Який поплавок вибрати для ловлі на течії

Наявність великої кількості сучасних снастей зовсім не означає, що класичний поплавок втрачає свою популярність. Такий вид риболовлі не дозволяє нудьгувати і приносить позитивні емоції. Для підвищення комфорту створюються більш нові і сучасні поплавки для ловлі на течії, застосовуються різні тактики. Щоб отримувати задоволення, слід ознайомитися з правилами та нюансами цього виду лову.

Які труднощі чекають при ловлі на поплавок на течії

Річки завжди привертали увагу рибалок широким розмаїттям видів риб. Вихід на таку риболовлю супроводжується певними труднощами:

 • поплавок на течії постійно зносить;
 • поплавок стає під кутом, що заважає визначати клювання;
 • наживка постійно «бовтається» на течії. Це відображається на поплавку і створюється оманливе відчуття клювання.

Існують спеціальні поплавки, призначені для течії. Вони полегшують процес лову, роблять його комфортним і результативним.

Поплавки для ловлі на течії

Поплавок - це основна частина оснащення. Його правильний вибір дозволяє чітко визначати клювання і робити підсічку в потрібний момент. Особливу увагу варто приділяти вибору поплавка для ловлі на течії.

Для таких умов ловлі виготовляються спеціальні поплавки:

 • «Груша», використовується на великій глибині;
 • «Яйце», підходить для закидання на великі дистанції;
 • плоский поплавок, підходить для річок з сильною течією.

Спортивні поплавки для ловлі на течії

Спортивні поплавки є універсальними виробами, які підходять для різних умов використання. Цей чутливий поплавок має занижений центр ваги, завдяки чому виріб демонструє стійкість на течії. Кріпиться до волосіні за допомогою верхнього колечка. При необхідності можна змінювати кут положення поплавка. Це дозволяє комфортно використовувати виріб на течії різної сили.

Ловля на течії плоскими поплавками

Вироби представлені у вигляді диска, на який встановлюється антена. У таких моделях кіль знаходиться знизу і зверху. Кріплення до волосіні здійснюється силіконовими трубками.

З основних переваг варто виділити:

 • міцна фіксація поплавка;
 • легке освоєння новачками;
 • малий опір;
 • висока ефективність;
 • можливість використовувати грузик вагою до 40 гр.

Сьогодні багато виробників пропонують різні варіанти плоских поплавків для лову на течії. Всі вони мають однаковий принцип роботи. Їх вміле використання порадує хорошими результатами. Проста конструкція дозволяє зробити плоский поплавок своїми руками.

Огрузка поплавка при ловлі на течії

Огрузці поплавка для течії слід приділити особливу увагу. Від цього залежить, наскільки правильну позицію в воді займе поплавок. Використання маленького вантажу призводить до того, що поплавок відчуває сильне навантаження від течії, займаючи горизонтальне положення. Великий вантаж також сприяє відхиленню поплавка. Після правильної огрузки поплавок повинен стійко стояти на «11-12 годин».

Для ловлі на поплавок на течії
недостатньо використання лише одного свинцевого вантажу. Його низьке
розташування часто призводить до зачепів. Якщо вантаж підняти високо, приманка
буде занадто далеко від дна. Тут необхідно використовувати відразу кілька грузил.
Огрузка плоского поплавка може відрізнятися.

Тут все залежить від способу ловлі:

 1. Коли наживка повинна знаходитися на одному місці. У цьому випадку один грузик повинен лягати на дно. Відступивши від нього 5 см., слід закріпити ще дві дробинки. Основний вантаж, повинен мати до 90% ваги всього оснащення. Він кріпиться на відстані 25-30 см.
 2. Проводка з зупинками. Для цього способу вантаж, що лежить на дні, повинен складати 10% загальної ваги. Відступивши від нього 25 см., потрібно закріпити дробинку, а вище на 40 см. кріпиться ще одна така ж дробинка. Від неї потрібно відступити ще 15 см., куди і кріпиться основний вантаж. Тут має бути 80% від загальної ваги оснащення.
 3. Для досягнення стійкості. Дробинка кріпиться в нижній точці. Вона буде лежати на дні. Відступивши від неї 5 см., кріплять основне грузило, що має вагу 90% від всієї оснастки. У такої огрузки чутливість знижена, але досягається висока стійкість поплавка. Застосовується такий варіант при лові великої риби.

Поплавок Cralusso Bolo для ловлі на течії

Інтенсивність течії не впливає на комфортну ловлю таким поплавком. Він без проблем може зупинятися в потрібній вам точці. Ця модель дозволяє комфортно проводити повільну проводку, доставляти приманку до бровок. Зверху встановлений спеціальна пелюстка. Це дозволяє поплавку бути максимально стабільним. При кріпленні волосінь його зачіпляє. Для багатьох рибалок це кращі поплавки для ловлі на течії.

Плоский поплавок для ловлі на течії своїми руками

Досвідчені рибалки намагаються багато снастей зробити самостійно. Плоский поплавок для течії своїми руками зробити досить просто.

Для цього досить виконати нескладні дії:

 • тіло виготовляється з екструдованого пінополістиролу товщиною 8-13 мм. Гострим ножем вирізається заготівля;
 • отриманий шматочок матеріалу обрізається до потрібної форми. Як шаблон можна використовувати покупний поплавок;
 • під час вирізання виробу з кожного боку залишається невеликий припуск;
 • обробіть отриманий виріб дрібним наждачним папером;
 • для виготовлення кіля і антени використовуйте тонкий сталевий дріт;
 • гострим предметом зробіть в поплавку поглиблення до 2 см. Вони призначені для кіля і антени, які кріпляться клеєм;
 • тіло поплавка можна не фарбувати, так як він буде перебувати у воді. Яскравою повинна бути лише антена. Для цього можна використовувати термоусадку.

Ловля риби при слабкій течії на поплавок

При слабкій течії приманка не повинна занурюватися занадто швидко. Тут рекомендується використовувати поплавок, розрахований на вагу вантажу до 8 гр. На дно лягає поводок, довжина якого 10 см. Вище повідця встановлюються три невеликі дробинки. Відстань між ними має бути 10-15 см. Від них залежатиме швидкість опускання приманки. Великі грузила встановлюються відразу за повідцем. Така снасть акуратно лягає на дно, не створюючи зайвого шуму.

Ловля риби на поплавок при середній течії:

 • поплавок повинен бути розрахований на роботу з вантажами до 20 гр.;
 • більше половини повідця має лежати на дні. Його довжина повинна бути 60-150 см.;
 • найважчий важок повинен бути поруч з повідцем;
 • через кожні 10 см. встановлюються дрібні дробинки.

Ловля риби на поплавок при сильній течії:

 • виберіть поплавок з робочою вагою до 40 гр.;
 • використовуйте поводок більше 150 см.;
 • всі вантажі встановлюються біля повідка.

Ловля на течії з ковзним поплавком

Ковзаючий поплавок кріпиться безпосередньо кільцем. Можна також використовувати вертлюжок. Ковзає він між фіксаторами. Нижній повинен перебувати від повідця на такій відстані, щоб не було перехлестів при закиданні. Верхній фіксатор дозволяє виставляти глибину розташування приманки. В якості фіксатора деякі використовують спеціальний вузол. Але краще скористатися силіконовим стопором.

Порядок виготовлення снасті з ковзним вантажем:

 • на основну волосінь встановити стопор;
 • надіти поплавок;
 • встановити другий фіксатор на відстані 50-70 см. від першого;
 • закріпити грузила, призначені для течії;
 • зробити петлю на кінці волосіні;
 • прикріпити поводок.

Водоналивні поплавки для ловлі на течії

Водоналивний поплавок представлений у вигляді пластикової сфери. Для риби це звичайний повітряний міхур, що не представляє небезпеки. Тут є два вушка. До них кріпиться основна волосінь і повідець. Сфера має два отвори для наливання води. Вони закриваються гумовими пробками. Набрана вода робить поплавок важче.

Основні переваги водоналивних поплавків:

 • можливість регулювати глибину занурення;
 • підходить для далеких закидів;
 • дозволяє комфортно ловити на течії;
 • використовується для лову на великій глибині;
 • підходить для будь-яких насадок;
 • невелика вага і компактні розміри;
 • невисока вартість.

Оснащення з водоналивним поплавком є ​​універсальною. Вона підходить для різних умов лову, забезпечуючи комфортну і результативну рибалку. Часто використовуються такі поплавки для ловлі в проводку на течії. Існує кілька різновидів таких виробів. Вони розрізняються вагою і формою. Найбільш відповідний варіант для певних умов підбирається експериментальним шляхом.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Який поплавок вибрати для ловлі на течії

Схожі статті

Рибалка в Хмельницькому. База відпочинку «Кльово»

Рибалка в Хмельницькому. База відпочинку «Кльово»

Водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в місті Хмельницький, на виїзді в сторону міста Староконстянтинів. Озеро невелике. Середня глибина  – 2-3м. Дно глина, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур. Є також окунь, щука, судак.

Як ловити форель на бомбарду

Як ловити форель на бомбарду

Ловля форелі бомбарду щороку приваблює тисячі рибалок, які надають перевагу займатися ловлею риби на платниках. В більшості випадків тут форель розташовується далеко від берега, куди легкі воблери з блешнями просто не долітають. Форель на бомбарду добре ловиться на великих відстанях, так як сбіруліно є переважно донною снастю.

Що таке мормишка «Гвоздешарік»

Що таке мормишка «Гвоздешарік»

Мормишка є штучною приманкою, її головне завдання - успішна і реалістична імітація різних комах, що впали в воду. Частина мормишок нагадують не комах, а їх личинки. В основі кожної моделі використовуються різні допоміжні елементи. Переважно на мормишку насаджується приманка відповідного розміру, але є альтернатива - безнасадочна мормишка гвоздешарік. Без наживки мормишка нагадує пуголовка, яким люблять ласувати практично всі хижаки.

Рибалка в селі Митинці

Рибалка в селі Митинці

Водойма має площу 90га. Середня глибина  – 2-3м. Водойма не спускалась з 2014 року. Практикується зимова риболовля. Дно чисте, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка, лящ. Є також окунь, щука.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.