити, що жерех є хижою рибою, яка поводиться агресивно в період голоду. Для упіймання риби потрібно застосовувати особливу тактику і найкращі наживки. Хижак добуває їжу самостійно і полює поодинці. Велике скупчення представників даного виду риб знаходиться в ставках, річках, великих водосховищах та притоках.

Рибалка в квітні. Яку рибу і як ловити в квітні

Рибалка в квітні. Яку рибу і як ловити в квітні

Квітень - місяць активізації клювання майже у всіх видів риб. Кожен досвідчений рибалка знає, що повноцінна, справжня рибалка починається саме в квітні. Дні стають довшими, і сонце гріє майже по-літньому.

Як правильно відвантажити поплавок

Як правильно відвантажити поплавок

Збираючись порибалити з використанням поплавкової вудки, кожен рибалка намагається оснастити її якнайкраще, щоб клювання не пропустити і трофейному улову порадіти. Але, коли всі складові снасті вже перед ним, справа залишається за малим - правильно змонтувати їх в єдине ціле. Чи правда, що немає нічого складного в цьому процесі? Як показує практика, особливості настройки поплавкової вудки викликають найбільші суперечки і розбіжності серед рибалок.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.