Кращі живці для зимової риболовлі

У багатьох рибалок, особливо початківців, живець асоціюється виключно з маленьким карасиком. Не дивно, адже цей вид живця для зимової риболовлі найпоширеніший в силу своєї живучості та невибагливості до умов зберігання. Однак, як раз таки карасик користується, мабуть, найменшим попитом у хижака. Які ж «делікатеси» полюбляють щука, судак, окунь та інші хижі мешканці водних глибин?

Живець для щуки

У періоди жору жадібний хижак хватає будь-яку здобич, не гребує навіть своїми родичами. Однак під час затишшя стає більш вибагливим, вважає за краще закушувати аборигенними мешканцями водойми - окунем, пліткою, йоржем або карасиком. При цьому щука рідко кидається на дуже дрібну рибку, не бажаючи даремно витрачати енергію і вибирає жертву побільше, іноді мало не з себе розміром.

Живець для окуня

Цей хижак рідко виростає до великих розмірів. Найчастіше рибалкам трапляються екземпляри вагою 300-900 гр. І ласувати окунь віддає перевагу дрібною рибою. Володіючи порівняно невеликою пащею (на відміну від щуки), окунь охочіше атакує малька витягнутої форми, такого як дрібна уклейка, щиповка, в'юн.

Живець для судака

Так само, як і окунь, судак не може похвалитися великою пащею, тому йому складно проковтнути популярного у рибалок живця-карасика. Ідеальна приманка для нього - в'юн, але підходять також уклейка і невеликий піскар, рідше плотвичка і окунь.

Жерех і сом

В озерах і річках нашої країни водяться ще такі бажані рибальські трофеї з «сім'ї» хижаків, як жерех і сом. Однак взимку їх ловити марно, так як в холодну пору року ця риба впадає в анабіоз і починає проявляти активність тільки з потеплінням.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Кращі живці для зимової риболовлі

Схожі статті

Ловля головня зимою на мормишку

Ловля головня зимою на мормишку

Протягом усієї зими, включаючи період глухої зими, головні ведуть рухливий спосіб життя і активно харчуються. Головня можна з успіхом ловити не тільки по відкритій воді незамерзаючих річок, а й з-під льоду на мормишку. Однак ловля головня зимою має свої особливості.

Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Ще не придумали більш ефективного способу ловлі щуки зимою, ніж жерлицею. З одного боку, ловля примітивна - опустив під лід живця і чекаєш клювання. Але відсутність клювань іноді змушує задуматися про правильність дій.

Ловля краснопірки зимою

Ловля краснопірки зимою

Багато рибалок вважають ловлю краснопірки зимою малоперспективним заняттям. У зимовий період ця рибка сімейства коропових може, як і лин, впадати в сплячку або зовсім перестає годуватися і зловити її виходить лише на мілководних, проточних водоймах ближче до весни.

Ловля уклейки на мормишку зимою

Ловля уклейки на мормишку зимою

Хтось із рибалок в зимовий період ловить окуня, плотву, підлящика або більшу рибу, а деякі любителі віддають перевагу простій рибці під назвою уклейка. Адже ця рибка хоч і невелика розміром, але в зимовий період, як і в літній, володіє відмінними смаковими якостями.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

48Грн.

Спінінг штекерний EOS Prion Power Carp. 3.0Lbs.

Спінінг штекерний EOS Prion Power Carp. 3.0Lbs.

Спінінг Prion Power Carp при своїй низькій ціні відповідає всім вимогам сучасного карпфішінга. Вуди..

490 - 554Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця розбірна. Матеріал термостійкий пластик. Дуже зручна в збірці і при транспортуванні. Прапо..

23Грн.