Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Ще не придумали більш ефективного способу ловлі щуки зимою, ніж жерлицею. З одного боку, ловля примітивна - опустив під лід живця і чекаєш клювання. Але відсутність клювань іноді змушує задуматися про правильність дій.

Конструкція зимової жерлиці

Конструкція зимової жерлиці доволі проста: кругла підставка з прорізом для волосіні, тримач котушки (трубка або планка), котушка з волосінню і сигналізатор клювання. В якості останнього використовують шматочок яскравої матерії на довгій пружині.


Оснащується зимова жерлиця при ловлі щуки монофільною волосінню діаметром 0.25-0.30 мм. і довжиною 20-25 м. На волосінь кріпиться ковзне грузило вагою 3-6 грам і поводок (металевий або з флюорокарбона) завдовжки 20-30 см. Гачок підбирається виходячи з розмірів використовуваного живця і власних переваг рибалки. Золотою серединою вважається двійник, але з успіхом ловити щуку взимку можна і на потрійний або одинарний гачок. Головне, щоб гачки були гострими, з досить товстого дроту.

Місця установки зимових жерлиць

Існує певний перелік місць, де піймання щуки на жерлиці зимою найбільш імовірне.

  1. Руслові бровки. Русловою бровкою називають місця переходу глибокої частини водойми в мілку. Бровки більш виражені на річках, а ось на ставках та водосховищах відшукати їх проблематично. Жерлиці слід розставляти в шаховому порядку вздовж бровки, по звалу.
  2. Очеретяні зарості. Зарослий очеретом берег водойми так само є досить перспективним місцем для ловлі щук. Жерлиці встановлюють уздовж берега на зрізі очерету, відступивши від краю 2-3 метра.
  3. Корчі. Всілякі закорчовані ділянки водойми приваблюють хижака круглий рік. Ловля на жерлиці здійснюється по краю закорчованих ділянок.

Вибір живця для жерлиць

Для ловлі щуки жерлицями згодиться будь-яка дрібна рибка, що мешкає в водоймі. Більшою популярністю користується піскар, плотва, карась, трохи меншою - окунь і йорж. Чіпляють живця за спинку, під спинний плавник.

Техніка ловлі на жерлиці

Визначивши глибину в обраному місці ловлі, живця слід опустити в 20-30 см. від дна. Якщо ж глибина в місці лову 1м. і менше, то живця пускають в пів води.

Щука бачить здобич над собою, але не бачить її під собою. Враховуйте цю особливість при установці робочої глибини жерлиць.

Після установки жерлицю присипають снігом, щоб виключити її промерзання.

Помітивши клювання, варто звернути увагу на котушку - якщо вона обертається, то з підсічкою зволікати не варто. Коли ж котушка не рухається, потрібно почекати пару хвилин, після чого вибрати слабину волосіні і зробити підсічку.

Не поспішаючи, засічену хижачку заводять в лунку, при необхідності підбагрюючи знизу під щелепу. Не допускайте перетирання волосіні об нижні гострі краї лунки при виведенні, не тягніть здобич напролом - щуці потрібно дати «втомитися», потримавши її пару хвилин на волосіні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Схожі статті

Поради з ловлі окуня в період глухої зими

Поради з ловлі окуня в період глухої зими

В період глухої зими ловити рибу дуже складно. Через товстий шар льоду, кисню в водоймах дуже мало, риба практично не рухається. Але в цей час можна відправитися на полювання за окунем.

Ловля головня зимою на мормишку

Ловля головня зимою на мормишку

Протягом усієї зими, включаючи період глухої зими, головні ведуть рухливий спосіб життя і активно харчуються. Головня можна з успіхом ловити не тільки по відкритій воді незамерзаючих річок, а й з-під льоду на мормишку. Однак ловля головня зимою має свої особливості.

Кращі живці для зимової риболовлі

Кращі живці для зимової риболовлі

У багатьох рибалок, особливо початківців, живець асоціюється виключно з маленьким карасиком. Не дивно, адже цей вид живця для зимової риболовлі найпоширеніший в силу своєї живучості та невибагливості до умов зберігання. Однак, як раз таки карасик користується, мабуть, найменшим попитом у хижака. Які ж «делікатеси» полюбляють щука, судак, окунь та інші хижі мешканці водних глибин

Ловля краснопірки зимою

Ловля краснопірки зимою

Багато рибалок вважають ловлю краснопірки зимою малоперспективним заняттям. У зимовий період ця рибка сімейства коропових може, як і лин, впадати в сплячку або зовсім перестає годуватися і зловити її виходить лише на мілководних, проточних водоймах ближче до весни.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця Суми Тип 2 (не оснащена) виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої тру..

23Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1) Оснащена

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1) Оснащена

Зимова жерлиця Суми Тип 1 виготовляється з морозостійкого матеріалу, пластикової котушки і оранжево..

32Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця розбірна. Матеріал термостійкий пластик. Дуже зручна в збірці і при транспортуванні. Прапо..

23Грн.