Яку ліску вибрати для фідера

Щоб любитель посидіти з вудкою біля великої води відчував себе впевнено, не турбувався про якість снастей, йому потрібно використовувати хороше спорядження для риболовлі. У багатьох новачків виникають питання - як вибрати оснастку і яка краще волосінь для фідера. Щоб не помилитися, допоможуть корисні поради, особисті думки досвідчених рибалок як при хороших снастях поставити і застосувати рибальські пристосування.

Яку волосінь використовувати для фідера новачкам

Асортимент снастей значно зріс, і без спеціальних знань, навичок вибрати хороші снасті важко. Тут важливу роль відіграє:

 • фірма виробник;
 • товщина волосіні;
 • розривні навантаження;
 • умови риболовлі.

Досвідчені рибалки знають, що правильно обране оснащення - додатковий шанс повернутися додому з багатим уловом, а удача часто залежить від технології виробництва, жорсткості, діаметра, кольору волосіні. Тому треба заздалегідь визначитися, яка потрібна волосінь.

Рибалки зі стажем вибирають плетену снасть, але не всі. Є професіонали, які використовують для рибного лову на великій воді виключно фідерне пристосування. Очевидні мінуси плетеної жилки - недостатній коефіцієнт амортизації, коли вудилище приймає на себе все навантаження.

Ловити коропа краще на
монофільне оснащення, а вудити дрібну рибку на плетену, міцну, довговічну
снасть на невеликій відстані від берега.

Монофільна або плетена волосінь для фідера

Щоб дати відповідь на складне питання, спочатку потрібно позначити конструктиви оснасток. Монофільні снасті розтягуються під навантаженням. Цей параметр не можна визначати поганою або хорошою якістю. Все залежить від умов риболовлі. При далекому закиданні клювання можна прогавити, але добре вловити клювання риби в звичайних умовах.

Монофільна волосінь для фідера наділена перевагами, основні її плюси:

 • бюджетний варіант;
 • фактично невидимість в воді;
 • гідрофобність - здатність відштовхувати рідину, не розбухати;
 • амортизація ривків риби (головня, ляща, коропа);
 • позиціонується «потопаючою» волосінню.

У моно-ліски відсутні слабкі місця, які є у плетінки: спаяні волокна, шорсткість, нерівності, плетіння. Дефекти впливають на діаметр, коли він часто не відповідає заявленим параметрам. Тому спробуємо розібратися, якою має бути волосінь для фідера.

Але монофільна волосінь не позбавлена ​​мінусів. До недоліків можна віднести:

 • слабкі ланки на відрізках перегинів;
 • низький опір перепадам температур;
 • деформація від сонячних променів;
 • знижена чутливість при клюванні (в порівнянні з плетінкою).
До негативних факторів
належать: навантаження на розрив, поступове висихання і використання моно-ліски
з дуже обмеженим терміном експлуатації.

Настала черга позначити плюси і мінуси плетеної жилки. Очевидні переваги оснащення:

 • тривалий термін експлуатації;
 • фактично відсутній фактор пам'яті (годівниці в процесі виведення йдуть в штопор, деякі feeder моно-ліски скручуються, підкручуються, утворюють слабкі місця, що загрожує обривом снасті);
 • підвищена чутливість при лові риби;
 • витримує великі навантаження на розрив.

Є сенс брати плетену волосінь якомога меншого діаметру. Снасть буде летіти далі, а зі шпульки сходити краще.

Недоліки у плетінки теж присутні. Пов'язані вони з технологією виробництва, коли виготовлення ведеться з тонких поліефірних, армованих ниток.

Мінусів небагато:

 • використання якісної котушки і вудилища (в іншому випадку вона протре матеріал кілець, ролика);
 • притягує з води сміття;
 • висока вартість;
 • відсутність амортизації ривків риби.

Ще одне вразливе місце плетеної жилки - вона помітна в водоймі.

Сучасна флюорокарбонова волосінь для фідера

Снасті з цього синтетичного матеріалу стали випускати в 70-х роках минулого століття. Переваг у флюорокарбонових лісок пре-достатньо.

Виготовлення лісок для фідера з цього полімеру відкрило перед рибалками дивовижні властивості матеріалу. Він володіє:

 • стійкістю до стирання;
 • мінімальним числом випадків перехлестів;
 • високим ступенем непомітності в водоймі;
 • незначним відсотком поглинання вологи;
 • можливістю намотувати мокру нитку на котушку;
 • не розбухає, не змінює властивостей;
 • стійкістю до дії високих і низьких температур.

Досвідчені рибалки і любителі використовують флюорокарбонове спорядження в якості основної волосіні.

Популярність цієї оснастки в тому, що вона невидима у воді. Спорядження на основі флюорокарбона фактично не вбирає рідину на відміну від плетінок, монофільних снастей.

Але вибір волосіні для фідера - справа особиста, адже у матеріалу є свої недоліки:

 • низька міцність на розрив в порівнянні зі звичайною монониткою;
 • обрив при сильних навантаженнях і ривках;
 • висока ціна;
 • підвищена ступінь жорсткості (багато що залежить від виробників лісок);
 • труднощі в'язання вузлів.

Основні фактори при виборі снастей - товщина волосіні для фідера

Вдалий улов багато в чому залежить від технічних характеристик сучасних оснасток. Ключовий момент - товщина: який діаметр волосіні ставити на фідер в кінцевому підсумку? На цей параметр слід звертати пильну увагу.

Якщо волосінь тонка, вона добре вміститься на шпулю. Чим тонше, тим більше витків можна намотати на котушку. Знижується сила тертя при закиданні, а дальність підвищується. Але тут необхідно пам'ятати про навантаження на розрив і зовсім необов'язково робити вибір на користь товстої оснастки. Просто потрібно підбирати діаметр волосіні для фідера щодо вантажу і очікуваного улову.

Друга умова, яку слід обов'язково враховувати при покупці оснастки, - розривне навантаження. Міцність позначається абревіатурою Lb. Кожен популярний виробник снастей закладає цей параметр, але слід пам'ятати, що він залежить від марки волосіні при однаковій товщині. Величина вказується фактично всіма брендовими виробниками і, відповідно, рибалка може самостійно визначити, який максимальну вагу витримає оснащення.

Третій фактор - плавучість спорядження для риболовлі. Флюорокарбон - це хороша тонуча волосінь для фідера.

Кількість жил оснащення - четвертий важливий фактор. Чим більше число переплетених ниток, тим кругліше вона буде. Якість плетіння важко визначити неозброєним оком, воно часто не відповідає дійсному, а в більшій мірі залежить від технології, заводського обладнання. При виробництві таких снастей застосовують 3-8 жил, і чим їх більше, тим дорожче вподобане оснащення.

Колір волосіні для фідера грає важливу роль. Досвідчені ловці не радять купувати оснащення світлих тонів при риболовлі в очеретах. Бажано брати максимально непомітну снасть, причому це правило стосується любителів поплавкової риболовлі, але спінінгістам, фідерістам необхідна волосінь кольорова, щоб краще контролювати процес, коли доводиться виводити рибу, не даючи їй втекти або сховатися в корчах. За кольором оснастки можна визначити стан, придатна вона для риболовлі чи ні (якщо помутніла, то втратила частину потрібних властивостей).

При виборі повідкової волосіні для фідера спиратися необхідно на кілька важливих критеріїв:

 • брати мотки по 50 метрів;
 • не купувати дешеві зразки;
 • волосінь для повідків повинна бути з круглим перетином;
 • протягнути із зусиллям відрізок між пальцями і простежити закручування;
 • перевірити на розрив, смикнути кінці в різні боки;
 • діаметр можна вибрати від 0,1 до 0,16 мм.

Рибалки зі стажем не замислюються, яку волосінь вибрати для повідків на фідер. Вони використовують оснастку 0,12 мм.

Ловля на великій воді часто не
обходиться без шок-лідера. Це невеликий відрізок міцної снасті (0,3-0,6 мм.
перетину) з плетінки, моно-ліски - приблизно 9-11 м.

Шок-лідер, незалежно питанню, яку волосінь вибрати для фідера, використовується більшістю опитаних рибалок. Вони точно знають, що без страхувальних метрів збереження волосіні знижується.

Вибираємо волосінь по дальності ловлі

Щоб вибрати гарне оснащення, необхідно враховувати умови, з якої відстані буде проводитися риболовля. Фідерістів і любителів поплавкової риболовлі може зацікавити моно-ліска, флюорокарбон. Використовуючи ці снасті, є непогані шанси здивувати домочадців багатим уловом за умови закидання вудки з берега на короткі дистанції. Моно-ліски можна включити в арсенал спінінгістам, коли є бажання зловити велику здобич. Але якщо у рибалки виникло бажання принести до обіду щуку або сома, небажано застосовувати моно-фільні повідці.

Плетінку, виготовлену з декількох поліефірних або арамідних волокон, краще використовувати при спінінговій ловлі або фідерній на великі дистанції, але недоцільно при поплавковій риболовлі.

Якщо рибалка пристосувався ловити коропа, карася на великій глибині з допомогою донки, він в більшості випадків обирає волосінь товстішу. Застосувавши спосіб дуже довгого вудилища, фідерної кормушки, спінінга не буде потрібно. Тому оснащення на найпростішу донку купують перетином побільше, ніж для риболовлі на інші пристосування. На невеликі відстані 20-40 метрів є сенс підв'язувати плетінку, яка недешева. Діаметр можна вибрати від 0,3 до 0,6-0,8 мм. Тут багато що залежить від очікуваного трофея.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Яку ліску вибрати для фідера

Схожі статті

Повідки з флюорокарбона

Повідки з флюорокарбона

Роль повідка в рибній ловлі зазвичай зводиться до захисту оснастки від обриву. У спінінгу ж поводок захищає приманку від зубів хижака, в першу чергу від щуки. В обох випадках поводок повинен бути якомога менш помітним, щоб не відлякувати рибу. Один з відповідних матеріалів для повідків - флюорокарбон.

Ловля головня на воблери

Ловля головня на воблери

Серед усього різноманіття риб, головень відноситься до бажаних трофеїв. Цей вид належить до сімейства коропових, їх особливість полягає в тому, що вони водяться в проточній воді і мають досить різноманітне харчування. Головень вживає в їжу від дрібних комах, до малька, не гребує водною рослинністю. Воблери на головня кращий спосіб зловити бажану здобич.

Як ловити карася на спінінг

Як ловити карася на спінінг

Ще десяток років тому карась на спінінг ловився рідко і випадково під час ловлі хижака. На думку більшості, карась і спінінг - несумісні речі, адже ця мирна риба не здатна атакувати штучні приманки. Однак з розвитком спінінгової ловлі і появою нових способів і технік деякі рибалки вже цілеспрямовано ловлять на цю снасть свого улюбленця. Ловля карася на спінінг ефективна в тих водоймах, де не багато хижаків.

Ловля білого амура на фідер

Ловля білого амура на фідер

Амур схильний до швидкого зростання, в дорослому стані досягає великих розмірів, середня вага - 25 кг. Риба має специфічний смак, який люблять не всі. В риболовлі є трофеєм, так як після зачеплення за гачок починає сильно опиратися. Є ідеальним видом для спортивної риболовлі. Ловля білого амура на фідер вимагає особливої підготовки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

101 - 136Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.