Як зберігати і доглядати за спінінговим вудилищем

Сучасні вуглепластикові спінінгові вудилища мають масу переваг і достоїнств. Але є у них і свої мінуси, головним з яких є крихкість, боязнь забруднень і необережного поводження.

Одним з найбільш ніжних місць в вуглепластикових вудилищах вважається місце з'єднання двох колін. Попадання піску в місце стику часто призводить до поломки спінінга. Тому рибалка повинен тримати ці ділянки в ідеальній чистоті. Після кожної рибалки потрібно акуратно протерти складові частини вудилища м'якою серветкою як зовні, так і всередині. Після цього відразу ж вудилище необхідно помістити в чохол, а потім в тубус.

Тубус

Особливо потрібно звернути увагу на необхідність тубуса при транспортуванні сучасних спінінгових вудилищ. Статистика поломок говорить про те, що найчастіше вуглепластикові вудилища ламаються не при виведенні крупної риби, а при перевезенні їх в багажнику разом з іншими предметами. Вудилища з високомодульного графіту настільки тендітні, що, впавши з метрової висоти на землю, на бланку можуть з'явитися тріщини або станеться поломка коліна.

Стикувальні місця спінінга

Кожному спінінгістові необхідно виробити корисну звичку. Перш ніж з'єднати два коліна, потрібно перевірити чистоту стикувальних місць. І якщо вони хоч трохи забруднені, краще ще раз ретельно все протерти.

Для плавного стикування вуглепластикових частин спінінга допоможе звичайний свічковий віск або стеарин. Досить шматочком свічки промазати сполучну частину коліна, щоб збірка вудилища стала легкою і якісною.

У спекотну сонячну погоду нерідко відбувається заклинювання з'єднаних частин вудилища. Це відбувається через велике зусилля при з'єднанні, а також завдяки сильному нагріванню сонцем чорного бланка при тривалій ловлі. Щоб роз'єднати частини вудилища, не можна докладати надмірну силу, тому що стінки вугільного бланка тонкі, їх легко зламати. Якщо не виходить роз'єднати два коліна, докладаючи при цьому велике зусилля, краще спробувати охолодити місце з'єднання. Це можна зробити, поклавши спінінг в тінь або в воду. Як тільки температура знизиться, потрібно витерти вудилище насухо і знову спробувати його розібрати.

«Тюльпан»

Часто рибалки стикаються з необхідністю заміни тюльпана. Причиною може стати викришування або тріщина керамічної вставки, поломка вершинки вудилища. Щоб зняти тюльпан, досить нагріти його полум'ям запальнички, і, повертаючи щодо осі вудилища, зняти за допомогою плоскогубців або пінцета. Прикріпити тюльпан до вершинки вудилища можна за допомогою епоксидного клею або «супермомента», не забувши виставити його по лінії інших кілець.

Дещо складніше замінити будь-яке інше пропускне кільце. Спочатку необхідно видалити шар лаку, попередньо прогрівши його феном. Потім знімається бандажна нитка, і кільце яка звільнилося можна нести в магазин для підбору аналога. Нове кільце встановлюється на вудилище, обмотується ниткою, проклеюється нітролаком або «епоксидкою» і зафарбовується лаком.

Зимове зберігання

Перед укладанням вудилища на зимове зберігання його слід вимити і висушити. Тріщини на корковій рукоятці закладаються за допомогою клею і коркової крихти. Це запобіжить подальшому розтріскуванню і руйнуванню рукоятки.

Всі ці правила експлуатації вуглепластикового вудилища доступні і прості. А в подяку за турботу, спінінг відплатить господареві довгою і бездоганною службою на риболовлі.

  • Як зберігати і доглядати за спінінговим вудилищем

Схожі статті

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг, в статті наводиться опис лову судака на джиг, поролон, спіннербейт. Також ми розповімо про те, який спінінг вибрати і про тактику лову.

Ловля окуня літом

Ловля окуня літом

В статті розберемо популярні способи ловлі окуня літом. Детально розглянемо ловлю на спінінг (як правильно виконати оснащення спінінга для ловлі окуня влітку, які приманки використовувати на літньому лові), на поплавок, в схил.

Як вибрати котушку для спінінга

Як вибрати котушку для спінінга

Котушка для спінінга - це друга, за ступенем важливості, деталь снасті спінінга. Від неї залежить комфортність лову в цілому і кількість спійманої риби зокрема.

Фідер: як погодуєш - так і зловиш

Фідер: як погодуєш - так і зловиш

Фідер - від слова «годувати», саме тому насадка на гачку - це вторинне. Без правильної прикормки рибу не вдасться зацікавити й утримати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Котушка EOS Amazonit AM 9+1bb

Котушка EOS Amazonit AM 9+1bb

Котушка EOS Amazonitе відрізняється легкістю ходу, маленькою вагою, бездоганним укладанням волосіні..

644Грн.