Чим прикормлювати ляща на зимовій риболовлі

Взимку вся риба поводиться інакше, за допомогою літньої техніки ловлі не вдасться отримати пристойний улов. Відповідні суміші під теплі сезони виявляються неефективні взимку через вередливість риби, здобич малоактивна і погано реагує на приманки. Рибалки, простеживши за особливостями поведінки риби, розробляють різні варіанти, щоб збільшити уловистість приманок. Прикормка для зимової ловлі ляща відрізняється від інших рецептів унікальним складом. Завдання найкращого підгодовування - пробудити апетит, і підвищити активність.

Особливості прикормки для ляща взимку

Для зимової ловлі ляща стає складніше вибрати результативну приманку, так як у риб настає перехід в стан, що нагадує анабіоз. У подібному стані здобич має поганий апетит, починає годуватися рідко і схильна атакувати лише легкодоступні, особливо привабливі суміші. Часто лящ попадається на гачок тільки в разі точного закидання на ямі або поруч з пропливаючою рибою. Підвищити активність клювання допоможе особливо підібраний склад зимової прикормки.

Тваринна складова - це основний компонент успішної приманки і прикормки. Бажана здобич добре реагує на суміш з рослинних компонентів з білковими добавками. В умовах зимової риболовлі чисто рослинні прикормки неефективні. Використовувати суто тваринні компоненти також не результативно, так як риба швидко наїдається і йде в місце зимівлі. У ролі білкових добавок часто використовують мотиля або опариша, хоча черв'яки теж підійдуть.

Підбирати кращий прикорм варто за місцем ловлі, так як рибальські умови впливають на склад і консистенцію суміші. Зловити ляща на течіє, якщо ще немає льоду, часто вдається по техніці весняного полювання, а підлідна риболовля вимагає зовсім іншого підходу.

Чим краще підгодовувати ляща взимку

З приходом холодів поведінка риби різко змінюється, вона адаптується під нові умови проживання.

Щоб отримати хороший улов, краще використовувати взимку підгодовування, що враховує 2 основні чинники поведінки риби:

 • через проживання в холодній воді у ляща витрачається багато калорій на зігрівання і рух. Щоб поповнити запас енергії, риба вважає за краще харчуватися висококалорійним кормом. Це дозволяє харчуватися рідше і отримувати достатню кількість поживних речовин;
 • знайти великого ляща взимку складно на ділянках з мулистим дном, так як тут низька концентрація кисню. Місце з кам'янистим дном виявляється кращою ділянкою для мешканців водойм.
Хороша зимова підгодівля для ляща здатна пробудити голод навіть у найобережнішої і ситої риби, але не варто кидати занадто багато корму, так як риба швидко наїсться і не стане атакувати приманку.

В основі підгодовування часто використовується:

 1. Білкова їжа. Додаємо компоненти вже в готову прикормку з рослинною частиною. Краще використовувати опариша або мотиля. Один з обраних компонентів повинен використовуватися і в ролі наживки. Щоб підсилити запах приманки, рекомендуємо половину мотиля роздавлювати руками. Деякі досвідчені рибалки використовують свіже сало, воно приваблює рибу за рахунок великої кількості калорій. Його ріжемо невеликими шматками і в кількості 5-10% додаємо в суміш. На сало частіше ловляться самки, в яких за зиму повинна сформуватися ікра.
 2. Макуха. Ефективно себе показує на протязі всього року. В якості альтернативи можна використовувати насіння, вручну подрібнені на м'ясорубці. Якщо планується полювання на трофейних особин, краще використовувати макуху з ріпаку.
 3. Сухарі. Використовуються крихти сухого хліба для створення кормової хмари. Великі особини схильні краще ловитися на житні сухарі. У прозорій воді темні шматки хліба здатні відлякати здобич, тут варто застосовувати звичайні сухарі, а в каламутній воді перевагу частіше віддають темним сухарям.
 4. Крупи. Лящ - всеїдна риба, яка любить усілякі каші. Наявність пшона, вівсянки або манки, що додаються в підгодовування, є обов'язковою умовою формування кормової кулі. Каші потрібно варити, але при обмеженому часі просто залити окропом на етапі збору на риболовлю. Уже на місці парені крупи змішуємо з іншими компонентами. Серед менш поширених, але ефективних (за відгуками) круп - рис і перловка, їх готують аналогічним способом.
 5. Білкові продукти рослинного походження. Рослинні білки у великій концентрації містяться в горіхах і горосі. Взимку перевагу віддаємо твердому, давленому гороху. Серед горіхів найдоступніший і уловистий сорт - арахіс, його використовують в сирому вигляді, але трішки подрібненому (повинні зустрічатися крупиці різної фракції).
 6. Солодощі. Часті і якісні клювання наступають після додавання в прикормку роздавленого печива, крихт з бісквіта або пряників. Перераховані речовини додатково підвищують пружність суміші, що знижує кількість клювань від дрібної риби.
 7. Спеції. Часто використовується сіль, яка виконує роль консервуючої речовини, з нею підгодовування довше збереже властивості. За окремими думками експертів, сіль додатково збуджує апетит. Переважно використовувати крупно зернову сіль в концентрації 0,5 ч. л. на 1 кг. суміші.

Одним з результативних і перевірених часом ароматизаторів в принадах є кукурудзяний сік. Його не доведеться окремо готувати, а тільки злити з консервованої кукурудзи. Зерна на рибалці не приносять користі.

Способи зимового підгодовування

Особливості вибору приманки безпосередньо залежать від умов на водоймі. Якщо вже встиг встоятися лід, доведеться ловити через лунки. На відкритій воді використовується берегова рибалка або полювання з човна.

На відкритій воді

Перед тим як зробити зимову підгодівлю на ляща, краще вивчити умови в водоймі. Якщо все стандартно і немає факторів, здатних вплинути на нехарактерну поведінку риби, виготовляємо досить важку і щільну прикормку. Вся риба залягає на великій глибині, тому використовувати розсипчасту або неоднорідну грудку неефективно, вона просто розчиниться у воді і лише незначна кількість суміші досягне дна. Взимку лящ мешкає в придонних горизонтах, тільки тут його реально зловити.

Щоб зробити суміш важчою і запобігти перегодовування риби, додаємо ґрунт, який додатково посилює привабливість прикормки для риби. Через низьку активність лящ швидко насичується, в складі не повинно бути багато поживних компонентів, інакше риба не проявить інтерес до приманки на гачку. Грунт ускладнює витяг їжі з прикормки, це запобігає перегодовуванню і призводить до необхідності підвищення активності риби.

Додаткові поради при риболовлі на воді:

 • ґрунт або глина з водойми в природному вигляді не підійдуть, попередньо краще просіяти його. Це допоможе видалити зі складу нерозчинні компоненти, так, суміш вийде однорідніше, а також будуть прибрані предмети, здатні злякати рибу;
 • під час риболовлі на стоячій водоймі або повільній течії використовується проста суміш ґрунту з кормом, немає необхідності в додаванні допоміжних компонентів;
 • рибалячи на сильній течії, важливо в суміш додавати додаткові речовини, що підвищують в'язкість складу. Щоб домогтися потрібного результату, використовують сухий ґрунт, після перемішування з прикормом, стає простіше регулювати необхідну щільність корму.

Важливо враховувати, що в холодну пору року вода стає прозорішою, а значить, яскраві кольори виглядають лякаюче і відштовхуюче, найбільш ефективні природні кольори. Взимку лящ особливо обережний і уважний до їжі, він довго пробує їжу і при появі щонайменших побоювань риба покидає місце.

При підлідній риболовлі

Риболовля взимку зазвичай відрізняється льодовим покривом на поверхні води, який спрощує доставку рибалки в важкодоступну і перспективну ділянку. Зимова прикормка на ляща для підлідної ловлі завжди використовується у вигляді в’язкої суміші, так як у міру віддаленості від берега підвищується глибина. Щоб суміш не розсипалася, рекомендуємо застосовувати годівницю спеціальної конструкції. Вона застосовується на водоймах з течією і без.


Зимова прикормка на ляща для підлідної риболовлі в стоячій воді часто супроводжується використанням конусної годівниці. Спосіб її виготовлення:

 1. Готуємо листову жерсть чи латунь і картон.
 2. На картонці робимо своєрідний шаблон для подальшого вирізання годівниці. Картону надаємо конусоподібну форму. Для закріплення використовуємо скріпки. По краях проходимо ножицями, усуваючи будь-які нерівності. Після підгонки форми по картоні робиться креслення годівниці.
 3. З жерсті вирізаємо заготовку потрібної форми і проробляємо в ній дірки, через які корм почне вимиватися в воді і всередину буде надходити вода для швидкого затоплення. Робимо один найбільший отвір знизу, тут кріпимо кришку, ця частина конструкції застосовується для закладання суміші в годівницю.
 4. Метал звертаємо, надаємо йому характерну форму і спаюємо, а на вершині кріпимо пропускне кільце.
 5. Робимо заготовку для кришки, її беремо більше вихідного розміру, адже тут встановлюються сполучні отвори. За допомогою кільця легко забезпечити рухливість кришки, але додатково встановлюємо фіксатор з дроту.

Зимова прикормка для ляща своїми руками

Сьогодні все більше рибалок переходять на домашнє виготовлення приманок. Зимова прикормка для ляща своїми руками виготовляється по ряду причин, серед основних: дорожнеча покупних сумішей, підбір найкращої суміші в конкретних умовах риболовлі, віддаленість спеціалізованих магазинів.

Так як самостійно приготувати зимову підгодівлю на ляща буває складно, розглянемо основний склад і спосіб приготування суміші, хоча багато що залежить від конкретного рецепту:

 • мотиля або опариша краще додавати зі співвідношення 50 гр. на 1 кг. вологої суміші;
 • рослинні компоненти обов'язкові в підгодовуванні, але вони мало приваблюють рибу. Щоб полегшити доступ до живильних речовин, під час приготування прикормки рекомендуємо пропустити її крізь сито. Помічено, що лящ добре реагує на висівки;
 • землю додаємо виключно при використанні тваринних компонентів. Якщо використовується рослинне підгодовування, ґрунт додавати неефективно;
 • кількість компонентів які порошаться в складі - 200-400 гр. на 1 кг. суміші;
 • якщо суміш виходить рідкою, до складу вноситься манка, що збільшує щільність підгодовування. Зазвичай достатньо 100 гр.;
 • до складу додаємо пташиний, котячий або собачий корм у кількості 350 гр.;
 • ароматизатори кладемо по ситуації, зазвичай риба добре реагує на коріандрове і конопляне насіння;
 • перед закиданням в суміш додаємо ґрунт і ще кладемо опариша або мотиля (близько 35 гр.).

Рецепти прикормки на ляща зимою

Правильно приготовлена ​​саморобна зимова підгодівля для ляща не поступається за властивостями покупним варіантам.

Кілька ефективних рецептів:

 1. Буде потрібно пшоно, макуха (соняшникова), висівки (краще житні) в рівній кількості - по 150 гр. При собі також варто мати 3 коробка мотиля, 1 ч. л. ванільного цукру і сіль. Крупу обдаємо окропом і відставляємо на час. Після розбухання пшона додаємо висівки, макуху і цукор. Під кінець вносимо мотиля і сіль. Перед закидом додаємо глину і воду.
 2. Наступний рецепт зимової прикормки для ляща вимагає наявність рису з макухою в кількості 100 гр., сухарів - 200 гр., стільки ж висівок. На порцію суміші буде потрібно внести 3 коробка опаришів, 2 ч. л. меленого коріандру і трохи солі. Щоб приготувати зимову підгодівлю для ляща з рисом, яка не буде розсипатися, крупу варимо до на-пів готовності або заливаємо окропом і відставляємо на 5 хвилин. До рису додаємо решту компонентів і все перемішуємо.

Прикормка саморобна для зимової нічної ловлі ляща

Дана зимова підгодівля для ляща однаково ефективна вночі і вдень. Як її готувати:

 1. Готуємо сухарі, насіння, пшеничну крупу і пісне масло.
 2. Промиваємо пшеничку до отримання світлого кольору води, пересипаємо в каструлю, заливаємо водою на 5-6 вище рівня крупи і варимо до усунення води зверху.
 3. Сухарі подрібнюємо на м'ясорубці, також чинимо з соняшниковим насінням.
 4. Крихітку з сухарів смажимо на маслі до появи золотистого відтінку.
 5. Пересипаємо всі компоненти і змішуємо між собою.
 6. Перед початком підгодовування додаємо мотиль або мормиш.
Краще доставляти суміш годівницею, у якій відкривається кришка на дні за допомогою різкого руху волосіні.

Зимова прикормка для ловлі ляща на течії

Склад принципово не відрізняється, але є кілька особливостей риболовлі на течії:

 • тваринні компоненти краще наполовину роздавлювати, це суттєво посилить запах і активність риби;
 • варто уникати надмірно сильних ароматизаторів, втім, правило діє і в стоячій воді;
 • мерзла приманка малоефективна, у неї слабкіший аромат, щоб запобігти замерзанню суміш постійно перемішуємо;
 • доставити підгодовування допоможе годівниця, інакше більшу частину суміші знесе течія;
 • суміш краще робити щільнішою, щоб її не надто швидко розмивала вода.

Знаючи основні правила підгодовування в зимовий сезон риболовлі, багаторазово підвищуються шанси повернутися додому не з порожніми руками, а трофейними екземплярами. У будь-якому випадку, тільки експериментуючи, вдасться підібрати саму уловисту суміш.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Чим прикормлювати ляща на зимовій риболовлі

Схожі статті

Зимова прикормка для ловлі плотви

Зимова прикормка для ловлі плотви

Плотва - досить поширена риба для зимової ловлі. Більшість рибалок ловлять цю рибу в зимовий період, і вона часто трапляється на гачок незалежно від того, за якою рибою ви полюєте. Тому сьогодні розповімо, чим же підгодувати взимку плотву для кращого улову.

Поради по догляду за льодобуром

Поради по догляду за льодобуром

Льодобур, як і будь-яка інша річ може зламатися, тому найрозумніше постаратися не допустити його поломки, ніж потім його ремонтувати. Конструкції цих інструментів багато в чому схожі, тому і слабкі місця у них практично однакові. Ми не будемо детально розбирати, з чого складається льодобур, а обмежимося порадами по догляду за ним.

Використання меляси для риболовлі

Використання меляси для риболовлі

Напевно знайдуться люди, які не знають, що таке меляса для риболовлі. В цьому немає нічого поганого, адже в нашій країні даний засіб тільки почав користуватися попитом. Почнемо з того, що це унікальна добавка, яка зроблена з натуральних компонентів і діє на рибу, немов енергетик. 

Як ловити щуку на спінінг ранньою весною

Як ловити щуку на спінінг ранньою весною

Весняна активність щуки починається досить рано, коли ще стоїть лід. У цей час її успішно ловлять на жерлиці, балансири і блешні. Після появи ділянок з відкритою водою щука концентрується біля них - тут вода насичена киснем і прогрівається сонцем. З цього моменту і починається весняна ловля щуки на спінінг.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Годівниця зимова Конус 75мм. Adams. Оснащена

Годівниця зимова Конус 75мм. Adams. Оснащена

Годівниця оснащена пластикова з відкидною кришкою.Додаткова інформація:Виробник: AdamsДовжина, мм.:..

23Грн.

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К з м’якими кишенями виготовлений з поліпропілену, стійкого до впливу ма..

630Грн.

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха в першу чергу призначена для лову мирної білої риби на макушатник. Розмір брикету підходить ..

32Грн.