Як зробити снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі

Карась - один з найпопулярніших об'єктів спортивної та любительської ловлі. Його ловлять як поплавковими, так і донними снастями. Однією з найпопулярніших аматорських снастей є снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі на неї розглянуті в цій статті.

Будова снасті

Снасть «Вбивця карася» являє собою монтаж з двох або трьох послідовно розташованих на волосіні годівниць-пружин, оснащених гачками на короткому повідку. Для огрузки снасті зазвичай застосовують грузило, розташоване в кінці монтажу.

Переваги і недоліки

Як і будь-яка снасть, «Вбивця карася» має свої плюси і мінуси.

Перевагами снасті є:

 • висока ефективність;
 • можливість використання декількох різних насадок одночасно;
 • простота і низька вартість.

До її недоліків відносяться:

 • низька чутливість - снасть передбачає самозасікання риби;
 • схильність до зачепів за водну рослинність;
 • можливість заплутування оснащення.

Робимо «Вбивцю карася» своїми руками

Таку снасть можна купити на ринку або в рибальському магазині, але краще виготовити її своїми руками, щоб вона підходила під конкретні умови лову.

Другою причиною, по якій краще самостійне виготовлення, є те, що в продаваних оснащеннях використовують найдешевші, а тому часто неякісні компоненти.

Технологія виготовлення цієї снасті досить проста. У класичному вигляді її виготовляють в такому порядку:

 • на відрізок товстої волосіні (0,3-0,4 мм) або капронової нитки прив'язують грузило;
 • на цьому ж відрізку послідовно фіксують три пружини на відстані приблизно 15 см. одна від одної;
 • до пружин прив'язують короткі (3-6 см.) повідці з гачками;
 • на протилежному грузилу кінці волосіні в'яжуть петлю для приєднання оснастки до основної жилки.

Снасть готова до риболовлі. Розглянемо основні компоненти оснастки.

Вибір гачків

Гачки для лову на «Вбивцю карася» використовують з короткою цівкою і круглим піддівом. Бажано, щоб гачок був виготовлений з тонкого дроту.

Розмір гачка залежить в першу чергу від розміру насадки, а в другу - від розміру карасів, що мешкають в місці лову. Сильно дрібнити з гачком не слід. Зазвичай застосовують гачки № 10-8 за міжнародною класифікацією.

Краще використовувати якісні гачки від відомих виробників.

Як вибрати грузило

У розглянутому оснащенні частіше застосовують грузила каплевидної або грушоподібної форми. Вага грузила залежить від відстані закидання і глибини в місці лову, найчастіше вона знаходиться в діапазоні 20-50 гр. Вага грузила повинна забезпечити утримання оснащення в потрібному місці.

Годівниці

Годівниці для «Вбивці карася» вибирають невеликого розміру. Їх довжина 3-4 см., а діаметр - 1,5-2 см. Краще використовувати годівниці у вигляді еліпса (оливки). Вони менше схильні до зачепів і мають непогані «польотні» якості.

Вибір волосіні

Риболовля на «Вбивцю карася» дозволяє використовувати як плетені, так і монофільні волосіні. Головна вимога до основної жилки - достатня міцність для закидання оснастки і виведення риби. Найчастіше використовують волосіні з розривним навантаженням 5-7 кг.

Поводок

Повідці виготовляють з м'якої плетеної жилки діаметром 0,10-0,15 мм. Використання звичайної волосіні для виготовлення повідків неприйнятно через її пружність. Опір повідця може насторожити рибу.

Варіанти поліпшення

Кожен рибалка, збираючи снасть самостійно, вносить до неї зміни виходячи зі свого досвіду і технічних можливостей.

Зазвичай зміни стосуються способів кріплення повідків і вибору між глухим і ковзаючим кріпленням годівниць.

Іноді замість грузила встановлюють огружену годівницю-пружину, що зменшує кількість елементів оснастки.

Інші варіації «Вбивці карася»

Снасть «Вбивця карася» є аналогом оснастки з годівницею-пружиною. Різниця між ними в кількості використовуваних пружин, і в тому, що в «Вбивці карася» до годівниці прив'язують тільки один гачок.

Близькими, по суті, є оснащення «Соска» і «Пробка». Всі вони припускають ловлю з годівницею, заповненою в'язким підгодовуванням, і гачками, розташованими в самому підгодовуванні або впритул до нього.

«Соска» на карася і коропа

Якщо пружина є аналогом спортивного коропового оснащення «метод», то «соска» - аналог оснащення «флет». За конструкцією - це плоске грузило з прикріпленими до нього поводками. З однієї зі сторін приліплюється підгодовування. За рахунок різниці в ваги грузила і прикормки оснащення завжди лягає на дно підгодовуванням вгору.

 «Пробка»

«Пробка» - один з варіантів «Соски», в якому корпус годівниці виготовлений з пластикової кришки (зазвичай від п'ятилітрової пляшки) діаметром 4-5 см. До кришки кріпиться свинцева пластина необхідної ваги, а в порожнину "коритце" набивають прикормку.

Прикормка і насадки

Насадки при лові на «Вбивцю карася» використовують ті ж, що і при інших методах лову:

 • черв’як;
 • опариш;
 • кукурудза;
 • перловка.

Можна використовувати в якості насадки невеликі кубики сала або кульки пінопласту. Пінопласт застосовують як окремо, так і в комбінації з іншими насадками.

Для лову на пружинні оснащення не надто підходять насадки, які м'якше, ніж застосовуване підгодовування, - манна бовтанка, тісто і т. д.

На «вбивцю карася» можна ловити і без насадки, а ось без прикормки не обійтися. Використовувати можна як готові «магазинні» підгодовувальні суміші, так і саморобні.

Магазинні

Перевагою готових прикормок є їх здатність залучати рибу, причому часто певних порід. Недоліком - досить висока ціна. Для лову на «Вбивцю карася» можна використовувати як спеціальні карасячі і коропові прикормки, так і універсальні.

Добре працюють з пружинними оснащеннями прикормки, розроблені для лову на «метод».

Саморобні

Саморобні підгодовування застосовують як заміну «магазинним» і в випадках, коли риба привчена до певного корму. Наприклад, при лові в ставках, де вирощують рибу, в підгодовування бажано додавати комбікорм.

Саморобні підгодовування готують з різних круп, хлібних і кондитерських відходів, макухи і вареної картоплі.

Техніка ловлі

Ловля риби починається з вибору місця. Карася ловлять в місцях його годування. З огляду на те, що в оснащенні кілька гачків, щоб уникнути зачепів, важливо, щоб дно в місці лову не було сильно зарослим. Цим двом умовам відповідають звали дна на кордоні водоростей.

Сам процес лову досить простий: на гачки насаджується насадка, годівниці набиваємо підгодовуванням і закидаємо оснащення до вибраного місця.

З огляду на низьку чутливість оснащення, клювання зазвичай свідчить про те, що риба вже засіклася. Після контрольної підсічки карася виводити і перезакидувати оснащення.

Як закидати?

Для того щоб уникнути заплутування оснащення, під час закидання волосінь трохи пригальмовують. Завдяки цьому прийому, оснащення падає в воду, витягнувшись в пряму лінію. В іншому техніка закидання не відрізняється від звичайної.

Особливості використання

Головною відмінністю «Вбивці карася» є наявність декількох годівниць. Отже, можна використовувати одночасно не тільки декілька насадок, а й кілька підгодовувань. Особливо це зручно на початку риболовлі, щоб з'ясувати переваги карася. При цьому важливо, щоб різні прикормки не сильно контрастували одна з одною. Не варто використовувати в сусідніх годівницях підгодовування з запахом часнику і карамелі.

Ловля в різні пори року

Як відомо, поведінка риби, а значить, і її ловля, залежить від пори року і погодних умов. Донними снастями карася ловлять на протязі всього сезону відкритої води.

Весна

Навесні карася можна знайти на прогрітих сонцем мілководдях. Як і більшість інших коропових риб, навесні карась надає перевагу насадкам тваринного походження – мотиль, хробак, опариш.

Літо

Влітку після нересту карась починає активно годуватися і клює практично на всі насадки. Ловити його краще ввечері, вночі і вранці. Днем карась клює в похмурі тихі дні.

Осінь

Восени карась знову переходить на тваринний корм. Ловити його краще на хробака. У міру остигання води, клювання карася погіршується, а ближче до льодоставу припиняється зовсім.

Поради

Ловити карася краще під час стійкої погоди. Перепади тиску зазвичай ведуть до припинення клювання.

При ловлі карася краще мати кілька різних насадок і прикормок, так як важко вгадати, на що саме він буде клювати. Часто при припиненні клювання зміна насадки веде до його відновлення.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як зробити снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі

Схожі статті

Як ловити ляща на кільце (яйця) з човна

Як ловити ляща на кільце (яйця) з човна

У рибалок з плавзасобами є більше можливостей для піймання риби, в берегових рибалок в деяких сферах руки зв'язані. При наявності човна різна берегова рослинність не заважає закидам і виведенню риби. З човна не потрібно виконувати наддалекі і високоточні закидання, так як до будь-якого місця можна доплисти і встати на якір на відстані 20-30 м.

Рибалка в селі Аркадіївці

Рибалка в селі Аркадіївці

Платний ставок для риболовлі поруч з містом Хмельницький. Став має площу плеса 6га. Середня глибина  – 1,5-2м. Дно переважно мул. Риболовля з човна та завезення корабликом не дозволяється. Водойма не спускалась з 2007 року. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур. Є також щука, окунь, судак.

Рибалка в селі Мончинці

Рибалка в селі Мончинці

Платний ставок для риболовлі в Красилівському районі Хмельницької області. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур, краснопірка, лин. Є також щука, окунь, судак.Вартість рибалки в Мончинцях становить: 100грн. – світловий день, 120грн. – доба.

Що таке спінінг для твічинга

Що таке спінінг для твічинга

Твічингова ловля передбачає використання спеціальних воблерів, призначених для ривкової проводки. Вони виготовляються з пластика або силікону і мають активну або пасивну гру, імітуючи мальків різних риб. Завдання приманки - спокусити хижака до клювання, з цією метою часто розробляється імітація хворої або пораненої рибки, від якої не здатна відмовитися навіть пасивна риба.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Оснастка Вбивця Карася №1-2-3

Вбивця карася - популярне серед рибалок донне оснащення для лову карася і дрібного коропа. Вбивця к..

14 - 16Грн.

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.